Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 196. až 210. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #881333
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Kacko já jsem z Uherského Brodu Zlínský kraj 🙂

    #881334
    Anonym
    Host

    Souhlasím s Raduš.Dneska jsem četla různé články o genetickém vyšetření a nestačila jsem se divit.Jak zbytečně jsou maminky vystavené stresu.Fuj udělalo se mi z toho zle a to mě teprve všechno čeká.:|

    #881335
    p Petulda
    Registrovaný uživatel

    Děkuji ros.lenka 🙂 Odkud jsi?
    Právě jsem si to též přečetla, ale každopádně se na to pro jistotu dr. zeptám, jelikož tam i pracuje, tak doufám, že mi dát přesné info, abych nic nepropásla!! Taky jsem koukala, že tam jsou informace ohledně věcí, co si má každá mamina vzít sebou. A je to to tam taky hezky popsané, když jsou svobodné maminky 🙂 , což se mě týká 😀 Ještě musim zjistit, jak je to s trvalým pobytem dítěte :O ? Já totiž už víc jak 5 let bydlím u přítele, ale stále mám trvalý pobyt u rodičů 🙂 A samozřejmě přítel by byl rád, kdyby prcek měl trvalý pobyt u nás doma 🙂

    #881336
    Anonym
    Host

    Peto,
    Mám v životě podobné zmatky :), pocházím z Vlašimi, kde mám pořád trvalé bydliště u rodičů, ale ted už 6 let bydlím Praze s přítelem, k rodičům pořád hodně jezdím. Zvažuju změnit to trvalé bydliště do Prahy, stejně to asi budu jednou potřebovat kvůli malému (školka, doktoři ….). Já se zaregistruju v Praze, ale protože se o prázdninách hodně pohybuju u rodičů, tak nakonec můžu skončit i v tom Benešově. Jako svobodná maminka momentálně bojuju s přítelem, po kom se bude malé jmenovat…. ale svatbu zatím nechce, tak má asi smůlu 🙂

    #881337
    Anonym
    Host

    ros.lenka, ahoj s partnerem také nejsme svoji a o svatbě ani neuvažujeme, já tedy vždy hrozně chtěla ale jen kvůli tomu dnu ne ty papíry a s tím spojené právní důsledky, ale mimčo se určitě příjmením bude jmenovat po něm, asi je to každého věc, ale mě by ani nenapadlo, dát mimču jméno po mě jen proto že nejsme svoji tuto otázku jsme vůbec neřešili a měli vždy jasno, ale at se rozhodnes jakokoli je to jen tvá věc, ale parnerovi by to mohlo být líto, ty chlapy jsou hrdý, když potomek nosí jejich jméno 🙂 , já si také musím vyřídit doklady ohledně trvalého bydliště sice ho mám pořád v Praze a stejně mít budu ale nebydlím už u rodičů ale ve svém i s partnerem tak kvůli úřadům apod abych pak nežádala o rodičovskou na druhém konci prahy a měla vše u sebe

    #881338
    p Petulda
    Registrovaný uživatel

    ros.lenka, tak to pocházíme cca ze stejné oblasti 🙂 Pocházím ze Zruče n/Sáz. a teď bydlím v Tichonicích. Též nejsme svoji, ale u nás je jasné, že prcek se bude jmenovat po přítelovi… A taky jak psala Misha, tak je možné, že přítelovi by to mohlo být pak líto :'( Přeci jen jsou tak trochu ješitný tvorové, i když si to možná něchtějí přiznat… 😛 Též o svatbě neuvažujeme…třeba časem k tomu dospějeme 🙂 , ale momentálně v tom nic nevidím.. jen ten papír a změna příjmení 😀
    Ale taky mě napadlo, zda není možné, že když se před matrikou sepisuje ten papír ohledně otcoství, tak jestli by se tam nedalo sepsat i dohoda o trvalém pobytu?! No, asi bude nejlepší se na nějaké matrice nebo tak zeptat!!

    #881339
    Anonym
    Host

    Mě trošinku překvapujete, že neuvažujete o svatbě – no jo, dneska už se to nenosí a máte pravdu, pak je z toho jen papír a změna příjmení a nic moc jiného, kromě krásných fotek a vzpomínek a díry v peněžence… Já svatbu vždycky chtěla – prožít den v princeznovských šatech, vyměnit si snubní prstýnky a se všemi to pořádně oslavit – mít vlastní rožnění selátka a čokoládovou fontánu 😀 Moc mě bavilo to chystat a moc jsme si to užili… Určitě je to každého věc, ale já bych to tak nezavrhovala:)
    Jen mě strašíte s tím trvalým bydlištěm – oba máme trvalé bydliště každý u svých rodičů, i když bydlíme úplně jinde. To mě nenapadlo přemýšlet, kde bude mít trvalý pobyt mimčo…Ale času dost, třeba do té doby budem nastěhovaní v novým a šoupnem ho tam 🙂

    #881340
    Anonym
    Host

    Kačko my to určitě nezavrhujeme, ale asi jako většina jsem chtěla svatbu a pak miminko, ale přítel prostě svatbu nechce a já si po těch letech řekla, že na tom trvat nebudu. Já bych trvala na svatbě a pak mimču, ale to by taky mohlo skončit špatně, já bych si stála za svým a on za svým. Také jsem si to představovala ten pěkný den, šaty apod. ale myslím, že spokojeně se dá žít i bez toho papíru. A navíc začímám asi trpět profesní právní deformací když některé věci pak vidím v práci a řeším je a tím nemyslím tahání o majetek apod. při rozvodu. Přítel vždy říkal, že pro něj je nejdůležitější aby zabezpečil mě a měl potomka a dokázal se o nás postarat, pak až toto dokáže je pro něj na úvaze svatba, uvidíme jak to bude. Ale teď jsme oba štasni tak jak to je a těšíme se na mrňouska tak si to užíváme

    #881341
    Anonym
    Host

    Já jsem nejdřív ani neuvažovala, že by se malé nejmenovalo po přítelovi…, on o to stojí od začátku, ješita jeden 🙂 a přitom o svatbu nee. Jenže teď vypadá, že možná skončí pracovně ve Švýcarsku a já tu zůstanu na nějakou dobu s malým sama :(. Mám strach, když se nebude jmenovat stejně jak já, abych s tím neměla problémy … třeba na letištích až za ním poletím, u doktorů … nemám vůbec žádné zkušenosti, musím se trochu poptat…. Pokud by nebyly problémy, tak malému ráda nechám přítelovo jméno. Svatba by se mi líbila a vyřešila by úplně všechno, ale nechci to lámat přes koleno, teď jsme spokojení a těšíme se na mimi, takže až se přítel rozhoupe sám …

    Peto, Zruč i Tichonice znám moc dobře, protože v Kácově máme chalupu 🙂

    #881342
    Anonym
    Host

    Koukám že se nám tady přehodily příspěvky, takhle to vypadá dost zvláštně. Máš pravdu, že mít stejné příjmení jako rodina je nejlepší a to hlavně z důvodů, lékař, cestování apod. je pravda, že i když jste s partnerem jak manželé bez papíru tak info v nemocnici získat je problém, a jsou i další nástrahy…, ale vše se dá nějak zvládnout záleží na okolnostech a někdy i ostatních jak to berou. Vše má své pro i proti, ale z mého okolí co nejsou parneři svoji jsem se nesetkala s žádným zásadním problémem ohledně úřadů apod

    #881343
    Anonym
    Host

    Nevim co to pise Barbora prijde mi to uplne mimo jak z nejake sekty.To je vsak jedno….

    Holki poradte mate uz nektera oskouseny nejaky krem jako prevenci v lekarne mi sice jeden doporucily ale je nic moc prijde mi jako kdybych se ani nemazala.Budu rada pokud mi neco dobreho nebo aspon oskouseneho doporucite:) Je to moje prvni tehotenstvi tak se v tom jeste tolik neorientuju.Díky předem

    #881344
    Anonym
    Host

    Lenko já používám na břicho, prsa a boky/zadek a vnitřní stranu stehen olejíček od WELEDY (koupíš v DM drogerii) jinak na zbytek těla normální krémy které střídám, nejraději mám ty z body basiku nebo z avonu kde je olivový olej apod. Mám suchou pokožku tak jsem zvyklá se krémy mazat normálně po celý rok. Holky blbne to jenom mě nebo ty příspěvky máte seřazeny od spodu jako já

    #881345
    p Petulda
    Registrovaný uživatel

    ros.lenka, tak to je teda hustá náhoda 🙂 Tak to bychom se někdy mohly i reálně sejít 🙂
    Jinak my též svatbu nezavrhuje…Třeba časem až bude prckovi pár let, tak si to užije s námi 😀
    My jsme odkládali mimčo kvůli stavbě, ale biologický hodiny už se začínaly ozývat…na jaře mi bude 29. Teď je na prvním místo zdraví našeho malého prcka a pak co bude dál uvidíme. Podle toho, co píšete se už moc těšim na další UTZ 🙂 a hlavně tam bude i budoucí taťka 🙂
    Zítra ráno mě čekají odběry a pak to čekání na výsledky :S

    #881346
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    No Misho taky na to koukám a je to nějaké po….. docela guláš, když tu nejsem celej den a pak to čtu a nedává mi to smysl.
    Dneska mám depku a nevím co s tím, byla jsem s dcerou na očkování a při té příležitosti jsem se dozvěděla že je obézní dítě, vím že má faldíky, ale tohle mě docela zaskočilo. Nedáváme jí žádný sladky, smažený, když něco upeču ona se toho ani nedotkne, takovej knedlík to je jed, do pusy to neveme. Jí jen brambory, br.kaší, těstoviny, a k tomu dušenou zeleninu a libový maso. byla sem tak hrdá že nejí žádný hnusy, někdy mám problém do ní něco nacpat protože jíst nechce, jindy jí v pohodě. Když se narodila byla krátká ale za to měla 4kila, takže vlastně je tlustá od mimina. Chodíme plavat, každej den min na hodinu se psem. Tak sem zoufala a nevím co s tím

    #881347
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky, no koukám, je tady z toho hezký guláš 🙂 .

    Koukám, že většina řeší podobný problém se jménem jako já…bála jsem se, že v tom jsem sama a uklidňuje mě, když vidím že ne. Můj přítel taky od začátku chce, aby náš precek měl jeho příjmení, nic jiného si nepřipouští, ale o svatbě teď nechce ani slyšet..tak třeba časem, až bude prďolka větší, bude na naší svatbě běhat s námi. Zatím jsme v pohodě, tak to neřešíme.
    Ale mám ve svém okolí známe, co mají 3letou holčičku a nejsou svoji a s žádnými problémy se nesetkali, jen teď ta holčička začala chodit do školky, tak mi známá říkala, že jí jako mamince stejně oslovují příjmením tatínka…takže už si zvykla a slyší i na druhé příjmení 😀 .

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 196. až 210. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist