Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,936. až 1,950. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #883073
    Anonym
    Host

    ahojda,
    děkuji za rady holky…já si taky říkám,že je na nějaký řád ještě snad brzy. Jinak já malé koupila v levných knihávh CD pro děti za 39,-Kč takž skoro zadara a musím říct,že to má úspěch, mají tam i docela výběr tak Vám to doporučuji. Na uspávání ideální…a včera když řvala,jak tur tak jsem pustila vysavač (už mi docházela inspirace na její uklidnění) a fakt to zabralo,ale jen jsem ho vypnula tak….jinak asi to dělám špatně, ale Sab Simplex dávám po kojení a někdy když ne po kojení tak až pak když se tźačne kroutit…???já to pochopila z návodu,takže to dělám špatně..Dáváte ho po každém kojení? Misho:mě když takhle řve sednu si s ní na míč a pohupuju se,plácám ji zlehka po prdýlce a když opadne hysterák šoupnu ji dudlíka a taky ji pouištím ty písničky,to ji ukldní,ale někdy nezabírá ani toto:( na prdíky jsem četla, že pomáhá i fén (samozřejmě opatrně) na bříško – zvuk uklidní a teplíčko pomůže….

    #883074
    Anonym
    Host

    Poplácávání po zadečku funguje, ale musíme sním chodit potvůrka pozná, že sedíme a vyžaduje pochodování a na míč také občas dojde, ale dneska je to zatím bez breku, dokonce ani neodmítá prso, ale je tam chvilku a pak tvrdě usne tak že dneska je jak šípková růženka, ale bylo mi řečeno, že kdyby měl hlad tak se ozve, a on spinká spokojeně, jen já mám blbej pocit, žetoho dneska ještě nespapal tolik… tak snad večer nebude vyžadovat velké dávky co hodinu aby to dohnal…

    #883075
    Anonym
    Host

    Tak my jsme po 10ti dnech opět doma v Praze. Už ted vzpomínám na azyl u mamky, stačí se podívat na bordel kolem sebe. Vůbec se mi do toho uklízení tady nechce. Navíc, vrátili jsme se včera dost pozdě večer a přestože malá cestu krásně zvládala, tak se jí nějak narušil večer, takže nejdřív se nechtěla dlouho probudit … jedla v 7 večer a pak se probrala až v půl 2. Jenže pak mi od 3h začla docela blbnout. Nejdřív bez pláče, ale nespala, přišlo mi že má pořád hlad … mlíka vycucala trochu a usnula, ale během 5ti min byla zas vzhůru … a pak kolem půl 7 už to bylo i s pláčem. Podařilo se mi ji uspat až v 8. To zatím neznám, doted mi krásně spinkala. Takže jsem totálně nevyspalá :(. Doufám, že to byla výjimka.
    My koupeme pravidelně každý den, mezi 18 – 20h, podle jídla. V porodnici sestřička radila, at si ten každodenní rituál zavedeme, že děti dobře spinkají. Zatím to docela fungovalo, jen kdyby mi u toho malá neplakala. Zatím to moc bez pláče nezvládáme, to se podaří málokdy. Ale zato se jí moc líbí cvičení na bříšku. Když jí dám ruku, tak se na něj téměř sama přetočí a pak krásně zvedá hlavičku.
    Jinak po minulém týdnu jsem naši Elli přejmenovala na Eliáše. Neustále mi někdo vnucuje, že máme kloučka. Začínám pomalu proklínat přítele za ten modrý kočár…

    #883076
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    …náš Martínek už druhou noc spal 8h a pak pokračoval 3h dál tak vyspaná jsem ale včera přes den jen spaní u prsa dopoledne 4O min a odpoledne 3Omin jinak řval měl větry já den předtím snědla hrozny a čokoládu 🙁 fakt nechápu že tak málo spí přes den nic nestihnu udělat chce být semnou jinak řve jak siréna a je rudý jak rajče.
    Lenko barvu neřeš mě se líbí modrá u holky já měla modro žlutý kočár u syna a měla ho pak i dcera dáš k tomu růžovou dečku a je to modrá s růžovou je pěkná.

    A jak jste jinak holky spokojené s kočárky.
    Já jsem spokojená mám concord fusion jen nemám ty nafukovací kolečka a někdy to na špatné cestě víc drkotá ale malému to nevadí 😀 je tam super že si můžu polohovat v hluboké korbě i zádíčka tak malý leží zvednutý a neblinká.

    #883077
    Anonym
    Host

    Raduš, mě se ten kočárek moc líbí. Je pravda, že dečky mám modrou nebo smetanovou a ty jsem už vybírala já :), já růžovou moc nemusím. Mám sice pár růžových oblečků, ale ty jsem nevybírala já. Ono v Praze to problém není, ale jak jsem byla u mamky na malém městě, tak tam nás zná hromada lidí, tak se zastavovali nad kočárkem. Navíc spousta z nich ani netušila, že vůbec něco čekáme. Dlouho jsem neměla bříško a zas tak často tam nejezdím. Takže první otázka většinou byla .. to je tvoje? a pak … je to klouček, co? a následná … tak proč máte modrý kočár? 🙂
    S kočkárkem jsem moc spokojená. Dobře se skládá do auta. Dobře se ovládá, zvládá i hrbolatý terén. Tak ted jen aby vydržel a nerozpadl se. A jsem zvědavá, jestli nám vydrží korbička na zimu… Ještě ho musíme vyzkoušet pod skálu :).

    S tím spaním. Já mám pocit, že když si Elli protáhne interval na krmení, tak je pak hrozně rozhozená. Nejvíc spokojená je, když je to po 3h (ve dne i v noci). Ještě tak zvládá 4h, ale to už pak chce většinou dřív. A včera, jak to protáhla tak moc, tak to ji rozhodilo kompletně. Ted už si zase řekla po 3,5h a spinká, tak uvidíme… I když bych byla ráda, kdyby v noci spinkala dýl…

    #883078
    Anonym
    Host

    Tak mi od včera také nemáme moc své dny, malý mi včera skoro celý den prospal a málo dlabal, ale neplakal hlady nic takového tak nevím a dnes to není o moc lepší, u prsa je chvilku vypije si svačinku a po 15 min se sám odpojí a i když si papá ručičku a dudá mi prs tak už k prsu nechce tak ho dám do židličky chci dokrmit, ale vytáhne tak 2 stříkačky a je unavený a opět spánek…tak nevím zda je to přechodné nebo něco, ale dle váhy nám přibírá tak mě to tolik nestresuje. Jinak mi malému také asi budeme muset zavést nějaký systém časový, lae spon trochu, jediné co dodržujeme že ho budíme kolem té 23:30 na větší dlábo na noc a v noci setaké budí v rozmezí 1,5 hod stejně a ráno na tu 7, al tím že nejdřív kojím a zkouším sním bojovat pak ohřad a krmit tak to máme na hrozně dlouho což by být nemělo, hlavně z toho musím mít už asi zmatek že jednou je to tak a podruhý tak…no s přítelem jsem se dohodla, že to necháme ještě tento týden a zatím to vypadá, že přejdeme na flašky, stříkačka je fajn na učení a podporu saího reflexu, ale u nás je narušen a on to opravdu nedokáže vysát tak u něj sedím i 30 min a budím ho apod.
    Jinak já sjme s kočárkem také max. spokojená, sice je těžší na vytalčení do kopce, ale krásně se sním manipuluje, zatáčí, terén také OK a skládání do auta je super …
    Holky čím máte podloženy postýlky aby byly v určitém úhlu, my pořád řešíme jak to udělat, zatím je to vypodložené provizorně katalogy, ale jak máme tu postýlku dlouhou a on je prcek tak to ani moc nepřijde že je nakloněný

    #883079
    Anonym
    Host

    My postýlku nepodkládáme, tak neporadím. Dneska ráno mi malá poprvé blinkala. Ale můžu za to já. Normálně krmíme v sedě, mám ji podloženou polštářem. A jak jsem byla po té noci unavená, tak jsem ji krmila v leže … položenou vedle sebe a jen nad ní nakloněná. Tahala dobře, ale než jsem ji stihla zvednout na odkrknutí a slehnutí, tak se chudák pěkně poblinkala…hodila mi to přímo do postele. Jsem blb, neměla jsem to dělat, byla pěkně vyděšená.

    Nemáte někdo tip na nosní odsávačku? Tu, co jde napojit na vysavač? Sice nemáme rýmu, ale vyčistit malé nosík je o nervy, strašně se brání….

    #883080
    Anonym
    Host

    Já mám kočárek francouzský od firmy Looping a také jsem spokojená. Kostra je možná větší (i po složení), ale do obou aut se vejde a korbička také. Krásně se s ním manipuluje. Kolečka nafukovací nemáme, ale drkotá to jen na jedné polní cestě, kudy si to zkracuji do obchodu, malému se sice u toho třesou tvářičky ale zatím neprotestoval a to už jsme tamtudy jeli mockrát. Má velmi prostorný košík, tak tam dám všechno co nakoupím (ale basa piv se tam vejde 🙂 ).
    Komu se poštěstí, že jeho prťous bude spát v kuse 7-8h, tak si to holky užívejte, ještě to neznamená, že se z toho stalo pravidlo 😛 na to je moc brzy. Nám takhle Maxík spal 4 noci za sebou (a já každé ráno děkovala bohu za další naspanou noc a nabrané síly) a teď má zase pár nocí dost šílených. Večer usne brzy (mezi 19-20h) a spí tak do jedné, do dvou, pak ho nakrmím a pak začne tóčo. Usne u prsa, ale po položení do postýlky začne hrozně plakat, tak ho zase vezmu, ať může manžel spát. Někdy to pomůže a za chvilku ho můžu zase uložit, ale na dnešek ne. Takže to dopadlo tak, že jsem si podložila hlavu a trup, abych ležela v jakémsi pololeže-polosedě, malý mi chrněl na prsou (bez jediného pípnutí!!!). Spali jsme takhle hodinu, pak jsem se vzbudila, že ho dám do postýlky, zase řev, tak jsem ho tentokrát položila vedle sebe do postele, za malou chvilku usnul a spal takhle dvě hodiny až do manželova budíku v 6h. Tak jsem ho při té příležitosti hned nakojila, aby bylo další kojení tak v 8.30 a mohli jsme jet v 9.30 z baráku (s autem na technickou). Časově to vyšlo super, stihla jsem všechno v klidu a bez stresu – nasnídat se, umýt se, připravit mu věci, všechno dopředu nanosit do auta (kočárek atd.), kojila jsem v 8.55h (15minut) a nakonec jsme vyjížděli v 9.24h. Jsem přesvědčená, že ten noční pláč je kvůli tomu, jak hltá mléko a pak ho bolí bříško. Když ho před kojením přebaluji, tak se směje a má velmi dobrou náladu, po nakojení je to děs běs.
    S podložením postýlky neporadím, protože manžel jí prozatímně podložil polystyrenovými krychlemi o výšce 9cm (postýlka měří 120cm a tohle vyvýšení je tak akorát, blinkání se snížilo asi o 90%). To prozatímní vypodložení trvá už několik dní a manžel se neustále opírá o postýlku, když si jde popovídat s Maxíkem, a tak se postýlka postupně do polystyrenu boří 😀 😀 😀 Na druhou stranu se ta postýlka po polystyrenu nesmýká jako by to bylo třeba na dřevěných kostkách.
    Asi se mi zase rozjelo víc mlíko, protože mi z levého prsa zase začalo stříkat a náš čumáček se na začátku kojení zase topí :S Za noc se promáčí prací vložka do podprsenky i podprsenka.

    #883081
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Leni nemám tip na odsávačku, protože když sem jí sháněla v zimě, tak nebyly, asi všechny děti měli rýmu, tak nám paní v lékárně poradila, koupit tu nejobyčejnější do pusy a přidělat k ní víčko od aviváže, to se dá na hubici vysavače a drží prej skvěle, no koukala sem na ní jako tele, ale náš taťka kutil udělal a máme luxusní odsavačku za 15kč!!! No spořivá rodinka…..
    Jinak dneska sem byla s oběma na kontrole, tak ta nejmenší už má 4680g, takže to že blinká je asi tím že se naloká moc rychle a přejí se. Dneska mě poblinkala od ramene po zadek :S ale podebral se jí prstíček, asi nehýtek, tak sme dostali framykoin a budeme mazat. Jinak na prdíky máme dát espomisan nebo homeopatika.
    Kdyby měl někdo zájem přidávám stránky na homeopatika, je tam i jak na odmítání prsu a jiné…..
    http://www.vseprozdravi.cz/homeopatika-monokomponentni/homeopatika-v-pediatrii.html

    #883082
    Anonym
    Host

    Lenko tady máš odsavačky, já mám hned tu první baby-vac a super malýmu se to dokonce asi i líbí používáme tak obden pořád v nosánku něco trochu má. Tak malý tahal necelých 10 min a yase mi usnul tvrdě a to měl hlad tak nevím co sním probudit nejde zase hned usne….

    #883083
    Anonym
    Host

    Holky, vy odsáváte z nosánků kvůli čemu? Nás v porodnici učili nakapat do každé dírky několik kapet fyziologického roztoku (prodávají ho tu v malých plastových ampulkách) a pak vyčistit smotkem vaty. Dělala jsem to ještě nějakou chvíli doma, teď už ten roztok nekapu přímo do nosánku ale na vatovou tyčinku pro miminka (je tlustší, aby se nedostala hluboko a nepoškodila třeba ouška). Tou vatovou tyčinkou pak vyčistím obě dírky. Malý má během dne v nosánku (na kraji) holoubky (jak manžel říká vrkouše 🙂 ), tak ty se dají odstranit lehce prstem. Ale rýmu ani ucpaný nos nemá vůbec.

    #883084
    Anonym
    Host

    Malá má v nose takovou tu rýmičku z toho jak třeba brečí, když je hlad. V porodnici nás učili smotat kousek čtverečku, který se dýval na pupík, do ruličky a tím pak nosík vyčistit. Jenže tohle s malou provést je skoro nemožný, jak se jí to nelíbí. Občas se mi podaří něco vyndat, občas jak ji polechtám tak odfrkne a vyletí to samo (to je ta nejlepší cesta). Ale většinou je to takové, že se mi to podaří jen napůl. Slyším pak, jak to v malé chrastí a přitom se zdají dírky čisté… tak třeba by odsávačka pomohla.

    #883085
    Anonym
    Host

    my máme právě vrkouše dost vzadu a malý má tak maé nosní dirky, že se s těmi dětskými tyčinkami do nosu opravdu nedostanu jen na krajíček a tohle mu nevadí a je to rychlé a také právě občas slyším jak špatně dýchá když tam něco jo. Mě byla doporučena mořská sůl do nosánku pro mimča, ale přijde mi to zatím zbytečné

    #883086
    Anonym
    Host

    Mně byla doporučena do nosánku vincentka:) A na odsávání používáme Nosátko – taky se nasazuje na vysavač a je to vážně dobré – dneska malému koukal nějaký soplík a pěkně to vyčistilo:)

    #883087
    Anonym
    Host

    Ros.lenko, já si nejsem jistá, jestli malý něco takového má. Je pravda, že pláče málo, zato dokáže vyloudit slzy jako hrachy :S Já malému čistím nosík po koupání a snažím se to udělat rychle, dokud má dobrou náladu. Dokud jsem mu kapala roztok přímo do nosu, tak potom kýchal, teď si občas kýchne během dne sám. Jediné chrochtání a chroptění má, když si neodříhne (nebo špatně) a je zahleněný. To mi je ho pak líto, ale nemá u kojení usínat, někdy tak vytuhne, že si ani neodříhne.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,936. až 1,950. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist