Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,981. až 1,995. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #883118
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Jo Kačko, ještě dva měsíce mi těch 26bude, já mám opačnej problém, většinou vypadám ještě mladší, takže se mi do nedávna stávalo že po mě v hospodě chtěli občanku. Teď nikam nechodím nebo s dětma tak se nikdo už neptá 🙂 A hlavně už nepiju 🙂 Jo ty třicítky nás pěkně válcujou, třeba ale taky budem pak vypadat skvěle 🙂
    Misho, my taky chceme spíš lézt než zvedat kebulku tak v tom nejste sami

    #883119
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Jééé stá stránka, ve snažilkách sme jí měli přece magickou a konečně se začlo „něco“ dít!

    #883120
    Anonym
    Host

    Tak opět se nyní konal spíše pokus o lezení a posouvání, jen že to tedy zdaleka ještě nejde a dlouho nepůjde tak že to končí brekem a já otáčím zpět na zádíčka, tak že u nás hlavička zatím moc nefunguje, snažím s na něj mluvit ale otočí hlavičku na mě a kouká a hlavička je položená, no občas se stane, že jí má rovně a to je pak nějaký náznak zvednutí,ale zvedne tak 2x a je konec pak už ho to asi s… Holky kdy jste tak začali dávat, tedy kojit z jednoho prsu? já mám pocit, že ho z toho jednoho nenakrmím a nechci ho nechávat půl hodky u jednoho a pak zjistit že toho moc nevypil, protže se špatně dostává k zadínu a dudá na prázdno, zatím to střídám po cca 15-20 min, no pro mě jsou to neové věci po měsíci mateřství <:o) . Ted tu měl Sebík na návštěvě dědu, no můj tatka je zněj poprděnej tak jezdí 1-2x týdně po práci za náma a pak přes elou Prahu domu, ale je super že vždy přiveze jídlo (večeři) a nějké koláče na snídani, no většinou nevydrží do druhého dne 🙂

    #883121
    Anonym
    Host

    Jé, já sem budu muset strčit taky fotku, at nemáte mindráky 🙂 … fotky s malou mám jen hned po porodu (ve 3 ráno) a pak během 1. dne, kdy člověk … naprosto nevyspalá, takže takové ty krásně štasné a unavené :). Zítra to napravím.

    Tak to bych taky potřebovala, aby mi někdo zařizoval večeři. Já celkem zvládám, ale malá mi odpoledne téměř nespí, pak je koupání, krmení, uspávání a malá je večer dost přetažená, tak potřebuje pozornost …tak večeře se dělá docela těžce. Ostatní práce jdou .. uklidit, vyprat, vyžehlit, nakoupit .. jen ty večeře.
    Já ted občas kojím taky z obou. Od začátku jsem krmila jen z jednoho a stačilo, ale ted jí mám nějakou hladovou…takže bud musím častěji nebo z obou. I když se mi podařilo, že po malé přestávce dám znovu původní prso a taky to zafungovalo, takže mlíka je tam asi pořád dost. Malá mi pije strašně krátce a usíná, i když budím.

    #883122
    Anonym
    Host

    Holky máte někdo na postýlce ten kolotoč s hračkama, nebo i stím promítáním an strop, poslední dobou pozoruji jak Seb kouká po stropě apod. tak mě napadl ten kolotoč i stím promítáním, koukala jsme že si maminky chválí ten od fisher price, ale prý to žere až až baterky tak to šikovní tatínkové předělali na kabel, nebo jsem přemýšlela nad samolepkama na strop… no už vymýšlím blbosti 🙂

    #883123
    Anonym
    Host

    my ještě kolotoč nemáme, ale docela akutně ho řeším nebo jinou věc na postýlku. malá se právě taky rozhlíží, tak at má nějaký ten podnět :). nejhorší je, že se mi ty hračky nelíbí, jsem spíš na klasiku a oni ted vymýlí takové hračky příšerky.

    #883124
    Anonym
    Host

    No mě se právě také ty kolotoče moc nelíbí, přijdou mi kýčovité….no zítra jedeme do babyparku tak jsme teď vybrala 3 hrací dečky z hrazdičkou a budu Seba přes den dávat tam. V postýlce sám nevydrží tak si ho dám s dečkou a hrazdičkou do obýváku a bude mě vidět a budeme si hrát spolu a na kolotoč tedy asi zatím kašlu. A ta dečka je přeci jen na dýl a je naučná apod. tak dám tatkovi vybral z těch 3 jaká mu přijde nej

    #883125
    Anonym
    Host

    Kacko, až pojedete do Provence a budete se chtít u nás zastavit, tak ti včas svoje jméno řeknu 😀
    Maxík má skoro od narození na okraji postýlky namotanou plyšovou spirálu s chrastícími medvídky, ty morduje dost často a chrastí s nimi. Teď když mu s nimi zachrastím já, tak se tomu řehní. A to samé s kolotočem. Stejně jako spirálu jsme ho koupili na bleším trhu, je tam mechanický strojek na natažení a pak to hraje příjemnou melodii a začne se to točit. Jsou tam čtyři plyšové bílé husy, které mají tmavězelené nohy, oranžové čepičky se světle zelenýma bambulkama (jakoby kulichy) a uprostřed je v oranžovozelené barvě domeček. Bylo to za hubičku a navíc se mi to moc líbí, také bych mu nechtěla dávat nějaké příšerky, kterých bych se bála i já jako dospělá, mám ráda reálné věci. Kdykoli mu kolotoč natáhnu a začne hrát a točit se, tak se Maxík rozesměje na celé kolo, i když předtím plakal. Plakat začne třeba znovu za malou chvilku, ale v prvním okamžiku je zážitek z létajících hus silnější. Já byla proti těmhle opičárnám nad postýlku, ale fakt to mají děti rádi. Projekci na strop nemáme, ale máme celý strop polepený fosforeskujícími hvězdičkami (složila jsem je do tvaru různých souhvězdí).

    #883126
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Tak holky jak tu tak řešíme kdo jak vypadá, tak jsem dneska dostala k svátku dárek, no a upřímně trochu mě to vykolejilo. Manžel donesl hezkou kytku a pak malou krabičku…..krém proti vráskám! No já sice říkala že mi nějak vylezli na čele, ale komu by nevylezly když málo spí a má na krku dvě děti z toho jedno fakt akční….. No tak sem trochu v rozpacích, jestli už teda vypadám tak strašně že dostávám tohle. A ke všemu tomu, šel uspat Viki a sám taky spí, takže já tu celej večer pochoduju se Stázkou kterou bolí asi bříško, nebo nevím a tak si tu slavím. Paráda asi z toho mám depku.

    #883127
    Anonym
    Host

    Sebík se také směje na hračky,ale víc kouká na strop když pozoruje, tak proto mě napadlo tam něco dát. Kouknu po těch fosforujících obrázkách na strop, ale co jsem někde koukala tak ty ceny byly šílený, tak hlavně ted tu dečku at si můžeme hrát

    #883128
    Anonym
    Host

    Včelko, nic si z toho nedělej. Momentálně si připadám únavou jak strašidlo a to mám jen 1 mrně. To moje zlatíčko od oběda do 22h vůbec nespalo. Odpoledne to šlo, jen nechtěla být sama a když jsem se jí věnovala, tak byla docela hodná. Občas na mě na chvilku usnula, ale jak jsem jí položila do košíku, tak byla za 5 min vzhůru. Ale večer už byla tak přetažená, že brečela i při chování až mi jí bylo líto. Navíc jsme díky té vyrážce měly strašně složitý koupání.
    Ale závidím, žes dostala aspoň tu kytku. To u mě nepřipadá v úvahu. Dárek ani kytku k narozkám nebo svátku jsem nedostala snad věky. Ani za ten porod jem nedostala pitomou kytku, natož něco jiného na památku…

    #883129
    Anonym
    Host

    Misho, Maxík také v postýlce kouká do stropu – když si zrovna nepovídá s chrastícími medvídky nebo nečučí na točící se a hrající kolotoč. A on kouká na strop i když ho chováme nebo když ho jdu do patra přebalit. Fakt nevím, co ho na tom stropě tak bere 😀
    Vcelko, nechci se tvého manžela zastávat, ale oni přemýšlí jinak. Možná sis na ty vrásky postěžovala a on si řekl, jakou ti udělá radost s nějakým příšerně drahým krémem, který by sis sama nekoupila (na vrásky jsou nehorázně drahé, já je sice nepoužívám, ale z katalogů člověk nestačí zírat). A nebo mu to v drogerii poradila nějaká ochotná prodavačka, která si myslí, že takový krém potěší každou ženu a že se tím nedá nic zkazit. To je stejné jako by ti koupil krém na strie nebo celulitidu – prostě chlapi přemýšlí jinak. Fakt není snadné pro ženu vymyslet dárek – oni neumí číst „mezi řádky“, takže jakmile zaslechnou nějaký signál („Podívej, jak mi na čele vylezli vrásky“), tak jejich anténky to zachytí a už se radují, že vymysleli super dárek. Tak abych to shrnula – to že ti dal krém proti vráskám znamená, že te POSLOUCHÁ když něco říkáš. To je prima, ne? 🙂
    Někde jsem četla návod, jak se radovat z dárků od partnera – když ti dá nějaké oblečení a bude ti to malé, tak si máš říct – super, myslí si, že jsem štíhlejší, a když ti dá něco velkého – super, myslí si, že mám větší velikost, tak klidně můžu přibrat 🙂
    Jak Maxík spal přes den 6 hodin, tak si to pěkně rozhodil, hlavně jídlo. Od odpoledne chtěl jíst každé 2-3h a bohužel i v noci :S Takže se vzbudil o půlnoci – přebalování, krmení, uspávání – tak v jednu jsem mohla usnout já, ve tři znova – okolo čtvrté jsem asi zabrala a v šest už byla zase vzhůru a plakal :S A to jsem si hezky rozplánovala, jak ho nakojím až v osm, aby dlouho vydržel, protože jdu na jeden sraz a nerada bych, aby se začal hlásit o jídlo tam.

    #883130
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Včelko nic si z toho nedělej a opravdu chlapy jsou jiní tak měj radost že ti koupil takový dárek a kytku protože můj manžel na moje narozeniny zapoměl a když si večer vzpoměl protože viděl na facu že mě tam všichni přejí tak mi podal jen ruku a řekl že všechno šak mám :@ ani dodatečně mi nic nekoupil ale tenkrát se hodně kupovalo už na mimčo tak sem to neřešila jen jsem mu řekla že teda fajn od dnešního dne slaví narozrninxy jen děti a my NÉ tak já mu teď v prosinci taky podám jen ruku a řeknu že všechno ma´a vím že se mu to taky nebude moc líbit ale at ví jak jsem se cítila 8o|
    Včelko a dík za typ na odsávačku už je vyrobená a super už jsme zkoušeli a funguje 😀 😀

    #883131
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Raduš, to je fajn že sem poradila dobře, tak ať vám slouží, teda ať jí používáte co nejméně, rýma je pro prcky horor.
    Jo já sem ráda že si vzpomněl ( i když v mobilu a PC má na všechno už tři dny předem upomínky 🙂 ) Jen je to takový „zvláštní“ to dostat, dřív to byly voňavky, naušnice nebo večeře a teď přišla změna….Doufám že příště to nebude třeba liposukce (ne že by se nešikla).
    Leni já taky nedostala ani za jednu holku nic. Spíš mi pak vadilo že mi párkrát řek že by mi i něco koupil, ale…nejčastěji že to nestihl. Kdyby o tom nemluvil a přešlo se to bylo by to lepší než slyšet já sem chtěl ale něco mi do toho vlezlo
    Teď sem nachytala Viki jak jezdí koníčkem z Dupla po Stázce…..Ta malá je někdy fakt chudák….nejdřív jí někdo tyranizuje s hračkama pak slyší jak hulákám na Viki ať ji probohá nechá….Si určo říká „bože kam sem se to narodila“

    #883132
    Anonym
    Host

    Vcelko, ježdění s koníkem po Stázičce mě fakt pobavilo. Pořád lepší než když vyprávěla panímáma, že když přinesli mého manžela z porodnice, že jeho brácha (rozdíl 14 měsíců) na něj chvíli koukal a pak mu ubalil příšernou facku. Od té doby ho ale miloval. Asi potřeboval ukázat, kdo je tady starší.
    Aby se ta skleroza s datumama neházela jen na chlapy, tak já jsem včera zapomněla na vlastní matičku. Ještě že mi to připomněla upomínka v mobilu. Dřív to bylo dobrý, v práci jsem měla na stole kalendář, v něm všechno zapsané a nestalo se, abych na někoho zapomněla.
    Taky by mě občas zajímalo, co si o nás (rodičích) myslí Maxík. Jako v tom filmu „Kdopak to mluví“.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,981. až 1,995. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist