Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,086. až 2,100. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #883223
    Anonym
    Host

    Misho, kamarádka hodně zkušená šátkařka nejvíc chvlálila dydimos a storchenwiege. Mně se ty dydimosy taky hodně líbí, mají krásné vzory, ale ty jsou taky poměrně drahé, i ty z druhé ruky. Já mám velikost 5 vzor lisa za 1400. Je to vzor obyčejný, ale já se do něj poměrně zamilovala, tak jsem za něj ráda:) A takový ty vlnky, rybky, gekoni, to většinou ani na bazárcích nejde pod 2000:S Ten vatanai mám vzor koira – červenej s vlnkama – není to nic světoborného, ale já i manžel máme červenou rádi, takže spokojenost:)
    Včelko, my měli ve třech týdnech 4670g – uf, o 10g jsme se nenechali ženskou zahanbit:D Tak to jsem zvědavá, jak dopadnete teď a jsem ráda, že nás v tom nenecháváte:)

    #883224
    Anonym
    Host

    No já si tam právě vybrala 3 vzory takové ty modro-zeleno-tyrkysové tak uvidím co dovybere partner, no já nevím podle čeho zvolit tu velkost zda 4,2 m nebo 4,7 m jo ceny jsou vyšší bud 2590 nebo 2790. máme s přítelem oba cca 173 cm a jsme štíhlejší postavy

    #883225
    Anonym
    Host

    Vitamín K bereme také jednou týdně. Co jsem nastudovala z netu, tak by snad měl hlavně v začátcích fungovat proti vnitřnímu krvácení, ale hlavně funguje spolu s vitamínem D na vstřebávání vápníku.
    Béééé, já chci také overalky s autíčkama a autobusy :'( Misho, na fotkách sice malý vypadá jako „drobek“, ale to máme také – někdy vypadá jako vyhublé miminko a jindy zase jako spící budha 😀
    Já jsem používala Pampersky 1 a 2, s jedničkama jsem byla moc spokojená, s dvojkama už ne, protože když měl Maxík plné bříško, tak netěsnili moc dobře a často byly „úniky“. Teď jsem zkusmo koupila Huggies dvojky a přijde mi že mají daleko lépe řešené gumičky v pase (pružnější). Bohužel jsem obal vyhodila, tak vám nemůžu říct jaké další označení měly. Ale naladilo mě to tak, že jsem koupila dvě krabice Huggies 3 v akci, tak uvidím, jestli nebudu brblat. Mám i Pampers 3, tak to budu moci porovnat a které budou lepší, u těch už zůstanu. Zkusila jsem koupit i značku jednoho supermarketu a nebyly vůbec špatné, hlavně stojí půlku toho co Pampersky.

    #883226
    Anonym
    Host

    Misho, krásný fotečky. Jsem ostuda, pořád jsem naše ještě nestáhla z fotáku a fotím strašně málo :(.

    Měla bych tu naší malou přeci jen zvážit, at mám s vámi porovnání :). Tak večer, před koupáním až jí svléknu, jí šoupnu na plech a na kuchynskou váhu 🙂

    Já mám šátek Šanami – kombinaci modrých pruhů – ano, opět modrá :), byl za 1160 nový, moc se mi líbí. Jsem moc spokojená, vzala jsem si 5m a krásně uvážu cokoliv (ze 4m jsem úvaz pro kojence – kapsu křížem – nedokázala a to mám jen 170cm). Přítel má skoro 2m, tak jsem brala dlouhý. Ale ve značkách neviděla rozdíl a doporučení mi nikdo nedával. Tak jsem vzala ten, kde byla ochotná paní v krámku se mnou to na mě namotat a poradit délku :). Malá je v tom mém strašně spokojená. Zatím jsme teda nebyli na dlouhém výletě. V neděli jsme chtěli do skalního města v Tisé, ale bylo strašně hnusně. Takže delší premiéra byla cca 1,5h venku při schůzce se zahradníkem v našem areálu. Celou krásně prospinkala. Většinou usne do 5ti min, co jí do šátku strčím. Jinak jí v tom moc nenosím, pokud nemusím, protože jsem slyšela, že pak nechtějí usínat jinak než v šátku/náručí. Navíc kvůli páteři…. Hlavně, že už se mi daří do toho malou nasoukat, nejdřív mi to vůbec nešlo. Chce to trpělivost.

    #883227
    Anonym
    Host

    Tak já se na ten vitamín K budu muset zeptat, no já ten šátek lavně chci abych moha zaběhnout do krámu apod. ale také v tom malého nebudu nosit pořád aby si nezvyknul a nechtěl tam pak být pořád. no já sjem akorát dokrmil, malý mi dělá rodost někdy to zvládáme za 10-15 min a vypiji 90-100 ml což je super, vážím si ho už jen pro svou kontorlu přes den v noci a večer to neřeším. Leni kdyby se ti to nepodařilo na plechu tak se nabízím, že Eli můžeš zvážit u nás 🙂
    No tak já asi vezmu ten šátek 4,7 m abych uvázal cokoli,investice je to dobrá a je to věc kterou pak časem zase budu moc prodat pokud někod ze známých nebude čekat mimčo.
    Nám se tedy ještě nestalo, že by plínka něo neudržela, snad jednou ale to jsem nevyndala gumičky tak čůral trochu mimo. Někdo si dokonce chválil plenky z DM ty babylove, ale já zkušenost nemám.
    Tak sjem se včera s přítelem dohodli, že od Sebíkových dvou měsíců tedy od října si pozveme tu pani domu na vaničkování aby nám to ukázala apod. naučí i ty masáže a tak

    #883228
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Holky, vy mě s tím vážením už trošku deptáte…já nevážím…ani to nějak neřeším, když vidím, že je malý spokojený, ale když to tady čtu, tak se začínám těšit k naší MUDr. – v pondělí jdeme na kontrolu v 6. týdnech, tak jsem zvědavá…naposledy ho vážila kdyř mu byly 3 týdny a to měl 3560g a neměřili jsme…ale vy uvádíte vyšší váhu ve 3 týdnech, tak to jsme byli asi nějací střízlíci 🙂 .

    Máňo, s tím vitamíne K je to přesně jak píšeš…mě to MUDr. říkala, že je to hlavně pro prevenci toho vnitřního krvácení…takže taky kapeme. 🙂

    A ty pleny…někdo si chválil jedny plíny značky Tesco…myslím, že říkali zelené, ale nejsem si jistá. Že jsou údajně stějdě dobré jako Pampers, jen o dost levnější

    #883229
    Anonym
    Host

    Markét mě malý také prospívá a krásně přibívá a to vážení je jen pro mou představu, i dkyž v začátcích jem byla ráda, když jsme měli problémy s kojením to si někdy vypil opravdu malinko a někdy více tak jsem ho dokrmila, ale kamarádka po které máme váhu to měla taky z tohoto důvodu, že jí malá toho málo vytáhla z prsa, ale ona nedokrmovala a přesto malá prospívala. Když člověk tu váhu má a hned vedle přebalováku tak je to lákavé pořád vážit, ale hlavní je aby děti neplakali hlady apod. tak se tím netrap že nevážíš, dřív se také nevážilo a maminky věřili, že si mimčo vypije tolik kolik potřebuje.

    #883230
    Anonym
    Host

    Market, já taky doma nevážím a čekala jsem na šestitýdenní kontrolu:) A vzhledem k tomu, že Radovan měl porodní váhu 3,9kg a Stázka tuším dokonce 4,2kg (nebo se pletu?), tak se nediv, že měli ve třech týdnech vyšší váhu – jsme spíš takoví extrémové:P
    Misho, já bych taky šla do té 4,7m na té 4,2 jsem tu kapsu na sobě (170cm) uvázala, ale dost natěsno a moc bych k tomu neměla důvěru, že by se mi ten uzel na těch koncích nerozvázal – nechám si ho na ty jednodušší úvazy později…
    Jé, tak to já s naším mrňousem ještě v šátku venku nebyla – no až včera jsem se zbavili frejkovy peřinky na přes den, tak bych tak mohla někam vyrazit, kdybych nebyla marod… Ale nesla jsem si před pár lety kamarádčino mrně asi deset kiláků, bylo to pohodlné a příjemné:) A je pravda, že se to nemá přehánět – ten kamarádčin pak nedal v kočáru ani ranu…

    #883231
    Anonym
    Host

    Kačko díky za radu, vezmu si tedy radši těch 4,7 m at nevyhodím peníze za něco co bude krátké… teď jen vybrat barvu 🙂 a objednat, naši mi ho koupí tak mám radost, bude to dárek k svátku. No večer budeme koupat tak schválně zvážím kolik máme a jak přibíváme

    #883232
    Anonym
    Host

    Tak moje kontrolní vážení na pekáči ukázalo 4,6-4,7kg (jsme přesně mezi 5. a 6. týdnem). Jo a je to s plínkou, nechtěla jsem mít počůranou kuchyň :). Netuším, jak je ta kuchyňská váha přesná. Tak to statečně přibíráme asi 0,5kg za 14 dní ….uf, to z ní bude pěkný macík.

    Misho, taky bych vzala šátek 4,7m. Prý ty složité úvazy jdou vázat až od 4,5m, takže kratší by ti asi nestačil. Já si tentokrát vybírala modrou barvu sama … nosím většinou džíny, tak se mi to k tomu krásně hodí :).

    Jo a začly jsme plavat ve vaničce. Odložila jsem dle vašich rad molitanovou podložku, dala spoustu vody a jen malou držela pod hlavičkou. Vypadala strašně spokojeně a celé koupání bylo i mnoem snazší :). Takže podložku asi odkládám definitivně. Navíc je jednodušší úklid koupelny

    #883233
    Anonym
    Host

    Děkuji Vám za diskuzi a reakce na plenky a ten vitamín – volala jsem doktorce a říkala mi, že nám ho píchli v nemocnici a že se pak tudíž už nedává:o( takže nevím, no. Šátek nemám, koupila jsme od Chicca nosítko,ale naplno ho začnu nosit, až jí budou tři měsíce, dle rad MUDr., to už bude skoro zima takže mi je k prdu, akorát na doma, když budu potřebovat něco udělat a malá nebude ve své kůži..
    Na vážení jdem 27.9, to budeme mít kousek přes dva měsíce, tak se Vám snad „pochlubím“ taky. Ale asi tolik mít nebudeme. Kdopak tady měl váhu podobnou té naší? 2680g?
    Chtěla jsem se Vás na něco zeptat, ale mám jaksi v poslední době „zamlíkovaný“ mozek, dnes jsem šla na nehty – domluvila hlídání a ouha mám je až zítraaa:S no, co na to říct,že?
    Misho: Sebík je kouzelnej!!

    #883234
    Anonym
    Host

    Leni tak to přibíráte krásně, my vážili u koupání ale nějak se nám mlel tak to ukázalo 4565 což je možné tak od pátku přibral 170 g. Tak nakonec jsme vybrali tento šátek http://www.didymos.cz/nabidka/satky-na-noseni-deti/till.html
    jo vitamín K, nám prý také byl píchnut v porodnici taky jsem zjištovala… No tak malej byl zase plačtivej a vyrahal se mi po prstu tak jsem mu dala po hodince a 20 min dlabanec a usnul a je tuhej ani váha ho neprobudila úplně
    jo koupání je snažší a příjemnější bez leátek, my tedy jsme ve vaničce ale místo tam je, ale pak přejdeme také na velkou vanu, jen tohle je pohodlnější že se nemusím ohýbat mám tu vaničku ve výšce 103 cm tak je to příjemné

    #883235
    Anonym
    Host

    Jé, Misho, tak to budete mít podobný jak my, jen my máme ty proužky různovarevné:)
    Radunko, dobrý zápich s nehtama Jsi mi připomněla článek z centrumu, co jsem si včera četla, nadpis to mělo něco jako „nemám místo mozku placentu“ a bylo to o ženských, kterým strašně v těhotenství vadilo oslovování „maminko“, příliš citlivý přístup lékařů, jiný přístup okolí a kamarádek, které se nechtěly s nima bavit na jiné téma než mateřství…No byly to v práci celkem vysoce postavené ženské, tak dost ambiciózní… Já se s nima teda neshoduju – já místo mozku placentu asi měla, nedokázala jsem skoro na nic jinýho než na miminko myslet, oslovování maminko mě vždycky málem rozbrečelo dojetím… No a teď to celkem pokračuje…:P

    #883236
    Anonym
    Host

    Také jsem koukala na ten různobarevný, ale zvítězila decentnost i když mě ještě láká ve stejném vzoru ten jan, je tyrkysově modrý s tmavší modrou…
    Tak jsem ráno Sebovi vytahala z nosu dost rýmičky a nudle, tak už se mu lépe dýchá. No nevím co se děje, ale poslední noci po krmení když ho dám do košíku tak minimálně 30 min se protahuje, hudruje a vydává různé zvuky a to má zavřrné oči na minutku usne a pak začne a pak zase pořád dokola, tak se to dnes opakovalo po půlnoci pak ve 4 a před půl 7 no pak jsme si ho vzala do postele mezi nás aby byl potichu a to se celkem zadařilo.Přitom vždy u kojení usnul nebo byl tak unavený že hned usnul, no hlavně že nepláče

    #883237
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    Kačko váhu si téměř trefila, byla 4020g, takže je fakt že s našima dětma se asi moc srovnávat nedá,co.
    Já mám na Stázku nosítko od Beca, a je fajn. Malá v tom většinou spinká, využívám to na nákupy a když musím na úřad. Teď bych si k tomu chtěla pořídit tu softshellovou bundu, co má kapsu i na mimino v nosítku. Jinak my už se koupeme ve velké vaně, já nebo tatínek si jí vememe do velký vany a ten druhej si jí pak veme na sušení a oblíkání. Takže na vaničkování ani chodit nebudem, ale my už víme jak s dítkem ve vodě pracovat, když chodíme na plavčo s Viky. A Stázka nám to taky ulehčuje tím že se jí to děsně líbí, nikdy u toho nekřičí a je vidět že si to užívá.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,086. až 2,100. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist