Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,891. až 1,905. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #883028
    Anonym
    Host

    Kačko, čaj vaříme z kojenecké vody, i když snad voda v Praze by po převaření byla možná i z kohoutku, ale nechci radši riskovat. Čaj jsem kupovala v lékárně, je důležité hlídat, aby byl pro takhle malá mrnata. My máme nějaký heřmánkový od 1 týdne + dneska jsem ještě došla pro fenyklový, protože včera malou poprvé pěkně potrápili prdíci.
    Šermování ručičkama máme taky, ale jsem nekompromisní. Strčním jí prso do pusy a je klid :). Velikost máme 56, některé věci jsou nám pořád ještě velké. Střídám troje dupajdy a bodíka a troje overálky na noc a vystačí nám to. Zatím jsem vyřadila jen 1 overálek, protože v něm nemohla natáhnout už nožičky. Ale všechno je nám hrozně široké :).

    #883029
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Ahojky.

    Tak to náš Martínek je taky na to spaní večer hrozný většinou zabere tak kolem 22h rekord byl pře půlnocí i když on má problém i přes den ale to ho uspím v kočárku když už nevím co s ním. A to se ho snažím pravidelně v 7 koupat ať má režim.
    Já jako matka už 3 dítětě mám ale docela z toho stres a depres že to s tím prďolkou nefunguje tak jak by mělo kojení je dlouhé usínání hrozné když jedu na na nákup tak jako by to tušil tak se mě brzo vzbudí a vříská a není k utišení :@ a já bych toho chtěla ještě tolik koupit :'(

    brzo ráno sem nemohla uspat malého pořád vřískal …už jsem fakt nemohla dalaho i křičícího do košíku a dala si peřinu na hlavu a brečela co sem to za matku :'( a ten drobeček za minutu usnul :^) …no já se fakt stydím třetí mimi a tohle…. asi jsem moc na sebe náročná a nebo až přehnaná péče
    Snad se to vše srovná moje hormony se sklidní nějak na mně dopadlo asi to šestinedělí do teď sem byla v poho a teď nějak to na mě trochu padá i dětem vše nachystat a nakoupit do školy no je toho moc… 10.9. máme výtání občánků a 25.9 křtiny.
    Můj taky v práci do večera tak moc nepomůže 🙁 pá už brečíme tak jdu kojit

    #883030
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Máňo můj muž s oblibou používá tohle -jed sem sněd sem a zná to až do konce, vždycky čumím když deset minut recituje koho všeho Otesánek snědl. Já dávám oblečení na kterém je 0-3m, Viki sem ho mohla dávat až po šestinedělí. 90% 56 nám není a nebylo skoro hned co se narodila. Některé 62 jsou jí větší ale spíš širší, takže v tom tak kloktá, na dýlku jí to skoro je akorát. Tak dávám to co jsem nikdy nedávala, tepláčky a ponožky, tam ta velikost tak nehraje roli. Já jsem překvapená jak každé dítko může být fakt totálně jiné. Viki baculetej andělíček s blond vlasy a modrejma očima, Stázka je dlouhá vyžle bez faldíků s černejma vláskama a nejspíš s hnědýma nebo temnýma očima.

    #883031
    Anonym
    Host

    Kacko, já dělám z kojenecké vody, ale prý ne každá je vhodná..tuším že mi někdo říkal, že klidně dobrou vodu snad, že je OK.
    Jinak na mě ty hormony také občas doléhají, ale u nás je to s tím kojením spojené, když se ho snažím přikládat a on se rozčiluje odtahuje a šíleně pláče že se mu úplně klepe čelist apod. tak přes den brečím a večer už jsem „vzteklá“ :-). Někdy jej to OK a někdy jako by nevěděl co to je… no a přítel řekne, no musíme to nějak vydržet, ale vydržet to musím já se snažit on jen kouká, ale zase chápu, že mi v tomto pomoct nemůže. No koukám, že každá máme něco, je to super když sjou takhle malý, ale někdy si říkám už aby mu bylo více a bylo to snažší s tím jídlem 🙂

    #883032
    Anonym
    Host

    No, tak jsem dnes už bez slziček využila služeb dudlíka a úplně zírám – malýho jsem kojila od 10 a v 11 zas řev, vydržela jsem to do 11:30 a dala jsem mu znova, ve 12 znova řev, tak po chvíli utěšovacích snažení jsem mu dala toho dudláka, tak asi půl hoďky dudlal a koukal a pak usnul, párkrát ještě breknul ale znovunainstalování dudlíku to hned spravilo a chrní až doteď – jak šípková růženka:P Jo a Máňo díky za ten poznatek o dudlání a prdících, myslím, že to právě dneska bylo u nás…Tak za chvíli vyrazíme do lékárny pro čajík.
    Co se týče velikosti oblečků, tak vůbec nevím, jak mám hodně těch oblečků po někom, tak to má odstříhané cedulky, no každopádně do tescobodýček 56 ho ještě nacpu – i když s látkovkama je to boj – ale na šířku jsem spokojená:) No a dupajdy a overálky 56 jsou absolutně mimo kvůli té frejkovce, takže taky jako u Vcelky nosíme gaťátka a ponožky a tam je to pak jedno:)

    #883033
    Anonym
    Host

    Tak mi nosíme věci 50/51 nebo 0-1 měsíc, ale zrovna jsem včera prohlásila že musíme dokoupit overálky na spaní mám jen 3 a ted s jídlem přes stříkacku jsme včera dva večer promočily tak měl na spaní krátké a dala jsem ho do fusáčku na spaní. u nas na prdíky pomáhá náruč, hování a klubíčko a pak položit na přebalovák rozlepit plínu a on se protahuje lépe jak v oblečení a to pak jde samo.
    No zrovna jsem psala ve sažilkách, že jsem zoufale volala opět laktační poradkyni no musím vydržet do pátku nebo pondělí tak to do té doby musím bojovat sama, jen mi řekla at mu prsa ted nedávám když je nechce a s pláčem se odtahuje abych mu to nějak nezhoršila.

    #883034
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    taky se přidávám do spolku matek, které mají pocit, že to se svou ratolestí neumí…zrovna včera měl malý 14dní od porodu a právě včera to na měp adlo, když nechtěl přes den usnout…plakal a plakal a já už nevěděla co s ním a tak jsem plakala taky :S . Takže koukám, že je to asi normální a nejsem padlá na hlavu 8-| .

    Jinak oblečení nám je pořád i velikost 50, ale raději už Danečkovi dávám 56, mám pocit, že se v tom cítí lépe.
    Dudlíka zásadně odmítá…takže s tím už jsem to vzdala a nedávám mu ho vůbec. No a večerní usínání…tak to musím zaklepat…v 19h přítel koupe, obléká a pak já kojím, na odříhnutí dávám nalého opět příteli a ten ve 20h odnášído postýlky spící miminko… Daneček se pak budí mezi 1-2h ranní na jídlo, pak zase okolo 5-6h na jídlo a vstává v 9h vyspinkaný jako šípková růženka…takže já si nemůžu stěžovat…přestože nám kojení a přebalení trvá cca 40-50min. jak jste psaly.

    Jinak čajík dávám taky, ale vařím ho jen z kojenecké vody…říkali mi to už v porodnici a pediatrička mi to říkala taky…

    #883035
    Anonym
    Host

    Markét tak to máte super také s tím večerním spinkáním, já abych v noci vstávala pouze 1x tak dáváme spát mezi 23 hod a půlnocí, ale spinká i předtím, tedy dnes výjmečně je to poprvé za 10 dní bez breku a nošení až do spánku a je to tím jak ho krmím tou stříkačkou a musí pořádně sosat malíček tak ho to tak unaví, že už ani poslední stříkačku nedodlábne a usne mi v židličce kde se i pěkně vyprdí jak je tam v polosedu, tak ho pak nesu do postýlky. No nemám 24 hodin dávat prso tak uvidíme co zítra navečír zda bude přetrvávat odpor, možná počkám až do pátečního rána už mi přijde ž líp sosá a nežužlá tolik.
    Holky kdy se miminka můžou dávat na bříško aby trénovala zvedání hlavičky apod.

    #883036
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Misho já už dávám malého na bříško na zvedání hlavičky od 1.týdne. A je šikovný hlavičku už trochu vydrží držet ale někdy se mu sice nechce tak jen tak leží… a dávám ho na bříško nahatého před každým koupáním a někdy přes den.

    #883037
    Anonym
    Host

    Díky, tak já už to také zkusím, vím že amarádka dávala hned po narození i jí tak chrupčeli. Holky a hrají si vaše děti nebo drží už chrastítko? Nám pořád Seb příjde takový vyplašený tak mu to ukazujeme jen chvilku a pak ho necháme. Vera jsem mu začala v postýlce z chůvičky pouštět ukolébavky musím říct, že jsou celkem pěkné a klidné.

    #883038
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Martínek má dnes 1měsíc 😀
    Pěkně už vnímá usmívá se na nás sem tam vydá i nějaký zvuk jak na něj mluvíme 🙂
    Když je v lehátku tak sem tam se mu podaří už sáhnot na zavěšené chrastítka a hračku co má pověsenou v kočárku tak s té je nadšený.

    #883039
    Anonym
    Host

    Tedy to to letí, nám bude ve středu 🙂 tak snad už také bude více vnímat. Já když na něj mluvím a tulím ho tak mi přijde jak kdyby koukal mimo nebo jsme byla průhledná, ale ten náš mazlík má obrovská kukadla tak mi to možná jen přijde. No ale je to super si pomazlit takového drobka i když mě zlobí s papání a hudruju tak ho pak pomazlím aby věděl že se nic neděje…. tak dnes ještě bude bez prsa a zítra to zkusíme nebo večer pokud bude dobře naladěný…

    #883040
    Anonym
    Host

    Elli budou zítra 3 týdny a moc pěkně už vnímá. Krásně sleduje, kdo jde kolem, kdo na ní mluví. Strašně krásně reagovala minulý víkend na děti mojí sestřenky. Pořád za nima otáčela hlavičku a to jí bylo teprv 14 dní. Asi nejlíp reaguje na mě, zřejmě pozná, kdo dává všechno to jídlo :). Hračku na kočárek bych už asi taky měla pověsit. Při procházkách mi málokdy spí a kouká na mě a prohlíží si boudu od kočáru, tak ať tam má něco zábavnějšího. Jo, z těch jejích kukadel jsem taky úplně unešená.
    Na bříško nedávám, ale asi to vyzkoušíme. Ale už 3x se mi sama úplně otočila na bok. Nemám ponětí, jestli je to brzo nebo ne…

    #883041
    Anonym
    Host

    Mě se Sebastian také otáčí sám na jednu stranu a na druhou, a ted už si půl hodinky pobrukuje v postýlce poslouchám ho chuvičkou a čepuju mi dlábo :-). já haračku na kočárku mám, ale my tam v 99% spinkáme

    #883042
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Tak nám za půl hodinky budou taky tři týdny 🙂 letí to nějak moc, kolikrát si to musím na prstech počítat abych věděla.
    Když chováme Stázku tak se snaží držet hlavičku ale ještě jí neudrží dlouho. Hračky jí nedávám od toho má Viki, ta jí zase dává všechny co má, takže já z ní permanentně něco sundavám.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,891. až 1,905. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist