Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,861. až 1,875. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #882998
    Anonym
    Host

    Tak asi budu muset zapojit více mateřský pozorovací smysl, protže obědové kojení horor, trvalo to hodinu a čtvrt a vytahal pouze 65 ml. a z toho asi tak půl hodiny prořval nebo jsem ho uklidnovala, normálně se přisál párkrát potáhl a odtáhl se a hysterák tak nevím zda bříško nebo jsme ho špatně držela, ale pak na druhý pokus už nám to celkem šlo… když je hladový je už pozdě a když chci zavčasu tak to také kolikrát není OK.
    Jinak tedy opravdu ukázkové mimčo, jak jste zvládli svatbu, no já si zatím nedokážu představit sním někam jít jen s tím, že ho nakojím.
    Jo a ještě máme další problém když se odtáhne tak má většinou mlíčko všude po tváři apod. a nemulě o tom, že i když si ohrnu podprdu a mám tam tu vlažku tak mi jí někam sešoupne a já mám pak také všude mokro, no doma chodím jen v podprdě tak moc nemám natrénováno jen odhalení prsu přes oblečení apod. No také si říkám, že to snad za to šestinedělí natrénujeme už na 100%

    #882999
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    jeli jsme v pátek k přítelovým rodičům a budem tady vegetit týden,tak jsem se k PC dostala až dnes. Snažila jsem se pročíst 3 stránky, které jsem „zameškala“ 😛 . Tak jen k tomu Vigantolu – ten máme taky, ale dostali jsme ještě jedny kapičky a ty máme dávat 1x týdně..teď si nevzpomenu na název. A taky kapu všude okolo a mám strach, abych malému nenakapalavíc.
    Jinak v pátek jsme byli u pediatričky, tak malý měl z porodní váhy 3320g (kdy jdeště spadl na 3100g) 10. den po porodu 3510g, takže taky prospívá dobře. Dnes je 12den po porodu a přes den papá každé cca 2,5 – 3hodiny a v noci klidně v5-6hodin, ale na jídlo ho nikdy nebudím, říká si sám. Jen od včerejška mám pocit, že mám buď já míň mléka, nebo malý má větší potřebum, protože do včerejška jsem vžd kojila jen z jednoho prsu a včera najednou pustil bradavku a začal hystericky plakat, tak jsem mu ji dala zpátky a on znovu….tak jsem si říkala…hmmm asi ni neteče…tak jsem mu nabídla i druhé a byl spokojený. Takže od včerejška kojíme z obou a já se snažím víc jíst….v těch vedrech jsem neměla chuť, ale už se ochladilo, tak to nešidím a víc jím a hodně piju, abych o mlíko nepřišla.

    Jinak holky, já se taky vejdu po císaři do svýho původního oblečení, jsem z toho nadšená…bříško sice ještě trošku mám, ale je jen malinko povolené…cvičit ještě nemůžu, ale jizva už mě nebolí a dokonce už jen lehce špiním, tak doufám, že to špinění nebude trvat celé šestinedělí.:S
    No a na váze mám ještě 3kg nahoře…ale nějak to na tom oblečení moc nepozoruju…bude to jen to bříško a hlavně prsa.:)

    #883000
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Holky a chci se zeptat, jak to máte s večerním spánkem? Náš malý by se nejraději uspával v náručí…jelikož po koupání, oblečení a nakojení si ho bere přítel na odříhnutí a malý u něj většinou usne….někdy se podaří ho uložit a malý spinká dál, ale někdy ho uložení do postýlky probudí a malý pak „nadává“ a pláče a pláče a přestane zase, až když ho někdo vezme do náruče.

    A to je právě to, co nechceme, aby se naučil. Necháváte taky někdy mrňata jak se říká vyplakat až k spánku? Náš malý ještě nemá úplně zahojený pupík, tak mám strach, aby mu třeba přílišným pláčem nepraksnul, ale stejnak jsem ho už občas (přes den) nechala plakat (když jsem věděla, že je přebalený, nakojený, není mu zima ani chladno) až se unavil tak, že sám usnul…trvalo to cca 15minut…bylo mi ho líto, ale vydržela jsem.

    Děláte to taky? Já to asi budu muset začít aplikovat i večer…jinak budem jeho otroky 🙁

    #883001
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Markéto mě to teď malý taky udělal že se ke konci kojení začal vztekat a musela jsem mu dát druhé prso a taky už kojím jen z jednoho ale je fakt že už byl večer a já moc taky nejedla v těch vedrech a ani jsem si neuvařila kojící čaj :S
    Taky mám 3kg navíc po porodu vlastně jsem co jsem doma z porodnice tak jsem ani kilo nešla dolů snažím se dost jíst ať mám mléko.
    Misho já si při kojení mezi malého a sebe dám látkovou plenu takže to mlíčko co mu teče s pusinky po bradě zachytí plenka.On ji má na ramínku a pod bradou a já ji mám pod prsem tak jsem suchá. 😀

    #883002
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Raduš, tak to děláme stejně…já taky při kojení dávám jakoby malému pod hlavičku plínu…takže když teče mlíčko, já mám oblečení čisté a suché. 🙂

    #883003
    Anonym
    Host

    Já si dávám také pod prso plínu, snažím se jí zastrčit za podprsenku, ale jak mi z levého prsa kolikrát mléko úplně stříká, tak se malý častěji odtahuje (protože se chudáček topí) a tak se často stane, že mám i tak podprsenku mokrou a on má mlíko po celém obličeji. Takže Misho sice můžu kojit venku kde chci, ale zase se děsím, že to zrovna bude stříkat a tím pádem bude malý dělat s krmením cavyky. Mám pár věcí na sebe, které při cestách ven točím pořád dokola, na nich není to mokro vidět. Doma je to jedno, když se mi umáčí tílko, tak si ho převléknu. Na kojení doma si ale skoro vždycky tílko nebo triko sundavám, abych minimalizovala umáčení a když se namočí podprda, tak chodím jen v ní, až uschne. Takže si člověk nevybere :S problémy budou pořád, ať je mléka málo nebo hodně.
    Markét, já špinám (trošičku) a to mi v pondělí končí šestinedělí. Já mívala i měsíčky delší dobu, ale málo. Tohle teda asi měšíčky nejsou (doufám), ale asi tělo reaguje podobně.

    #883004
    Anonym
    Host

    U nás je uspávání různé, buď po posledním krmení před spánkem sám odpadne nebo je hodný a nesem ho do košíku a on usne, ale je pravda, že zatím chodíme všichni společne tak to možná i vnímá, a když sjo uprdíci tak sním přítel chvilku chodí, nebo si ho já stočím na sebe do klubíčka a usnu sním v postely a až se probudím, někdy za chvilku někdy i za 2 hodinky tak jde vedle do košíku, ale žádné nošení a drnácní se nekoná. Jinak nám řve hlavně když je hlad nebo plná plínka nebo zima jako dnes venku, ale dlouho to nevydrží, náš chytne velký hysterák a ten ho dost rychle unaví.
    Jinak s kojením ataké jsem si dávala plínu za podprsenku a ted jsme to nějak vypustila asi zase na to navážu nebo jí dám malému jako Vy.
    Jinak já malého kojím z obou prsou, z jednoho bych ho asi neuspokojila a večer valstně ještě odstříkávám aby bylo na půlnoc a v noci a ráno zase prso, ale až nám to půjde tak flašku odbourám tedy doufám, i když v noci je to super a rychlejší než hodinu kojit to bych asi usnula.
    Jinak jsem si ted přečetla něco o tom ublinkávání, když se vám mimčo pustí dáváte ho hned odříhnout a jakou polohu. Mě se malý pustí několikrát sám a vidím že si chce krkout tak ho narovnám a vtom to vyletí, jinak na odříhnutí si ho dávám na rameno. A v článku psali, že by se s dítětem hned nemělo moc manipulovat, zvedat ho ani jinka mačkat, tak nevím?
    Ještě jeden dotaz k polohám u kojení, mám mraky obrázků apod., ale pořád nevím zda když malého kojím stylem, že mé prsty ho drží za ramínko na jedné straně a na druhé u oušek a zádíčka mi podpírá má ruka zda má být jako ve vodorovné poloze nebo trochu v úhlu aby hlavička byla výš než tělíčko, bradu,nos a tělo má ke mě namáčknuté tak jako tak, ale zase jsme někde četla, že by dítě na mě mělo vidět, že je tam oční kontakt… furt mi přijde, že ho občas špantě o pár cm natočím a on se vzteká a blbě chytá

    #883005
    Anonym
    Host

    Jů, takže mrňata necháváte vyřvat? Tak to já jsem asi měkká, říkala jsem si, že takto malé si asi nebude ještě jen tak vychtívat pozornost a tak. No malej mi obvykle po kojení usne na rameni při odříhávacích snahách, tak ho pak dám do postýlky a on buď pokračuje ve spánku, nebo začne chroptit a tím se vzbudí a brečí, tak to ho vezmu a zkouším znova odbrknout, nebo otevře oči a dřív nebo později začne brečet, tak to ho zas vezmu, protože usoudím, že nechce spát a chce společnost. A když neotevře oči a řve, tak se obvykle kroutí kvůli prdíkům, takže to ho taky vezmu a snažím se mu pomoct, a když se nekroutí kvůli prdíkům a vříská, tak to obvykle moc dlouho nevydržím a zkouším uhoupat – ale když o tom tak přemýšlím, tak tohle asi nebývá nijak časté. Pravda že přes den ho prostě k spánku nenutím a v noci teda se ho snažím utišit a uspat za jakoukoliv cenu – to je asi to, čemu bych se správně měla vyhnout – jenže moc nevím, jak to udělat, když se snažím do ložnice ke spícímu manželovi, který jde další den do práce, nosit spící miminko, takže když se to miminko po položení do postýlky začne ozývat, tak ho nechci nechat řvát a manžela budit, takže ho čapnu a jdu uhoupávat:S
    Jinak Misho, já četla, že když je mimčo při kojení zešikma, hlavička výš než tělo, tak že se mlíčko líp ukládá a není nutné tolik odříhávat, takže to praktikuju, protože se nám odříhávání moc nedaří, ale teda nevím, jestli je to k něčemu*-) Taky jsem se držela toho, že jsem ho po kojení nechala chviličku ležet, aby mi hned po manipulaci neblinkal, ale pak zas nějak neodbrkával a stejně pak mlíčko vyhodil, aktuálně zjišťuju, že čím dřív po puštění prsa ho zvednu a dám na rameno, tak je schopnej hnedka něco odříhnout někdy i bez mlíka nebo ho nevyhodí až tolik…

    #883006
    Anonym
    Host

    Holky, ještě se chci zeptat, jaký máte pro mimča teploměr? Vím, že se to tu jednu dobu řešilo, já si říkala, že prima, že máme ještě rtuťový, že je nejpřesnější, jenže teď mi došlo, že držet mu ho pět minut v zadečku je pěkně dlouhá doba, tak jestli máte tip na nějaký digitální do zadečku, protože prý ty dudlíkový jsou zbytečně drahý a nepřesný (a bůhví, jestli to naše mládě bude dudlík chtít) a čelní taky nepřesný… Díky

    #883007
    Anonym
    Host

    Tak já asi zakřikla tu radost, že pěkně papá z kojítka, včera si vytáhnul vždy málo a dnes ráno po 40 min jen 35 ml a usnul tvrdě, pak po půl hodině byla zkouška znova a to už byl jen 30 min šílený řev a přisátí a hned odtažení no ta musel dostat flasku aby nebyl hlad. Když mu dám prst na patro tak pěkně saje ale y pru ne to potáhne vždy párkrát a pak když se musí více snažit tak jen ožužlává a pořádně nesaje. Tak zase zavolam té poradkyni vůbec netuším včem je problém, možná to mlíka fakt moc nemám přeci jen ta osavačka asi vytáhne více

    #883008
    Anonym
    Host

    Kačko mám digitální s ohabným gumovým koncem od Topcom je super rychlý a podobný byl v porodnici. Koupili jsme i čelní a ušní ale měří nepřesně, s tmto je spokojenost http://teplomery-osobni.heureka.cz/topcom-100-lily/ máme modrý Toby

    #883009
    Anonym
    Host

    Tak to já jsem taky měkká, vyřvat malou nenechávám. Přijde mi, že ted vyžaduje při usínání pozornost, hlavně večer. Usne mi většinou v náručí zabalená v dečce, to je moc spokojená. Přes den už bývá dost vzhůru, ale nepláče, tak je to dobrý. Dnes ráno jsme dospávaly spolu v posteli, byla naprosto kouzelná. Měla jsem ji položenou vedle sebe a abych ji nezalehla, tak jsem se kousek odsunula od ní. Během pár minut jsem ji měla přilepenou až na sobě. To se zopakovalo asi 3x, pořád jsem couvala, až mi došlo, že se chce tulit :). A to přitom spinkala.
    My jsme ted na týden u mojí mamky. Přítel odletěl do New Yorku na konferenci, tak doufám, že ho tam nesmete hurikán :(.
    Teploměr zatím nemám, jen nějaký z Lidlu. Musím ho opatřit a taky musím sehnat odsávačku na vysavač. Abych byla připravená až přijde rýma …

    #883010
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Ros.lenko tu odsavačku na vysavač vřele doporučuju. Zní to sice příšerně ale je to mnohonásobně rychlejší mučení než ty balonkový nebo do pusy. Viki se při rýmě pak naučila že takhle jí to pomůže a je to rychlejší a chodila si o to sama pak řikat. Než sme pořídili tuhle tak každý odsávání bylo strašlivý a těch slz na obou stranách……
    Mě Stázinka spí jen v mojí posteli, jakmile jí dám i úplně tuhou do postýlky tak je do minuty řev :S no ale psychologové tvrdí že se máme s dětma mazlit, tak se mazlíme 🙂
    V porodnici mi ji jednou sestřička přinesla jen v plínce když byla na fototerapii abych ji nakojila a že už jí můžu mít do rána u sebe, tak sem jí přikryla svou dekou, kojila a usnula s ní, holý tělíčko na moje, to bylo tak krásný. Asi zatím pro mě můj nejsilnější pocit se Stázkou.

    #883011
    Anonym
    Host

    Já Maxíka vyřvávat také nenechám. Je pravda, že pláče fakt málo a když tak už má fakt důvod. Ze začátku plakal víc a to měl plínky čisté, byl nakrmený a prdíky ještě neměl. V jednom článku v časopise jsem se dočetla, že pokud se vyloučí tyhle tři věci tak zbývá ještě čtvrtá – že dítě chce pomazlit. A u našeho to fakt platilo. Takhle malé miminko ještě nemůže rodiče pláčem vydírat. Já jsem si vždycky představila, jak to pro něj musí být těžké – předtím v konstantní teplotě, tmě/přítmí, celý den se houpal ve vodě, když maminka chodila a najednou změna teplot, světlo a tma a houpání jen jednou za čas. Takže jsme ho chovali a on se vždycky hned zklidnil. Teď už poplakává spíš večer po vykoupání, ale to bude únava. Stane se opravdu zdřídka, že by fakt začal řvát a to ho pak chováme a zjišťujeme, jestli mu nic nechybí. Často to bývá znovu hlad a nebo trošku prdíčky, to s ním pak manžel trošku cvičí. Když jsem pár týdnů po porodu řekla sestřence, že ho při pláči chovám, tak prý ať to nedělám, že to pak dítě pořád vyžaduje. Ale my ho přesto chovali a nepozoruji, že by si nějak vynucoval pozornost. Dokáže být docela dlouho vzhůru a jen koukat a nebo si tahat za chrasticí medvídky u postýlky nebo se smát na kolotoč nad postýlkou, když mu ho pustíme a on hraje.
    Kojím vsedě, hlavičku má malý položenou na úrovni loktu, obličej otočený ke mně, ale bříško má často otočené ke stropu, protože když se ho snažím natočit ke mně, tak mě kope, tak ho nechávám jak chce on. Hlavičku má vždycky víš, aby se nekuckal. Ručičkama kolikrát šermuje pořád, někdy do mě buší pěstičkou horní ručičky a spodní mě škrábe nehtíky nebo šťouchá loktem pod žebra. Ale nejčastěji se horní ručičkou drží podprsenky 😀 Jakmile se pustí a nechytne se hned znova, tak ho dávám odříhnout. Úplně ze začátku jsem si myslela, že se dává odříhnout jen jednou a to až na úplném konci kojení, ale pak jsem někde četla, že některé děti to vyžadují i během kojení a tak jsem to zkusila a fakt je to lepší, když si uleví i během kojení, to se pak hned s chutí znovu přisaje. Dřív jsem si myslela, že jak se pustil, tak že už nechce a on si chtěl jen ulevit. Proto pak za půl hodiny plakal znovu hlady.

    #883012
    Anonym
    Host

    Já občas praktikuji kojení v posteli, na boku. Když se malý hlásí o jídlo třeba v šest nebo sedm ráno a já jsem po noci nějak utahaná, tak ho jdu přebalit a pak si ho vezmu k sobě do postele, mám pod sebou stále ručník kvůli mléku (když si chci ulevit a sundám si podprdu), takže kdyby ublinkl, tak se nic neděje. Ležím na boku, malý vedle mě a pije. Pak u toho usne, ani ho nedávám odříhnout. Hlavně se při přenášení nevzbudí a chrní dál se mnou 🙂 Měla jsem poprvé strach, že se mu ta poloha nebude líbit, když je zvyklý na něco jiného, ale chytil se hned. Jen ho takhle krmím většinou z pravého prsa, protože to pak leží uprostřed postele, z levého by ležel na kraji a to jsem pak nervozní aby nespadl, když usnu. Máme hrozně malou postel, na šírku 140 cm (tomu se v Čechách říká jeden a půl lůžka), tady je to ale běžný rozměr, asi jsou na to zvyklí kvůli malým místnostem ve starých barácích.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,861. až 1,875. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist