Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,996. až 2,010. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #883133
    Anonym
    Host

    Máňo neříkej dvakrát s tou návštěvou:D Opravdu o tom přemýšlím trošku:P – bavily jsme se nedávno s mamčou, kam bysme se chtěly po světě podívat a mamka zasněně, že chce ještě jednou do té Provence, protože chce opravdu vidět ty fialové lány levandule (jak jsme je loni chytli ještě zelené). Byl to fakt moc fajn výlet, jezdit si tam takhle autem jak jsme chtěli a na nic se nevázat. No jenže tohle by s mrňouskem nešlo, to by pro něj bylo moc náročné, hlavně ta cesta tam, tak jsem si říkala, že by naši mohli autem a my letadlem… No jo, ale je to zatím asi jen utopie:)
    Já zatím objednala jen řetěz se zvířátky na kočárek. Do postýlky Radovánka dávám prakticky jen potmě – spí tam vnoci, takže tam ani moc nekouká, takže kolotoč nebude. Přes den spí v košíku (pokud teda zrovna jako teď nespí na mně:D ), na ten by kolotoč asi nešel, přemýšlím o nějaké té spirálce s houpacíma hračkama…Ale malej se ručičkama ještě po ničem nenatahuje. Jo a strojek s ukolébavkou bych brala – možná spíš sama pro sebe – mně se ty cinkavé melodie moc líbí:)

    #883134
    Anonym
    Host

    Kacko, nebyli byste ani první ani poslední, kdo by se u nás zastavil na kafe 🙂 Já letos rodila akorát uprostřed sklizně, takže jsem si to až zas tak neužila (navíc už to znám 🙂 ), ale včera jsem šla na nákup okolo destilérky a to byla vůně. Teď je akorát období, kdy všechny destilérky zpracovávají levanduli, takže to voní na hony daleko. My pojedeme s malým do Čech na jaře, je to od nás asi 1500 km, jezdíme to okolo 15h i s přestávkami (cca 13h čistého času), možná si někde po cestě zajistíme ubytování, aby to pro Maxíka nebyl takový záhul, já to jela 3x sama, kdo je zvyklý hodně jezdit, tak to není tak strašné, jinak se s manželem střídáme a to je pohoda. Teď prý snad jsou už i levnější letenky do Marseille, dřív to bylo neúnosné. Nápad kombinace auta a letadla mi přijde super. Bývalý spolužák dělal s manželkou a roční dcerkou Norsko, má spoustu fotek s malou v šátku, takže pokud nejsou rodiče zhýčkaní, tak jde všechno.
    Figurky na gumě ke korbičce jsme teď sundali, protože si manžel myslel, že Maxík na ně šilhá. Na husičky na kolotoči se malý natahuje a někdy do nich kope nožičkama a to jsou docela vysoko 🙂 Myslím, že už je tak na ty chrastící medvídky na spirále tak zvyklý, že mu je vezmeme na dovolenou, aby tam měl něco „svého“. U hracích strojků pozor – přijde mi, že spousta jich má jednu a tu samou melodii – tu kterou hráli tomu psovi, než ho sežrala masožravka v Adéla ještě nevečeřela. Takže když budete kupovat víc věcí, tak ať všechno nehraje pořád stejně.

    #883135
    Anonym
    Host

    Tak s tím dárkem je to tedy gól. No já v týdnu nahodila jako, že by to něco za porod chtělo a byla jsem překvapena, když mi přítel řekl, že je vybráno jen to musí dojet koupit, no dnes jsme byli na těch slevových nákupech a já prohodila, že bychom mohli kouknout do klenotů, no měl rpo mě vybraný naušnic k řetízku co mi dal k narozkám a já si tedy dnes vybrala krásný prstýnek s kamínky ale neměli mojí vel. tak pro něj chudák jel na chodov kde ho měli, tka mám radost, že sám na to pamatoval, že s něco dává, hrozně mě to překvapilo. Tak jsem dnes malému v HM nakoupila spoustu oblečení co nám schází a další věci z těch akcí, jen to nejdůležitější větší autosedačku nemáme, málo jich naskladnily a hned byly pryč, po 30 min co byl krám otevřený…
    Holky přestane mimčo pít samo když má dost nebo se dokáže „přepijet“, mě Seb vysosal přes 100 ml a za 30 min zase si papal ručičky apod tak dostal zase, jak kdyby před tím nic nevypil tak to nechápu…nobo u nás je opravdu pravidlo, že večer je pořád hlad a dojídá se, přes den ale dlabal celkem OK i když mín než by dostal ve flašce

    #883136
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    Misho…já si myslím, že se Sebík normálně dojídá, pokud to třeba párkrát během dne ošidil…to mi dělá Daník taky a moc si s tím hlavu nelámu. Začala jsem mu večer dělat prostě větší dávku, než sní přes den a přestože ještě nemáme ani ukončený 4. týden, tak dokáže najednou vypít i 110ml ve 20h…a pak spinká až do 3h ráno.:)
    Takže to neřeším a jsem ráda, že je napapanej a spokojenej.

    Holky, teď řeším, zda Danečkovi naočkovat vakcínu proto rotavirům…jak jste na tom vy? Očkovaly jste nebo ne?
    Já totiž pořád váhám…MUDr. mi říkala, že to není až tak nutné…ale že pokud se už tohle onemocnění třeba v rodině vyskytlo…doporučuje ho…a nám se v rodině vyskyto…před dvěmi lety u synovce…to mu byl jen 1,5roku.
    Tak teď nevím…poraďte. :S

    #883137
    Anonym
    Host

    Markét, já asi rotaviry naočkovat nechám. Slyšela jsem, jak to vypadá s miminkem, které nemoc chytlo a nebyl to moc hezký pohled (dítě, které neudrží ani kapku vody, kapačka zavedená do hlavičky, brr). Ale s doktorkou (svojí) jsem se ještě neradila, s jinou ano a ta to doporučovala. Ještě zvažuju pneumokoky, VZP je proplácí.

    Misho, mě se malá taky občas dojídá, neřeším to. Zvlášt, když předtím dá delší spánek. Dokorka říkala, že je to normální, ptala jsem se na to včera.

    #883138
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    já jsem na očkování asi úchylná 🙂
    Někdo říká že ty rotaviry je blbost, my ho nechali očkovat Viki a dodnes (ťuk ťuk) se nekonal žádný průjem a to těch střevních viroz okolo nás prošlo i děti co byly kvůli tomu na kapačkách, i Turecko sme zvládly bez srajdy. Já to doporučuju, ale každého věc. Takže do toho půjdeme zas. Stejně tak pneumokoky, manžel jako dítě trpěl na strašné záněty středního ucha a na to to je taky, tak manžel nechce aby holky trpěly jako on. Proti klíšťatům je Viki očkovaná taky, to se dává až kolem druhých narozenin. Moje segra totiž málem ochrnula po klíštěti, a koukat jak v necelých třiceti měla nehybnou ruku, téměř i nohu a slintala, tak děkuju pěkně ale takhle bych své dítě vidět nechtěla a my jezdíme furt na chatu, nebo sme na zahradě a klíšťatům se nevyhneme.
    Já beru že očkování je přínos než léčit pak děsný choroby. A zatím Viki to zvládala bez reakcí tak snad Stázinka na tom bude stejně.

    #883139
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Misho, Radovánek teda stop záklopku nemá, prostě pije, co to dá, a přebytky blinká. Taky nevím, jak s tím dojídáním po krátké době, aby se nemíchalo to natrávené a nenatrávené mlíčko – ale jestli to malý snáší dobře, tak asi proč ne… Jo a s dárkem závidím, já když se zmínila, že se dávají za porod dárky, tak on že taky nic nedostal za to, že tam byl, a nic -asi ho jednou ubezduším:P
    S tím očkováním teda nevím – já jsem naočkovaná proti kde čemu, když už je ta možnost, snad jen proti chřipce nejsem – ale u těch prcků si nejsem jistá, teď mě vyplašila jedna maminka, že malá na nějaké očkování, které dostala hodně brzy, reagovala epileptickým záchvatem:S Toho bych se teda taky nechtěla dočkat. Taky jsem slyšela, že u těch rotavirů to zas tak často tak hrozné není, že většinou jen normální průjem…Chjo, no těžký rozhodování za mrně…
    Máňo, zkusím to teda nějak vymyslet s tím cestováním, ono to nezní až tak hrozně, těch 15 hodin. No museli bysme asi příští léto, protože pak se budem asi pomalu snažit o sestřičku:D A pak už by to asi bylo dost náročné..

    #883140
    Anonym
    Host

    Kacko, to my půjdeme do bratříčka nebo sestřičky určitě dřív 🙂 Přece jen jsem od tebe skoro o 10 let a vlak začíná ujíždět 😀 Když se manžel ptá, jestli by to šlo bez ochrany, tak mu říkám, že nemám v plánu příští léto rodit znova a mít děti jen o rok, že přece jen ještě chvilku počkáme.

    Já jsem všechna očkování zvládala dobře v dětství i dospělosti (kvůli návštěvě tropů jsem byla očkovaná proti žluté zimnici, břišnímu tyfu a žloutence A a B). Uvidím jak Maxík bude zvládat základní očkování a pak se rozhodneme, zda půjdeme i do těch dalších. Doufám, že jako kojený bude odolnější.

    #883141
    Anonym
    Host

    My Seba necháme naočkovat proti rotavirům i těm pneumokokům apozději i klíštovku, jo a taky tuberu, byla nám doporučena… No já právě s pitím tedy kojením nevím, on někdy vypije 90 nekdy jen 60 a za hodku chce zase tak nevím jak to mám řešit, zda mu dát nebo ho kojit dokud si to nevypije více

    #883142
    Anonym
    Host

    Řekla bych, že Maxík blinká, když leží úplně na rovném a to bez ohledu na to, kolik vypije. Takže pokud někam nespěchám nebo nejsem ospalá, tak ho klidně u prsa nechávám i půl hodiny, jinak to má tak 10-15 minut. Když opravdu usne, tak mu jde prso vytáhnout samo, když je ještě v polospánku, tak rychle začne cucat (jako by mu to prso chtěl někdo ukrást 🙂 , ale pocucne tak 5x a zase chrní). Kolik vypije, to nekontroluji, věřím mu, že si vezme kolik potřebuje. Když dřív (teď už se to nestává) za hodinu zase plakal (hlady), tak jsem se snažila ho ukonejšit aspoň další půl hodinu, aby byla pauza aspoň 1,5h. Ale po hoďce a půl dostával i několikrát denně, když měl svůj den.
    Včera večer jsem si manželovi postěžovala, že tenhle týden Maxík neměl v noci moc pravidelné spaní, a že se mi stýská po těch nocích, kdy vstával jen jednou okolo jedné hodiny a pak až po páté. A jakoby mi chtěl udělat radost, tak spinkal od devíti večer až do 4.30 ráno, kdy už jsem ho celá nervozní vytáhla na přebalení a krmení (jedl po 8,5h), jinak by chrněl dál. Já šla spát brzy po něm a stejně jsem se v noci 2x vzbudila, ale konečně jsem nějaký spánek nahnala. Lituji ty z vás, kdo vstávají každé 3h :S Já nejsem zvyklá chodit spát přes den, ale to bych asi musela začít.
    Kacko, jestli se nemýlím, tak jsi z Brna, to si musíš k těm 15h přičíst ještě cestu ke hranicím, my jezdíme jen jednu hodinu od německo-českých hranic. Jakmile se najede na dálnici v Německu, tak je to pohoda, jezdíme tam těch 130km/h, zjistili jsme, že i když jsme to valili třeba 150-170km/h, tak se to ve finále zkrátilo o hrozně málo, tak to necháváme na tom evropském standartu. Francouzi mají dálnice hezké, ale drahé. Na druhou stranu je tam skoro na každém patníku odpočívadlo s velmi udržovanými bezplatnými záchody (někdy tam hraje i rádio), ale to asi víš, když už jste tu byli.

    #883143
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Ahojky tak mi měli včera vítání občánků malý byl hodný tak taková malá příprava na křtiny a to bude už pěkná oslava 🙂 večer pak přišli sousedi přinesli malému dárečky a poseděli do 9h a zase byl hodňučky 😀 přidala jsem pár fotek
    http://www.babyweb.cz/Fotogalerie/f976-Radus-fotky-Martinek.aspx

    #883144
    Anonym
    Host

    Jéé já bych také chtěla aby se seb anpapal za15 minut 🙂 🙂 , mě pije občas jen chvilinku, že „hltá“ a pije rychle ale spíš je to pozvolné, ale většinou to zvládáme kolem těch 30 min, ale výsledky nic moc…no asi to díky té váze moc řeším, ale je to těžký vědět, že by měl pít 90 ml a vytáhnul si třeba jen 60 ml, ale hlady mi pak nepláče tak je možné že mu to opravdu stačí, ale teď večer je samo zase hladový a chtěl by pořád, tak jsem ho dokrmila svým MM flaškou jen troškou u prsa se začal vztekat. Ale zase nám přibírá ve středu měl 4090g a dneska 4220g, no tak tedy kojíme, ale žádná sláva to není tak jedno kojení za den je ideální bez breku a vztekání… pořád nějak válčíme tak se to snad bude zlepšovat.

    #883145
    Anonym
    Host

    Misho, s tím časem není úplně co zvidět. Mě Ella saje 5-10min, těch 10 je maximum. Bylo by to fajn, jenže ono jí to asi nestačí a chce ted většinou už po 2h (dnes bohužel i v druhé půlce noci). Snažím se jí nutit víc, jenže ona po 10ti min usne jak špalek. Když se pak za dalších 15 min probere, tak hlad nemá a mě přijde blbý jí dokrmovat, aby vydržela dýl… takže mám taky zmatek. Radši bych kdyby to krmení trvalo 30 min, ale kdyby pak byla třeba 4h spokojená.

    #883146
    Anonym
    Host

    Já to mám podobné jako Roslenka. Maxík chce často po 2h, ale pak pije jen 10-15minut. Tyhle dvouhodinové intervaly jsou podle mě způsobené jeho dlouhým nočním spaním. Pokud spí 8h (a s hodinou na usínání to dělá interval 9h mezi jídly), tak to pak dohání přes den. Po nakojení ho dám do postýlky a tak do minuty se zase probudí, někdy fňuká a někdy jen kouká. Pokud fakt někam nespěcháme nebo mi v noci nepadají víčka, tak se ho snažím u prsa nechat do té doby, dokud mu nejde volně vytáhnout z pusy a nezačne znovu sosat. Ale i po takovém vytuhnutí se často v postýlce vzbudí. Je legrační když si krkne ještě u prsa (s bradavkou v puse), to je pak takový zvláštní dutý zvuk 🙂
    Dneska ráno jsem se ptala manžela, jestli ví, že jsem v noci kojila a on že ne 🙂 Asi už si jeho tělo navyklo, že určité zvuky okolo něj nemá vnímat a nemá se probouzet.
    Já jsem manželovi za „porod“ koupila oranžové tričko s nápisem Vězení Alcatraz a s číslem vězně. Šli jsme kolem obchodu, který vlastní známí a kde bylo za výlohou a tak jsem manželovi navrhla, jestli by ho nechtěl za narození našeho pidižvejka. Také se mu líbilo a tak ho teď nosí 🙂 Kupovali jsme ho při první procházce s Maxíkem, a myslím, že mu mohl být tak jeden týden. Až teď když to píšu, tak si uvědomuji, že to může klidně znamenat i to, že je teď vězen 😀
    Od pátku bude manžel na týden pryč, tak jsem zvědavá, jak to tu budeme s Maxíkem sami pytlíkovat. Mám největší obavy z toho, že třeba nebude v noci spát a já pak budu padat na hubu a nebudu ho mít komu večer předat, abych se mohla jít třeba osprchovat. A na druhou stranu to bude trénik a zatěžkávací zkouška, protože to opravdu vypadá, že na konci října nebo začátkem listopadu opravdu odjede na 4 měsíce pryč :S Takže už řešíme takové věci jako jak to budu dělat v zimě s topením (krb a tepelné čerpadlo), aby mi nedošel plyn v bombě ke sporáku a kdo mi přezuje zimní gumy na obou autech.

    #883147
    Anonym
    Host

    Sebík má také teď většinou interval mezi kojením tak 2,5 hodinky, přes den je spokojený, ale večer by nás sežral, to zase dohání ten dení deficit, většinou krmíme tak ve 4 ráno jednou za noc tak to je OK, někdo mi říkal, že by mimča neměla mít delší interval v noci jak 6 hodin. Mě seb pije ze začátku rychle, ale to teče vlastně samo a to vypije tak polovinu své dávky, pak jsou boje a brekon než se znovu chytí a docucne se, že je spokojený, no možná čistý čas kojení je také tak 15 min, ale mi utěšujeme, dlouho brečíme a vztekáme se tak to máme tak na 30-45 min, prostě krásně pije a najednou mu něco bleskne v hlavičce, pustí se a brekot a dostat ho pak zpět je docela námaha, asi mu vadí změn at oku mlíčka, fakt nevím, no důležité je že přes den kojíme a docela to zvládáme a 2x deně má flašku. Včera jsem koupali a vážili a máme 4220g už je to docela znatelný ho nosit na ruce

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,996. až 2,010. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist