Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 181. až 195. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #881318
    Anonym
    Host

    Maminky, tatínkové!
    Zjistěte si více informací, čtěte, googlujte. Screening je jen rozřazovací test, neřekne Vám nikdy, jestli je miminko zcela zdravé či nikoliv! Jde jen o rozřazení žen do různých skupin dle míry rizika nějakých komplikací vzhledem k Vašemu věku, zdravotnímu stavu, rozboru krve, vývoji těhotenství a podobně, neodhalují ale vůbec, zda je miminko v pořádku, jen vykážou např. riziko downova syndromu jako 1 možnost nemoci ke 50 zdravým dětem. To ještě přeci neznamená, že máte miminko nemocné! Ani následné genetické testy nevykazují 100% neomylnost, možnost falešně pozitivního výsledku je až 20%! Tzn., že pokud by každá žena ze sta s pozitivním nálezem na genetických testech šla k potratu, 20 z těchto zabitých dětí bylo zdravých!! Je mnoho žen, kterým říkali, že miminko je postižené, smířili se s tím a nakonec se jim k překvapení narodilo zcela zdravé děťátko! Navíc při odběru plodové vody, či odběru tkáně z dítěte je nezanedbatelné riziko takto vyvolaného spontánního potratu, jestli už okamžitého, či v krátké době, jako následek invazivního vyšetření, či následně vzniklého neúměrného stresu při čekání na výsledky.

    Navíc žádný test Vám neodhalí všechny nemoci, děťátko může začít trpět třeba srdečními potížemi až v pozdějším těhotenství, anebo jinými potížemi, nedejbože i trvalým postižením, až následkem nešetrného porodu, či pozdějšího onemocnění, úrazu a podobně!! Přivést na svět dítě je velké mysterium, věda zdaleka neví vše o jeho prenatálním vývoji, lékaři zdaleka nemají ve všem tak jasno, jak by chtěli. Domnívám se, že nejdůležitější je věřit ve vše dobré, pečovat o sebe a takovými testy zbytečně miminko ani sebe nestresovat.

    Je zarážející, jak benevolentně rozhodujete o životě či smrti svého nenarozeného dítěte. Vždyť ono již vše vnímá, cítí a prožívá s Vámi! Vždyť je to Vaše dítě!

    Přeji více rozvahy a vše dobré,
    Barbora.

    #881319
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Včelko,

    myslím, že v Neratovicích budeš spokojená, moje švagrová tam rodila před 2 lety chlapečka, císařem a nemohla si veškerou péči a porod vynachválit.

    Barboro, co nám to tady tlačíš do hlavy? Nikdo tady neřeší, že by si chtěl nechat vzít nemocné miminko a i kdyby…myslím si, že je to každého věc a každý má právo vědět, že se mu narodí zcela zdravé miminko (i když to není nikdy 100%).
    Já třeba vím, že kdyby se mi i po všech testech narodilo miminko nemocné, nenechala bych si ho…neměla bych na to, dívat se každý den, jak se trápí.
    Takže s těmito názory sem mezi nás nemusíš.

    Měj se hezky, Markéta

    #881320
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Milá Barboro,
    zrovna včera při odchodu od lékaře mě před ordinací lapily dvě dámy a povídali něco dost podobného jako ty a byly to jehovistky. Nicméně neuvědomuji si že bychom tu jak říkáš benevoletně rozhodovaly o životě našich nenarozených dětí, když jdeme na screening je to o tom abychom se uměly připravit na možnost vývoje situace. Hlavně pokud screening vyjde špatně na syndromy, dělají se pak další odběry které to umí odhalit. Dítě které má vrozenou srdeční vadu můžou operovat a může mít plnohodnotnej život ale dítě se syndromem? Kolikrat nepřežijí porod, rodiče je pak dají do ústavu, jaký mají život?

    #881321
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, já bych to co psala Bára neřešila, asi evidentě nepochopila naše povídání. No já pořád zápasím s kašlem, snad už začnou ANT zabírat. Já mám únavu stále i dkyž se to zlepšuje, tady pokud to není teď tím, že jsem doma 🙂 . Holky možná blbý dotaz ale nevím, do porodnice se registruje převážně ve 14+0 a bere se to podle MS nebo UTZ? nějak v tom začínám mít hokej

    #881322
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Misho, me dr rek ze podle data co ti napsali na prukazku, ja to mam teda furt stejny, ale zavolej si do ty porodnice oni ti reknou presny datum, takhle to aspon v podoli delaj
    Jinak vcera sem byla na kontrole a dr nemohl plavacka změřit jak se tam mrskal, ani fotku nemam protoze byly vsechny mazlý. Hlavne ze se má čile k světu.ale sou videt nozicky a rucicky i takovej pidi nosik 🙂

    #881323
    Anonym
    Host

    jdu v úterý tak se ho zpetám, ale nejspíš mám tedy registraci 10.2. to to letí. Tak to je super, že se Váš mimísek má čile k světu, jen škoda, že nemáte fotečku. No já mám pořád tak ukrutný kašel, že mám strach co ten prdola tam dole a do toho ty antibiotika ach jo, ale snad to bude ok, nejhorší je když kašlu v noci a ležím to mě pěkně píchne v podbříšku, no ještě pár dní a budu vědět 🙂

    #881324
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    Barboru bych taky vůbec neřešila, předpokládám, že už se tu neukáže, že naši diskuzi ani nečetla. Tý jo, když má někdo potřebu ve 3 ráno nalívat budoucí maminy takovýma kecama… Že je hlavně potřeba být v pohodě, ale vzápětí, že vlastně vůbec není nikde napsaný, že budem mít zdravý mimčo…Mi to připomíná seminárky mých studentů, kteří často napíšou souvětí, ve kterým druhou větou popírají tu první:D Takže Barboře bych tuhle seminárku taky vrátila k předělání:)

    Jinak Misho, myslím, že tě nemůžou odmítnout ať už přijdeš v jakémkoliv 14+0, zas tolik se to přece neliší a týden sem, týden tam… Jsem teda ráda, že v Brně registrace nemáme tak brzo..

    Vcelko a rozesmívá tě, jak se mrně mrská, nebo jsem jenom já taková trhlá mamina? Já si na tom screeningu říkala, že tam určitě maminy brečívají dojetím a jen já se nemohla udržet nesmát se těm kouskům:)

    #881325
    Anonym
    Host

    no radši se zeptám doktora, abych nic neprošvihla, oni u Apolináře registrují přesně 14+0 a jen středa až pátek takže tam máš i info, kdy máš přijít pokud ti 14+0 vychází na jiný dny 🙁 . Koukala jsem včera ve zprávách jak díky odchodům lékařů hrozí, že v Praze nebudou 2 porodnice přijímat a že to riziko je i v jiných městech, no nedokážu si představit, že by v Praze tím pádem zůstali pouze 4 porodnice což je dost málo, když i teď mají co dělat

    #881326
    Anonym
    Host

    ahoj těhulky,koukám že tu spousta z vás řeší porodnici.Hlavně ty co jsou z Prahy.Já takový problém nemám jsem z vesnice u Kadaně,tak moc na výběr nemám.Hlavně se soustředím na miminko.Pořát ještě nemůžu uvěřit,že se nám to povedlo.Jsem 9 týdnů a nemám jediný příznak,doktorka mi musela ukázat ultrazvuk abych vůbec věřila.:)

    #881327
    p Petulda
    Registrovaný uživatel

    Přesně tak holky, jak všechny píšete… Vůbec bych to, co psala Barbora neřešila… 😛
    Jinak já jdu zítra ráno na odběry, tak jsem zvědavá!! Pak dostaneme termín, kdy budou výsledky z krve a čeká nás screening, a to i s taťkou, tak jsem zvědavá, jak bude na toho našeho prcka regovat. Mooc se těší… chtěl se mnou vyrazit už několikrát, ale dr. mi řekl, že teď by to ještě pro něj nebylo, tak teď už konečně se dočkal. No, snad pak už dostaneme tu těhu průkazku a s fotečkou našeho špuntíka, se kterým se budem moci pochlubit doma 🙂 Tak jsem zvědavý na reakci, pokud už to doma netuší, jelikož poslední dobou nebyli vůbec žádný narážky 🙂
    Já jsem naštěstí tu bolest hlavy a rýmu překonala, tak doufám, že už to nějak ustojíme. Snažim se jíst hodně ovoce, abych měla dostat vitamínů a zvládala ty nápory virů 😀 Ale jak psala Misha, tak jak jsem pšíkala, tak mě taky vždycky pěkně píchlo v podbřišku… snad jsem tomu malému nějak neublížila!!

    #881328
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Ahojík
    …tak takové rádce jako je Bára fakt miluju… :@ asi nemá co dělat a v noci vkládá do diskuzí takové kraviny. Mě říkala sestřička u doktora, že někdy je lepší méně číst a vyhledávat na netu takové věci o rizikách vývoje miminka a stresovat se. Máme si říkat, že všechno bude jen dobré a mimi v pořádku.
    Já sama si říkám ,že jestliže v rodině nejsou žádné závažné dědičné choroby a jsem zdravá tak by mělo být vše v pořádku. Moje mamka se narodila mojí babičce když jí bylo 42 a mamka byla zdravé dítě. Bude jí šedesát v nemocnici byla jen jednou a operace žádná je zdravá jako rybička.
    Já nemocnici neřeším mám možnost Zlín nebo UH.Hradiště já pujdu do hradiště byla jsem tam spokojená, když jsem tam 2x rodila… jen jedna sestřička tam prudila, že jsem nechávala malého spát 5-7 hod a nebudila ho na kojení no chudáčka abych ho budila raději jsem připsala čárku navíc do kolonky kojení do jejich tabulky a nechala ho spát. 😀

    #881329
    Anonym
    Host

    Ahoj,
    jsem to po dlouhé době. Včera jsem poprvé od půlky prosince viděla mrně, takže konečně vím, že pořád ještě existuje :), má 67 mm a je jak má být. Mělo být v pořádku. Jediné, co za 40 min. UTZ neukázalo, byl obličej, pořád něco očmuchávalo v placentě, takže to nešo zkontrolovat. Ale z profilů se prý zádá v pořádku.

    Kačko, nejsi trhlá, to moje mrně se zaseklo horní půlkou v jakési „jeskyni“, takže pořád jen mrskalo nohama a vystrkovalo na nás zadek, pěknej neslušňák :). 2x jsem se neudržela a vybuchla smíchy, takže na UTZ nebylo vidět vůbec nic. A když mi paní doktorka hlásila, že se zrovna rukou škrábe na koleni, tak byl s UTZ konec … (Jinak lezení mám zakázané)

    Půjdu také registrovat do Podolí – doktorka radila zavolat tam a oni řeknou, kdy se má přijít. Ale protože nemám trvalé bydliště v Praze, tak kdo ví, jak to v současných problémech s doktory dopadne, třeba skončím v Benešově. Je to daleko, registraci udělám, ale zatím to jinak řešit nebudu, nějak to dopadne.
    Lenka

    #881330
    p Petulda
    Registrovaný uživatel

    Jo, ještě jsem zapomněla zmínit, že docela jste mi s termínama, do kdy je nutné se v porodnici zaregistrovat nahnaly strach :S Přijde mi to strašně moc brzy ještě řešit, ale podle toho, co píšete to asi moc brzy nebude. No, každopádně se teď dr. musim zeptat, jak na tom je Benešovská porodnice, kde bych chtěla rodit, jelikož tam jezdím i k dr. a máme to 30 km, což je nejblíže… Pak by připadala k úvahu Kolínská či Čáslavská porodnice, ale to je ještě dále 🙁

    #881331
    Anonym
    Host

    Leni, tak to jsi mě potěšila, že nejsem sama, co se na UTZ chechtá 🙂 Já se na lezení víckrát dr. neptala a prostě chodím, jen se pečlivé pozoruju. Byli jsme dnes ráno před prací a maličko mě v bříšku píchalo, tak uvidím, co příště a kdyžtak bych s tím teda pomalu přestala… Jinak jsem svoje těhu včera práskla v břišních tancích a hned se holky sesypaly a radily co a jak, a ta jedna že s tancem byla na vystoupení ještě 5dní před porodem, tak mě uklidnila:D

    Raduš, odkud přesně jsi?

    #881332
    Anonym
    Host

    Peto, tohle jsem našla na stránkách nemocnice v Benešově:
    Maminky, které chtějí porodit v naší porodnici, musí mít sepsaný porodopis v průběhu 36.-37.týdne těhotenství. Na jeho sepsání je třeba se objednat na tel.čísle 317 756 348 ( prac.doba recepce 7,00-15,00). Sepsání porodopisu funguje jako registrace.

    Pokud ti doktor řekne víc, tak se to také ráda dozvím.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 181. až 195. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist