Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,966. až 1,980. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #883103
    Anonym
    Host

    Lenko u nás je to také pořád stejné, polohy apod. dnes jsme udělal pár fotek když mu je 1 měsíc, tak máme 4090 g před jídlem ak oupáním a odhadem tak 53-54 cm. Jo a stal se zázrak malý neprotestoval u prsa a krásně odpoledne dlabal, ale nezvážila jsme si ho 🙁 tak i přes to dostal flašku a ted večer také trochu ale to jsme měla poloprázdná prsa…nějak se mi v podvečír tolik nenalívají, odpoledne to teklo a ted nic… ale úplně v klidu se přisál pak krknutí a zase si ho vzal a dokonce poprvé i to druhé a chvilku i bez kloboučku tak já tomu fakt nerozumím, no ale na flašce zůstaneme a budeme to zkoušet když bude v klidu

    #883104
    Anonym
    Host

    Misho, třeba jen potřebuje ten klid … svůj klid a i to, že jsi klidná ty. U mě malá taky vycítí, když mi není akorát, jsem nervozní.
    Jo, nám ještě měsíc není, tak to ještě do soboty třeba stihnu :). Akorát mám maličkou nějak osypanou v obličeji, ve vláskách a na krku…. je to jak pupínky v pubertě, akorát malé. Občas to jakoby trochu zmizí a při pláči zase pořádně vyskočí včetně začervenalé kůže pod tím. Nevím, proč to má. Nic agresivního jsem nejedla. Leda, že by to byla reakce na moje hormony, stejně jako měla na začátku slabounkou menstruaci. Jsem ráda, že jdeme zítra k doktorce, tak se na to podívá. Jinak bych už asi volala, co s tím. Tak zítra uvidím. Všichni z okolí mi tvrdí, že je to jen miminkovská vyrážka, že to nic není, tak snad mají pravdu.

    #883105
    Anonym
    Host

    Taky si říkám, že je to nejspíš tím klidem, nebo i tím, že je větší a silnější atřeba mu to jde líp, a je fakt, že odpoledne bylo i hodně mlíčka, večer moc ne, ale byla jsem po odstříkávání. bylo to příjemné mít ho u sebe, a i když měl prdíky pořád se snažil sát to před tím jen plakal a odtahoval se. Třeba pomohla i ta lahvička kde musí dělat to samé jako u prsu, dokonce otevřel i pusinku hodně…. no uvidíme co dále. Malý má pupínky na bradičce, ale to si říkám, že je třeba i z toho jak tam má opřenou lahvičku a spotí se. No já dokrmila, odčerpám dávky a hurá pokračovat ve spánku, malý mi ted dopřál 4,5 hod a ted to vyžahl v polospánku a hned usnul to je super

    #883106
    Anonym
    Host

    🙂 To jsem, Misho, fakt zvědavá, jak se to u vás s tím krmením vyvine:) Fotečky moc pěkné, je sranda, jak já si vás, holky, tak nějak představovala a pak najednou vložíte vaši fotku a vše je jinak:D Třeba Mishu jsem měla určitě za blondýnku:P – asi kvůli tomu, že mám sestřenku Míšu s krásnými blond vlasy… Raduš zase podle mě „zasloužilá matka“ a brunetka – a fotkou asi vyrazila dech každému – i můj manžel koukal, že ten kocour na té první fotce nemůže přece být maminka tak velkých dětí:D A vůbec všechny vypadáte mladince – asi je to tím, že mám pocit, že jsem pořád mladá, vlastně skoro ještě děcko (a jsme věkem poměrně u sebe) a „maminka“ přece musí být dospělá ženská, která všechno ví, všechno umí a vypadá asi tak jako moje maminka:D – tak by to asi donekonečna nešlo, že? U Máni zase podle přezdívky, že se tak nikomu z mého okolí neříká, tak že taky musí být trošku starší – a přitom mi strašně připomíná mou stejně starou kamarádku Radku… A ty jsi vlastně Maruška, Máňo, nebo to nesouvisí?

    #883107
    Anonym
    Host

    Taky když sjem koukala na fotky tak jsme si představovala holky jinak :-). Jo malý s námi pěkně cvičí ohledně krmení, nejdřív nákup odsavačky, pa kloboučky to šlo chvilku pak tedy lahvičku, pak zase kloboučky dokoupit, pak tedy dokoupit lahvičku další a ted chce prso… 🙂 no dnes ráno za 40 min dal svou dávku <:o) <:o) mám z toho radost, ale už nic velkého neočekávám, on je jak houpačka

    #883108
    Anonym
    Host

    Také jsem si vás představovala jinak, nevím proč, ale spíš jak nějaké „strhané, zanedbané a vizážově staré maminy“ 😀 a přitom všechny vypadáte hrozně mladě (ještě mladší než jste). Já nikam jinam nepíšu, tak by mě nikdy nenapadlo, že může vzniknout přátelství vlastně mezi úplně cizími lidmi, kteří se nikdy neviděli. Je to příjemné.
    Kacko, myslíš jako že jsem měla být ještě starší než těch přiznaných 35 let??? 😀 To by bylo skoro na Guinessovu knihu rekordů 😀
    Marie se sice nejmenuji, ale měla jsem se tak jmenovat. Mamča si hrozně Marušku přála, ale taťka jí to zatrhl, že bych prý byla jako v té písničcě (nevím jestli jí někdo mladší vůbec bude znát) „Tak to vidíš Máňo, přece jsme tě lízli…“ (pak si to už nepamatuji, ale je tam něco jako „tohle jsi nám holka dělat neměla, chodila jsi s fízly, dostaneš ránu do těla (?)“). Takže se mi občas doma Maruško říkalo a ségra mi také občas říkává Mariechen (jako neměcká zrobnělina Marie). A když jsem hledala nick na tenhle web, tak jsem si vzpomněla na tu Máňu, kterou jsem měla vlastně být. Ségra mi říkala, že bych jí měla být vděčná, protože mě zase ona zachránila od jména Irma.

    #883109
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Jo Máňo tak ta ztrhaná a vizážově stará mamina tu budu já :S Po porodu mám horší krvení obraz a to u mě vypadá tak, že jsem zelená jak sedma, vystouplý a strašně viditelný kruhy pod očima, které občas vypadají spíš jak když je na mě pácháno domácí násilí a mám bledé rty, takže mi každej říká že mi musí být strašně blbě. No mě je fajn, takže sem dám nějaký fotky až se mi krev vrátí do normálu a já budu vypadat aspoň trošku zdravě 😀
    Ale je fakt že Míšu sem tu taky čekala jako blondýnku a ta Raduš mě tou fotečkou kde vypadá fakt super totálně dostala, no měla bych se nad sebou zamyslet a něco se sebou dělat. Jo zjistila sem že pár zastávek od nás je novej bazen kde pořádají aquagymnastiku i v rozumnej čas pro mě, tak po šestinedělí bych začla chodit.

    #883110
    Anonym
    Host

    Máme za sebou první návštěvu u svojí doktorky…. působila na mě strašně příjemně. Mám pěkného bumbrlíčka, už vážíme 4090g … někdo tu měl včera stejnou váhu, že? :). Malá je v pořádku, prý hodně šikovná na svůj „věk“ … paní doktorce se moc líbilo, jak se s malou pomocí přetočí na bříško a pak jak zvedala hlavičku. Ptala se, jestli nepreferuje pravou stranu při ležení … což ne, takže byla moc spokojená. Ta vyrážka, co máme, je prý normální, prý se miminka do 6ti neděl čistí. ale máme koupat jen v čisté vodě, žádná mýdla a olejíčky. Máme dělat odvar z řepíku a v tom jí okoupat, nechat zaschnout a dostali jsme mastičku, kterou mám pak mazat, že to pomůže.

    #883111
    Anonym
    Host

    Našla jsem to na netu – jmenuje se to Píseň zapadáku (… nebo také Máňa)
    (PS: Když to tak čtu, tak se asi tatínek na další holčičku těšil a nechtěl jí působit celoživotní újmu tím, že by na ní někdo pořvával tuhle písničku 🙂 )

    Šinu si to takhle večer k zapadáku,
    když v tom jeden komplic ke mně hovoří:
    chytili jsme Máňu v koženým kabátu,
    do rána jí svíčka dohoří.

    No tak vidíš,Máňo,přece jsme tě lízli,
    tohle jsi nám,holka,dělat neměla!
    Zradila jsi partu,chodila jsi s fízly,
    teď dostaneš mordu do těla.

    Byla velká bída,bylo málo cejnů,
    proto jsi se Máňo sčuchla s chlupatým
    a já si tě teď za to vlastoručně sejmu,
    nechám tě tu s prádlem flekatým.

    Nejhorší je na tom,že to bylo s chlupem,
    co nám loni v létě partu rozdělal
    a já budu Máňo,já budu tím klukem,
    kterej tě teď za to voddělá.

    Zavři oči smutný,moje milá Máňo,
    já jsem tě měl holka,doopravdy rád,
    že jsi krysařila,máš teď dokonáno,
    parta chce bejt jistá,tak jdi spát!

    Náhle třeskl výstřel ,tichým zapadákem,
    tam kde policajti nikdy nechodí,
    nežije už Máňa v koženým kabátě,
    na nikoho nic už nepoví.

    #883112
    Anonym
    Host

    Roslenko a jak by se projevovalo, kdyby přeferovala jednu stranu? Pořád o tom čtu, ale nevím, jak by to mělo vypadat.
    Ráno jsem v 8 nakojila a vyjela v 8.30 s malým na procházku, během které usnul a ještě pořád spí, tak jsem ho nechala v kočárku na terase. To je snad poprvé, kdy na terase tak dlouho spí, většinou se po návratu z dopolední vycházky probudí. Možná to bude tím, že včera i dneska po ranním kojení v 6h už nezabral. Včera vůbec málo spinkal. Na dopolední procházky chodíme poctivě už 14 dní, teda pokud někam dopoledne nemusíme jet, ale to bylo jen jednou (v pondělí technická na autě). Sice by měl stejný vzduch i na terase na zahradě, ale dělám to i kvůli sobě. To budu mít super kondičku, až se budeme pouštět do výroby sourozence 🙂
    Tady se už trochu ochladilo, hlavně ráno, teď je tu 27 ve stínu, ale fouká vítr, tak možná proto se mu venku tak dobře chrní.
    Na dvouměsíční prohlídku jsem se objednala na pondělí, tak jsem zvědavá, co nám doktor poví.

    #883113
    Anonym
    Host

    máni, jak leží na zádíčkách, tak si hlavičku vždy stočí ke straně. jde o to, aby ji rovnoměrně dávala na obě strany. já tomu pomáhám, že jí v košíku střídám strany. ona stáčí hlavu k nám, takže jí stačí občas v košíku otočit o 180 stupnu a máme to rovnoměrné. ted to budu zkoušet i na bříšku, prý ji tak mám občas dávat do postýlky, tak jsem zvědavá, kam tu hlavičku bude stáčet.

    #883114
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Máňo tak píseň neznám ale je docela drsná.
    Dneska sme spali docela dobře, někdy ve tři nebo kdy vstávala Stázka na baštu, pak furt tak kníkala tak sem si řikala že chce asi druhý prso, v ložnici nerozsvěcím abych nebudila příliš sebe, jí i manžu, takže kolikrát nahmatávám kde má pusu kam jí to mám cpát a dneska sem zjistila že kníká ale spí a žádný prso nechce, že se jí něco zdá, no kopla bych se, můžu spát místo toho dělám vylomeniny, takže když ráno vstala Viki tak sem byla mrtvá a když sem otevřela jedno oko tak sem měla ty její obří kukadla přímo před obličejem že sem se strašně lekla a zařvala sem „Do prdele“ takže místo dobré ráno se u nás říká tohle 😀
    Teda ale řeknu Vám sesynchronizovat ty dvě aby spali či bděli v určitou dobu společně je mazec. Když má jít Viki po obědě spát tak Stázka má zrovna povídací náladu a když se jí nevěnuju tak ječí, takže nespí ani Viki která když jí slyší tak furt žvatlá Mínka, Mínka ( zkrácenina Stázinka a miminko) a kolikrát mi ten den začíná už ve 4ráno, protože se té nejmenší pak už nechce spát, a usne tře o půl sedmé, jenže to zas vstává Viki. No těším se až budou mít nějakej společnej rytmus

    #883115
    Anonym
    Host

    Jo, Máňo, tak to už si nevzpomínám, že je ti 35 – Bondíkovu tabulku už jsem dlouho neviděla:P Holky, jak vy to děláte, že vypadáte tak skvěle? No tuším, že Včelce je jak mě, nějakých těch 26, tak tu budem naříkat, jak nás třicátnice válcují:D Já né že bych měla nějaké problémy jako Včelka, ale vždycky mě všichni tipovali starší… Na tu písničku jsem si vzpomněla – na gymplu jsme ji trošku předělali na jednu učitelku – Láňu:) A myslím, že je dobře, že tě sestra zachránila od Irmy – ale co teda nakonec u rodičů vyhrálo??:D Nj, jsem zvědavá na další Mánino tajemství:P
    Leni, Radovánek tu pravou stranu asi preferuje, to ho mám nějak přetáčet teda?
    Včelko, to máte u vás pěkný zvyk takhle po ránu:D

    #883116
    Anonym
    Host

    Lenko máte stejnou váhu jako náš Seb 🙂 . No malý si také otáčí hlavičku jak chce ale většinou ho položím a už má hlavičku na nějaké straně, ale střídáme to a když usne tak se občas probudí na druhé straně. Jinak dáváme tedy také na bříško, ale místo zvedání hlavičky se snaží lézt a odstrkovat se nožičkou a plazit, opravdu máme vše nějak posunuté 🙂 . No já si tedy na těch fotkách tedy nějak dobře nepřipadám, to bylo focený v prvním týdnu snad a to jsme opravdu byla urvaná, teď se cítím podstatně lépe po všech stránkách. No my máme doktroku příští pátek a rovnou i kyčle tak uvidíme co nám řekne. Malý mi ted u prsa vysel hodinu, ale ze začátku usínal a nějak se stím loudal, předtím sosal a hltal, ale ted asi nebyl ten hlad tak velký, ale svojí dávku si dal…a ted si brouká v postýlce s hračkama.
    s tou hlavičkou, některé děti spí pouze na jedné straně s halvičkou a když mu dáš hlavu na sruhou stranu tak se zase přetočí, proto je dobré to střídat a mluvit na něj např. z druhé strany aby se za tebou otáčel

    #883117
    Anonym
    Host

    Kačko, naší malé jsou ty strany asi jedno, otáčí si hlavičku na obě. Vím, že když preferují nějakou stranu, tak rady jsou právě otočit mrnouse o 180 stupnu … to platí, pokud má postýlku u stěny a kouká na té preferované straně jakoby do místnosti … tohle funguje u nás, je zvědavá a stáčí hlavu k mojí posteli….za to jsme dostali pochvalu od doktorky :). Ale jinak dát malému na tu stranu, kam se nechce otáčet nějakou zavěšenou hračku, to taky pomáhá. Je důležitý, aby střídal obě strany, protže takhle zapojuje jen část svalů. Pokud se to nechytne včas, pak by jste museli speciálně cvičit (zkušenost mého kamaráda).

    Misho, máte kyčle na Vysočanské poliklinice? Já mám žádanku na vyšetření kyčlí, že se mám objednat, ale u doktorky říkali, že se ve Vysočanech ted nějak stěhují oddělení, tak to musím nějak zjistit. Jinak můžem někde v Kyjích.
    Jo, to plazení je už u nás taky. Po břiše i po zádech. PO měsíci nám přestává stačit košík, protože je věčně napresovaná někde u stěny.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,966. až 1,980. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist