Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,071. až 2,085. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #883208
    Anonym
    Host

    Radunkas, já to očkování konzultovala se známým, je to tátův spolužák tak že má praxi přes 20 let a nic špatného by mi neporadil, on mi právě doporučil i tu tuberu krom těch rotavirů, tak že do nich jdu, a má doktorka má sama 3 nebo 4 děti z toho jedno mimčo tak jí věřím, že by ani svým dětem nedala nic špatného a její manžel je také pediatr.
    Jinak plenky jak píše vcelka ty sllep and play jsou k ničemu, já tedy neslyšela chválu ani na ty premium care, tak že mi používáme ty pempers new baby to jsou 2 active budou následovat už doma jeden balík máme to jsou trojky.
    Já si našla na plavání toto, nejdřív si pozvu pani domu na pár lekcí a pak budu s malým palvat sama doma neb sním budu ve vaně a pak budu chodit k nám do Fénixu ve vysočanech od toho dubna kdy začne kurz, je to také od nich a ceny celkem OK jako jinde a hlavně to mám cca 15 min pěšky
    http://www.lavoda.cz/rodinky.html

    #883209
    Anonym
    Host

    My jsme Premium Care kupovali, protože jsme na ně měli hodně výhodné kupony z dárkového balíčku z porodnice. Taky jsem na ně původně neslyšela chválu, ale mám je poměrně hodně vyzkoušené a udrží toho fakt hodně – čurání i srandění. Ted dobíráme druhý balík, mezitím jsem střídala ještě NewBorn. Malá se mi trochu oprudila jen jednou, jak začínala ta strašná vedra, tehdy jsem používala NewBorn. Ale prý to nebylo plenkama, ale vedrem.

    Jo, rotaviry i pneumokoky mám od nezávislé známé doktorky taky doporučené. Se svojí se poradím až na kontrole v příštím týdnu. Už si píšu seznam, na co se ptát. Chtěla jsem to řešit už minule, ale pak toho bylo tolik, že jsem si vůbec nevzpomněla … Tuberu nevím, v porodnici ji neočkovali. Tak se taky zeptám.

    #883210
    Anonym
    Host

    Tubera už není poviná prý záleží na volbě rodičů, my jsme v porodnici vyplnovali pouze nějaký dotazník a dle toho psali zprávu pro dětskou doktorku zda doporučují či nikoliv. Ale pokud tam čověk vyplnil, že s tím do styku nepřišel ani nikdo z okolí ani že se někam necestuje tak psali že není potřeba. No já mám ve slevové knížce z DM oba druhy, ale zatím máme plenky od známých co jim zbyli po dceři tak máme ještě jeden balík 2 a pak větší 3 to velké balení po 108 ks ale máme celkem spotřebu naše cíta nemá rád když tam má hodně bobka nebo hodně čůrání

    #883211
    Anonym
    Host

    jj, z DMka mám kuponky taky, akorát jsou jen pro 1čky, takže pokud se ti do nich ještě malý vejde, tak bych je řešila hned. Já už teda další 1ky kupovat nebudu, jen doberu, co mám a přejdu na 2ky. Taky mám zásobu od kamarádek :)….
    Nám už se spotřeba plínek docela uklidnila, ale na začátku to fakt lítalo. Akorát dneska zase je. Malá od rána jen kadí, takže přebaluju i mimo krmení, v podstatě dvojnásob než běžně. Odhaduju, že od rána pěkně shodila, ale vyprázdnit už fakt potřebovala. Je to vidět i na jejím bříšku, jak se zmenšilo ….
    Já ted musím vymyslet, na co použít ještě jeden kupon z porodnice. Dostali jsme slevový na 30% do CA. Tak asi nějakou kombinézu na zimu, něco potřebného, co vychází drahé, tak at ta sleva stojí za to … Kdyby jste měly radu, tak sem s ní 🙂

    #883212
    Anonym
    Host

    Já už používám 2 docela dlouho cc 3 týdny, myslela jsem že už mu 1 nejsou měl moc otlačené gumičkya ted mi švagrová řekla podle čeho dát větší veliksot, tak že by nám ty 1 ještě byli, ale 2 jsou také super. No já mám právě už z DM tu knížku po narození mimča a tam je dokonce slevový kupon do CA na 50% na jeden kus oblečení do veliksoti 92 tak to také vidím na kombinézku na zimu a jsou tam i příkrmy a dalších spousta věcí, hned jak jsme dostali rodný list jsme to tam poslala a za týden byla knížka doma je až do června 2012 to se využije, a jsou tam plenky co používáme. No mě dneska malý podezřele pořád chrní, nadlábne se tak 45 min kouká nebo něco a jde chrupčet ted se asi probere jsou to 3 hod od posledního krmení

    #883213
    Anonym
    Host

    Aha, tak tu knížku z DM musím okouknout, kuponu z CA jsem si tam nevšimla, ale možná mám jinou, protože v té mojí jsou Pampersky pouze jedničky. Ale je použitelná naštěstí i na další věci. Mě jí dali na těhotenskou průkazku, kupovali jsme z ní zatím dvoje plínky NewBorn…

    #883214
    Anonym
    Host

    Tak to máš tu první nejspíš ta byla pro budoucí maminky tu jsem měla také, teď zase vyplni na jejich stránkách registraci do toho baby programu a pošli tam v příloze nebo poštou rodný list, kde necháš pouze jméno svoje a mimča a dorazí ti nová knížka, jsou tam i prací prášky, plínky, vlhčené ubrousky, výživya kosmetika, určitě se to vyplatí

    #883215
    Anonym
    Host

    Misho: to je dobrej poznatek.Já dostala „krabici“ když jsem otěhotněla a pak v proodnici a vy mluvíte asi o té třetí,že?
    S tím očkováním to není jen tak:o(
    Ještě jsem se Vás chtěla zeptat, dáváte mimčám jen Vigantol?Moje kamarádka mi dala brouka do hlavy, že dostala ještě kapky na vitamín „K“. O tom nic nevím:( Tak jsem si říkala, že s epradím s Vámi, jak to máte Vy…
    Si říkám, že se porád na něco ptám :S

    #883216
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    Radunko, já Vigantol dávám každý den ráno před kojením, abych na to během dne nezapomněla a přesně jak píšeš, zároveň jsme dostali i vitamín K, jsou to kapičky s názvem Kanavit a ty dáváme 1x týdně.
    Vypadají takto: http://www.docsimon.cz/zbozi/kanavit-kapky-5ml

    Jinak co se týká plen, taky musím říct, že Huggies jsou k ničemu, ještě mi doma pár zbylo a už se ani nemám k tomu, abych je spotřebovala…malý se mi několikrát pročůral až na bodýčku a pak se chudáček vzbudil, protože byl celý mokrý a studený :S . Takže je nepoužívám. Pampers Sleep and Play jsem zatím neměla, ale Pampers Premium Care nám moc vyhovují, taky mám pocit, že toho hodně udrží, takže nějčastěji sáhnu po nich…

    #883217
    Anonym
    Host

    Tak nám nikdo žádný vitamín K nedal, a abych se přiznala občas zapomenu dát i Vigantol. No mě se podařilo v noci tak „krásně“ nakojit, že se mi malý přežral, pak se poblinkal a pokadil, tak jsem s tatkou v 1 v noci přebalovali a převlékali, a pak si malý chtšl povídat skoro do 2, no další krmení bylo až v 6 to už na mě koukal z košíku a koulel očima že má hlad, no ted mi usnul na hrací dečce tak pak bude další dlabání, večer ho musíme pořádně vykoupat a zvážit jak nám přibírá

    #883218
    Anonym
    Host
    #883219
    Anonym
    Host

    Taky máme jen vigantol, taky někdy zapomenu dát, ale někdy mi na lžičku ukápnou ty dvě kapky, tak se to třeba vyrovná:) Do toho DMka bych měla taky napsat, i když mám jednu oblíbenou drogerku, kde jsou některé věci ještě levnější než po slevě s kupónky – akorát je maličká a zapadlá a s malým se tam asi jen tak nedostanu:|
    Leni, už sis pořídila šátek na nošení? Jakej? Já se teda dívám jen po bazárcích, prý zanošený jsou mnohem lepší, než nový, a jako bonus je nižší cena:) V těhu jsem pořídila didymos ve velikosti 5, jenže když jsem do něj Radovánka navázala (kapsu), tak uzel byl skoro na konci cípu. A to chtěl nosit i manžel, což by u něj nevyšlo už vůbec. Tak zneužívám toho, jak se ohradil, že taky za porod nic nedostal a objednala jsem si u paní 4,5m dlouhý vatanai, který manžel dostane:) No teď mi ho pošťák donesl, je moc pěkný, malý už je v něm a spokojeně si na mně chrupká – no mně se to šátkování tak líbí!:)

    #883220
    Anonym
    Host

    Jé, Misho, to je drobek:) To ten náš je asi fakt trochu obeziťáček, když to tak sleduju:D Sluší vám to a taky máte pěknou hrací deku…

    #883221
    Anonym
    Host

    Děkujeme, no my máme teď cca 4,5 kg a 53 cm je to drobek. Také ted koukám na šátky, prptože chci občas zaběhnout do krámu a strojit malého do kočárku apod se mi nechce máme to 2 min pěšky tak na to by byl šátek super. Koukala jsme na zkušenosti maminek a celkem se mi líbí i Didymos nemáte s touto značkou někdo zkušenost – mají halvně široký výběr barev a vzorů já si u toho Vatanai nevybrala barvu.

    #883222
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Kačko, klid, my jdeme v pátek na šestitýdenní prohlídku a to bude taky asi pěknej váhovej posun, v 3týdnech sme měli 4660g, neměřili sme, tak jsem zvědavá, ale 62 už používáme na všechno tak povyrůst musela a dost. Viky měla v 6týdnech 5100 a myslím že jí Stázka trhne.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,071. až 2,085. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist