Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,011. až 2,025. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #883148
    Anonym
    Host

    Misho a zkoušíš ho během toho kojení odbrkávat? Radovánek po kojení ječí, když ho v bříšku tlačí ten neodbrknutej vzduch a jemu nejde dostat ven, tak třeba to může být u někoho už při kojení…
    Máňo, mně manžel chce opustit na pět dní, jak bude u nás 28.9. ten svátek – to chcou jít čundrovat do Rakouska nebo do Slovinska, a pak v listopadu na 14dní – pojedou lozit do Španělska – to mu teda budu závidět, teploučko a polezeníčko a já doma nevyspaná v kojícím a přebalovacím kolotoči. No jo no, ale chtěla jsem to, ne?:D Však to zvládnem, i když vím, že proti těm vašim čtyřem měsícům to není nic…

    #883149
    Anonym
    Host

    Máni, měby to přes den ani tolik nevadilo, že pije často, ale u nás je to bohužel dost často i v noci. Prostě jí to krátké cucání nestačí. Ale zase je to přerušení spánku jen krátké. Většinou do 20ti min spíme. Nedovedu si představit, že chce po 2h a celý ten proces krmení trvá 40 min, brr.
    Misho, my to máme 10 min včetně těch blbostí, co ti dělá Sebastian. Na začátku to mléko teče strašně moc, tak se asi nají dostatečně. Občas se mi malá pustí a bradavku jen olizuje, občas začne strašně házet hlavou, že jí bradavka vypadne a pak se vzteká, že jí nemá…

    Ale ta moje holčička asi četla to, jak jsem si tu postěžovala, že pije moc často :). Včera dostala v 9 večer a probudila se až ve 3 ráno. To se jí ještě nikdy nepodařilo. Dala jsem jí jen napít, bez přebalování a do 15ti min už jsme zase spaly…. Pak už chtěla po 3h, ale jsem krásně vyspalá. Jen mě mrzí, že jsem v těch 9h nezalehla s ní a šla spát až v 11, mohla jsem naspat další 2h.

    #883150
    Anonym
    Host

    Holky, já už ten týden bez přítele zažila. Šlo to jen proto, že jsem odjela k mamce. Ani ne tak kvůli péči o malou, ale že jsem nechěla být se 14tidenním miminkem úplně sama. Strašně mi vadilo, že není s námi, že nevidí, jak malá dělá i za ten týden pokroky. Užívala jsem si je s mojí mamkou a ted mi na druhou stranu vadí, že se mnou není ona. Malá už začíná rozdávat úsměvy, krásně se otáčí, zvedá hlavu. Včera jsem koukala, jak se krásně zvedla na ručkách, když byla na bříšku a koukala vyjeveně kolem, co se jí to podařilo :). Vím, že mamča by si to se mnou užila. No, ale nejde mít všechno.

    Kačko, z toho lezení si nic nedělej. Já to mám doma taky. A přesně, co jsi psala .. chtěla jsem to… My byli v sobotu ve skalním městě v Tisé, s kočárkem :). Jen na procházce, protože přítel je nemocný. Byl to zážitek. Kočárek máme sice terénní, ale asi málo :). Takže jdu objednávat šátek, at nejsme tak omezení. Tedy spíš já, protože přítel si odjede a já jinak musím zůstat doma… Mě nechybí lezení, ale spíš ta možnost někam vyjet.

    #883151
    Anonym
    Host

    Odkrknutí v průběhu kojení probíhá, většinou je to ten důvod proč se pustí,někdy si krkne hned, někdy si ho stačím dát přes ramínko, jenže brekot se koná tak i tak, bud ho krknutí naštve nebo ho mám nahoře dýl a čekám a jemu to vadí, a někdy mi přijde že když se pustí a začne plakat, že si snad myslí, že mu to beru, jednou až 2x si mi podaří ho vrátit ale pak už ne tak to zkouším a je to horší tak má asi dost a nechám to být, ale když mu dám prst tak dudá, ale zase nevím, zda by takhle nedudal pořád… lae když se mi ho podaří utišit a pomazlit tak je klídek a je spokojený, jen mít u každého kojení ten brekot a scény je děsný, někdy je to více někdy méně…
    Tak mě naštěstí přítel odjede na týden až v lednu ale to nám bude už 5 měsíců, bude už nějaký ten příkrm a spánek bude delší tak to zvládneme snad, ted občas je něco jen přes noc, ale to se dá zvládnout

    #883152
    Anonym
    Host

    Jo, Leni, mě vlastně skály taky nechávají co se mého lezení týče ledově klidnou, spíš mě baví se na někoho lezoucího dívat a vymýšlet, jak bych to zkusila já, ale že by mělo dojít k akci, tak to mě nějak netáhne:P My už právě párkrát v krasu byli, jen jsem manžela odjistila v nějakých třech cestách souběžně houpaje kočárem a zase jsme frčeli:) Doma jsem si zkoušela udělat shyb a nedám ani jeden:D Už bych se nemohla před studenty ve škole vytahovat, že jich dám víc jak oni:P I když jestli bude malej dál těžknout tímto tempem, tak budu mít ruce jak schwarzeneger…Jen ty listopadový výjezdy jsou super-předloni jsme byli ve španělsku, loni na svatebce v thajsku-a je to paráda se ohřát, když už je u nás sychravo…tohle jim závidím:^)

    #883153
    Anonym
    Host

    Jestli opravdu skončím přes zimu doma sama s prťousem, tak aspoň že mi tady nehrozí zimní deprese, protože tady svítí sluníčko celou zimu, inverze jsou někde od půlky cesty dolů do města. Takže já jsem happy a nabitá energií celou zimu. Už jsem koukala, kterými cestami budu moci chodit s kočárkem na procházku až trochu napadne sníh. Jen doufám, že ho nenapadne moc. Minulou zimu jsem viděla sníh tak na obrázcích 🙂 předminulou jsem zažila závěje po kolena, ale to bylo v celé Francii a navíc to u nás vydrželo tak týden. Ještě že máme doktora i obchod ve vesnici, tam se nějak dostanu a zbytek světa si na mě kdyžtak počká až do jara 🙂
    Kdy plánujete dávat mimča do sedačky a ne do korbičky? Zatím se teda do korbičky vejdeme, ale kdoví jak dlouho to vydrží. Jde mi o to, kdy může mimčo v kočárku sedět, i když ještě vlastně sedět neumí.
    Mrňous se před chvílí vzbudil se šíleným pláčem, tak jsem k němu naběhla, párkrát jsem ho pohladila a zase spal. Už se to stalo i dřív, tak ho ani nevyndávám z postýlky, protože vím, že to byl jen zlý sen. To by mě zajímalo, co se může takovému prtěti zdát :O Jako obvykle nechtěl po obědě usnout, dávala jsem ho do postýlky na 3x, poslední akce úspěšná, možná také proto, že jsem ho položila na bříško na kojící polštář. Hlídá ho monitor dechu, tak si to troufnu. Kupodivu se jeho pohyby při dýchání přenesou i přes ten polštář s mikrokuličkami, to jsem docela zírala.

    #883154
    Anonym
    Host

    Mano já myslím, že většina korbiček je cca do 6 měsíců, tak předpokládá přelom 6/7 měsíce do sportáku, že v tom není problém navíc většina sportáků se dá polohovat ta valstně mimčo úplně nesedí, ale některé děti si v tomto období už sedjí pomalu sami s pomocí
    Jo také Seb když spí tak občas natahuje na brekot nebo se začne usmívat nebo vydává různé zvuky a přitom tvrdě spí je to sranda

    #883155
    Anonym
    Host

    Taky počítám s korbičkou do 6/7 měsíce. Záleží, jak se Ella vejde do korbičky … v zimě tam bude navíc fusak a taky kdy se začne snažit sedět. Ono se pak těm mrňousům v leže nelíbí. Z hlediska toho, že nám to vychází blbě v zimě, tak se jí budu snažit v korbičce udržet co nejdýl, ale myslím, že nám to asi nevyjde … kočička je až moc živá, pokud se týká pohybu a začíná být pěkně zvědavá, takže se asi bude chtít rozhlížet.
    Spíš mám problém, že se mi malá nějak přestává vejít do košíku. Ona se mi před každým usnutím strašně vrtí a během chvilky je nacpaná někde u stěny, v koutě. Pak usne a když hodí nohou nebo rukou tak štouchne do stěny a probudí sama sebe. I když jí ve spánku posunu, tak se pořád stáčí ke kraji. Vypadá to, že košík nevydrží ani do konce 2. měsíce :(.

    Já ted využívám, že Elli spinká. Zítra mi přijede mamka, kouknout se, tak musím trošku víc uklidit. Naštěstí jak jsem doma, tak se to tu snažím docela udržovat, takže mi ty 2h budou snad stačit. Jen je otázka, jestli ten úklid vydrží až večer přijde domů přítel… jestli to nedělám zbytečně. Mamka chce malé koupit náušničky, mám něco vyhlídnutého, ale finální výběr chci nechat na ní. A pak pojedeme pro šátek na mimi, tak se těším, že nebudu pořád odkázaná na kočárek.

    #883156
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Máňo já bych řekla že uvidíš podle Maxíka jak se mu bude korba líbit. Některé děti v ní vydrží třeba do dvou let, kamarádky kluk má kšíry a sedí si v něm jak paša ještě ve dvou letech. Nám Viki odmítala jezdit v korbě ve třech měsících, v momentě kdy sem jí tam dala, začal řev, strašnej řev. Nevěděli sme co s tím a furt jí nosit to bych umřela. Tak sme zkusili vyměnit krobu za ležící sporťák a vida už to šlo, chtěla prostě jen vidět ven. Jen v tom sporťaku ještě ležela.
    Dneska Stázka vstala ve 2:45 a od té doby kňourala, blinkala, jedla, kadila ale vůbec nespala. Ve čtvrt na 6 sem vzbudila manžela ať to zkusí, jemu hned usnula, to mě fakt dostalo a když sem usnula tak přišla Viki že se počurala a že chce pít. No tak mám ten den takovej dlouhej.

    #883157
    Anonym
    Host

    Tak já mám dnes doma šípkovou růženku, vlastně mi pořád chrní, ráno dlabal 2x 50 ml a usnul mi na rameni, a pak po hodince dal 75 ml a ted mi spinká už půl hodinky tak snad mu to vydrží, no ale aby nechtěl být čilý v noci a večer… dokonce jsem měla podezření, že mu není nejlépe, pil tak 10 min a měl dost a spal pořád a to prakticky spal od včera od 10 jen mezitím měl dvě krmení…
    No já už zvládla vyluxovat a udělat nádobí a jdu žehlit to mám fakt na etapy. Dokonce je dnes tak úžasný, že krmíme bez breku 🙂

    #883158
    Anonym
    Host

    Etapy :), naprosto chápu. Já mám kompletně poklizeno a chybí mi vyluxovyt a vytřít celý byt. Všude odstavený nábytek, zvednuté židle … jenže beruška se probudila, tak doufám, že zase usne, at to můžu dodělat.
    Žehlila jsem včera, musím pochválit přítele. Vzal si malou a já mohla hodinu v kuse žehlit. To normálně navečer nejde, protože malá bývá vzhůru a chce zábavu. To mi připomnělo, že musím objednat hračky. Konečně jsem včera našla nějaké, co se mi líbí a malou snad v postýlce a v kočárku zabaví.

    #883159
    Anonym
    Host

    Tak jsem něco sepsala a ono to zmizelo ach jo…Seb se také vždy probudí v době kdy se rozhodnu jít něco dělat, ale žehlit můžu když si hraje na dece mám vedle toho prkno tak vidí on na mě i já na něj. Myslím, že to je dobrá věc, kam se v našem případě hrabou ostatní hračky tady je nejspokojenější, nakonec jsme koupili tuhle http://www.slune-cz.cz/taf-toys-deka-s-hrazdou-zvidalek/
    navíc je krásně měká tak jí mám jen na podlaze na plavoučce a už pod ní nic nemusím dávat…
    Jinak musím zaklepat, ale dnes to máme zatím bez breku to krmení a ostatní věci což je úspěch…no už jsem asi vychytala, že od prsa hned dávat na ramínko na krkání a podle času bud vrátit nebo ne…. jen mám jeden menší problém v jednom prsu mám postatně mín mlíka tka když z něj kojím vždy si vytáhne sotva 60 ml to je i u odstříkávání, to druhé je OK tam je toho snad jednou tolik, ale zase mu nechci dávat při jednom kojení obě tak nevím jak na to vyzrát 🙂

    #883160
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Misho, to je docela běžnej jev. Taky mám jedno prso „mléčnejší“ než druhé a je zajímavé že u Viki i Stázky je to to stejné, tak možná prostě jedno prso je jinačí, možná jiná bradavka a děti si s tím tak neporadí. Tak třeba zkusit dávat přednostně to co míň dává, hlavně v noci nebo po ránu, kdy se mlíko tvoří.
    Já dneska taky uklízím, ale narozdíl od vás to moc nevypadá :S Viki si velmi způsobně kreslila u stolečku v obýváku tak sem vlítla na ložnici a jakmile sem to dodělala a vrátila se ke své starší princezně tak sem zjistila že náš obývák je z papíru a na každém tom papírku je tak max 5 čárek nakreslených pastelkou jinak nic, normálně seděla na židličce a udělala tah pastelkou a papír letěl…..no jo děti sou poklad.

    #883161
    Anonym
    Host

    No zkusím ho tedy upřednostnit, právě vždy z toho kde mám mín se tolik nenadlábne, ale pritom tam mlíko je jen on je trochu línější a přeci jen ta odsavačka večer toho tolik nevatahne jako on…dneska mi skoro pořad chrní tak snad bude i večer… jo Vclko děti jsou zlatička to by člověk musel uklízet pořad dokola

    #883162
    Anonym
    Host

    My máme korbičku velkou 70cm, tak to bude nejvíc záležet na tom, jak poroste. Po tom růstovém sprintu v 1.měsíci, kdy vyrostl o 7cm, si dal tenhle měcí pauzu a byl to jen 1 cm (nyní 58cm), obvod hlavičky 38 (minule 37, narození 35). Váha 4750g, minulý měsíc 4050g a narození 3550g. Pan doktor se ho snažil přemluvit, aby měl na váze 4800g, aby to všechno končilo na osmičky, ale Maxík jeho přání ignoroval. Ale jinak se u pana doktora zase předvedl, jak je hodný a samý úsměv.
    Dnes jsem byla u gynekologa na poporovní prohlídce, ptal se, jestli chci předepsat „rehabilitaci“ hráze (ono se to těžko překládá – je to něco jako „výcvik“ nebo „znovunabytí původního stavu“). Zkrátka když někdo trpí třeba na únik moči po porodu. Tak jsem mu řekla, že nevím a on že se uvidí po prohlídce. Při vyšetření jsem musela 4 stáhnout (jako při zadržení čůrání) a uvolnit svaly a oznámil mi, že to nepotřebuji 🙂 Také jsem se ho ptala, kdybychom mohli vlítnout na výrobu dalšího potomka. Prý kdybych si to představovala. Tak jsem mu řekla, že teď manžel pojede pryč a že teda tak za 6 měsíců. Prý absolutně bez problému. To mě moc potěšil 🙂 Potkala jsem tam dašlí spoluúčastnici z kurzů, rodila císařem a má moc hezkou holčičku. Ta si to také chudák vyžrala, když jsem jí viděla tak 2-3 týdny před termínem, tak měla nahoře 17kg, sotva se valila, měla docela slušné bolesti zad, stavy na omdlení a už měla za sebou dva plané poplachy a odjezdy do porodnice (kontrakce a podruhé necítila pohyby). Proti tomu mi přijde moje těhotenství, byť s cukrovkou, jako velmi pohodové. Jo a císaře měla akutního.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,011. až 2,025. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist