Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,876. až 1,890. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #883013
    Anonym
    Host

    Ahojda děvčata, dlouho jsem tu nebyla, nějak ten čas tak strašně letí:o( Teploměr jsem koupila v lékárně, digitální, výsledek by měl být do 10sec, stál kolem dvou stovek – trochu jsem se u toho kroutila, ale je to praktická věc, která se užije. Jinak malou nenechávám taky vyřvat, ja popisujete shoduje se to – bečí vezmu, chovám, uložím, bečí, vezmu chovám,…kroutí se prdíkama a to má ona i já probiotika, sab simplex a ještě piju fenyklový čaj a jí ho dávám malinko taky. Mám pro Vás takový poznatek – malá mi týden nekakala, po 3 dnech jsem volala MUDr., která mi řekla, že kojené dítě nemusí kajdit i 3 týdny – říkala, že vše stráví bylo to i těma teplama. Tak jen, kdybyste to některá z Vás někdy řešila….Dnes se po týdnu vykakala, měla to málem až na zádech:o)

    #883014
    Anonym
    Host

    Ještě jsem se Vás chtěla zeptat,jestli nemáte tip na fusak do kočárku?Jaký by měl být,….A jestli už máte, jaký jste si koupili?

    #883015
    Anonym
    Host

    Radunko, mě radili fusak od Emitexu http://www.detskyraj.cz/kocarky-a-doplnky/emitex-combi-fusak-3v1-2011/2012. Má odepínací spodní část a jde používat od miminka až „prý“ snad do 3 let. Ještě ho teda nemám, něco taky budu muset pořídit.
    Radila mi ho paní v krámku, kde jsem kupovala fleesovou zavinovačku do autosedačky. Pak koukám, že je ještě dražší verze Exclusive, ale už přesně nevím, kterou mi paní radila. Ještě asi půjdu jednou na výzvědy 🙂

    #883016
    Anonym
    Host

    Od Emitexu je opravu dobrý a chválený, já mám ke kočárku do korby od maxi Cosi, ale až budeme přecházet do sportáku cca únor tak budu muset koupit nový, zaprvé větší a navíc sporták má tu tyč mezi nohy tak Maxi na to dělá své. No my dnes máme porohlídku u naší MUDr. první u ní je po dovolený tak jsme zvědavá co nám řekne na mrně a na naše dotázky

    #883017
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Od EMITEXU jsou fajn, jen to že mají být i pro větší dítě je kec, letos v zimě byly Viki necelé 2roky a na délku jí byl malej. Na fusaku nešetřit ať máte pohodlí pro dětičky

    #883018
    Anonym
    Host

    Děvčata, děkuji, to je fajn, zrovna jsem na něj koukala, potom, co jsem si napsala u Vás o radu…
    Včelko: myslíš, že je lepší teda koupit delší?
    Misha: aha tak to mě vůbec nenapadlo s tou tyčí!Musím na to kouknout!Díky za poznatek:)
    Leni: teď ho mají v akci – kolem 1265,- ale doprava je zdarma na http://www.babymax.cz ještě si tam budu objednávat takovéto nosítko do chicca pokud se pro ten fusak rozhodnu,chtěla bych červený mám kočár s červenýma kytkama…

    #883019
    Anonym
    Host

    Holky, už jsem psala do snažilek, že mám takovej jakejsi den blbec, no teď jsem to dovršila, když mi malej deset minut po dvacetiminutovém kojení zase plakal a když jsem ho dala na sebe na bříško, tak jsem ho pak zas rychle otočila, protože znova hledal bradavku, tak zas řev, tak už jsem vyměkla a dala mu ten dudlík. A malej ho začal dudlat jak o život a byl klidnější a já z toho pro změnu byla v pr…:'( Asi jsem nějak čekala, že ho vyplivne a bude dál nešťastnej, protože přece nechce šidítko ale maminku, jenže to se nekonalo a já teď mám prostě pocit, že neumím normálně uklidnit svý dítě a vůbec, mám nějakou depku, že to s tím naším mrnětem vůbec neumím:S No normálně by si člověk asi ťukal na čelo, že proč mu teda ten dudlík dávám, když nečekám, že se uklidní, co?:$
    Tak se chci zeptat těch, co už dávají dudlík, v jakých příležitostech ho vlastně dávají? A dáváte mimču vždycky prso, kdykoliv o něj projeví zájem? I když mimčo jeví zájem chvilku po odbrknutí? Jako kdyby ten náš prcek aspoň nebyl takový otesánek a já nevěděla, že se překrmuje, ale takto??? No pravda, že jakmile malýmu dudlík vypadl a pak po chvíli začal brečet, tak jsem ho teda zas kojila a teďka už spinká.. Jsem si říkala, že bych potřebovala zpátky do porodnice, kde mi sestřičky se vším poradily a ujistily, jak je co správně:^)

    #883020
    Anonym
    Host

    Kačko, dudlík jsem taky „obrečela“,a to doslova – úplně Tě chápu! Bála jsem, že se mi tím zkazí kojení, ale nestalo se tak….Dávám ji ho když brečí (je přebalená, napapaná,pomazlená),ale moc ho nechce, ze začátku se jí hodně líbil -asi něco nového jiného… Tu depku, že to s ní neumím mám taky a myslím,že nejsme samy!Naše malá teď taky řve a nevíme proč (přítel ji chová, já začala být už na nervy tak jsme se prostřídali-děláme to,abychom nezblbli). Je to „pouze“ přes den, v noci spí, ale jsou to takové záchvaty, že to je až nemožný – jako kdybysme jí trhali nehty:( . Není to pořád, ale opakuje se to…Jojo, ze začátku jsme měly problém s kojením, pak s nepřibíráním a teď?Zase bečí…:P

    #883021
    Anonym
    Host

    Kačko některá miminka si potřebují odříhnout i mezi kojením a pak se chtějí ještě dodudnout. S kojením neporadím, já bych prso asi dávala na žádost ale ne asi každou hodinu to by pak mimčo mohlo vyžadovat i v noci a to si na sebe ušiješ bič. Opravdu by mělo dlabat po 2-3 hodinách a v noci nechat spát, ale ne déle jak 6 hodin. No u nás jsou večery také ubrečené, prdíci a chce se chovat když usne a chceme ho dát do postýlky jako by to tušil a je zle, al naštěstí je to jen večer 2-3 hodinky.
    Dudlák dávám když má malý hlad a je ještě nemám ohřáté MM tak na utišení ale moc to nezabírá, ale vydrží řvát hlasitě chvilku a pak je unavený tak usíná
    Jinak máme za sebou návštěcu MUDr. tak máme už 51,5 cm a 3820 g ( tak od propuštění z porodnice přibral za 18 dní 630g) tak že vše OK, jinak k blinkání nám řekla, že je to ten rflux, že pokud to bude v takové můře jako ted je to OK, tak nechávat spát ve zýšené poloze apod. a kdyby se to zhoršilo tak se prý k jídlu podává nějaký gel rozpustný. Jiank semnou probrala problémy co ted máme s kojením, musím říct, že je poznat že má sama 4 děti a sestřička také dost zkušeností z porodnice z novorozeneckého. Tak mi řekla, že kloboučky mám koupit vel S, že je lepší menší než větší. Jinak jestli se prý chci rozkojit a malého tak odbourat od lahviček musím je vyřadit a krmit stříkačkou přes prst na trénink sání tak to praktikujeme tedy zatím pouze 2x. Jank prý v žádném případě kojení hodinu a více nemá být a je to k nicčemu. malý je pak unavený, usíná u toho a stejně sají prá efektivně první minuty a pak to už flákají. Tak že já mám kojit z každého prsa 10 min a zbytek pak dokrmit svým odstříkaným stříkačkou. No a zjistila jsme, že lahvičky opravdu narušily sací reflex. Když mám v pusinkce prst tak ze začátku párkát potáhne správně saje a prst nevytáhnu a pak začne jen přimačkávat horní a spodní dásen k sobě a vlastn to jen stalčovat a ono to u přiložení nelze poznat přes klobouček, tak že musím přestat stříkat stříkačkou aby chápal, že tohle je pohyb kdy to neteče. No máme vydržet týden nebo 14 dní a pak se uvidí, bud se o zlepší nebo je to „ztraceno“ . Prý by dítě meělo být nakojené a přebalené do 45 min aby byl čas na odpočinek jak pro díte tak matku a i na vytvoření mlíka apod.

    #883022
    Anonym
    Host

    Jo Kači ještě k tomu kojení, já ji kojím max po hodině a půl dřív ne, říkají, že to může rozhodit i zažívání pokud by to bylo dřív – tak jsem ji kojila, když byly ty parna, teď si říká každé 2h někdy za tři.., jak píše Misha. A s malou taky dělám to, že ji nakojím, džy se přestává soustředit dám ji odříhnout a zase pokračujem, kojím max 30min.
    Jo Misho, taky nás zrazovali od lahví a když jsem v porodnici odstříkávala tak jsem ji dávala taky přes stříkačku, ne jinak (ale moc mi to nejde, teď ji dávám přes stříkačku probiotika smíchaný s fenyklovým čajem a je to boj,asi je víc na bryndáčku – příště koupím raději prob.kapky, ty nám jdou – takhle ji dávám Sab Simplex), ale trochu se mi příčí ji do pusinky strkat svůj prst:o( Koukám, že je to všude s tím usínáním stejné.. Taky Vám dělají to, že to jsou úplné záchvaty pláče, aniž by se třeba kroutila…?Pěkný večír, pa

    #883023
    Anonym
    Host

    Kačko, nic si z toho nedělej. Občas jsem z malé taky pěkně na nervy, tu depku, že to s ní neumím, už jsem taky zažila…. přítel koukal jednou jak blázen, když jsem doma večer brečely obě dvě. U nás tedy kojení zatím problém není. Akorát mám pocit, že mě chce holčička od včera snad sežrat. Už v noci jsme měli o jedno krmení navíc a přes den chtěla taky častěji než jindy. Na druhou stranu, ona mi pije poměrně krátce. To jak psala Misha o 45min, tak mi stíháme tak za 20min (přebalit + nakrmit).
    Dudlík dávám taky akorát, když selže to základní (přebalit, nakrmit, pomoct od prdíků a tak) .. tzn. když mám pocit, že má vše, co můžu udělat a stále pláče, tak strčím dudlíka. Ale ona si podudá, usne a vyplivne …. Na ukonejšení hladu mi to fakt nepomáhá. Ale začala jsem dávat trošku čajíku, takže když mi „hlady“ pláče moc brzy po kojení, tak zkusím nejdřív trošku čaje. Mám z lékárny čaj od 1 týdne …
    Jo a současné uspávání večer je taky zábava. Už nefunguje jen vykoupat, přebalit, nakrmit a spát…prostě v postýlce sama večer neusne. Většinou si Elli zabalím do dečky a usíná mi v náručí u TV. Jinak večer zbytečně probrečí.
    My byly na kontrole v pátek .. Elli bylo 13 dní … dostala mě její míra. Když se narodila, měla 49cm a po 13ti dnech měla 53cm (a 3550g)

    #883024
    Anonym
    Host

    Lenko tak to jste rychlíci tedy za takovoou dobu nakrmit a přebalit, to je poznat, že Eli krásně saje. No já doufám že se to Seb také zase naučí, už mu to tak šlo a najednou zlom, ale prý to děti zkouší, mám vytrvat těch 14 dní a pak se uvidí. No já si ho posadila vždy do židličky, která je jak vajíčko autosedačky, ale asi ho zkusím dát jen do kojícího rohlíku aby více ležel a třeba to nebude všude, blbý je, že furt šermuje ručičkama a já musím dávat jak bryndák tak plínu protože i tak se to promočí až na body. Někdy se mi krásně přisaje a někdy dělá blbosti a chytne a pustí a to několikrát, jak kdyby se mu klobouček blbě hýbnul v puse a jeho to nas… :-), no ale vytrvám, pak si budu moc říct, že jsem pro to udělala vše a maximum. Navíc se nám kolikrát stane, že prdí a kroutí se a v tom má hlad a chce se přisát a to fakt nejde tak že je to pak ztracené. No my máme další prohlídku 16.9. a to dostaneme nějaké první kapičky (očkování) a v pátek se máme objednat na kyčle tam se chodí mezi 3 a 6 týdnem. Tak Seb zas tak moc neroste, od narození vyrostl tedy o 2,5 cm tak nám bodýnka ještě jsou, někdy je to ale horší přes hlavičku

    #883025
    Anonym
    Host

    Holky, moc moc děkuju za útěchu, jste moc hodné. Já si pak říkala, že jsem pitomá, se tu tak z toho vypisovat, že určitě každý si svými problémy prochází a nemá potřebu to veřejně ventilovat… Ale mně to moc pomohlo si přečíst, že nejsem úplně padlá na hlavu, když obrečím dudlík, nebo že i jiná miminka mají pro nás nepochopitelné záchvaty pláče, kdy společně s nimi pláče i maminka. Nemám to tu holt ústně s kým probrat a manžel na mě kouká jak na mimozemšťana, že si takový blbosti tolik beru:P
    Jinak asi vyzkouším taky koupit a dávat ze stříkačky ten čajík, pokud bude malej chtít pít brzy po kojení, to je dobrý nápad. A z jaké vody se to vaří? Můžu z kohoutkové nebo musím z kojenecké? Kojím asi 20 minut – vím sice, že se malej při této době celkem přejídá, no on se tak mezi 6 a 10 minutou pouští, tak odříháváme a pak už je to pomalejší a klidnější, až se sám pustí s konečnou platností… mno noc a dopoledne bylo úžasné a teď zas začínáme řádit, chjo, tak jdem na to 🙂

    #883026
    Anonym
    Host

    Kacko, já to nemám také s kým probrat, od toho jsme tady, abychom se navzájem utěšovaly 🙂 Ani nevíš, jak mě třeba potěšilo to, když jsi psala, že váš malý šermuje ručičkama. Já už si myslela, že je ten náš jediný exot, který do mě buší jako hluchý do vrat 😛 Naštěstí už to teď dělá opravdu málo. Mám sice kamarádku, která má o rok starší holčičku, takže mi také dobře poradí, ale vyměňovat si rady s někým, kdo má úplně stejně staré dítě, to nemá chybu.
    Na dnešek spal zase víc jak 7h, je to už třetí noc za sebou. Takže řeším, jestli to není moc – jak píše Misha, že to má být max. 6h. Doktor i dětská sestra mi na to nic neřekli. Dneska mě Maxík probudil „povídáním“ v 4.30h, když jsem k němu přišla tak byl vzhůru, oči do kořán, usmíval se a žvatlal si. Ta mi nepřišlo, že by mu po těch 7,5h něco chybělo. Při přebalování se smál na celé kolo – jeho náladu bych chtěla v pět ráno mít 😀 Navíc jsem ho dneska po dvou ranních kojeních zvážila a jak už tři dny stojí na váze, tak měl o 120g víc než večer a to přitom 2x kakal. Tak tomu vůbec nerozumím. Asi bych se měla vyprdnout na porovnávání s jinými dětmi a na „zaručené rady“ lékařů a poslouchat instinkt, jak mi řekl můj doktor.
    Jinak se zařazuji do spolku matek, kterým dítě nechce večer po koupání spát 🙂 Okolo sedmé ho vykoupu, pak asi za 15min. nakrmím, on u krmení usne, dám ho do postýlky a on začne plakat. Takže nastoupí manžel a chová ho s přestávkami tak do 21-22h, kdy už je gumový a konečně spí tvrdě. Když tu byl asi před 14 dny kamarád, tak si s manželem vyměňovali názory – jak jim dítě usne/usnulo (jejich klukovi jsou už 4 roky, ale ve věku Maxíka byl stejný) v náručí, opatrně ho přenáší do postýlky a jak kdyby byl v postýlce magnet s protipolem tak než ho položí do postýlky, tak se malý vzbudí a začne plakat. Jsem fakt šťastná, že se manžel o malého tak 2h večer stará a já mám čas se najíst a udělat manželovi večeři, případně ještě něco jiného.
    Dudlík je prý dobrý, když jsou prdíky, protože se tím dítě prý uklidní. Stejně funguje i prso, ale když se do bříška dostane další mlíčko, tak se kolika ještě zhorší, takže dudlík je lepší řešení. To jsem vyčetla z jednoho časopisu pro miminka. My zatím dudlíka nedáváme, malý je víceméně v pohodě. Ale máme je v záloze a když bude nutnost, tak nastoupí svojí službu.
    A abyste si nemyslely, že máme téměř dokonalé dítě, tak dnes před odchodem na nákup jsem ho šla přebalit a převléct do „vycházkového“ a tomu prďolovi se podařilo se dvakrát vyčůrat (obloukem) a dvakrát docela fest poblinkat. Konktérně to bylo – čůrání, blinkání, čůrání, blinkání. Po posledním blinkání měl tak slepené vlásky na týlu a nakysle smrděl (mlíko už bylo asi 1,5h natrávené), takže to skončilo tak, že jsem napustila umyvadlo a vykoupala ho. Tentokrát by jen kohoutek s tekoucí vodou nepomohl. A ten bazilišek se na mě celou tu dobu smál a měl z toho srandu, jak pořád něco utírám, zvedám ho, otírám ho…

    #883027
    Anonym
    Host

    Jakou velikost oblečení dáváte? Jsme teda min. 14 dní před vámi, ale já dávám vel. 60 a dnes jsem zkusmo dala jedno bodýčko 67cm a že by v něm moc plaval, to se říct nedá :S Bodýčko bylo spíš delší a užší a to je přesně náš Maxík – dlouhý a hubený. Připomíná mi to povídání o Otesánkovi – Jed jsem, sněd jsem – pecen chleba, krajáč mlíka, mámu s tátou, děvečku s jetelem, sedláka se senem…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,876. až 1,890. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist