Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,921. až 1,935. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #883058
    Anonym
    Host

    Misho, vydrž. Ono to určitě nakonec půjde. Držím palce, ať už to malý zvládne.

    U nás zatím pohoda, malá mi dělá „želvičku“. Teda mě to tak přijde, když se dá na bříško a ona zvedá hlavičku a vytahuje krček. Strašně moc mi připomíná takovou tu starou ospalou želvu z Nekonečného příběhu, jak byla okamžitě unavená a chtěla spát 🙂
    Blinkání se u nás nekoná, ale občas se mi malá topí mlíkem, jak nestačí polykat, to pak kašle. Takže jí prso seberu, zklidním ji a pak zase pije dál …
    Jinak Elli mi už asi moc nechce po 6té hodině spát, jak se rozední, tak mi v postýlce pofňukává. A protože chci ještě dospat, tak si ji vezmu k sobě a ona krásně usne a spíme spolu. Teda doufám, že jí takhle moc nerozmazluju. Naštěstí ale celou noc krásně spinká u sebe v postýlce, tak jí po ránu ten ústupek zatím dělám.

    #883059
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Leni, myslím že tím že si ji vemeš do postele jí nerozmazluješ, je vám dobře oběma a to je důležité. Já vždycky chtěla aby děti spaly ve svých postýlkách, ale jak se říká, člověk míní, pán bůh mění, takže jeden čas sme měli Viki v posteli furt, a dokonce na popud mojí mámy, nechtěla spinkat a bylo to děsný u nás spala celou noc, takže abychom nepadali na hubu tak jsem jí měla u sebe, a teď povětšinou spí v pokojíčku uplně sama. Jen dneska se jí něco zdálo (manžel měl taky živý sny) tak se k nám nakvartýrovala, takže sme spinkali všichni 4 v naší posteli, ještě že sem si prosadila velkou postel. Bylo roztomilé jak se tulila k tatínkovi, když sem kojila tak sem je pozorovala, fakt moc hezký…..

    #883060
    Anonym
    Host

    Vcelko, tak to já nevím, jak bychom se do postele ve čtyřech vešli, když je malá i pro dva (140cm). Už jsem tady psala, že ve Francii to není vůbec neobvyklý rozměr, ale já jsem zvyklá na 180cm a to mi pak přijde, že spím opravdu na letišti (na přistávací dráze 🙂 ). Takže manžel ví, že až budeme měnit matraci, tak s tím půjde i nová postel. Já si myslím, že brát děti do postele není nic špatného, ale nesmí to být pořád, aby ti dva měli také nějaký čas jen pro sebe 🙂 Ale když jednou za čas přiťapká dítko, že mělo špatný sen, tak ho asi žádná máma nepošle do jeho postýlky, kde je pořád ten bubák.
    Taky jsem četla, že reflux má hodně miminek a že se to většinou samo spraví. Mlíko mi kolikrát stříká, takže se Maxík topí, pak u prsa usne a nemůžu ho donutit si odkrknout, takže se všechny „zápory“ hromadí a pak to končí blinkáním. Obloukem nezvrací a na váze přibývá (a roste do délky), jinak je veselý, takže se to snad srovná. Po obědě jsem ho dala do postýlky, zase řev (přitom od toho nočního výstupu několik krmení v pohodě, ale obědové usínání bývalo vždycky delší) a to přitom ležel na kojícím polštáři. Tak jsem ho po pár minutách vzala, chvíli nosila, jemu se podařilo odříhnout a zase uložila a ještě jednou si zařval a usnul. Ale hlavně – nezvracel, byl totiž docela šikmo uložený. Už se sice sesunul na rovno, ale spí pořád.
    Misho, a jak si mám prosím tě zahustit svoje mlíko Nutrilonem??? Dělám si legraci 🙂 Pochybuji, že mi doktor poradí, abych mlíko odstříkala, zahustila a krmila z flašky, takže budeme kdyžtak na blinkání hledat jiné řešení. Až přijde manžel, tak bude muset ještě o trošku naklonit postýlku, ten můj náklon, co jsem v noci vyrobila, je nedostačující (někde jsem četla že má být 30°). A ještě to budeme kombinovat s kojícím polštářem, stejně s ním nekojím a manžel zavedl jeho používání pro malého. Jo, ještě něco, nevím jestli to tu někdo psal nebo jsem to četla jinde – přední mléko obsahuje hodně laktozy (mléčného cukru) a zadní hodně tuku. Takže když se při kojení dává pít z obou, tak mimi vypije víc „cukru“, to mu v bříšku kvasí a má větší šanci na blinkání. Takže jestli už je laktace ustálená, tak raději dávat jen z jednoho prsa.
    Nevím, jestli to bylo tady nebo ve Snažilkách, ale někdo řešil, v jaké poloze kojit. Já kojím buď v posteli v sedě a ruku, kterou podpírám hlavičku a zádíčka, si opírám o pokrčenou nohu, a když kojím v křesle, tak mám polohu podobnou. Do časopisu by si tu mojí polohu jako ideální asi nevyfotili 😀 , ale nám oběma to vyhovuje. Všimly jste si, že na hodně fotkách se ženské u kojení hrbí a to přitom pořád píšou, že se má přikládat dítě k prsu a ne prso k dítěti. Ona sice rozvalená kojící matka nevypadá moc esteticky (vypadá jako sobec, kterému je jeho pohodlí nade vše), ale zase pak nebolí záda ani za krkem. S kojícím polštářem jsem zápasila, nikdy se mi ho nepodařilo nainstalovat pohodlně a nakonec jsem se musela u kojení hrbit. Dneska jsem dokonce s malým u prsa z křesla vstala a šla zvednout telefon a on si klidně cucal dál 🙂 Když na něj koukám, jak bumbá, tak bych ho zulíbala jak je roztomilý. Nějak mě to kojení naplňuje pocitem, že je na mě závislý a dělá mi to mooooc dobře 🙂
    Jak někomu psala kamarádka, že si dítě počůralo hlavu, tak náš Maxík už se také na hlavičce před několika dny pokřtil 🙂 Ale já se na něj nikdy za takové věci nezlobím ani na něj nějak nezvyšuji hlas. Takže i když na střídačku blinká a čůrá si na hlavu a já ho trpělivě přebaluji, tak to beru tak, že on to nedělá proto, aby mě tím rozčiloval. I když se u toho kolikrát tak směje, že mám občas pochybnosti…

    #883061
    Anonym
    Host

    Tak už máme taky veselou příhodu – Ája si dnes poblinkala hlavu:o)) Postýlky máme taky zvednuté – podepřené hranoly a myslím,že je to dobré…
    Misho: držím palečky, aby to malému šlo, věřím, že i Ty z toho musíš být smutná:o(, ale určitě se to zlomí a půjde mu to (tk to říkali mě v porodnici).
    Leni: my taky berem po posledním nočním kojení malou do postele, jako za odměnu, že spí celou noc ve své postýlce:o)
    A s tím blinkáním – pokud dítě prospívá tak si myslím,že je vše o.k. a není to to obloukové blinkání, slyšela jsem,že prostě některé mimčo blinká víc a jiné míň, já třeba nevěděla, že si může poblinikat i hlavu a nějaké převlékání v průběhu dne jsem neznala a vidíte…každým dnem se to mění..

    #883062
    Anonym
    Host

    Radu, já malou neberu do postele za odměnu, ale protože se chci ještě dospat :). Na vstávání v 6h nejsem vůbec zvyklá. Ale v podstatě si to zaslouží, taky mi doted krásně spinkala vždycky celou noc. Na druhou stranu, jak je ted přítel pryč, tak aspoň nemám úplně prázdou postel a mám se s kým přitulit.
    Převlékáme strašně málo. Kdyby se mi oblečení malé neumazalo občas když mi srandí při přebalování, takže to nestíhám chytat do podložené plínky, tak máme snad pořád jen jedno. Měním ho spíš, abych ji neměla pořád ve stejném. Když pak peru, tak mám strašně málo prádla v pračce a bývá téměř čisté.
    Dneska odpo jsme s malou trénovaly zvedání hlavičky. Měla jsem ji bříškem položenou na sobě (na prsou a břichu) a jak se snažila zvedat hlavičku, tak jsme si koukaly přímo do očí. Strašně jsme se tomu s mojí mamčou nasmály.

    #883063
    Anonym
    Host

    holky dík za podporu, ale moc už v to nedoufám, malý prostě neumí efektivně sát a mě mlíko neteče nějak moc tak že se musí snažit a on je takový hltoun takž když nic nekápne a on se přece nebude namáhat tak je vzteklý a pak prso necce, když se podaří jedno je to zázrak druhé pak nechce nebo už netahá to nám bylo naznačeno už v porodnici…
    Jinak s tím mlíkem ja se na to ptalajak přední a zadní a bylo mi řeceno at to neřeším, že žádná kojící matka nepozná co zrovna dítě tahá, no u nás je to převážně asi to přední po té 6 mi přijde Seb takový nenazraný tak nevím, ještě že je ten nutrilon na dokrmení většinou mu stačí tak ta 20 ml
    jinak my také obcas malého máme v postely ale yatim jsem ho tak uspávala cca 5x

    #883064
    Anonym
    Host

    Holky nemáte někdo zkušenost s termoobalem (termotaškou) od Aventu, já nějakou termo mám u tašky na kočrek, ale teplotu to neudrží, tak chci pořídit na cesty něco co opravdu bude fungovat, a tím že máme lahvičky i ty via pohárky od Aventu tak mě napadlo toto, že to pasuje na 2 lahvičky nebo 4 pohárky.

    #883065
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, teď jsem dva dny neměla vůbec čas sem mrknout:P Teda jste pisatelky:D No jsem ráda, že jsem se dozvěděla o tom pokládání na bříško – to nám taky vůbec nikdo neřekl… A jak se to dělá? Jak má mít při tom ručičky? Misho, to mě mrzí, že s tím kojením ztrácíš optimismus, všichni vám moc fandíme a máš můj obdiv s trpělivostí, pořád doufám ve šťastný konec – moc si ho zasloužíte:) Jo a s tím blinkáním, no včerejšek teda celkem dobrý, ale předevčírem malej vyloženě házel šavle, to se nedá jinak říct, a prakticky po každým kojení:S Byla jsem z toho dost nešťastná, že proč ho teda kojím, že? No pořád sem píšu, že je malej hodně blinkací, ale myslím, že stále pěkně přibírá, tak snad to není velký problém – jen pro mě je to dost opruz:( Jo a přestávku s kaděním jsme neměli a celkem bych ji uvítala – u nás je pokaděná každá plína, až na jednu dvě z noci:D
    Jinak se taky musím pochlubit, že Radovánek se na veřejnosti taky předvádí v nejlepším světle – byla jsem teď ty dva dny ve škole – dojel tam chlapík z Anglie proškolovat na nějaké zařízení, tak chtěl školitel, jestli bych u toho mohla být, ať mám papír, že su proškolená – a malej tam byl táák hodnej8-| I pan angličan ho moc chválil, že to není možný, že u nich tak hodný děti nemají (to nevěděl, jakou jsem s ním měla noc, že jsem přijela pozdě, protože si na poslední chvíli vzpomněl, že chce baštit a následně mě poblil v oblečení, ve kterým jsem chtěla jet a taky čerstvě umytý vlasy:D ) Tak za hodně teda vděčím dudlíku – asi s ním teda vlastně máme štěstí, když čtu, jak s ním dopadla Máňa. No a včera jsem ho vzala po škole v nažehlené krajkové peřince (ještě po mně) na kamarádčinu svatbu – no myslím, že byl nejfocenějším a nejobdivovanějším objektem hned po nevěstě:D Navíc celý obřad krásně spinkal, i přes hřmící varhany – no byla jsem na něj pěkně hrdá:)

    #883066
    Anonym
    Host

    No Kačko, ono mít 100% optimismus po 4 týdnech nezdarů moc nejde…., ale potěšující zpráva můj brouček dnes ráno z prsa vycucnul 90 ml <:o) <:o) <:o) sice to bylo na 3x nejdřív za 30 min 70, pak si dal 10, za odměnu s námi ležel vpostýlce a za 20 min si dal ještě 20 ml v posteli… no tak nevím zda je to úspěch nebo mě jen chtěl navnadit a zase celý den nic nebude, no i tak jsme musela ještě jít odstříkat trochu. Přijde mi že je to pěkná potvůrka, sice to nebylo bez bojů, ale velké brečení se nekonalo… je prostě moc hrrr a nedej bože že prso a mlík není dle jeho představy. No doufám, že dnes bude OK, kamarádi slaví dnes narozky (oba manželé) a mají to už od 6 u nich doma tak bych se tam na chvilku chtěla stavit a pak nás tatka odveze domu a vrátí se tam, tak budu muset napakovat sebou jak klobouček tak stříkačku a dlábo sebou no ještě uvidíme jaký bude den.
    Malýho když dáme na bříško tak leží rozplácnutý a pak si sám začne dávat nějak ručičky a zvedat hlavičku a přitom zápasí s nožičkama jak kdyby chtěl lézt.

    #883067
    Anonym
    Host

    Kacko, jak jsem četla o vašem předvedení se veřejnosti, tak jsem se musela smát. Celý Maxík 🙂 Doma to vždycky není ono, ale na veřejnosti zachovává tvář a nekazí rodičům radost z předvádění. Já pořád řeším, jestli Maxík špatně neslyší, když ho neprobudí vysavač ani vrtačka, ale pak se zase s trhnutím vzbudí, když mi upadne víko od krabice na zem. Takže s těmi varhanami jsi mi udělala radost, že to tak mají i jiné děti. Náš malý se na svatbě třeba vzbudil, když lidi začali tleskat a přitom mu předtím nevadilo, že kolem něj bylo tak 50 lidí a mluvilo se hodně nahlas.
    Já když se někam chystám, kde mám být v určitou hodinu, tak si spočítám všechny úkony, co musím udělat – svoji snídani, moji ranní hygienu, krmení malého (raději počítám 30 min, i když většinou jí jen 10 minut), přebalení a přidám tak 20 minut na nenadálé události – posrajdění oblečení a jiné libůstky. Teď budu muset asi přidat ještě 10 minut na blinkoušnění. A cestu také raději počítám, že pojedu pomalu, abych malého moc nevykepala. V pondělí jedu s manželovým autem na technickou, tak to bude opět zkouška organizování času. Po předchozích zkušenostech, kdy jen co jsem vyšla/vyjela z baráku, tak se malý hlásil o jídlo i když měl třeba ještě hodinu čas, tak mu dávám najíst i když jedl třeba jen před dvěma hodinami a je období, kdy normálně jí tak po 3-4h. Zlatý kojení, prsa jsou pořád v pohotovosti a nemusím sebou tahat flašku, co kdyby to na něj přišlo.

    #883068
    Anonym
    Host

    Misho:gratuluju, že malej toho tolik vypil!Tak doufám,že se snažil i přes den:) Máňo: myslím,že to s tím organizováním času máme všichni stejné…já už se musela dvakrát vracet z města ( o noc nešlo – nic nutného jsem tam nepotřebovala), malá totiž řvala a to jak to umí, jak páv:o))
    Jak to děláte s večerním koupáním?Koupete v určitou dobu?Mě to totiž nejde jí koupat ve stejnou dobu, protože malou krmím, jak ona potřebuje a jak se hlásí, takže po 1,5 h, 2h,3h nebo čtyřech…takže mi třeba nevychází, jak jsem si řekla, že ji budu koupat v sedm…teď zrovna spí – mám ji budit, když jsem ji pracně uspávala před šestou..?Díky za Vaše typy a rady8-|

    #883069
    Anonym
    Host

    :'( :'( tak toto je výsledek přes den bud se nechytil nebo si tak trchu cucnul. Jde to pouze v případě, že nejsou prdánci nebo netlačí to řve a kroutí se mi tu, a jemu to zrovna vychází ne jídlo, přebalím pak chci krmit a nejednou prdík nebo bobek, přebalím znova máme cítu a nemá to tam rád a on znova pak už je tak uřvaný že když se chytne usne pak už je hlad velký tak musí nastoupit stříkacka, fakt nevím co stím….
    Jinak my také nekoupeme ve stejnou dobu. nemáme přesně časový plán který by se dal dodržovat to bude až s věkem ted oprsvdu dlabou kdykoli a tohle se plánovat nedá. Mytedy koupeme většinou obden

    #883070
    Anonym
    Host

    Máňo, já slyšela, že hlasité zvuky jako vysavač apod dokonce miminka uklidňují – je to monotónní a v případě jejich řevu je to hlasitější než oni… No dokonce žena jednoho manželovýho kolegy si zvuk vysavače nahrála na kazetu a mrněti to pouštěla, když brečelo (kdo by se furt štrachal s vysavačem) a prý to báječně fungovalo:D Ale že je to nevzbudí ze spánku, to taky nechápu – houkající sanitky, sekačka, projíždějící vlak, nic:P Na normální hovor jsme mimča zvykaly s druhou maminkou už v porodnici – nedělaly jsme si násilí se šeptáním, když jsme kecaly, a miminka krásně spinkala – pak mi tam ale přišla jiná maminka, která teda šeptala neustále a nejsrandovnější mi přišlo, když u přisávacích snah tichoučce šeptala „Lucinko, nespinkej“:)
    Radunko, koupání je u nás naprosto šílené, protože jsme prasátka a skoro nekoupeme – chtěla jsem se držet toho, že stačí miminko koupat jednou za 3 dny, aby mu nešlo na kůži moc chemie a že to tolik jak my nepotřebuje (jen prdýlku myjem vodou při každém přebalování) – jenže pak v tom nemáme systém a já ten třetí den zapomenu, nebo nám to nevyjde časově a já si vzpomenu buď moc brzo, nebo až pozdě – taky chci koupat tak akorát večer před „velkým spaním“. No je to boj, takže aby to bylo ještě přesně na čas, tak o tom u nás nemůže už vůbec být řeč, ale já bych na koupání určitě nebudila, souhlasím, že na vytváření nějakého přesného režimu je čas…
    Misho, právě že to s tím 100% optimismem chápu a proto obdivuju, že se stále velmi obstojně držíš!!! A nemáš něco, čím by se malý aspoň na chviličku třeba při tom přebalování uklidnil? Dudlík jsi asi zkoušela, ale co třeba něco sladkého – já aby mi při přebalování Raďouš neřval, když má hlad, tak už mu nakapu sab simplex(když ho při daném kojení plánuju podat) a on na tu chvíli, než ho přebalím a přiložím, zmlkne…

    #883071
    Anonym
    Host

    Kačko on se pak uklidní když má sundanou plínku nebo mu nasadím sucou čistou, ale brekot má určitý dojezd hned se nevypne, dudlík nezabírá protože když pláče má otevřenou pusu a úplně se mu klepe bradička tak hned vypadne :-). No tak ráno se zase přisál, ale pak už nechtěl asi mu těch 60 ml stačilo, tak uvidíme co teď jak budeme bojovat, dokonce mi přijde že mám trochu více mlíka, nebo je to tím, že sjem odsávala po delší době a načepovala 200 ml, tak mám dvě velké dávky. Seb také snáší dobře vysavač apod. jediné co ho probere když něco upadne na zem, ale jinak chrní, dokonce ani neprotestuje u vyndavání rýmy vysavačem to je hodnounký a kouká co se děj.

    #883072
    Anonym
    Host

    Kacko, někde jsem četla, že prý někdo používá na uklidnění miminka fén, jen tak ho pustí. Ale při použití vysavače aspoň doma uklidím 😀
    Já se snažím koupat v 19h. Pokud se malý vzbudí v 18.30 že má hlad, tak ho vykoupu dřív, pokud třeba v 18h začal pít, tak koupání posouvám třeba na 19.30h, aby neblinkal. Začala jsem praktikovat po kojení ještě tak 30 minut držení v náručí ve vzpřímené poloze a vypadá to, že to na blinkání pomáhá. Včera od odpoledne kdy jsem to zavedla už neblinkal. Takže u nás se koupe v rozpětí 18.30 – 20h. Koupeme denně a jen jednou jsem nekoupala, když jsme byli skoro do půlnoci na svatbě. A díky tomu jsem zapomněla dát Maxíkovi vitamín D, který mu dávám po koupání. Je zvláštní, že v porodnici si u vitamínu D mlaskal a sestra říkala, že to dětem chutná, protože je sladký. Ale teď už se u toho tak netváří, sice to neplive, ale mlíko je asi sladší, takže mu to nepřináší takové potěšení. Prdýlku omývám vatovým tamponem namočeným ve vodě při každém přebalování, jak nás to učili v porodnici. A koupu jen krátce, aby se kůže malého nevysušovala, mydlím mu jen hlavičku a prdýlku. A po usušení ho mažu olejem z mandlí, který se může používat i na masáže.
    Radunko, jestli chceš mojí radu, tak já bych vykoupala v těch šest, protože jestli jí uspíš v šest, tak je velká šance, že bude spát třeba do devíti nebo desíti. Pokud jí přesto v šest uspíš, tak jestli by se neprobudila do devíti, tak už bych jí koupala až druhý den. Toť rada má 🙂
    Ze začátku hodně lidí nad kočárkem šeptalo, já jsem se nevědovky přizpůsobila. Když jsem si to po chvilce uvědomila, tak jsem jim řekla, ať mluví normálně nahlas. Doma se snažím nedělat rambajs po usnutí po obědě, abych měla chvíli klid 🙂 . Je sice pravda, že ve dvě pouštím pračku (zlevněná el. energie) a pak sušičku, ale obojí jsou monotónní zvuky, tak ho to nevzbudí.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,921. až 1,935. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist