Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,726. až 1,740. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #882863
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Sem to popleta :$ Markét tobě držím palce

    #882864
    Anonym
    Host

    Markét také držím palce ať to zítra máte za sebou a máš mimčo v náruči a oba jste v pořádku.
    Mano také si říkám, že po císaři je to celkem dobré, že vůbec nějaké bylo už v porodnici do začátku. Já si prsa při odstříkávání také masíruji abych podpořila, že alespoň něco teče. Zkošela jsme koukat na různé diskuze a tam holky některé psali, že jim mimča pijou cca 70-100 mil to mi přijde děsně moc u týdeních miminek. Ptala jsem se švagrové kolik by tak měl teď pít říkala že v týdnu cca 40-50 ml ale za chvilku bude potřebovat více a kde já to vezmu :'( . Snažím se hodně pít i když vím, že to není dostatečné, 1x deně piju čaj na kojení a fenyklový, beru ty homeopatika a nic, lae jsou to teprve dva dny co jsme doma, Musíme to za týden vše natrénovat dokud je s námi doma i přítel. říkám si, že zkusím přes den odstříkávát už po 2.5 hodinách zda to nějak více nepodpořím. Mám toho mléka opravdu málo, že abych dala dohromady z obou prsou tu 50ml tak to trvá půl hoinky. Někdy mi malý přijde dost hladový tak teď ještě řeším zda nemám jen to přední mléko to sladké bez tuků co nezasytí, proto se říká, že pokud dítě je plně kojeno a vyžaduje prs třeba po hodině a něco má se mu vyhovit protože je MM rychle stravitelné. No poradců mám hodně, nastudováno kde co a pořád jsme z toho taková špatná, že ho nemůžu 100% zajistit. No když se spustí v dostatečném množství, že bude téct tak ho začnu přikládat i dkyž někdo říká, přilož zkus to sním, nech ho ať se to naučí a pak mu dej odstříkané z flašky tak nevím….

    #882865
    Anonym
    Host

    Misho, kdybys viděla, co já všechno kvůli kojení po návratu domů prostudovala 😛 České i francouzské internetové stránky, mám spoustu franc. časopisů pro těhotné i maminky, dokonce jsem si koupila předplatné časopisu pro rodiče, mám i nějaké české časopisy, několik knížek a jak vidíš, tak jsem se s tím mořila také pěkně dlouho. Včera večer jsem si na tebe vzpomněla – ráno a dopoledne malý jedl po 3 hodinách, pak jsme po obědě šli na dostihy (u nás ve vesnici je okruh pro klusáky), takže jsme byli venku dost dlouho, malý spal jak dudek, takže pak jedl až doma po 5,5 h, potom po 2,5 a pak po 2h. Takže vidíš, jaký v tom má chaos i když je plně kojený z prsou. Nemůžu kvůli tomu ani plánovat nějaké návštěvy, protože fakt nevím, kdy bude chtít jíst. V sobotu u nás byli přátelé, na malého to přišlo, tak jsem se musela na 20 minut vzdálit, abych ho nakojila. Přece ho nenechám plakat hlady jen proto, že máme návštěvu, naštěstí jsou to pohodáři, tak se jim zatím věnoval manžel. No a na dnešek měl pauzu od posledního krmení skoro 7 hodin!!! Tak čekám, kdy se probudí, protože to bude chtít dohnat. Já už jsem si nešla lehnout, takže když jsem dokojila před 6.hodinou, tak jsem se pustila do domácích prací, dokud ti moji chlapi ještě spí. Manžel má poslední den volno před návratem do práce, je mi ho líto, protože to bude pro něj skoro po měsíci dost drsný návrat, navíc si myslím, že si to s malým fakt užívá.
    Jestli týdenní miminka někomu pijou 100 ml, tak asi zase pijí méně častěji. Mimčo by prý mělo vypít denně jednu šestinu své váhy. Maxík má cca 4 kila, tak by měl vypít asi 670ml!!! To při sedmi kojeních za den docela pochybuji. Takže se řídím jen tím, kolik přibírá na váze a nějaké mililitry neřeším. Musíš tomu dát čas, já jsem se stala dojnicí ze Slušovic také až za hodně dlouho 😀 A jak to platilo při plánování otěhotnění – stresy všechno pokazí. U kojení to platí také, čím víc stresu, tím míň mléka. Po té mojí laktační krizi mi trvalo 2-3 dny, než se větší tvorba mléka zase obnovila. Prostě tělo není stroj. A pokud tě to bude fakt trápit, tak se spoj s nějakou laktační poradkyní, myslím že chodí i domů a kontrolují přiložení k prsům. Mně jeden jediný telefonát poradkyni tak uklidnil, že jsem si řekla, že se vyprdnu na nějaké tabulky, kolik má malý pít při jednom kojení a budu se řídit instinktem. Můj obvoďák měl pravdu – když jsem s ním mluvila po návratu z porodnice, tak mi přesně tohle řekl – řiďte se instinktem, jak to dělaly matky v minulosti (asi tím myslel dřív než byl internet s milionem protichůdných rad 😀 😀 😀 ).
    Teď koukám, že tady na stole leží špunty do uší, které dostal můj manžel od kolegů a je u nich lísteček „Pro těžké noci“ 🙂 Zatím je naštěstí manžel nepoužil. Když se nás někdo ptá, jak malý spí, tak říkáme že dobře (a je to pravda), tak nám všichni s úsměškem říkají, že se to změní. Já ale nevidím důvod, proč by 100% dětí muselo mít problémy se spaním. Jasně, pokud rostou zoubky, je to jiné, ale přece existují i děti, které jsou pohodové a neprořvou celé noci bez důvodu.
    Za 14 dní jsme pozvaní na svatbu kamaráda, tak jsem v šatníku hledala něco, co je pěkné a zároveň se to dá rozepnout na rychlé nakojení. Našla jsem propínací šaty, tak jsem si je vzala na sebe a padnou mi moc dobře. Jen jsem zjistila, že mi moje nová hyper super kojící podprsenka trošku vzadu kouká. Ukazovala jsem to manželovi, nejdřív zhodnotil, že mi to dělá krásná prsa a na dotaz ohledně koukající podprsenky mi řekl „Vždyť kojíš, tak co?“ Bylo to od něj tak krásné – v jedné krátké větě mi tím řekl, jak si váží toho, co pro malého kojením „obětuji“. Řekl to takovým tónem, že ať si zkusí někdo něco říct a že mu rozbije hubu 😀 Je to zlatíčko, stejně jako ta naše prdelka, která ještě pořád krásně spinká v postýlce.

    #882866
    Anonym
    Host

    Tak snad se mi začalo tovořit více mléka, nechci to zakřiknout, ale 65 ml odstříkám za cca 15 min a malého jsme začala zkoušet přikládat, ale bez uspěchu, hledá, hltá motá se kolo bradavky a občas i měl tendenci dát dolu jazyk a vzít prs, tedy ten mu tam cpu když mám tam kapky mléka, ale nechce se přisát tak uvidíme, zkouším to bez kloboučků ty mu nějak nesedí více. Tak jsem někde četla, že by mimčo mělo vypít 1/6 své váhy, no myslím, že to nějak zvládneme. Zítra jdeme k pediatrovi tak uvidíme, ale malý přibírá tak je to OK. Přes den je to super, dlabe a spí a ted večer zápasíme s prdíkama a pobrekává jinak ne… Jen pořád nevím jak v noci s buzením, al snažím se ho po těch 3 hodinkách vzbudit, přebalit a dát jídlo, i když někdy by chrupkal déle a někdy se probere po 2,5 hodinách, ale když se probudí hladový je to řev a než se ohřeje jídlo je to pár minutek. Jinak já také krmím tak 7-8 denně, no zítra budu vyzvídat u lékařky.

    #882867
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky, tak se hlásím po návratu z porodnice.
    Máme Stázinku, narodila se 11/08/11 (hezký že jo) ve 12:54 a měřila 53cm a vážila 4020g, takže opět drobeček. Porodnice naprosto úžasná, super sestry, dneska sem při loučení s nima bulela, fakt ženský na pravém místě. Kojíme naprosto v pohodě,mlíka mám zas na deset dětí. Malinká měla žloutenku tak byla dvě noci na fototerapii, ale nosili mi jí, jak ona chtěla a potřebovala.
    Jen tak sekce neproběhla úplně bez problémů, po napíchnutí anestezie mi spadl tlak tak že ani po dvou dávkách čehosi na zvýšení mi nevylezl, anesteziolog mi zvedal nohy a volal na doktory že mimi musí rychle ven, což se tedy stalo, ale pak sem byla ještě hodinu na sále, protože mi opravovali břicho kvůli srůstům a velkému krváceni, takže tatínek který se mezi tím staral o miminko už byl pěkně vycukanej co se děje. Dva dny sem měla drény a staral se o mě sám primář,prej sem jim nahnala, ale třetí dítko už mít nebudeme, bylo by to prý moc nebezpečné. Toť ve stručnosti.
    Všem co porodily tak blahopřeji, co ne tak držím pěsti a dočtu vás později. Teď půjdu odpočívat a krmit.

    #882868
    Anonym
    Host

    Vcelko, velikánská gratulace <:o) <:o) <:o) Hlavně že jste obě v pořádku. A Stázička je pěkný macík 🙂 Já si pořád myslela, že tady budu mít největší dítě (těhotenská cukrovka, my oba s manželem vysocí), a nakonec jsem v pořadí někde úplně vzadu. Ale možná, kdyby Maxík počkal ty dva týdny do termínu, případě se ještě v bříšku povaloval nad plán, tak bych ho tak snadno při porodu nevyplivla 🙂 Fakt se vyplatilo tu cukrovkářskou dietu držet, malý měl po porodu vzorné hodnoty (kontrolovali ho ještě dva dny).
    Ani se nedivím, že manžel byl vykulený, co se mu asi muselo honit hlavou – že kdyby se s tebou něco stalo, že Viki přijde o maminku a Stázička jí ani nepozná. Datum narození má moc hezký, to se bude všem dobře pamatovat.
    A kde jsi nakonec rodila – v těch Neratovicích???
    Manžel je dneska první den v práci (od porodu), tak je mi ho líto. A také se mi po něm hodně stýská, přece jen jsme byli skoro měsíc doma spolu. Takže teď bude péče o Maxíka jen na mě, tak možná nebudu tolik chodit na Babyweb. Včera měl Maxík den D, protože už odpoledne se hlásil o dávku krmení po 1,5h (silným pláčem) a večer si dělal pauzy takhle 3h-2h-1,5h, v noci se budil po 3h, takže se nekonal ten noční dlouhý spánek jako noci předtím. Když se hlásil o to poslední jídlo v jedenáct večer, tak jsem ho nejdřív přebalila, chovala ho, pořád mi nedocházelo, že už může mít zase hlad (po hodině a čtvrt), nakonec jsem ho kojila po 1h25 od posl. krmení a pak hned usnul. Asi s dosažením hranice 4 kilo se rozhodl víc jíst 🙂

    #882869
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    …včelko moc gratuluji malá je teda velká :O hlavně, že všechno dobře dopadlo.

    Já malého na kojení v noci nebudím spí zhruba 6-7hod v noci přes den ho kojím podle toho jak si řekne 2,5 h-3,5h. já tak nechávala i děti a přibývali pěkně i ségra malého nebudila a byl pěkný cvalík.:)
    ….na noc mu preventivně natřu bříško gelem PUPÍK a nemá z prdíkama žádný problém. 😀
    Jen máme problém s usínáním nejraději usne u prsa a když má usnout bez něj tak křičí tak bojujem.:S

    #882870
    Anonym
    Host

    Vcelko velká gratulace ke Stázičce, důležité je že jste v pořádku a vše dobře dopadlo. Já si tedy také na porododnici stěžovat nemůžu, vše super a věnovali se mi maximálně. No ke 100% štěstí už jen chybí aby se sebastianek přisál, kouším ho přikládat matlat mu bradavku okolo pusu apod. ale prostě se nepřisaje a když tedy má už v puse tak to olízne a nesaje. No nezbývá nic jiného než zavolat laktační poradkyni, vzdát to nechci, ale odstříkávání dlouho nezvládnu hlavně vnoci to pak bud odstříkávám nebo krmím apod. a to se nedá vydržet dlouho :'(

    #882871
    Anonym
    Host

    Na to jak Maxík už relativně dobře pije, tak mi přikládání k prsu někdy přijde, jako když beran naráží do ohrady. S otevřenou pusou buchne do bradavky, pak se oddálí a zase znova. Někdy chytne jen bradavku, ocucne jí a pustí. Naštěstí jsem už pochopila, že prostě někdy musí dělat cavyky, aby si snad máma nemyslela, že nemá vlastní názor na krmení 😀 Takže když se přisaje okamžitě (to je tak jednou denně), tak zírám a spíš přemýšlím, copak se to děje. Nebo se přisaje dobře, ale po dvou nacucnutí se pustí a zase dělá, že hledá bradavku. Přijde mi to fakt jako když vidím nějaký dokument o mláďátkách a oni tam drcají hlavičkou mamince do vemínka, aby se spustilo mléko. Včera, jak měl tu rozežranou, tak jsem ho musela nakojit na trávníku na dostihové dráze (jednomu pánovi se asi extrémně líbil můj výstřih, protože kolem nás několikrát prošel. A večer jsme se šli dívat na ohňostroj, tak to se přihlásil už po míň jak dvou hodinách a protože i při drncání v kočárku řval, tak jsme s ním museli zajet k pomníku 1.světové války a tam ho na lavičce nakojit, protože by na nás někdo mohl zavolat sociálku, že jsme s dítětem tak pozdě venku a jemu se to nelíbí. Což o to, Maxíkovi je úplně jedno, jestli spí v postýlce nebo kočárku, ale to by nesměl mít hlad. Bohužel ho to přepadlo asi po minutě, co jsme vyšli z baráku, jinak bych ho nakojila ještě doma.
    A dneska měl opravdu vydařené dopoledne. Ráno jsme krásně na čas vyrazili s kočárkem do lékárny, po návratu jsem měla v plánu ho nakojit a jet s ním autem do supermarketu. Při kojení si jako obvykle prděl (vždycky zrudne a já si ze začátku myslela, že se dusí) a já si říkám, že jsou ta hovínka víc cítit (ale pořád ještě voní po mlíčku, takže to není nepříjemné). Najednou jsem měla pocit, že mám něco na ruce – a ono se to naše zlatíčko prosrajdilo bokem plínky na moje šaty, kojící polštář, svůj overálek s krátkými rukávy a nohavičkami a ještě plínku na odblinkávání. Takže kojení bylo ukončeno (stejně už byl u prsa skoro 20 minut) a vydali jsme se do koupelny. Tam se po svléknutí stačil ještě vyčůrat na přebalovací pult 😀 Zapomněla bych dodat, že měl samozřejmě úplně čistý a ještě nenošený overalek, který jsem mu oblékla před kojením a já jsem si ty šaty také převlékla úplně nově, protože se začalo dělat teplo. A to jsem si říkala, že s prokaděnými plínkami je konec, když jsme dobrali poslední balík Pampers jedniček a přešli na „dospělácké“ dvojky. Buď jsem mu plínku oblékla nedbale nebo se mu posunula při kojení. Ale jinak jsou ty dvojky super, tohle je první nehoda s níma.
    Stává se vám také, že se vám mimča takhle prosrajdí (na záda, nebo bokem plínky) nebo jsme na to experti jen my dva s Maxíkem? Na delší procházky ven a výlety už pro jistotu vozím dvě bodýčka navíc, aby pak nemusel cestovat ve špinavém.

    #882872
    Anonym
    Host

    Ahoj, tak už jsme na světě. Malá Ella se narodila v sobotu časně ráno 13.8. ve 3.05, 49cm 3310g, naprosto přirozeným způsobem. Je překrásná :).

    Když se podíváte, kdy jsem naposled (v pátek odpo) psala Markétě celá nešťastná, že nechce ven a vůbec nic se neděje, tak ten fofr potom mi doteď přijde k smíchu :). Ještě v pátek večer jsme byli s přítelem na oslavě kamarádových narozenin. Asi ve 20.30 mě začlo malinko pobolívat bříško, tak že si půjdu domů lehnout a přítel zůstal slavit dál. Pobolívání přešlo už během cesty do 5ti min. intervalů, ale protože nebylo moc silné, tak jsem pořád myslela, že to přejde. Doma to pak slušně zesílilo. Když ve 22h volal přítel jak je, tak zrovna přišla bolest, že to slyšel i do telefonu. Tak hned přijel. Ještě půl hodiny jsme řešili, jestli je to fakt ono (přišlo mi divné, jak najednou to začlo a hned z toho 5min), aby jsme neotravovali v porodnici zbytečně a pak jsme radši vyjeli. Ve 23h jsme byli na příjmu, kde mi natočili monitor a zjistili, že jsem otevřená na 4cm. Pak už na sál. Do 1h jsem dostala klystýr a stahy zesílily a zkrátily se. V 1 mi píchli vodu, během chvíle jsem byla ze 4cm na 9 otevřená a potřebovala tlačit a ve 3h byla holčička venku. Bez nástřihu, bez epidurálu, mám jen malinké poranění, které zašili 3mi stehy. Porod samozřejmě bolel, ale rozhodně jsem ho čekala mnohem těžší. Porodní asistentka byla naprosto skvělá a přítel taky. Fakt mi pomohli, hlavně s dýcháním. Původně jsem při kontrakcích strašně panikařila a nedýchala, ale donutili mě, takže jsem se pak soustředila jen na dýchání a bolest byla najednou „mnohem“ menší.
    Holčička mi pije z prsou, 2 dny tedy hubla, ale dnes ráno už měla pěkný přírůstek. Byla žloutenková, ale odběry krve měla docela dobré, takže nás pustili ted domů. Ted mi tu pospává v košíku, je jako andílek :).

    #882873
    Anonym
    Host

    Včelko, moc gratuluju k holčičce. Pěkný macík 🙂

    #882874
    Anonym
    Host

    Lenko velká gratulace, jak jsi to zvládla.Hholky já vám tak závidím s kojením, u nás další bezúspěšný pokus a hysterák. Navíc ho dnes hrozně trápí prdíky tak že pořád pláčeme a od rána napal sotva hodinku a něco ted mi 15 min spí v náruči, ale dnešk je opravdu náročný. Doufám že ve 4 nakrmíme a musíme vyrazit k doktorce tak uvidím jak dopadneme, ale ráno jsme ho vážili a přibíráme tak to snad bude Ok. Mano nám se ještě nálož na záda nepodařila a na bodýčko také ne, ale někdy je to jen tak tak, že to gumičky zachytí. Holky budíte mimča na jídlo, nebo čekáte až se probudí?

    #882875
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Lenko velká gratulace a porod teda rychlovka 🙂

    Misho já nebudím jak sem psala už níž ani na noc. Budím jen když je to nutné návštěva Dr.apod.
    Zajdi si na ty prdíky na něco do lékárny a nebo zkus gel masážní na bříško já i cvičím s nožičkama.
    Dnes je Martínek taky nevrlí tak poplakává víc ale te´d hajá jak andílek. 😀

    #882876
    Anonym
    Host

    Teda holky, člověk se sem chvíli nepodívá a už jsou tu dvě nová miminka!!!:D Včelko a Leni, gratuluju A tobě Leni i k takovému porodu – co víc si přát – ze stavu, kdy se nic neděje, mít do 7 hodin miminko – to se nedivím, že sis ten porod ani nestačila pořádně „užít“:P
    Máňo, Radovánkovi se ještě nepodařilo prokadit někam durch a to už třetí den látkujeme:) A jak jsi psala, že na mě s tím vzpomínáš, když jednorázovky jsou tak jednoduchý – no musím říct, že největší opruz je pro mě vymýšlet kombinaci, jakou do těch svrchních gatěk vložím, aby to nebyl obří balík a přitom to dost sálo – takže až budu mít tohle ozkoušený a zmáklý, tak fakt žádnej problém. Počůraný plenky hodím do kýbla, z pokaděných vyhodím separačku, fleky opláchnu a potřu žlučovým mýdlem a přihodím do kýbla, kýbl vysypu do pračky, jediná práce navíc je to věšení, ty klasický starý plíny zatím nepoužívám, takže ani nežehlím. Přebalování se kvůli oplachování fleků prodlouží asi o minutu. No, takže zatím spokojenost:)
    Misho, držím pěsti s tím kojením, je to boj, jak psala Máňa s tím přisáváním, ten náš je to samý, ještě se teda mezitím stihne párkrát přisát i k vlastní pěstičce:D Já teď trošku panikařila s tím množstvím, co má vypít – na svou váhu asi 650ml za den – vzhledem k tomu, že kojím asi jen 6x, protože se malej budí tak po třech až čtyřech hodinách (všichni okolo do mě hučí – nebudit – až bude něco chtít, řekne si sám), musel by každé kojení vypít 110, o čemž teda dost pochybuju:S Tak jsem strašně zvědavá, co pozítří u doktora…

    #882877
    Anonym
    Host

    Holky tak máme za sebou návštěvu pediatra byla skoro přes hodinu dlouhá, protože sestřička i doktorka se malého snažili naučit přisát se no po 20 min snažení několika hysterikých pláčů bez úspěchu, tka jsem opět doma :'( , že jsme neschopná, tedy tak si připadám. No další verdikt, že tohle snad ještě nezažily. Prý mám mléka akorát, že to ani neteče moc ani málo, malý prý jazyk a ostatní věci OK jen prostě začne hysterčit jen když se k prsu blíží, prý je možná také problém v tom, že jak je blízko prsu, ž má pocit že nemůže dýchat i když místo tam měl, ale normálně nesnáší být običejem na tělo. NO zítra poslední pokus, že zavoláme na laktační ligu zda někdo přijde k nám se tomu pověnovat a jinak končíme, bude přes den dostávat moje pokud budu odstříkávat a v noci bude na nutrilonu, abych se i já trochu vyspala. Jinak dnes celý dne brečíme, prdíci, no nasadili jsem už kapičky prý můžeme a můžou se prokládat i jinými tak uvidíme, dnes je to fakt boj skoro vůbec nespal. No já se ptala na to množství stravy zda není hladový apod. Malý má teď 3.380 g tak že do porodní váhy mu chybí 70 g což je super. Prý je pro něj dostačující dávka 8x denně 60 ml a mělo by mu to stačit. Jinak mi potvrdila, že máme nakrmit o půlnoci a pak nechat spát dokud se neprobudí sám hlady, že se nemá budit a hlavně, že i mamči si potřebují odpočinout, jinak přes den by ten interval neměl být delší jak 4 hodinky.Jinak se malý začal pěkně loupat, mám si koupit indulonu, olejíčky jsou prý dobrý, ale teď mu po pokožce „klouou“ a pořádně se to nepromastí. No uvidíme jaký budou boje dále. Jinak nechtíky prý nestříhat jen zapilovat pilníčkem který potřít lihem na pupík… tak my jdeme přebalit plínu, prý když bude hezky máme mimčo nechat chvilku bez plíny aby nebylo tak červené v tříslech a tam to pořádně promazávat a vysušovat aoby tam nebyla voda po koupání v záhybech

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,726. až 1,740. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist