Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,831. až 1,845. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #882968
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    JO Lenko s narozením miminka se vše změní hlavně pro nás mámi. Já včera byla hotová malý měl větříky a pořád plakal špatně spal a můj dopoledne odjel s dětma na koupák tak měl koupit kapky jak se budou vracet no a kdyžodpoledne přijel a já jen obědvala vajíčka s párkem protože víc nešlo stihnout tak mi říká co jsem nevyhodila z předešlého dne tu oschlou zeleninu na talíři. Sem mu na to řekla že kdyby bylo v prostředku místnisti hovno tak by to řešit neměl a měl by chápet že máme mimčo a to je na prvním místě. A hlavně že on uklízí dva dny kočárek co jsme dostali použitý od známých jen tak na nějaké použití léží ve vstupu a pěkně zavazí…to už je v pohodě.
    No jo naše drahé polovičky.:^)
    Já se taky snažím v šestinedělí odpočívat spolužačka tak létala až přišla o mléko.

    #882969
    Anonym
    Host

    To že se vejdu do většiny věcí před těhu neznamená, že břicho nemám 🙂 Včera jsem myla malému prdýlku pod kohoutkem a byl tak roztomilý, že jsem zavolala manžela, ať ho přijde vyfotit. Byla jsem nad umyvadlem ohnutá a tak jsem se snažila zatáhnout břicho. A stejně je na fotkách vidět splasklá pneumatika 😀 Budu to muset oříznout, jestli ty fotky budu chtít někomu ukazovat. Určitě si pamatujete, jak mě asi 14 dní po porodu „potěšil“ manželův známý, když nás potkal s kočárkem a prý „jé, vy čekáte druhý“ (nebo něco v tom smyslu). Začala jsem asi před týdnem trochu cvičit břicho (cítím se dobře a odpočatě), ale zapomínám na to, takže jsem cvičila jen 2x :S Nejradši bych ráno na lačno, ale když vstanu a malý ještě spinká, tak se snažím rychle si udělat snídani, najíst se a umýt, případně si něco přečíst a než se naděju, tak je hodina pryč. A když si na cvičení vzpomenu, tak už jsem po jídle.
    Šestinedělí mi končí v pondělí, uteklo to jako voda. Přijde mi, že všechno zvládím celkem v pohodě (Maxík je fakt zlatý a rozhodně mi nazabírá všechen čas). Ale často myslím na to, jak bych to zvládala s druhým, kdyby Maxíkovi bylo třeba 1,5 roku a chtěl snídat a do toho by nové mrně také křičelo hlady :S A o mém hladu ani nemluvě… Mojí máti se ptát nemůžu, protože jsme byli všichni na flašce a to je přece jen rychlejší krmení než půl hodina kojení, navíc třeba každé 2h.
    Dneska jsem v noci kojila v 1h a v 4h, skončila jsem v 4.30 a myslela si, jak budu chrnět ještě aspoň 3h do dalšího krmení a malý začal hodně plakat kolem 6.30 a pak jsme slyšela „plof“, jak naplnil plínku (manžel to slyšel až do obýváku 😀 ). Tak mi bylo jasné, že ze spaní už nic nebude, aby to neměl rozpatlané až na krku, tak jsem vzala malého nahoru do koupelny, sundala mu plínku a ještě několik minut jsem se snažila mu cvičit s nožičkama, abych mu pomohla od prdíků. Ale pořád řval, tak jsem mu dala plínku a že ho ukonejším chováním v náručí. To také nepomáhala, tak jsem se rozhodla, že ho zkusím umlčet prsem. Přicucl se okamžitě a vůbec se při kojení nekroutil. Tak mi došlo, že jsem ho s tím cvičením mučila zbytečně, protože neměl prdíky ale HLAD 😛 Po uložení do postýlky ani nepípl a byl hodňoučký i když nespal. Už jsem těmi prdíky nějak posedlá, pořád číhám, jestli mu nezačíná kolika, ale on má jen sem tam trošku bolení a prdíčky mu odcházejí celkem dobře samy.

    #882970
    Anonym
    Host

    Jó naši partneři 🙂 Ten můj mi pomáhá jak to jde. Ale když večer koupu malého a on náhodou pláče a ještě se k tomu přidá pokakaná plínka, po sundání plínky vyčůrání na přebalovák a ještě poblinkání čisté osušky, a zezdola se ozve „Maxíku, co se ti to tam děje za příkoří“, tak schválně nahlas mluvím na malého „Příští týden bude mít na koupání službu tatínek, ať si tě také užije.“ Naštěstí teď už malý pláče při koupání jen výjimečně a vždycky je to spojené s něčím jiným, protože koupání už zvládáme delší dobu bez pláče. Večer si naštěstí malého bere bez odmlouvání a většinou si o něj říká sám, takže mám čas se jít osprchovat a udělat ještě další věci. Je mi jedno, jak se s ním zabaví, jestli s ním bude koukat na televizi nebo ho bude mít na ruce a bude druhou rukou hrát hry na počítači. Kačko, nepřipomíná ti to něco?:D

    #882971
    Anonym
    Host

    Jo, Máňo, připomíná, ale to by musel být zabavenej a ne brečet jak želva :-p Tak náš 20denní prďola má 4670g. Za týden tedy 370g, což je pořád dost, ale ne už tak moc jak posledně. Holky, jak samy sebe utěšujete, když vaše miminko není k utišení a ječí, i když se pro něj třeba stavíte na hlavu? Nemáte nějaký fígl, jak se nestresovat a nenaštvávat? Já mám totiž sem tam myšlenky být na malýho už hnusná, když tak nepříčetně ječí – třeba ho polít studenou vodou, nebo mu jednu plácnout, aby měl proč:'( :$ Samozřejmě nic takovýho neudělám, hrozně se za ty myšlenky stydím a mrzí mě to, ale nějak to nedávám, když vím, že jsem pro něj udělala úplně všechno a on si delší dobu míní vykřičet hlasivky…Zrovna teďka ječí ve vedlejším pokoji, jsem ho tam odložila, protože už nevím a nejraději bych se zahrabala pod zem:( Možná už fakt nejvyšší čas na vyzkoušení dudlíku ale bojím, že na tohle by byl taky krátkej…

    #882972
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Kačko, radu nemám, ale naprosto tě chápu, dneska v noci se opakovalo to co včera dokud ve čtyři neproběhla bouřka a nebylo chladněji. Už sem byla utahaná, chodila sem s ní po bytě, prso nechce, dudlík je asi hnusnej, postýlka kouše a v křesílku DOŠLA baterka na vibrace, no končila sem se slzama, jenže když v pul pátý bylo konečně ticho tak vstalo to starší dítko!:'( 8o| Viki mě minula, došla si pro židli a nahá se šla dívat z balkonových dveří ven. Chápete to, v půl pátý se šla dívat z okna!!! Jen tak prostě. Když se mi podařilo je obě uvést do ležící a tiché polohy, tak bylo už světlo a ráno v půl osmý sem zjistila že obě děti sou brutálně pokadění a ta starší si tu plínku sundala a opatlala koberec kterej tatínek předevčírem vypral.Takže teď odpovím i Máně jak to dělat se dvěma, velmi rychle, obalit si nervy, snažit se neječet (ne vždy to jde, obzvlášť když se mimi budí a to první odmítá po obědě spát a ještě si z vás dělá prdel!!!) A na svůj hlad časem zapomeneš a pít budeš ve chvíli kdy už máš tak vyschlo že na to starší nemůžeš zařvat ať mimino furt nehoupe jinak že se pozvrací, načež to kojení letí ven……..Ale jinak je to nádhera, fakt! Jen je to občas na palici.
    Jo i u nás probíhá situace-tatínek u PC a mimčo v křesílku a nohou je houpáno 😀

    #882973
    Anonym
    Host

    Vcelko tak to jsi měla tedy „veselou noc“. Nám mrnous usnul po 9 večer a když sjem ho v půlnoci chtěli nakrmit na noc tak nám spal a spal, že sotva se nám podařilo nakrmit, ale ve 3:15 už broukal hlady a byl pokaděný, tak se muselo přebalovat, pak naznačoval, že mu hlavička nestačí tak jsem dala prso, potáhnul a usnul. No dnes jsem úspěšně kojila hodinku a dle vážení si malý vstáhnul 100 ml což mě dost překvapilo kde se to vemě vzalo, většinou odstříkám tka 70-80 ml z obou, al jelikož si asi 3 x značně ublinknul v postýlce tak si myslím, že se hodně nadlábnul, a ted už hodinu brouká v postýlce a ne a ne spát. Jinak prohlída u známého pediatra OK, amlý je prý pěkný a zdravý. Chroptění je způsobeno hleny z MM když si pořádně neříhne, prý když si dám ruku na hrudníček tak to ucítím, ale není to nic vážného, al máme to pozorovat dál zda by z toho do budoucna něco nemohlo být. Jinak má malý trohu rozšířenou břišní stěnu, ale to prý má hodně miminek a nic to neznamená a máme hlídat bříško aby nebyl náběh na kýlu. jinak jsme dostali kapičky Vigantol, prý se to bere od ukončeného 14 dnu života 5x týdně 2 kapičky tak mě to překvapilo, že nám doktorka nic neříkala. Jinak si máme zavolat tý naší a bude nás čekat porhlídka kyčlí prý by teď měla být. Probírali jsme i očkování tka mi doporučil jak rotaviry tak prevenar 13 a ještě proti klíštatům, tak jsme zvědavá co zase řekne naše lékařka za názor. Jinak s přibíráním prý kolem 300 g týdně je krásné a ohatě dostačující.
    Kačko mě malý řve hystericky pouze když má velký hlad a ono pořád nic, jinak nepláče. Nebo vlastně když je hlad a já ho nutím k prsu tak zuřivě máhá ručičkama schazuje mi klobouček a nechce se přisát a mrská se, ale když se chytne pořádně tak je klídek pokud tedy teče mlíko, a to musím přiznat, ž mi také tečou nervy, a říkám si co chceš tvá práce je jen se přicucnout 🙂

    #882974
    Anonym
    Host

    No nám Elli neječí, ale už nespí tak jako dřív. Ted je schopná 2h koukat a poplakávat. Hlavně večer je to vyčerpávající a to to ještě nepřišlo v noci. Nevím proč, má všechno, co jí můžu dát a přesto. Bud je jí vedro nebo jí chybí společnost, protože když přijde některý z nás tak se uklidní. I dudlík pomáhá, bohužel jen dokud jí nevypadne ….
    Dneska na mě koukala celou procházku z kočárku, vůbec nespala. Byly jsme zařídit zdravotní pojišťovnu, zpátky slušný kus pěšky procházkou, při cestě oběd v pizerii a celou dobu byla vzhůru. Ale zase neplakala, vypadala spokojeně, tak už asi nepotřebuje spát tolik jako dřív …

    #882975
    Anonym
    Host

    tak mi tak Seb hezky spí v pelíšku já něco hledam na netu a v tom alarm od monitoru dechu, no ještě teď jsem z toho hotová. Naštěstí planý poplach malý spinkal tak nevím co to mohlo být no ted spí u mě v náruči dál nějak se mi ho tam nechce dát, a to se vůbec nepohnul spal na stejném místě.
    Lenko mě také už nespí jako ten prví týden kdy to bylo od jídla do jídla, ted také po jídle je klidně dvě hodinky vzhůru a pak usne chvilku před dalším jídlem, ale dnes celkem hajá cele dopoledne a ted už přes hodinku ale blíží se nám krmení. _jo jinak mi pediatr ještě říkal, že pokud miminka dobře prospívají hlavně váhově, že ho v noci nemám budit, že klidně může spinkat a přes den dát jíst kdykoli si řekne.
    Jinak dostali vaši mrouskové také ten vigantol?

    #882976
    Anonym
    Host

    JJ, Misho, vigantol máme – máme tedy každý den dávat jednu kapku, o čemž jsem se dnes s dr. lehce dohadovala, protože nějak nedokážu udělat, aby mi nekaply dvě kapky za sebou:P no a on že je to moc a že to mám zkoušet, aby nebyl problém, tak nová metoda je, že jedna spadne na lžičku a s druhou ucuknu na zem:D Jinak malej taky už hodně kouká, ale nevydrží to sám v klidu – jen v tom kočáru, to dnes taky celou projížďku jen koukal a neplakal. A pak když se mi jednu řvací mánii podařilo vyřešit tím, že jsem ho nechala skoro vysvlečeného a rozbaleného na přebalováku, tak tam nějakou dobu konverzoval se svým košem na spaní, co vedle něj visel:D Celkem jsem byla na měkko, že jsem od něj slyšela prvních pár dětských žvatlavých zvuků – doteď jen brečel, chrčel, chrochtal, hekal a funěl:)

    #882977
    Anonym
    Host

    No ona se má prý dávat jedna kapka, známý ale prohlásil stejně většinou to dítě část „vaslintá ven“ nebo něco tak ty dvě jsou jistota, že něco doputuje kam má 🙂 . Mě právě překvapilo, že mi o tom doktorka nic neříkala, ale byli jsem u té zastupující na první kontrole, ale co jsem tak koukala na diskuse tak to hodně pediatrů nedává.

    #882978
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Vigantol máme taky a mám dávat jednu kapku 1xdenně a když nechtě ukápne druhá tak to neřeším asi jak psala Misha 😀
    Tak Martínek si taky poplače a hlavně večer než usne včera ale byl večer klidný a dnes celkem hodný … dnes třetí den mu dávám probiotické kapky na rovnováhu v trávícím systému tak asi bříško je už více v klidu tak není už tak moc plačtivý ale vztekat se umí když nemůže usnout 😀
    Přidala jsem fotky malého na BW tak se kukněte
    http://www.babyweb.cz/Fotogalerie/f976-Radus-fotky-Martinek.aspx

    #882979
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Teda Raduš, kolik si říkala že Ti je? Sem koukla na ty tvoje fotky a seš kočka i s tím malým šmoulou 🙂 Vigantol dáváme taky, ale docela mě překvapil systém kapátka. U Viki jsme ho taky dávali ale místo kapátka tam byla pipeta, kterou se ta jedna kapka dala přesně vymáčknout rovnou do pusinky, a tohle má kapátko jak kapky na kašel a to bez lžičky asi taky nezvládnu i když sme ho začli dávat až včera kdy sme oslavili těch 14dnů.
    Jo včera sme byli na sonu kyčlí a máme je ok, to sem ráda, předemnou tam byla maminka a měla dítko v takovym postroji děsným, až mě to vyděsilo. Ale všechny mamky tam byly s taťkou a já sama a všechny tak koukaly jako že jdu sama, jeden tatínek mě pouštěl do dveří a čekal že za mnou ještě někdo jde. No jo ten náš taťka už musel do práce.

    #882980
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Včelko dík 😀 je mi 36.
    Malému ten šmoula asi zůstane někdy mu tak říkám 🙂
    Já ty kapky malému zrovna kapnu do kloboučku.
    \Tak to je super, že máte nožičky v pořádku my máme to široké balení tak se malý teď v tom vedru dost potí a tak to teď přes den nedávám. Ale na noc vždy. Nám to teda dal Dr. preventivně.

    #882981
    Anonym
    Host

    Raduš, fakt na té fotce vypadáš skvěle – ale k filmu bys nemohla, tam jsou ženský po porodu upocené, vysílené a vůbec vypadají děsně schváceně, ale zato se jim rodí děti, které jsou už měsíční 😀
    Co to je ten vigantol? Já dávám každý den vitamín D a jednou týdně vitamín K. To K budu dávat 3 měsíce a D do té doby, dokud bude malý jen na MM.
    Přihodila jsem pár fotek do galerie, mám totiž podobnou fotku vysmátého miminka, jako má Raduš. http://www.babyweb.cz/Fotogalerie/f964-Nase-zlaticko.aspx
    V porodnici jsme se nakonec sešly jako účastnice předporodních kurzů jen tři, z toho přímo z mého kurzu žádná, ale jednu jsem od vidění znala. Řekla mi, že se mnou byla na poslední hodině, kterou nám spojili. Rodila také v předtermínu, já měla termín 4.8., ona 1.8., já rodila 18.7. a ona 15.7., takže jsme to měly posunuté o stejný počet dní. Takže to už je čtvrtá z naší „várky“, co to stihla o dost dřív, další dvě jsem potkala v porodnici. A přitom tehdy nebylo nějak teplo, spíš příjemné teploty. Ta holčina mi byla dost povědomá, tak jsem vyhrabala noviny s naší fotkou z porodnice a ona jí tam měla také 🙂

    #882982
    Anonym
    Host

    Ten Vigantol je vlastně vitamín D, proti křivici a správné tvorbě kostí apod. tedy co ojsem tak koukla v rychlosti. Jinak fotky fakt heké :-). Raduš nemáš návod když kojíš také přes klobouček jak najít fígl aby mi ho pořád neschazoval, pořád se totiž šmudlá ručičkama před hlavou a u pusinky a dostat mu ke kloboučku hlavu a nějak zamezit ručičkám je vždy boj a velký křik a pláč než se pak správně chytí, a svazovat do plínky se mi nechce, ale snad brzo pochopí že tam je zdroj jídla, pak už dlabe v klidu, tedy než jdeme na druhé prso….

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,831. až 1,845. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist