Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,131. až 2,145. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #883268
    Anonym
    Host

    Misho, já s malým jezdím v autě sama furt, navíc ho mám na zadní sedačce, protože na přední nám nejde vypnout airbag. Většinou spí, protože ho auto ukolíbá, no a když začne řvát, tak prostě řve – obvykle proto, že mu vypadne dudlík – to pak, když stojím na červenou, šátrám, kde by ho tak asi mohl mít a když ho náhodou najdu, tak ještě šátrat, kde má Radovan na obličeji ten správný otvůrek, kam dudlík strčit:D No není to žádný problém, takto jezdit, tak se toho neboj:)
    Jinak sem taky přihodím odkaz na Radovánkovo album, aby se i maminky, které nekoukají do květinek, mohly podívat, jak vypadá pořádné mimino:D
    https://picasaweb.google.com/112954941758807656815/RadovanMiminkoNaTisicZpusobu

    #883269
    Anonym
    Host

    No dřív nebo později nás jízda čeká, ale je to takové zvláští jezdit s malým, jsme taková víc opatrná a někdy mám pocit, že jedu jak autoškola a to řídím už skoro 10 let. také máme malého na zadní sedačce, ale na opěrku jsme přidělali to zrcátko tak na něj vidíme. No dnešní noc dobrá, dlabal ve 21,30 pak ve 2 a v 6,30 a v 9,30 tak jsem se i vyspala a v 7 jsem ho dala k nám do pelíšku tak hodinku broukal a pak ještě usnul s tatkou a já měla chvilku pro sebe v koupelně 🙂 Jinak nás trápí břško ne tedy prdíci,ale nejde nějak bobek a on pořád tlačí a tlačí
    No u nás čepička proběhla pouze jednou, všechny mikinky máme s kapuckou tak občas nasadím tu, ale brzo ráno nikam nechodíme vždy až po obídku

    #883270
    Anonym
    Host

    Tak jsme po 6ti (teda téměř 7mi) nedělní kontorle. Jak řekla paní doktorka, tak je vidět, že naše holčička prý nestrádá. Váha ukázala 4960g, délku neměřili. Na druhou stranu, ono se není co divit, že přibíráme. Naše beruška pije ukázkově po 3h, neblinká a dokonce ani nekadí (už od minulého pátku v podstatě nekadila)…. a vzhledem k tomu, že bříško má po vyšetření krásně volné a kadit se prý zatím ani nechystá, tak prý všechno stráví.
    Očkování začne příště .. první hexavakcína + první rotaviry. Je mi těch mrnousků docela líto, když jsem viděla, co všechno je čeká. Prý je to i hodně těžké nakombinovat, aby se všechno stihlo…

    #883271
    Anonym
    Host

    Kačko, co tím myslíš? pořádné miminko? vždyt všechny vypadají stejně :). Váhu na fotkách poznat nejde. Malý je moc krásný a jak řekla moje doktorka, tak nestrádá, což je fajn 🙂

    #883272
    Anonym
    Host

    Lenko tak to máš super, že dlabete takto po 3 hodinkách, to nám to opravdu nejde, někdy je to už po 2 nebo 2,5 hod a pak se to celé posouvá…tak že plánování opravdu ještě nejde v našem případě. No my od včera blinkáme poměrně dost, klidně 3x po jídle i po hodině, a to si několikrát odříhne, tak že se pak vyprázdní a vyžaduje dříve jídlo, na chvilku ho oblbnu dudlkem ale pak musím krmit, a blinkal i nestrávené jídlo, ale zase se říká, že po ublinknutí mají mimča v pusince divnou „chut“ a chtějí to zajíst… No my včera vážili a ukázalo nám to 4.825 g tak nám za 3 dny přibral 125 g a to my poslední 2 dny pije opravdu malinko, ale asi mu to stačí. Občas si říkám, že si dává jen takovou svačinku. No mě dneska čeká kontrola po 6ti nedělí tak jsme zvědavá co se dozvím

    #883273
    Anonym
    Host

    Misho, to přibírá taky moc krásně. Určitě se už naučil sát. Já se právě ptala, jak to, že nám malá tak přibrala, když jí sice předpisově po 3h, ale sosá jen tak 5 min. Takže prý proto, že všechno stráví a pak proto, že umí sát. Prý pokud to ta miminka umí, tak jim v pohodě 5 min stačí. Ptala jsem se i na noční krmení, že krom pauzy od 20h do 2h ráno pak chce zase po 3h, tak prý je to v pohodě. Zatím má na to nárok :), takže holt musím vstát, jak si princezna vzpomene.

    My včery byli celý den na výletě. Vyjeli jsme do sklaního města na Hrubou skálu. Bylo to skvělé, obešli jsme to úplně celé. Malá byla poprvé skoro 4h v šátku a ani nepípla. Teda poslední půlhodku se trochu mlela, ale to měla hlada. Pěkně mi olízala tričko, jak hledala jídlo :). Měla jsem z toho výletou strašnou radost, že jsem taková pohybově nezávislá. A že to nebylo jen po rovině. Cestou z údolí nahoru na vyhlídku jsem pěkně funěla (no fyzička holt ještě chybí) a vzpomínala, jak jsem tam šla v čevnu s pupkem :). Prý jsme ušli tak 10km odhadem.

    #883274
    Anonym
    Host

    Tak mě Seb pije jak se mu zachce většinou tak 10 min, ale pokaždé je to jiná dávka :-). No já přišla z prohlídku na gyndě, tak prý mám vše krásné i jizvu zvenku i jsme dělali vnitřní UTZ aby doktor i já viděli jak je to zašité vevnitř a co děloha apod. tak mám radost že t mám vše OK a hezké. No ohledně antikoncepce, jelikož jsme zapomínala vždy brát prášky tak mi doktor doporučil injekci (depo-proveru) je to injekce za 450,- Kč na 3 měsíce je pro kojící a nemělo by se menstruovat. Tak jsem ted koukla na diskuze no a bud si jí moc chválí nebo měli problémy, že krváceli a nesedla jim, ale to je i u tablet tak uvidím. Pokud mi bude vyhovovat nechám si ji, pokud ne vydržím to do doby kojení těch půl roku a pak se vrátím ke své původní. Jinak mi nabízel jak tělísko tak ty dvoje prášky co jsou pro kojící. No já mám šátek objednaný, příští týden by měl být. Jinak jsme ted mluvila se švagrovou a malého budit nemám mám ho nechat spát dokud se mi v noci sám neprobudí, ne tedy dýl jak těch 6 hodin. prý už není miminko a měl by už dlabat klidně 6-7x deně. No msím mu začít natahovat ty intervali zase na 3 hod. krmení aby se více najedl, takhle jí méně každé 2,5 hod a nestíhá to strávit a proto mi i blinká. Prý je lepší méně kojení a větší „porce“ aby si to mimčo nezvyklo, že si bude jen ududávat svačinky jak mi to ted občas dělá No prý když dlabeme jednou v noci mám být ráda že je velká pravděpodobnost že za chvilku bude chrupkat celou noc tak doufám že tak za měsíc a kousek už to tak bude. Jinak se mi seb naučil cucat ručičku 🙂 tak mu jí vyndavám z pusinky

    #883275
    Anonym
    Host

    Leni, já si taky myslela, že vypadají mimča víceméně stejně, jenže když ten druhý stejně starý chlapeček u doktora vypadal polovičně a ten náš byl větší i než o dva měsíce starší holčička, tak si říkám, že to na něm musí být vidět i z fotek:D Jsi šikulka, že jsi ten váš výlet zvládla. Já mám fyzičku úplně v háji, taky jsme šli výlet cca 10km, Radovánka hrdě nesl manžel v tom svém novém šátku a já za nima klopýtala, myslela jsem, že zpátky k autu nedolezu:S Pravda že jsme museli nasadit poměrně rychlé tempo a doufám, že to mohlo být i tím, že jsem se ještě furt nevybabrala z toho nachlazení, ale mám pocit že takhle blbě jsem na tom nebyla ani těsně před porodem*-)
    Já ještě na gyndě nebyla, nějak nemají volno ve dny, kdy jezdím do Brna, tak to vypadá, že na kontrolu po šestinedělí půjdu až tak v desítinedělí:P Ale tak asi nemám co řešit, porodní poranění nebylo, žádné problémy nemám a o antikoncepci si možná nebudu zatím říkat, jestli vůbec:)

    #883276
    Anonym
    Host

    Kačko, tos mě rozesmála, že vašeho Radovánka nesl hrdě tatínek. Já si malou musela uvázat sama, to by ani tak nevadilo, ale když se mě přítel úplně vážně zeptal, jestli si vezmu na záda batužek s věcma pro malou, tak jsem myslela, že snad špatně slyším. On že by nesl jen foták. No, nohy mě na konci taky bolely, ale dnes žádné následky .. nebolí ani nohy ani záda :).

    Já jdu na gyndu příští úterý, taky dřív nebylo volno. No, jak psala Kačka, podobně taky nemám problémy ani poranění, takže jsme to doma opatrně okontrolovali sami :). Ale pilulky nebo něco si napsat nechám, aby toho štěstí doma nebylo moc najednou 🙂

    #883277
    Anonym
    Host

    Tak se nám konečně v noci zadařil dlouhý spánek a krmení až po 6 hod, dlabal ve 22:20 a pak až ve 4,15. Bylo mi řečeno nebudit počkat až se sám přihásí a ono to vyšlo, probudilo mě převalování a ručičky v pusince a mlaskání a jak jsme byla rozespalá, tak jsem mu dala stejné prso jako večer no a ráno mi to druhé málem prasklo 🙂 tak to pak zněj tak teklo, že se malý zakuckával, ale zato nemusel moc sosat. Tak to dnes zkusím ho krmit po 3 hod. snad se nám zadaří a zkusíme zase nějakou pravidelnost, hlavně to stihne strávit alespon a víc toho vypije snad. Zítra má být krásné počasí tak zkusíme s přítelem vyrazit pěšky směr ZOO a poprvé když tak nakrmit venku na lavičce :-), nebo do ZOO zajedeme autem a budeme tam. Sice z toho seb nic mít ještě nebude, ale my tam chodíme rádi…

    #883278
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Misho tak to je super to jsi se báječně vyspala ŽE 😀
    Mě se to s tím prsem už taky stalo zas jak sem dala večer poslední kojení z toho saméh oa to malý spal 10h a já si hvězda spala bez podprsenky a ráno bylo mokro a brso bolelo a bylo k prasknutí 😀 no jo je to sranda. Jinak taky si cucáme ručičky a někdy se u nich vzteká je to sranda, ale malý moc dudlík nechce tak ho nechám cucat ruku …někdy když jedem s kočárkem tak zuřivě cucá a když mu chci dát cumel je vzteklí tak ho raději nechám at si cucá prsty a on usne:)

    #883279
    Anonym
    Host

    Leni, tak to jsi zase rozesmála ty mně:) No u nás to bylo tak, že manžel vlastně ten šátek ten den dostal a já náhodou na ten výlet vzala do auta ten jeho šátek a tak už ho vyzkouší, když už ho tam teda máme, že?:D A hrdej byl, protože na něm mohly kolemjdoucí ženský oči nechat (že to tak je i u mě, když mám malého navázaného, to už jsem mu neříkala:P ) On to ten tvůj s tebou určitě myslel dobře – aby jsi byla vyrovnaná – vepředu malou a vzadu baťůžek:D
    Problém „které prso“ já tak nějak řeším furt – někdy se to dá poznat podle plnosti a někdy ne a já pak tak nějak rozpomínám, co jsem dělala při posledním kojení (kterou rukou, takže na té druhé ležel malej u prsa). Prý si někdo dává na ramínko šprndy kancelářskou sponku – to je možná řešení pro mě:D
    Taky jsme dneska pěkně spinkali, včera hajdalák po třech hodinách a dnes to bylo 6 a 4 hodiny. Jinak prý není špatné, když se mimčo umí uklidnit cucáním vlastní ručky, aspoň pořád nemusíš hledat dudlíka. Ten náš se ale uspává leda dudlíkem – když si cucá ruku, tak je taky poměrně spokojenej, ale nikdy při tom neusne.

    #883280
    Anonym
    Host

    No u nás dudlík také není moc kamarád, ale necpu mu ho zbytečně, no a ručičky jsou asi OK naštěstí si je cucá krátce a s přstávkama, já bych bez podprdy spát nemohla po 2 hod mi to začné pomalu odkapávat tak bych měla vše mokré, ještě že ty vložky do podprdy jsou super a dost toho zachytí. Také vždy přemýšlím, jaké prso bylo naposledy podle toho ja seděl, kolikrát se večer ptám přítele které bylo poslední 🙂
    No naštěstí to prso nezačalo moc bolet ani tam nejsou žádné zatvrdlé místa… z toho jsem měla strach.
    Jo spáne byl příjemný, ted ješte musím nějak mrnouse naučit spát přes den asi po obídku tak ty 2 hodinky, protože přes den dává tak 20 min a pak je večer přetažený a protivný a vzteká se i u prsa a to bylo období kdy chrupkal přes den ty 2 hod alespon 1x.

    #883281
    Anonym
    Host

    Kačko, však já tu malou taky nosím hrdě a taky funguju jak mucholapka. Obzvlášt v těch skalách, kde to ti lidi tolik nečekají 🙂
    Misho, mě malá přes den taky spí málo. Ale díky aspon za to, že spinká celou noc .. i když ted poslední 3 dny usíná po pěkném boji…řve a řve a nikdo s ní nic nesvede, nic nepomáhá … chování, houpání, zpívání. Včera usnula uprostřed řvaní, úplně naráz.

    Já se taky přidám …. taky vždycky řeším, které prso bylo naposled :), občas se spletu a pak to správné pěkně bolí. Poslední dobou se mi zdálo, jako když v prsou není mléko. Je to sice asi blbost, protože Elii je v pohodě, ale nasadila jsem včera večer kojící čaj :). Teda, že to tak rychle zabere, jsem vůbec netušila. Pila jsem ho v 10 večer a ve 2 ráno při krmení jsem měla pravé prso k prasknutí , bolavé, včetně pěkných zatvrdlin (tentokrát vím, že jsem je nespletla). Naštěstí to malá vysosala. V 6 jsem pak dávala z toho samého prsa, protože pořád bylo jak balon. Zvláštní, že druhé prso nic.
    Ale jídlo máme ted trochu na houpačce, tak to bylo pěkně rozjeté, ale ted mi ta malá potvůrka chce po 2h. No nic, řvát jí nenechám. Snažím se jí ukonejšit dudlíkem, čajíkem, ale stejně po 15ti min rezignuju a vytáhnu prsa

    #883282
    Anonym
    Host

    Já mám také v jednom prsu asi více mléka, ale i když je plnější tak je střídám radši abych si nezavařila. No já v celou uspala v postýlce, pustila sjem ukolébavky z chůvičky, chvilku tam sním byla a zatím chrníme, tak snad ještě hodinku vydrží, aby byl prospinkaný. Leni ono to asi ještě nepůjde přesně nastavit, prostě jsou dny kdy mimča chtějí častěji a jsou dny kdy nepotřebují tolik… no nám se to ted po 3 hod. povedlo tak uvidíme jak to půjde dál. Myslím, že ta pravidelnost nás čeká až tak ve 4 měsíci doufejme. Mě usne na ramínku při odříhnutí, když ho dám do postýlky tak se po 10 min probere a bud se nám podaří usnout nebo si de hrát na dečku a usne potom tam. Ale neuspáváme v náruči, při chůzy apod. naštěstí. Ale když se chová tak se mu většinou očíčka zavírají, ale většinou dáme do postálky a chvilku si brouká a pak usne sám

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,131. až 2,145. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist