Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,056. až 2,070. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #883193
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    Misho, moc gratuluju, že jste to kojení s prcekm zvládli a dotáhli k úplné dokonalosti….jste šikulky!!! 🙂

    Koukám, že se probíralo téma usínání….My teda máme zlaté dítě…každý den v 19h se jde koupat (tatínkova práce), pak dostane prsa, tatínek dokrmí lahvičkou a ve 20h je mrně v postýlce, buď spinká už když ho tatínek ukládá, nebo si ještě cca 10min povídá a usne (a to podotýkám, že s námi nespinká v ložnici, spinká od samého počátku sám ve svém pokojíčku – máme monitor dechu, tak se nebojím)…takže nejpozději ve 20:15h o něm nevíme a spinká až do 3h, pak vstává na další jídlo mezi 6-7h a pak vstává až v 9:30-10h…takže si nemůžu stěžovat, že bych se nevyspala.
    Já když v noci kojím, tak teda přebaluju, protože ten náš spáč mi u prsa usne, a protože vím, že z jednoho prsa mu nestačí, musím mu dát i druhé a tak ho mezi tím přebalím, on se vzbudí a pak pokračujem druhým…takže my musíme přebalovat 🙂

    Jo a holky, nám Daneček o víkendu taky moc nekadil…zato dnes si to vynahradil…hned ráno okolo 10h když se vzbudil tam měl nálož jako velký chlap a když jsme šli na nákup, bylo mi divný, že nespinká a kouká…koukal na mě celou cestu, ale nenadával…no a doma jsem našla druhou nálož..tentokrát až na bílém bodíku 😀 , takže jsem taky prala…ale Wanish to jistí…krásně bílé a po fleku není ani památka!!!

    #883194
    Anonym
    Host

    U nás se stále ještě nekadilo a bodíko i dupačky jsou stále bílé :), no to bude mazec, až to pustí do plíny 🙂

    #883195
    Anonym
    Host

    Markét tak to vám spinká krásně, my nějak ještě nemáme časový rozvrh, že by se v určitou dobu koupalo, či šlo spát, vždy záleží zda nám spinká po té 21 hod nebo ne, ale jakmile se blíží třeba 23 hod a chce jíst tak potom se jde chrupkat a to pak vydrží cca 4 -5 hod a pak je to po těch 3 hod., ale jelikož mi dnes přes den nespal vůbec dýl jak 15 min tak doufám, že v noci bude chrupkat, já plánuji ho nechávat i přes noc v pokojíčku až cca od 6 měsíců.
    Leni tak pokud Eli bude hodně bolet bříško a kroutit se tak opravdu doporučuji tu rektální trubičku, jinak to že kojený mimčo nemá stoličku je prý OK pár dní

    #883196
    Anonym
    Host

    Holky má vliv na tvorbu mléka to, že mimčo někdy z jednoho prsu toho vypije málo (tedy mín), že v „jen posvačí“…. Seb mi dnes z jednoho prsa pije mín a přijde mi že má ještě hlad, ale když prso zmáčknu tak tam mlíko je, ale přijde mi že další kojení z téhož prsu tak že valstě po 4-5 hod je zase výkon sání slabi

    #883197
    Anonym
    Host

    MIsho: veliká gratulace jsi šikula, jak jsi to vše zvládla a že jsi to „nezabalila“ a vydržela si! To by asi zvládl málokdo. Nevím,jestli má vliv, že nasaje míň než jindy, ale myslím si, že ne.
    Leni, jak dopadlo Tvé vážení, nějak jsme se to nedočetla…a mě Aja nekadí a nekadila nanejvýš týden!Mateřské mléko je lehce stravitelné takže ho spotřebuje beze zbytku. Když jsem se ptala lékařky, říkala, že až 3 týdny nemusí kadit. S tím usínáním sleduju, že je to všude stejné…Malá mi teď v poslední době dělá u kojení, že rychle kimácí hlavičkou zprava doleva a jakoby si hraje s bradavkou a někdy se i rozbrečí, ale pak to vždy skončí papáním, tak nevím, že by se začínala budovat osobnost:o)?
    Chtěla jsem se Vás zeptat, přemýšlíte o OČKOVÁNÍ? Jaký máte názor na očkování – já si říkám, že určitě dítě ochránit, ale všeho s mírou…Např. proti tuberkuloze nás neočkovali – je to správně?, Vás jo?Já už se musím rozhodnout a říkala jsem si, že určitě proti tomu pneumokokovi, ale ty rotaviry asi ne (doktorka mi říkala, že by to doporučovala v případě, když je v rodině další dítě, které to může přinést ze školy, popř ze školy). Mějte pěkný večer

    #883198
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Tak mi včera kontrolu u dětské malý pěkně přibral doma ho nevážím tak mám jen kontrolu u Dr.
    Doktorka mu říkala že je borec byl hodňučký a krásně se ji předvedl co už všechno umí. Pak u oblékání vřískal tak i tak se předvedl ale byl už hodně unavený a ospalí 🙂
    Tvorba mléka a sání jestli má vliv na laktaci asi jo…
    já mám jedno prso více nalété že se mi stane že mám právě kojit z toho druhého a ono to prso z kterého jsem kojila naposledý je víc plné ale dám to kde je méně protože je na řadě a aby se mi tam pak nepřestalo tvořit mléko. Já jsem právě u dcery se řídila tím že jsem ji dávala s prsa které bylo víc plné a pak se mi v tom jednom už netvořilo mléko nebo málo ho tam bylo :S a dcera to prso odmítala a 2 měsíce sem kojila jen z jednoho. tak ted to opravdu střídám a nehledím na plnost prsa.

    #883199
    Anonym
    Host

    Radunkas, nás očkování teprve čeká, za 14 dní a to máme hexavaxinu, rotaviry a pneumokoka, tuberu také budu nechávat, bylo mi to doporučeno, přeci jen v Praze nic moc a přijít do styku může s kýmkoli. Ty rotaviry já chtěla, znám pár případů z vyprávění jak mimča pak byla na kapačkách v nemocnici a není to prý nic moc když je to potká ty průjmy. Časem také budu nechávat klíštovku. Tak u nás večer naštěstí proběhl zase vcelku OK, jen po krmení ve 3 hod si chtěl zase povídat a nechtěl spinkat a pořád tlačil a u toho dělá takové šílené zvuky, no pak se probudil v půl 7 a koukal a zase talčení tak v 7 dostal nadlabat, pak pomazlit v pelíšku než tataka půjde do práce, pak jsme ho převlíkla z pyžamka a ted šoupla do postýlky tak snad ještě bude hrupkat, včera nám poprvé usnul až po 9 večer a to už byl celkem protivka a vyvádil i u prsu

    #883200
    Anonym
    Host

    Radunko, já malou nakonec nevážila. Vypadá spokojeně, tak to neřeším. Vysrandila se v noci ve 2, těsně před krmením jsem slyšela obrovský „šplouch“. Zdálo se, že bude klid. Jenže v 5 se začla strašně mlít v košíku. Dala jsem jí pít, stejně se neuklidnila, tak jsem si ji vzala k sobě do postele a až do 8mi jsem jí držela za ruku a kolenama přidržovala pokrčené nožičky. Jedině tak se uklidnila a spala a při tom prděla :). Jakmile jsem ji pustila, tak začla brečet a kopat nohama. No a ted spinká.

    Taky mi ted při krmení začla házet hlavou ze strany na stranu. Vyplazuje při tom jazyk, takže bradavku vždycky olízne jak zmrzlinu. Pak už záleží, jestli se trefí a chytne jí nebo ne, protože pak je strašně naštvaná, že jí to nechci dát. Přitom jí docela pevně držím hlavičku, aby se přisála. Ale jak se chytne, tak začne usilovně sát … asi abych jí o nevzala :). Ve dne je to sranda, ale v noci by takhle blbnout nemusela.

    #883201
    Anonym
    Host

    Tak to blbnutí je asi všude stejné, mě někdo říkal, že když takhle začnou blbout u prsu když jsou přichycený tak je to špatná poloha, ale u nás je to spíš blbnutí, jo také než se Seb přisaje tak blbne, olizuje a naráží. Ted jsem ho dokrmila a skoro vše mi na 2x vyblinkal tak jsme musela převlíknout jeho i sebe ato neležel, byl normálně na ramínku a pak hodně zvednutý v náruči a stejně, možná se přecpal protože jsem ho na krmení budila po 3,5 hod od posledního tedy spal mi v náruči tak možná toho snědle moc.
    Holky už jste některá řešila chození do bazénků nebo do vaniček s mrnouskama, kdo tedy budete? U nás je bazének od 6 měsíce a kurzy jsou čtvrtletní, tak to vidím až na duben-červen, v lednu mu bude teprve 5 měsíců a to kurz začíná

    #883202
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Já budu s martínkem vaničky od 2 měsíců ale asi prvně doma a pak se uvidí…já teda vůbec nekoupu na lehátku malý je plaváček vůbec neplače to ty dvě předtím řvali…. jinak mě už říkala ať mu dávám i vodu na tvář a ponořím ouška a už koupema na 35 °C ať si zvyká tak to už máme za sebou a malý super… a až bude pevnější máme zkusit koupání společně se mnou i ve velké vaně a prý i kojit se zrovna může ve vaně tož uvidím ještě se chci poradit 😀

    #883203
    Anonym
    Host

    Já právě z vaničky také vyndala to lehátko bylo na nic a malý v něm sjížděl a neměla jsme ho kde držet, tak ho mám teď ruku předloktí za jeho hlavou a kooupu tak, také si právě budu zvát pani na koupání doma ve vaničce, pak to budu dělat doma a pak až po tom půl roce asi do bazénku, to my dáváme vodu tak 37-39 ta mu nejvíc vyhovuje zatím. a na obličej vodu dávám když mu myju obličej a trochu tam sním jakoby plavu a děláme nahoru a dolu do vody a zatím se mu to líbí

    #883204
    Anonym
    Host

    tak to jsem ráda, že neblbne jenom mě:o)jo přes dejn je to sranda, ale v noci ne, ják říkáš Leni.
    Na tu tuberu Vás očkovali, Misha píše, že jí nechá oočkovat jak to máte Vy?Tak nevím,jestli i ty rotaviry…?Chtělo by to kdyby někdo měl známého doktora a ten poradil nezávisle (přijde mi, že je doporučování očkování v dnešní době i tak trochu byznys,jestli mi rozumíte, jak to myslím…)

    Holky, představte si, mám zážitek malou jsem přebalovala /byla pokaděná – to je u nás událost, jak jsem psala níže/a jak jsem před ní seděla na zemi tak spustila palbu č. 2!!Uhla jsem, jinak bych měla snad posrajděný obličej, takže mě to zasáhlo na břichu a na nohách, malá to měla až na malíčkách, na podlaze to bylo taky, a samo, že jsem byla sama doma!!!!Nejdřív jsem vykřikla a když jsem zjistila, že mi je to k ničemu, začala jsem poklízet!:P
    Jaké používáte plenky?Já zkusila teď Pampers sleepy and play (měli je v akci za 150,-) a zdá se mi, že se musí teda častěji vyměňovat, ty Care jsou myslím lepčí a Huggies ty mě teda ouplně zklamaly – malá v nich jakoby plave:O a to jsou ty newborn (omlouvám se píšu to, jak myslím, že se to píše…)Pokud jste to už řešily tak mi ti písněte já se kouknu dozadu.

    #883205
    Anonym
    Host

    a na plavání budu chtít chodit taky:) u nás je to taky od 6ti měsíců…..jo a Raduš kojení ve vaně je super tip – nenapadlo by mě to!:D

    #883206
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Radunko, někde sme ty plenky řešily ale už je to faaaakt dávno. Ty sleep and play, sem jednou koupila taky v akci pro Viki, několik balíků, no šla sem je vrátit, nedokázaly pojmout to co naše dítko vyprodukovalo. huggiesky taky nepužívám, taky mi nepřišli tak dobrý, používám ty premium care a Active baby od Pampers u obou holek. Huggiesky mají pak dobré ty učící kalhotky.
    My máme fajn doktorku, ta nám nic nenutí, vysvětlí a nechá rozhodnout, rotaviry necháme, má je i VIki a nepoznaly sme co je průjem (Ťuk ťuk), pneumokok je pro mě zásadní, nad tím vůbec nepřemýšlím že bych do něj nešla. Klíšťata máme ale to nás dokonce dr ukecávala ať ještě počkáme, pak zjistila že sme měli v rodině téměř ochrnutí po klíštěti tak nás oočkovala.
    Plavat budem asi chodit, i když pro dvě děti už je to darda, vaničky vynecháme a začnem až v lednu nebo dubnu normálně do bazénu, koupat už budeme muset taky ve vaně, do umyvadla se nám už nevejde a vaničku fakt nechci :S

    #883207
    Anonym
    Host

    Radunko, tvůj zážitek se sranděním jsem už taky zažila .. 2x. Já přebaluju na přebalováku v koupeně, jednou jsem jí zvedla nožičky v okamžiku, kdy se rozhodla kadit a prdět dohromady. Jak jsem jí je zvedla, tak to vystřelila nahoru a já šla prát i podprdu. Bylo to v noci, při těch vedrech, tak jsem spala jen v kalotkách a podprdě :). Podruhé mi udělala totéž, akorát jsem stihla dát ten zadeček dolů, takže mi neohodila podprdu, ale celou nohu, trefila stehno a steklo to dolů až na zem. Tak jsem kočičku dopřebalila a šla se osprchovat a vytřít koupelnu 🙂

    Plenky máme Pampersky Premium Care nebo Newborn, zatím 1. Ty doberu a přelezu na 2. asi už nebudu řešit Premium Care, spíš podle ceny. Sleep and Play i Hugggies jsem rovnou zavrhla, díky radám kamarádek … prý protékají a nic nevydrží. Pak mi sestřenka radila ještě jednu neznámou značku z Lidlu, měla vyzkoušenou a fungovala jí a byla levná. Jen ji používala až u větších dítek, na začátku dávala taky Pampersky. Nepamatuju si název, ale u mamky ve Vlašimi mám od toho obal, tak se podívám.
    Plavčit chceme taky, jen jsem se teprv včera dívala, co jsou to ty vaničky … Asi by to s tm otužováním chtělo začít včas, jako Raduš, protože jít s malou rovnou do bazénu vychází dost blbě na leden. Tak aby to neodnesla. My koupeme ve vaničce a od ní mám molitanového míšu, uši moc neřeším, mívá je občas i ponořené. Ale vodu dáváme dost teplou, to se jí líbí… tak budu muset trochu ubrat.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,056. až 2,070. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist