Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,816. až 1,830. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #882953
    Anonym
    Host

    Včera byl asi divný večer. My zase malou nemohli uspat po koupání. V půl 7 večer jsme koupali, o hodku později měla snad všechno, co potřebovala (najedená, přebalená a tak) a vůbec nemohla usnout. Normálně spí do 5ti min po jídle. Chvílema se zklidnila s dudlíkem, jenže pak ho vyplivla a zase brečela. Zkoušeli jsme civčit s nožičkama, jestli to není bříško. Nic. Za hodku jsem zkusila jídlo, tak si s chutí dala, ale zas neusnula. Až v 10 večer, když se pořádně vykadila a znova najedla, tak usnula. Musím říct, že jsem se děsila, jestli bude ten večer pokračovat celou noc, ale naštěstí pak spinkala.

    #882954
    Anonym
    Host

    Holky včerejšek byl asi opravdu děsný tímvedrem pro mrńata. My malého vykoupali, apk se nám na přebalováku počůral a když sjem ho zvedla tak vrhnul na sebe na tělíčko a mě za výstřih :-). No jak celý den nespal tak nám usnul v půl 10 večer a my že ho před půlnocí nakrmíme aby vydržel, no spal tak tvrdě, že sotva vypil 40 ml a zase byl tuhý, no krmila jsem pak ve 4 a v 7:15, pak mi na 20 min ráno usnul a po půl deváté 20 min sosal z prsu a pak když se pustil a chtěla jsme ho dát k druhému tak už se dostavil hlad a šílený brekot, že mi úplně zrudnul a najednou byl celý propocený. No i když mi z prsu tahá a vidím že v kloboučku je líko tak mám pocit, že ho moc nemám, u i odtříkávání chvilku teče pak ne tak jdu na druhé no prostě ho přikládáním zatím asi opravdu nenakrmím spíš docucnu a uspím. No nám blinkal včera poprvé a dnes ráno toho vyhodil také hodně. my spíš máme prolém s říhnutím, podaří se mu to tak 1-2x deně na ruce je ok ale jak to položím tka začne chroptět tak už asi vím z čeho to je jak je prostě tím mlíkem zahleněný a nemůže si ulevit.
    Tak nám tatka také statečně spí v ložnici, ale jeho fakt nic nevzbudí to by už muselo být, ale říkal že nespí tak tvrdě jako dřív zato já ano

    #882955
    Anonym
    Host

    Maxík na dnešek spal víc jak 8 hodin v kuse! Až jsem měla strach, jestli je v pořádku. Měla jsem nutkání ho vzbudit po druhé hodině v noci, když jsem se probudila, ale únava byla silnější. Nakonec jsem ho vytáhla z postýlky v 4.30h (ale on by asi klidně ještě spal). Ale až do oběda se hlásil každé 1,5-2h, asi doháněl tu abstinenci a také pokaždé kakal. Rovnou jsem se na to spaní ptala té zdravotní sestry, za kterou jsem šla. Nejdřív ho zvážila, přibral za týden od vážení od doktora 220g. Já ho sice vážím doma, ale chtěla jsem to mít úředně potvrzené, že dobře papá. 🙂 No a na to spaní 8h mi řekla, že to není problém, spíš mi to přišlo, že má na jazyku mi říct „užijte si to“. Krmení po 1,5h nekritizovala, jen si musím být jistá, že je to opravdu hlad. To jsem jí ale potvrdila, že nejdřív vyloučím vše ostatní (plínka, prdíky). Děti kojené MM ho daleko rychleji stráví než UM, takže klidně můžou mít hlad už tak brzy. Akorát jsem jí totálně rozhodila, když jsem se zmínila o monitoru dechu, že ho máme doma. Vůbec netušila, která bije. Myslela si, že mi ho doporučili v nemocnici. Asi si myslela, že je to pro nějaké postižené děti a proto nechápala, proč ho máme. Její závěr byl, že nemám být moc úzkostná, že je malá šance, že se malému něco stane a že mám mít v něj víc důvěry a že by ten monitor mohl narušovat náš vztah a „důvěru“ !!! Když jsem to volala manželovi, tak mi říkal, že jeho kolegyně o monitoru také nikdy neslyšela, ale že je z takové možnosti nadšená. Každopádně závěr sestry byl, že je malý zdravý, dobře prospívá a že si to mám užívat. A že dětem nesvědčí, když je okolo nich moc techniky. Tak jsem jí radši neříkala, že občas používám i chůvičku (když jsem v kuchyni nebo v patře v koupelně) 🙂 K některým zdravotním sestrám ve Francii ještě nedorazil pokrok v podobě monitoru dechu Nanny od Jablotronu. 🙂 Já ho ale určitě nedám pryč, jsem díky němu klidná a navíc je spojený kabelem s hlásičem, takže tam není žádné vlnění jako u bezdrátových přístrojů.

    #882956
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Máňo tak my máme monitor od Angel care a nepoužíváme ho protože to naše dítko v postýlce prostě nebude!!! takže nás by možná pochválila sestra za netechnické dítko. Navíc jí nemohu moc pouštět z očí jinak by ji Viki zahrnula hračkama až by nebyla ani vidět nebo by ji upusinkovala a uhladila…..Je to rozkošný ale kolikrát už ječím ať jí nechá protože je strašně hrrr.
    My byli dneska na prohlídce, a už vážíme 4220g. na to že jí je 13dní, pěkný teda. Byla tam jiná paní dr. ta naše má dovču, tak se mě ptala jak často kojím a jestli vůbec, no řekla bych že byla lehce v šoku když sem jí řekla že kojím jak je potřeba a časově to naprosto netuším, ale viděla že prospívá, za týden sme přibraly 310g, tak už se neptala dál.

    #882957
    Anonym
    Host

    My máme taky monitor – Nanny. Jsem za něj ráda, hlavně v noci, úplně klidně spím. Nevím, proč by to té sestřičce mělo vadit. Tahle „technika“ může mrnouskovi zachránit život. Původně jsem váhala, jestli to kupovat .. poměrně vysoká cena na krátkou dobu využití .. ale řekla jsem si, že kdyby se něco stalo a já ten přístroj neměla, tak si to budu strašně vyčítat.Ta úzkost k mateřství zřejmě patří, vůbec si nedovedu představit, že bych o malou přišla.

    Jsem zvědavá na váhu Elli po týdnu. V pátek jdeme na kontrolu. Dávám jí taky jak si řekne. Maximum jsem měla asi 5h, ale většinou chce po 3h. V noci to malinko prodloužila na 4h, tak díky aspoň za to.

    #882958
    Anonym
    Host

    Vcelko, ten náš měl ve 14 dnech 4300:) A jsem strašně zvědavá, jak zítra, už nám s manželem připadá „strašně velkej a těžkej“:D A pak nechápu ty lidi, co se nad ním rozplývají, jak je to malilinkatý miminečko:P
    Monitor dechu taky máme, máme ho půjčený od kamarádky a jsem za to moc ráda, že když se náhodně proberu, jen mrknu na blikající zelený světýlko a spím klidně dál, zvlášť když malý vydává různé prapodivné zvuky, tak jsem ráda, že k němu při každém nemusím s obavami vstávat, jestli to rozdýchal…

    #882959
    Anonym
    Host

    Vždyť říkám, že v monitorech dechu jsou Francouzi sto let za opicema 😀 Mě to zelené světýlko tak uklidňuje, že si myslím, že můj spánek je daleko kvalitnější (i při tom nočním kojení a vstávání), než kdybych ho neměla. Stačí aby malý nějak zachrčel a také bych se k němu hned hrnula do postýlky, takhle kouknu na světýlko a je klid.
    Maxík má ten deficit z trochu předčasného narození a porodní váhou 3550g, věřím, že kdyby těch 14 dní vydržel, tak má také 4kg. Pak chudinka malá zhubnul kvůli blinkání vody a trvalo mu 14 dní než dosáhl porodní váhu, navíc já ty problémy s kojením :S . Takže jsem fakt ráda, že se takhle rozpapal (v 5 týdnech má 4270g) a přibírá ukázkově.
    Kacko, jestli jsem to dobře pochopila, tak jsi byla před otěhotněním spíš hubená, tak to musí být na vás dva pohled – hubená maminka a miminko otesánek 🙂 Neptají se tě, kde jsi to miminko měla?

    #882960
    Anonym
    Host

    Mani, řekla bych, že na té váze tolik nezáleží, pokud ti ted Maxik dobře jí a přibývá, tak prostě jen potřeboval dohonit začátek. Jinak tě můžu uklidnit. Sice doma malou nevážím, ale v pátek při kontrole ve 14 dnech 4kg určitě mít nebudeme. Malá měla porodní váhu 3310, taky blinkala vodu a shodila na 3050. V 1 týdnu pak měla 3290.
    Holky, jak jste na tom s původním oblečením? Já měla dneska hroznou radost, že jsem oblékla bez problémů svoji nejoblíbenější letní sukni – dokonale mi ladí ke kočárku. Bříško je teda ještě trochu povolené, ale lepší se to každým dnem. Jsem zvědavá až se v pátek u mamky zvážím :). Je teda pravda, že nemám moc chut k jídlu, musím se nutit, aby mi neodešlo mléko. Asi vedrem a trochu únavou….

    #882961
    Anonym
    Host

    Roslenko, to mi asi zůstalo z těhotenství, kdy jsem se pořád psychicky připravovala na minimálně čtyřkilové dítě (já i manžel jsme měli bez pár gramů 4kg), nakonec se Maxík vydal na svět dřív a tak mi v tom účetnictví nesedí půl kila (jsem bývalá účetní a když něco nesedí v tabulkách, tak jsem z toho nesvá 🙂
    Bříško se mi pořád zmenšuje, ale stále je větší než před těhotenstvím. Na váhu mám o kilo míň než před těhotenstvím a to se drží už dlouho. Většinu věcí obléknu, ale z některých mi lezou prsa nebo mi přes prsa vůbec nejsou 😛
    Mám jiný dotaz. Pomalu mi bude končit šestinedělí, ale pořád špiním. Největší krvácení ustalo už po týdnu, od té doby mi stačí jedna intimka na den, ale divím se, že to malé špinění trvá tak dlouho. Jak jste na tom vy???

    #882962
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Máňo já u Viki krvácela celé šestinedělí, pak sem měla týden pauzu a pak sem dostala první menstruaci…8o| teď sem od pátku neměla ani kapku krve a od včerejška zase, no každej to má asi jinak.
    S věcma vůbec netuším, nosím kraťasy co sem si pořídila v těhu, mají tak nízký pas že nejsou těhotenský ale bříško sem tam neškrtila. jiné věci jsem neřešila. Tílka mi sou, trička už moc ne, přece jen prsa sou podstatně větší. Ale já mám ještě tu jizvu docela citlivou tak to moc nepokouším zkoušením nějakých netěhu věcí. Bříško se sice pomalu zplošťuje, ale je pěkně povolené a takové „rosolové“ 🙁
    Dneska máme doma smutno, manžel musel nechat uspat kocoura, měli sme ho 8let, moje máma na něm byla závislá, ale od té operace před měsícem a půl se nelepšil a už vůbec nejedl a nepil, tak mu manžel nechal dělat různé testy, peněz to stálo, a pak nám veterinářka řekla že mu selhaly ledviny a naděje na zlepšení není. No tak moje máma sedí na zahradě v brýlích proti slunci a nemluví, no to je život. A Viki tomu ještě přidává když furt chodí a říka “ mňau au“

    #882963
    Anonym
    Host

    Doma nosím ledacos, ale ven to musím vždycky zkontrolovat v zrcadle, protože ty vložky do podprdy dost přes přiléhavé věci prosvítají :S V sobotu jdeme na svatbu, tak mám připravené dvoje šaty, protože jestli mi hodně poteče mléko nebo mě Maxík poblinká, tak se možná budu muset převléct. Sice mají oboje vzorek, takže by na nich nebylo nic vidět, ale v mokrém se mi nebude chtít být.
    Vcelko, s tím kocourem přesně vím, co prožíváte. Moje máti měla kočičku 17 let (z toho 10 let jsem bydlela s ní), celou dobu byla v pohodě a pak jsem si při návštěvách začala všímat, že je dost hubená. Máti mi potvrdila, že i málo jí. Pořád to přičítala stáří. Ale mě jako stará nepřipadala. Tak jsem si vzala dovolenou a vzala jsem jí k veterináři. Ten zjistil silný zánět dásní, měla je chudinka celé zelené. A to jsem máti říkala, že mi přijde, že jí smrdí z tlamičky, ale máti mi říkala, ať na ní nehledám chyby. Doktor mi navrhl utracení nebo že se můžeme pokusit nasadit antibiotika. Ale museli bychom tam denně chodit nebo to píchat doma. Máti o tom nechtěla ani slyšet, tak jsem denně jezdila 20 km píchat micině injekce. Po týdnu jsem si zase vzala dovolenou a jela jsem s ní k veterináři. Zánět se vůbec nezlepšil (byl hodně silný) a doktor mi znovu navrhl uspání. Už jsem jí nechtěla dál trápit tak jsem s tím souhlasila. Dal jí injekci, ale ta nezabrala, tak jí musel dát druhou. Měla ještě silné srdíčko. Štve mě, že kdyby máti nebyla tak laxní, tak mohla micinka zemřít za nějakou dobu věkem a ne kvůli pitomému zánětu, který se dal v počátcích v pohodě léčit :'(
    Sakra, to jsem si udělala smutnou náladu :S Ještě že to naše srdíčko mi dělá tolik radosti. Asi mě telepaticky slyšel, jak si tu teskním nad jeho počátečními váhovými úbytky a při vážení před koupáním jsem zjistila, že od včerejška přibral 90g a to dneska dost kakal a také blinkal, jak se přepíjel. Jdu si ho pomazlit 🙂

    #882964
    Anonym
    Host

    Tak já vážila dneska Sebíka před koupáním a měl 3.690,- tak že nám za 8 dní přibral 310g když jsme byli u doktorky, zítra jedeme ke známému pediatrovi chce nás vidět a rovnou na malého koukne a proberu sním pár věcí co mi doporučí a poradí apod. Jinak já krvácím už malinko ale přeci jen to nejsou ani 3 týdny od porodu. Jinak dle váhy mám anhoře ještě cca 4 Kg, do původních věcí se moc nevejdu mám ještě celkem velké břicho po tom císaři a děloha ještě není zavinutá celá ale trochu se zmenšuje, ale díky tomu hodně věcí nosit nemůžu vypadá to děsně novorozenec v kočárku a já takové břicho :-). Jinak dnes byly celkem zdařilé pokusy o kojení s kloboučkem, malý mi sál od 14:30 hodinku a pak za další hodinku si to zopakoval, z každého prsu skoro 30 min a moc neusínal otázka je kdy pořádně sál a kdy to měl jako dudlík. No pak jsem ho přiložila v půl 8 a když jsme chtěla dát druhé tak už začal hrozný pláč a hlad se dostavil, že musela přijít na řadu flaška. Jen mám pocit, že mlíka moc nemám za těch 25 min mi vytahal pouze cca 30 ml, tak se nedivím, že předtím tahal hodinu a za hodinu znova, no piju čaje, koupila jsem další tubičku homeopatik tak uvidíme, vím, že čím častěji se přikládá tím je více mlíka, ale to bych ho tam mohla mít pořád nebo střídat jeho a odsávačku a to také nejde pořád. Jinak nám u kojení jde celkem odříhnout, ale po flašce stále bojujeme.
    No koukám, že mrnousky necháváte celkem spinkat i dýl v noci než já, tak to také zkusím prodloužit, ale po delších intervalech je malý tak hladový že by pořád pil a pal ublinkává. No navíc se snažím aby vypil minimálně těch svých 520-600 ml deně a při 8 chodech ho moc dlouho chrupkat nemůžu nechat

    #882965
    Anonym
    Host

    Jé, Misho, ty jsi mě tak potěšila s tím svým bříškem:D Já si tu posteskla před manželem, že holky píšou, že se vejdou do svýho normálního oblečení, zatímco já přes to břicho ani náhodou (však jsem vám myslím, psala, že mě týden po porodu lidi pouštěli ve frontě, že mysleli, že su těhu – ono se to lepší, ale pořád tam mám dost navíc, taky jsem na +4kg). No a byla z toho hádka, protože manžel se mě každý den ptá, jestli jsem cvičila (dostala jsem v porodnici cviky, neb mám jakýsi rozestup břišních svalů), pořád má poznámky o tom, že bych se měla zase začít hýbat a dneska zas – sem se ptala, jak konkrétně si to představuje, jestli mám jako naběhnout na skálu, tak prý že běhat a jezdit na kole! Tak jsem prohlásila, že šestinedělí je od toho, abych měla klid na regeneraci po porodu a na mrňouska a že se teda necítím, že bych měla přebytek energie na cokoliv jiného, tak prý se na to šestinedělí vymlouvám:'( A když se ho zeptám, o co mu jde, tak prý že já jsem s tím začala, tak jestli mi má na to říct, že mám sedět a cpát se… Ten můj miláček fakt dokáže potěšit:S Jinak Máňo jsem před těhu nebyla extra hubená, to spíš Misha, já tak nějak normál, takže maminka kost a kůže a miminko otesánek se nekoná – a už vůbec ne s tím břichem. No nic, vyrážíme k doktorovi, tak vám pak taky napíšu, jak na tom ten náš macíček je:) Jo a s tím krvácením, taky pořád intimkuju – 1 na noc 1 na den, ale jsem zatím 3 týdny po porodu…

    #882966
    Anonym
    Host

    Z toho bříška si nic nedělejte. Mě se můj táta taky v neděli ptal, jestli tam nemám ještě 1 mimi. Když jsem si sedla, tak jak je to břicho povolené, tak se pěkně vyvalilo. Do původní sukně jsem se v neděli nevešla. Ale od neděle do dneška se krásně stahuje. Ještě jsem nepoužila stahovací kalhotky. Mám je objednané, ale budou až příští úterý. Tak třeba pak ještě víc pomůžou. Ale cvičit bych postupně taky měla začít. Ale jak píše Kačka, prý máme v šestinedělí odpočívat….

    Ten můj na postavu žádné narážky nemá. Spíš mě utěšuje, že se to všechno zase spraví. Občas mě večer přepadne taková blbá nálada, z toho jak se všechno změnilo … můj život, postava, únava, společný život s přítelem. Je to chvilkové, většinou se stačí podívat na malou a je to pryč.

    Taky ještě krvácím .. ne moc, ale necelých 14 dní po porodu je to snad normální. Včera jsem dokonce prala potah na matraci, protože jsem nějak blbě ležela a ráno byl pode mnou flek. Jinak jsem slyšela, že po císaři se krvácí míň, že to dokotři můžou trošku líp vyčistit.

    #882967
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Tak mě muž na břicho nic neříká, ví že to jde dolu, někomu dřív někomu později. U Viki sem to shodila do šestinedělí a pak si formovala postavu procházkama,spíš má pocit že mě málo mazal protože mi hodně popraskalo.
    A šestinedělí si chraňte, není to pověra a je to jediné naše hájené období, ať si tatínek třeba trhne nohou.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,816. až 1,830. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist