Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,846. až 1,860. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #882983
    Anonym
    Host

    My žádné kapky nedáváme. Teda vlastně ano, teče nám očko, tak jsme dnes dostali od doktorky ATB kapičky. Doufám, že to pomůže, jinak se bude muset na čištění očního kanálku. Taky máme od včera pupínky, prý novorozenecká vyrážka, která se ve vedru rychle šíří. Snad je prý neškodná, nesvědí a nic nedělá, ale máme koupat v hypermanganovém roztoku, tak jsem to hned ted zkusila. Teda těším se, že vedro přestane, přijde mi, že máme náběh na opruzený zadeček. Pro jistotu jsem na to koupila mastičku.
    Jinak už máme 3550g, za 8 dní Elli přibrala 260g, prý přibývá krásně :). Tak mám radost.

    #882984
    Anonym
    Host

    MIsho, já malé ručičky vždycky jakoby přimáčknu svojím tělem. Ne teda moc, jakoby se schoulím nad ní do klubíčka. Většinou mi taky hodně šermuje, strká si ruce do pusy a tak. Jakmile se chytne, tak je klid. Dřív mi pomáhala zavbinovačka, ted už to umíme i bez ní. V zavince by se mi malá upekla, tak z ní musela chtě nechtě ven..

    #882985
    Anonym
    Host

    Taky jsme dnes měli červenější zadek ale to je z toho vedra malý je propocený hned hlavně když začne plakat. No já mu právě ručičku nepřimáčknu tělem tu jednu má pod sebou, ale kojím v sedě a malý je v poloze jako by ležel na boku tak že ta horní je prostě volná a málo kdy si jí položí podel těla nebo mě mezi prsa, no zkusím kouknou na nějakou polohu kdy nejsou ručičky… dneska vůbec nespinkal přes den tedy pár minutovek bylo, tak doufám že bude chrnět pěkně v noci. Nějak mám pocit, že dnes moc nedlabal, sice hlady nepláče ale podle váhy si vždy vytáhnul mezi 55 a 65 ml tak nevím zda mu ted nemám dát flašku s více mlíčkem abychom dohnali trochu ten limit co by měl vypít, ale zase si říkám, že hladové dítě by asi plakalo a chtělo dlabat.
    Holky je možné, že když mimčo pije to zadní mlíko to „výživnější“, že by mu stačilo míň? Když jsem odsávala tak to převážně byo to přední i když v lednici se udělaly na povrchu takové nitky a to jsem se dočetla, žese odděluje ten tuk od zbytku tak že tam něco bylo ale minimum a ted když kojím tak už mi nevykapává ta vodička ale přijde mi to trochu jiné

    #882986
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Máňo tak to je taky moc pěkná vysmátá fotečka… je to ale štěstí že se podaří vyfotit ty naše vysmáté zlatička 😀

    Misho já mám malé prsa a tou volnou rukou přidržím malému prso s kloboučkem jakoby prsty dva v nůžky(ukazováček a prostředníček) a ostatníma prstama(malíček a prsteníček a palec nahoře) a částí ruky odtláčím ručičky malému ale taky někdy pěkně šermuje a podaří se mu mě ho oddělat. Jinak ten klobouček navlhčím líp drží na prsu než když je suchý.A ten od medeli drží nejlíp ze všech co jsem v porodnici vyzkoušela.
    Jinak u mě přezdívka kloboučku je kojítko 😀

    ..jo jo u porodu sem měla i zbytky malování a malý se od prasknutí pl. vody narodil za 1,5H tak to sem vypadala docela k světu… tak už to bylo potřetí tak sem se snažila 😀 ale při těchto pařácích kdybych rodila bych asi byla pěkně upocená :^)

    Já se teď potím děsně jako nějaka stará bába a u toho kojení to je zážitek malý má úplně čelíčko mokré a někdy je už ke konco kojení podrážděný jak je propocený.

    Zadeček naštěstí nemáme červený hodně mastím tím bepanthenem.

    To zadní mlíčko je určitě výživnější snaž se kojit z jednoho prsa aby si to zadní vytahal a při dalším kojení dát druhé to mi říkala i ta paní na lince kojení když sem tam volala že má hlavně vytahat hodně to zadní, že z toho předního bolí více bříško protože je v něm více cukru. Jen některé miminka se už ke konci můžou vztekat že musí více tahat to byl případ prvního syna – děs :S a já si myslela že mám málo mléka. No jo byl trochu línější 🙂

    #882987
    Anonym
    Host

    Kojítko je dobrý název, já ho nechám cca 20-35 min u jednoho a pak jdeme na druhý, z jednoho by toho moc neměl, také ještě není takový sosálek abych ho uspokojila y jednoho, asi je línější po hodině kojení kdy vytahal 55 ml tak jsem pak ya půl hodky odstříkala 100 ml tak si řílám, že ho asi dostatek je jen se hůř dostává k němu a večer je prostě každý den hladový tak jsoou boje

    #882988
    Anonym
    Host

    Jupí tak u nás jproběhla první kojení bez breku a šermování ručiček ani se nevztekal, že si nejdřív tu bradavku musí vytáhnout do kojítka, no a sosal jen 30 min a vytahal svou dávku tak jsme měla takovou radost. Tak sjem zvědavá jak bude probíhat další kojení, to ranní bylo bojovné. Jinka ty kloboučky od Medely jsou fakt dobré, přítel mi rovnou koupil dva páry tak je to super, že jich mám víc když někde budeme a není možnost umytí, takhle je večer všechny vyvyím a je hotovo… Jinak je poznatk, že ochlazení na mimčo působí lépe, je klidnější a dokonce i chvilku spinkal 🙂

    #882989
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Misho tak kojítko se chytlo 😀
    …jsem moc ráda, že se kojení daří a je spokojenost s koloboučky od medeli. 🙂
    U nás je ještě 30°c a fouká tu hodně vítr tato noc byla na horko nejhorší fuj děs barák je už tak celý vyhřátý že už nic nepomáhá ani dveř e otevřené do sklepa a zadělená žaluzie už vůbec.

    #882990
    Anonym
    Host

    Tak to tady je zataženo a tma jak večer a střídavě prší a pěkně fouká, ale je alespon příjemne, no kojení se daří dne dvakrát vytahal 75 ml ale teď jen 35 ml ale sám se pustil tak nevím ale ted to asi zkouší po půl hodce na nějaké dodlábnutí tak to jdeme zkusit co z toho bude…. no ale přijde mi že ty dny hrozně rychle utíkají člověk má furt co na práci.
    Jo dneska mě zlatíčko pěkně počůralo, podprsenku, noční košily no rpostě komplet tka jsme musela do vany a dala jsem ho tatínkovi, hudák si ublinkával u přebalení a já ho zvedla tak to byla pomsta 🙂

    #882991
    Anonym
    Host

    Holky dáváte už větší mlínky, Sebovi budou zítra 3 týdny a dnes jsem večer dala už na zkoušku vel 2 pemprsek, už začínal mít otlačené nožčky od gumiček, jinak od včerejška nám přibral krásných 75 g, tak že dneska máme už 3.755g a zjistila jsem, že dle váhy by tedy měl vypít cca 625 ml, a my máme tak o cca 80-100 mín, ale zase když pribírá tak to asi nevadí. Jen bojujeme jako každý večer chtěl by jíst po necelých dvou hodinách a je ubrečený a to se opakuje každý den a večer, prostě od 8 do půlnoci než se jde spát by pořád jedl, ale to dostává z flašky večerní a noční dávku.
    Jinak jsme dnes na poště vyzvedla stahovací kalhotky koupila jsme si dvoje bílé a černé a dvě podprsenky abych měla 4 tak jsme na to zvědavá, zatím sjem to moc nezkoušela tak to snad bude sedět.

    #882992
    Anonym
    Host

    Holky, vysmáte fotečky závidím, my nemáme – jsou to takové chvilky, že to nejde chytnout… Misho, jsem taky moc ráda, že se vám s kojením daří – trpělivost přináší ovoce:) Jo a z toho počůrání si nic nedělej, mě dnes malej pokadil:D Mě ráno vzbudil pobrekáváním, tak jsem zjistila, že tlačí a střílí do plíny, tak jsem ho vybalila z frejkovky a ještě v plíně mu cvičila s nožičkama, tlačili jsme na bříško a krásně to z něj šlo, bylo po pláči, tak si tak pěkně ležel, tak jsem ho rozbalila, došel manžel, že co dělám, tak jsem se mu chlubila, jak se nám zadařilo pomoct od bolestí a ukázala, jak jsem to dělala, manžel poznamenal – a teď tě nahodí – a já, že nééé, že už vypadá, že je prázdnej – no a to byl stříkanec!!!:D No tak jsme měli co umývat:)

    #882993
    Anonym
    Host

    Tak pokadění se nám také podařilo bez plíny naštěstí na přebalovák na kterém mám ještě takové ty přebalovací podložky, včera jí takle počůral až na dalždičky na stěně 🙂 no jsou to šikulové. Jo s kojením úspěšně bojujeme a doufám že za chvilku pochopí kde je ůzdroj a nebude tak protestovat, spíš se kolikrát stane, že se přicucne a najednou se začne protahovat a tím pádem ručičky před obličej a tahat za kojítko, tak že nasadit srovnat mu ručičky a dlaší pokus to je třeba na 6x, ale když se chytne je to už v klidu, chlavně se musí pořádně přicucnout protože si občas hraje s kojítkem jak s dudlíkem a to se pak ohýbá a je rpoblém… No já jsme hrozně ráda že nám v noci spí od půlnoci tak do 5 hodin a pak další 4 hodinky kolikrát ale přes den už skoro vůbec nastřádá tak 2-3 hodinky tak snad dnes bude chrupkat venku na procházce

    #882994
    Anonym
    Host

    Kacko, vysmáté fotky jsou dílem náhody, prostě se ho člověk snaží fotit a on zrovna nahodí úsměv. Ale teď jich je čím dál víc.
    Misho, s tím kojením to zvládáte skvěle. Přijde mi to jako s Maxíkem, myslím, že nejdřív musel posílit a přibrat, aby pak měl sílu na tahání z prsou, která neměla ideální tvar.
    Včera jsme byli na svatbě, bylo to moc hezké a Maxíček byl naprosto vzorný! Dopoledne trošku pofňukával, tak jsem si říkala, že to bude asi stát za to, ale jakmile jsme vyjeli, tak od té doby byl ukázkové miminko z časopisu. Ještě v půl čtvrté jsem ho nakojila na parkovišti v autě, aby vydržel co nejdýl a pak už jen spinkal v kočárku. Obřad na radnici prochrněl. Pak se přejíždělo na církevní obřad, to stále spinkal a zvládl i vynesení v náručí do kaple, ke které vede spíš skalnatá cesta. Akorát při přejezdu na hostinu (asi 45min autem) se rozplakal (ale to už bylo 4h od posledního kojení), tak jsme zastavili podél silnice, já ho přebalila, nakojila a zase jsme jeli dál. Na hostině byl opět středem pozornosti, všichni chodili kolem a obdivovali ho, jak je hodňoučký. Jak na radnici, tak v kapli i na hostině z něj byli všichni hotoví, jak to že nepláče a spinká a všichni vykládali, jak jejich děti prořvali celé dny a noci. Byli jsme na něj moc a moc pyšní. Při hostině jsem kojila dvakrát v křesílku na konci chodby (u jedněch záchodů) a bylo to v pohodě. Je to fakt výhoda mít mléko pořád při sobě, nevím, jak bysme to včera dělali s ohříváním UM i když máme koupenou ohřívačku na doma i do auta. Jak už někdo psal, lidi se dívají na kojící spíš s úsměvem než aby se na ně mračili. Dokonce když šel kolem mě číšník, tak se ptal, jestli nechci přinést něco k pití.

    #882995
    Anonym
    Host

    Jo, Misho, tak u nás byl ráno nahozenej přebalovák, míč na kterém u přebalování sedím, koberec a moje nohy:D Máňo, to se malej kráásně předvedl – zase tichá závist. To my když ho vzali ke skále, že jsem jistila manžela na dvou cestách a přitom vedle sebe houpala kočárem, tak celou dobu probrečel – div že na nás ostatní lezci nezavolali sociálku:P Prostě jsme jen vystihli dobu nevrlosti… Si říkám, že číšník byl znalý – taky máte při kojení takovou žízeň?

    #882996
    Anonym
    Host

    S tou žízní u kojení jsem si myslela, že jsou to jen řeči. Ale fakt jí mám a velkou. V noci to dělám tak, že jdu malého do patra do koupelny přebalit, na zpáteční cestě si v kuchyni natočím z vodovodu třetinku vody a jdu kojit. Někdy se musím jít napít ještě po kojení. Přes den se snažím pít průběžně a už si hlídám, že před kojením se jdu napít. Ale někdy zapomenu a to pak využívám, že je manžel třeba doma a on mi pak vodu donese. A na to jak hodně piju, tak mi přijde, že chodím daleko míň na záchod. Vůbec se to nedá srovnat s couráním na WC během těhotenství.
    Možná mě bylo číšníkovi líto, že tam sedím tak sama, u záchodů, nikde nikdo. Ale bylo to milé. Manžel pořád někde poletoval, ale kupodivu si stačil všimnout, že jsem zmizela já i kočárek a šel nás hledat. Našel nás na záchodech, kde jsem zrovna začínala malého přebalovat, protože jsem si všimla, že mám nejen poblinkané šaty, ale Maxík také bodýčko a dupačkové kalhoty. Tak ho ode mě převzal, přebalil ho a převlékl. Měla jsem sebou několik věcí na převlečení, takže pak byl v čistém a suchém. Já si vzala schválně vzorované černobílé šaty, takže na nich nic nebylo vidět, jen studily 🙂
    Maxík se fakt předvádí před cizími ukázkově – v obchodě, na trhu, u doktora, když přijde návštěva. Ale také je mu o něco víc než vašim prťátkám, přijde mi to den ode dne lepší. Hlavně se snažím ho vždy ve vhodnou dobu nakojit, aby nebyl nevrlý kvůli hladu. Snažím se mu dávat pít ještě dřív než začne hlady plakat. Když je ideální den, tak má intervaly kojení tak po 3h. Takže když chci jít třeba po 2h ven a vím, že se nestihneme do 3h vrátit, tak mu radši nabídnu prso, aby nezačal třeba v obchodě plakat. Má to totiž tak, že jakmile vyjedeme ven, ať už v kočárku nebo autem, tak začne projevovat hlad. Jako kdyby naše branka od zahrady byla začarovaná. Však vy také vychytáte podobné drobnosti.

    #882997
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Jo u kojení je velká žízeň to musím mít na stolku vždy pití.
    Dneska jsme se snažili malému fotit nožičky, ale asi budem muset až bude spát pořád s nima kopal 😛 …ještě chci udělat fotku jak mi drží ručičkou prst 😀
    Po nočním spaní se dopoledne nemůže nějak dojíst tak kojím a kojím 🙂 třeba i po hodině chce zase a pořád u toho spí to mu asi už zůstane :^)
    V úterý jdeme ráno do poradny tak se bude vážit tak jsem zvědavá jak přibral a ještě mu budou brát krev na kontrolu žloutenky.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,846. až 1,860. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist