Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,771. až 1,785. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #882908
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holčiny,
    tak si představte že já už musím vyřazovat oblečky, Stázinka baští jak za tři, takže to co měla Viki do 6týdnů dneska v jejích deseti dnech ozkoušíme a dáme stranou a vytahujeme další, sice na šířku by se tam vešla dvakrát ale na dýlku nenatáhne nožičky. Ale je moc hodná, říká si mezi dvěma a čtyřma hodinama. Dneska v noci sem jí dala ve dvě a pak až ráno po 6 a to sem se vzbudila sama a musela se na ní jít podívat jestli je ok, no a samozřejmě se vzbudila, tak sme šly papkat, u toho se pěkně po… až na dupačky.
    Chodíte už s prckama na procházky v kočárku, my byly zatím jen na zahradě. Teď sem teprve dobrala ATB a nejsem ještě 100% ve své kůži, tak mám trochu obavu.

    #882909
    Anonym
    Host

    Včelko vy teda rostete jak z vody, my zatím nic nevyřadili, ale zase jsem toho ještě tolik nevytáhla, a přes den má dupajdy (kratasy) a ty byly na 1 měsíc tak mu jsou dlouhé a ještě volné, alespon se to lépe oblíká. My s malým ven chodíme, včera nebyl ale dnes vyrazíme, většinou tak na hodinku a půl v podvečer, přes ten den když jsou vedra se mi moc nechce.
    Tak mám na zítra objdnanou domu laktační poradkyni, ráno zavolá kdy dorazí tak jsme zvědavá co se dozvím a zda se to prolomí. On je fakt bambulka zase se dnes jen na prso koukal a když si ho vzal tak čučel a usínal… No říkala mi, že může mít nějaký blok třeba z porodnice, že ho tam mohla nějaká sestřička trochu násilněji přimáčknout a že se ted bojí doma je v klidu a hledá a chce ale neví jak na to

    #882910
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, tady je něco o škytání a rady jak na něj http://www.naseporodnice.cz/vyvoj-ditete/skytavka-skytani-u-novorozencu-a-kojencu.php Jinak si myslím, že Radovan taky nepláče jen tak bezdůvodně, kvůli špinavé plínce to ale nebývá – včera mi po kojení nechtěl usnout, když už jsem po dvou hoďkách nevěděla, co s ním, tak že ho teda zas přebalím a nakojím – čekala jsem v plíně nějakou hrůzu, ale jen pocvrkaná, mlíčka si dal s chutí (takže to byl asi hlad) a pak spal 4h, naprosto spokojenej se vzbudil, kouknu do plíny a on pokaděnej až na zádech a to ho absolutně nevzrušovalo:D Nehtíky jsem včera ostříhala ve spánku – pěkně ležel na klíně, hlava opřená mezi prsama a já na to měla pěkně klid, ale šmrdlat pilníkem by se mi to teda nechtělo – jsem ráda, že mám stříhání schválené od dětské sestry:) Takže obličejík už je bez šrámů – hurá:) Jinak s tím oblečením je to u nás na houby kvůli té frejkově peřince, bodyčka musím vybírat jen ta, co jdou úplně ke krku, aby ho neřezaly popruhy, naštěstí se do 56 vleze, ale dupajdy mu nejsou žádné, jsou krátké v rozkroku kvůli tomu, že musí obepnout nožkama tu peřinku:S takže střídáme jen pár věcí a doufám, že moc rychle neporoste, aby až mu to seberou ještě něco z té spousty krásných věcí oblíkl, ale pochybuju:^)
    Misho, mně když se v porodnici malej přisál ale nepil a usínal, tak mu sestřičky dloubaly pod bradu, jak je kořen jazyka – to pomáhalo – ale to jste asi už zkoušeli, co? Tak držím pěsti, ať zítra na něco přijdete, já myslím, že to klapne:)

    #882911
    Anonym
    Host

    Tak škytání jsem dneska konzultovala se známým pediatrem, prý to děti mají a v 99% to není nic vážného, někdo to má měsíc někdo škytá rok. Prý akrotát mám hlídat to chroptění apod. Tak tento týden má naše doktroka dovču a pak tam zajdeme aby ho prohlédla a poslechla a pak můžu jet na prohlídku i ke známému abych měla jistotu, že je vše OK. Jo u kojení dloubání zkoušíme také, no má to jednu výhodu, když knučí že by chtěl ještě jídlo tak vytáhnu prso a je klid, neví co má dělat a usne 😛 a zapomene na hlad, kdyby ho měl tak si cucne nebo to více olíže. No jsme na zítra zvědavá, mluvila jsem s poradkyní Evou Barešovou je z http://anahita.cz/cz/poradna-pro-kojici-deny-1404041162.html tak snad pomůže a přijde co je za problém.

    #882912
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    hlásím také návrat z porodnice 🙂 . Už máme doma toho našeho 5ti dennního andílka.
    Můj porod teda horor…měla jsem v pondělí nastoupit na vyvolání porodu, ale v noci z neděle na pondělí mi sama praskla voda a začaly bolesti, tak jsem měla takovou radost.

    No a ta mě brzy přešla, protože jsem sice měla čím dál tím větší bolesti, ale vůbec jsem se neotvírala. Dávali do mě 2 dny všechno možný….ale otevřela jsem se jen na 4cm a byla jsem téměř 2 dny bez plodové vody, takže do mě rvali ještě i antibiotika, aby malý nedostal infekci no a nakonec jsem v úterý ve 12h skončila na císaři. Malý se narodil 16.8. (místo původního TP 2.8.) ve 12:44, měřil 50cm a vážil 3320g. Jmenuje se Daniel a je krásnej.

    Už včera nás pan primář poslal domů, že se nám daří dobře a malý přibývá…
    Takže taky kojíme a máme v podstatě stejné „problémy“. Jak jsem přenášela, tak má malý hodně dlouhé nehtíky a škrábe se v pbličeji…takže zatím nestříhám ani nepiluju, ale aby se neškrábal, tak má rukavičky. Jinak dudlík nám dali taky už 3. den v porodnici, ale Daneček ho vůbec nechce…když mu ho dám a on zjistí, že z toho nic neteče, hned ho vyplivne. Takže dudlíkový nebude 🙂 .
    Šyktavku máme taky po každém jídle a na prdíky taky dáváme Lefax a myslím, že mu hodně pomáhá. Sice prdí, ale bříško ho nebolí.
    Někdy taky kojím i po 2hodinách…většinou když pláče, tak je to hlad, takže ho netrápím a prso mu dám. Ale v noci kojíme cca ve 23h, tak ve 3h a dnes ráno vstával až v 7:15h, takže se to dá.

    Tak jsem asi poslední z nás srpnových co porodila, co? 😀

    #882913
    Anonym
    Host

    Market:tak Tě vítáme:o) máš to za sebou a už bude dobře, zas budou jiné straosti:)No vidíš, Ty jsi měla termín 2.8 a malej se narodil 16.8, já měla termín 8.8 a příští týden ji bude už měsíc!A jak pořád spinká?Ten Lefax není na předpis?
    Misho:psala jsi něco o chroptění?Malá mi taky občas zachroptí..

    #882914
    Anonym
    Host

    Markét, taky moc gratuluju. Nakonec to bylo pro tebe pěkné trápení, ale věřím, že se to zapomene. Stačí se podívat na mrňouska – jestli je tak k sežrání jako naše kočička, tak určitě. Tolik jsme obě chtěly přirozený porod, co? U mě to vyšlo na jedničku, já v úterý ve 12 odcházela s dárečkem z porodnice.

    Holky, my mame všechny oblečky spíš velké. Tak střídám 3 bodíka a 2 pyžámka, která jí jsou. Dupajdy nám jsou taky dvoje, ale je moc vedro na to, abych jí je oblékla.
    Na procházce jsme byly poprvé včera odpoledne cca 1,5h. Dneska jsme byli na velkém výletě. Vezli jsme kočičku za našima na chalupu. Tam byla celý den venku a ted po návratu domů se vykoupala a najedla a spí jak dudek, tak doufám, že noc bude klidná, že jsme jí moc nepřetáhli.

    #882915
    Anonym
    Host

    Markét, hlavně že jste to oba zvládli a ty i Daneček jste v pořádku. Vítej mezi maminkami 🙂

    Náš prďola začal vyžadovat krmení už po dvou hodinách, někdy i dřív, nevím jestli je to teplem nebo zvyšuje spotřebu. Ale když měl intervaly 4h, tak pil (s probouzením) 20 minut, teď je to 5-10min, někdy sice i skoro půl hodiny, ale to jen když je dobrá konstelace hvězd 🙂 Dávám mu, kdy si řekne a kvůli těm zkráceným intervalům se mi asi začalo tvořit ještě víc mlíka. Malý totiž po obědě spinká až 6h (usne mezi 12. a 14.hodinou a spí až do šesti večer). Dneska jsem začala mít v tom prsu, které čekalo na kojení dost tvrdé místo, až jsem dostala strach z nějakého zánětu. Naposledy z něj bylo kojeno před víc jak 6 hodinami. Tak jsem ho šla vzbudit a mlíko ze mě stříkalo jak blázen, tak jsem si musela prso několikrát otírat, aby se malý vůbec mohl chytit, protože mu to klouzalo. Naštěstí to tvrdé místo po kojení zmizelo. Abych zase nemusela začít odstříkávat. Už teď mám mrazák plný odstříkaného mléka.

    Taky mě zajímá, o jaké chroptění se jedná.

    #882916
    Anonym
    Host

    Markét velká gratulace k miminku ať se Vám daří, hlavně, ž vše dobře dopadlo. Ten Lefax není na předpis, je volně prodejný, také ho dávám a myslím, že hodně pomáhá, vůbec nám nepláče, že by ho trápili prdíky, sám si zakope nožičkama a vše jde samo tak myslím, žeto špatná věc není, dávám při každém krmení. Má prá stejné složení jako Seb simplex, ale doktorka mi doporučila toto. Na noc mažeme (nepravidelně) na bříško ještě pupík gel, ale myslím, že teď není potřeba. Já tedy piju každý den jeden hrneček fenyklového čaje, ale jím vše zatím, tedy ne extra nadýmavé či kořeněné jídla a bublinkaté nápoje, ale zatím to je OK. Jinak s tím chroptěním, nám malý chroptí hlavně v době kdy si má říhnout, ajko by chtěl něco vykašlat nebo si říhnout ale nejde mu to. Dá se to popsat asi jako, když si člověk chce odplivnout a tahá hleny *-) no uvidíme, snad se příští týden dostaneme k naší doktorce aby ho poslechla. Tak zítra mi mezi 3 a 4 dorazí laktační poradkyně, tak držte palečky, když se zadaří bude to super, ty flaštičky a ohřívání jsou fakt omezující….

    #882917
    Anonym
    Host

    Market, gratulace:) Hlavně že to dobře dopadlo! No jak to tak čtu, tak máme všichni miminka k sežrání:P , kdy pohled na ně léčí všechny trable:D A taky asi všechna naše miminka občas chroptí, když nás Mishina poznámka tak upoutala, nebo se pletu? Takže to asi taky nebude tak nenormální:)

    #882918
    Anonym
    Host

    Aha, tak to přesně dělá náš malý taky, možná to trochu zní jako pokus o chrápání:) A pan doktor ho ve čtvrtek na kontrole poslouchal, tentokrát mu do toho Raďoušek ani neřval, a vše v pořádku:)

    #882919
    Anonym
    Host

    Také doufám, že to nic není, ale člověk to furt studuje a neví tak jsme z toho taková vyplašená, protože ten náš je fakt bambulka, ale roztomilá, hlavně už umí takové to valení očí ajko neviný pohled, prostě neodolatelný

    #882920
    Anonym
    Host

    Doktor také toho našeho prďolku poslouchal (ve středu) a nic neříkal, takže asi vše OK. Náš malý dělá různé zvuky, hlavně když je vzhůru sám v postýlce. To vydává takové zvuky, jak když ze sebe prudce vyrazí vzduch (ale nepláče ani se nedusí). A včera jsem usoudila, že to jeho útočení na prso se asi nejvíc podobá útoku kobry 😀 , která se vymrští ale nekousne 😀 😀 😀 Přijde mi, že mám teď zase nalitější prsa, tak má trochu problém je drapnout. Ale ve 3h i v 7h ráno se přisál dobře. To jen poslední večerní krmení se topil :S Ještě štěstí, že mám teď 4 podprsenky, z toho ta nová krásně uschne do rána, protože jsem pořád mokrá i přes vložky. V noci je to 100%, protože se při spaní prsa dostanou z dosahu vložek a vesele můžou promáčet podprdu. Doma mi to tolik neva, ale musím pořád přemýšlet, jaké maskovací věci si vezmu na ven, co kdyby… A na tu svatbu v sobotu si budu muset vzít náhradní šaty i podprdu. Původně jsem měla v plánu jen několik náhr. věcí pro Maxíka, ale teď je mi jasné, že si to musím posychrovat i já.

    #882921
    Anonym
    Host

    Teda mě nechroptí, aspoň zatím. Ale jak píše Misha, ty kukadla máme taky neuvěřitelný, jsou tak strašně veliký. Mamka včera viděla malou poprvé vzhůru a nemohla se vynadívat.

    Ted jsem na rozpacích, jestli vytáhnout dudlík nebo nee. Už máme občas chvíli, kdy neusne hned po krmení a je taková neklidná. Možná by dudlík pomohl. Kojení nám jde, tak to asi vyzkouším.

    #882922
    Anonym
    Host

    Lenko já bych se dudlíku nebála, prý když dítě umí sát nebo takhat dudlík tak se to nevylučuje. No já malému dala v 11 dlabanec a on že má ještě hlad tak jsem ho uspala u prsu,ale stal se zázrak a párkrát potáhnul, sice přes klobouček, ale zadařilo se a vytuhnul a spí už půl hodinky. No asi bude problém v mých bradavkách než v Sebovi, nemá to chudák za co chytnout a klouže mu to, tak musím hned po odsávání nebo klobouček. No po 3 hod dorazí laktační poradkyně tak snad …. No mám klídek tak jdu rychle naložit maso na večeři at má tatka co dlabat a něco odžehlit, než sjem začne pařit sluníčko, i když už teď je v ybtě snad 30 st, taky je malý pořád spocený, al udělala jsme mu čajdu na žížu kdyby bylo potřeba

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,771. až 1,785. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist