Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,146. až 2,160. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #883283
    Anonym
    Host

    Tak jsme zpátky od moře. Malý to zvládl v pohodě, na pláž jsme chodili až po 15h, my s manželem také vedro nemusíme, takže nám to takhle vyhovovalo na 2-3h a pak na večeři. Dopoledne byly vycházky z kočárkem, manžel tlačil (skoro mi nechtěl kočárek půjčovat), takže jsem si vykračovala jako královna, někdy dokonce s rukama v kapsách. Maxík v noci spinkal 8-9h v kuse, nevím jestli to bylo změnou podnebí, přes den byl také pořád vysmátý, zato dneska po příjezdu ho kojím každé 1,5-2h (vždy si o to řekne pláčem) a teď poplakává v postýlce. Tak jsem zvědavá, jaká nás čeká noc. Něco ho poslední noc poštípalo, tak má na hlavičce a jedné ručičce červené pupínky. My jsme s manželem trošku poštípaní od komárů, ale malý má pupínky jiné. Ale nevypadá to, že by ho zrovna tohle trápilo.

    #883284
    Anonym
    Host

    Máno vítej, to je fajn, že Vám to vyšlo a snad jsi i pěkně odpočatá. No u nás dnes zázrak a kojíme po 3 až 3,5 hodinách a dokonce dal rekord a vypil 150 ml, ale ty dny předtím to bylo každé 2 až 2,5 hodinky tak jsem mu to začala prodlužovat a šidit dudlíkem a dnes OK, dokonce přestal i blinkat jak jí po delší době tak to stihne strávit, no minulou noc mi spal 6 hod tak snad to i dnes bude opakovat. My šli na procházku a na večeři do pizzerky v parku a pak domu koupat a krmit, také jsme to zvládli bez pláče a skoro celé to prospinkal.

    #883285
    Anonym
    Host

    Zato my máme prořvaný den. Prdíky a kadění nás pěkně trápí. Takže jsem odpo koupila a ted nasadila sab simplex malé + laktobacily pro sebe (prý to pak pomůže i jí). Tak doufám, že to pomůže. Krmení bylo přes den po 2-2,5h :(, protáhla to až odpoledne na procházce na 4h. Koupání pěkně prořvala, asi už hlady po těch 4h, ale chtěla jsem nejdřív vykoupat než nakrmím. Ale po krmení s kapkami se neuvěřitelně zklidnila. Ted mi hodinu klidně ležela na klíně a koukala s námi na Vyprávěj. Ted jsem ji šoupla do postýlky a vypadá že po dleší době usne bez pláče. Tak snad obrat k lepšímu. Nevíte, jestli ty kapky zabírají tak rychle?
    Máni, dovču jen závidím :), taky bych hned jela k moři. Jo a na vyrážky jsem expert, takže kdyžtak popiš jak to vypadá. Už jsem u malé zlikvidovala lecos, ona má strašně citlivou kůžičku. Ted je po delší době čistounká jak po narození. Má už jen zbytky vyrážky ve vláskách, ale mizí to.

    Misho, ty jsi zkušená…nevíš náhodou, kolik ty děti mají vypít? Já to zatím neřešila, ale chtěla bych od října začít zase chodit 1x v týdnu zpívat jako dřív. Jenže abych to zvládla potřebuju tak 4h času (cesta + sbor), takže budu muset zkusit, jestli by malá vzala odstříkané mléko z lahve. Akorát nevím, kolik by to tak mělo být. Půjde o krmení kolem 8h večer. Nakrmím ji v 5 a vrátím se tak v 9h. Jo, a na kolik se to ohřívá?

    #883286
    Anonym
    Host

    Roslenko, jsou to červené pupínky, spíš tmavší červená nebo fialová, jeden měl na čelíčku, jeden na tvářičce, čtyři v řadě na úrovni vlásků na čelíčku a tři na pravé ručičce (dva na prstíčkách a jeden na hřbetu ručičky). Právě protože jsou tak divně rozmístěné, tak si myslím, že je to poštípání (spinkal v pyžamku s dlouhými rukávy) a ne vyrážka. Já měla kdysi podobné poštípání od muchniček (malé mušky v trávě). Jo a také se mu objevily před dvěma dny takové „neviditelné“ pupínky, teď mají skoro tělovou barvu, včera byly trošičku víc tmavší a přišly mi, jako by byli „naplněné“ vodou a kůžička je na těch místech jakoby hrubá (při přejetí prsty jsou pupínky cítit). Měl je na ručičkách mezi rameny a lokty a na stehýnkách vzadu, také trochu na bříšku a prsíčkách. To si myslíme, že by mohlo být z horka, nějaké potničky. Sice jsme ho oblékali opravdu málo a ve stanu na pláži byl jen v plínce, ale ve středu jsme byli na pláži i mezi 10 a 12h dopoledne a potom se to objevilo. Dnes už je skoro nemá.
    Na „dovolené“ u moře jsme sice byli jen 5 dní, ale nechtěla jsem víc malého zatěžovat a také manžel se chystá k odjezdu, tak musíme doma zařizovat hodně věcí. Ale k moři to máme asi 130 km, takže můžeme jezdit víckrát za rok. Koukala jsem, kolik tam bylo lidí s malými dětmi a dokonce s takovými prťaty jako je Maxík. Ale stan pro děti s UV filtrem (ono to tedy bylo oficiálně označované jako postýlka http://www.jouets-bebe.com/prod3372-babysun-lit-pop-up-de-voyage-anti-uv ) jsme měli jako jediní, ostatní je měli v kočárkách nebo autosedačkách a neměli ani slunečník.
    Manžel vydedukoval, že ta rozmrzelost a plačtivost Maxíka je kvůli návratu do vyšší nadmořské výšky (moře je 0 m n.m. a my jsme cca v 800 m n.m.), ono to zamává i s dospělým, natož s mimíškem.
    Misho, gratuluji k úspěchům v kojení. Já jsem si lebedila, že můžu kojit všude, kde dostane Maxík hlad – hlavně na pláži.
    A hlásím se do klubu sklerotických matek, které si nepamatují, ze kterého prsa kojily naposledy. Skoro každé kojení jsem se na dovolené ptala manžela, jestli náhodou neví, ze kterého to bylo naposledy. Když jsem jednou k ránu kojila Maxíka, tak manžel v polospánku říká: „Má nožičky směrem ke mě. Musím si to pamatovat, abysme věděli, z jakého příště kojit“ 😀

    #883287
    Anonym
    Host

    Tak my ráno zvládli nákup v Arkádách, potřebovala jsem podprdu a musím říct, že profesialita v obchodě Triumf fakt super, konečně mi byl někdo schopný říct, jak zvolit správně veliksot a hlavně zvonek v kabince že pani přišla podívala a přinesla novou. No odpolčo jsme šli do parku a vyvalili se na deku, byla tam nějaká akce, al ne hluk, dokonce jsme tam i přebalili a nakojili a ted jsme mu také dávala po 1,5 hodině asi měl žížu jak je venku teplo a ted nám poplakávám, tak uvidíme.
    Lenko, říká se, že mají vypít 1/6 své váhy tak pokud má Eli zaokrouhleně 4,9 Kg tak by měla vypít + – 816 ml – pokud ti to vychází, že krmíš 7x za 24 hod tak to je cca 116 ml na jedno krmení tak bych jí odstříkala 120 ml a to jí dala, s ohříváním, já mám od aventu ten parní ohřívač a tam se to nastaví podle obsahu a zda je to z lednice či pokojová teplota nebo mrazák, ale když jsem to zkoušela tak mi to přišlo o malinko teplejší jak pokojová teplota, mělo by to mít teplotu jako je mlíko rovnou z prsu, prostě ne studené ani teplé, rychle to v lahvičce chladne a přítel to vyzkouší na ruku a musí to mít příjemnou teplotu… Ale nemusí to vypít celé prostě mezi 100 – 120 ml. Mě ted Seb obdobně pije, někdy ty děti chtějí častěji a vytáhnou si méně a někdy pijou ne tak často zato se napucnou. My ted 2 dny to měli po 3 hodinách, ale ted jsem to také rozhodila.
    Holky jakou dáváte veliksot plenky, já dneska už dala 3, protože mi přišlo, že jak máme širší bříško, tak sice jsme to dopla, ale už se to pěkně nepřikrývlo a tyhle mi přijdou pro Seba pohodlnější.

    #883288
    Anonym
    Host

    Misho, tak to závidím dobrý výběr podprsenky – mě paní ještě v těhu přesvědčila na hrozně velikou – teď mi leží v šuplíku a samozřejmě ji nemůžu vrátit, protože jsem ji předeprala a navíc v zoufalosti párkrát použila, když jsem měla jednu v pračce a druhou mi malej poblinkal:^)
    Jinak používám stále stejné látkovky:P Ale plánuju si koupit nouzové balení trojek jednorázovek – my to asi se šesti kilama máme jasný. Nevíte jaký se prodává nejmenší balení zelených pampersek? Chtěla bych max 50.. A taky jsme se dnes váleli na sluníčku na dece, byla to paráda8-|

    #883289
    Anonym
    Host

    No nejdřív pani vytáhla obyčejnou bavlněnou no opravu ošklivka, na doma možná OK, ale to bych si nekoupila takhle drahou byla skoro za 800,- no po mém pohledu pochopila, že chci něco vzhledného. Je hladká a hezky sedí a je příjemná, podobné mám i z Marks and Spencer. Jediná nevýhoda je ta cena, ale zase se dá nosit i po kojení pokud prsa zstanou. Ještě uvažuji nad jednou světlou, ale uvidím. V HM jsme si koupila tílka se všitou podprdou, sice nemají odepínání, ale jdou stáhnout.
    Jinak pokud chceš pempers 3 tak tuším, že nejmenší balení je po 96 Ks, zkus ale to premium care, to myslím, že je mín, ale ne výrazně..

    #883290
    Anonym
    Host

    Já si teď objednala takovouto:http://www.bexy.cz/Podprsenky/Kojici-podprsenky/Kojici-podprsenka-Mamaecodot Na obrázku se mi moc líbí, uvidíme, jak to bude v reálu… A kupovala sis tu černou proužkovanou od Naturany? Mně se po vyprání nějak buď stáhla ta spodní látka, nebo roztáhla ta vrchní, zkrátka mi trochu varhánkovatí a už to teda není ono:S
    96 je strašně moc a premium care je zas zbytečně drahý. No omrknu ještě DMkový babylove, ty by prý taky měly být dobrý, nebo nějaký ty tescoplenky. No já chápu, že dělají supervýhodný obří balení pro mamky, co jedou v jednorázovkách, ale když já je chci jen třeba k doktorovi, nebo jako nouzovou plenu, když jedu na celej den pryč, nabalím si pár látkovek a kdyby mi náhodou došly…Takhle už 14dní nosím v tašce kočáru poslední newborn pampersku, kterých jsem měla 42 a týden byl malej jen v nich, tak co já bych dělala s 96??:D

    #883291
    Anonym
    Host

    Kacko, jo tu od černou s proužkem mám, ale dle jejich tabulky jsme si objednala 80 B podle měření a to jsme měla rezervu a ted jí mohu nosit max na doma a na noc chtělo by to větší košíček, no po vyprání moc nesedí, také mi varhaní a ten černý prožek který zůstane po odepnutí je volnější jak zbytek, ale za ty peníze na doma OK
    No co jsme tak koukala tak malinké balení dělají právě jen ty 1, protože ty jsou opravdu na chvilku zato ostatní velikosti jsou na dýl a předpokládá se, že maminy radši vezmou větší balení než několik menších. Tak jedině zkus kouknout po jiné značce třeba v DM když to chceš jen na občasné, určitě budou mít menší balení
    Jinak ta podprsenka je hezká tak pak napiš jak sedí, já už se n+jak bojím kupovat bez vyzkoušení, podle té tabulky mi nikdy pořádně nesedí

    #883292
    Anonym
    Host

    To se mi nezdá, že by Pampersky prodávali jen po takhle velkých baleních. 96ks mám Huggies a ty už jsou prodávanány v krabicích. Já jsem kupovala Pampersky 4-7kg (myslím že ještě byly označené jako Newborn?) 31ks, a pak 4-9kg a těch bylo 70ks. Kamarádky holčička začala mít po Pamperskách nějakou alergickou reakci, tak přešli na plenky z DM a ty jsou v pohodě. Takže bych se jich Kačko určitě nebála.
    My používáme trojky už asi 2 týdny, jakmile se Maxík začal blížit váze 5kg, tak mu plínky do šesti kil špatně seděli. S Huggies jsem zatím spokojená (víc než s Pampers), ale přijde mi, že všechny značkové plínky jsou dělané na nějaké extra hubené děti, když se Maxík napapá a má široké bříško, tak mi přijde, že by mohly být v pase širší. Nejlepší jsou úplně obyčejné plínky se značkou nějakého hypermarketu, ty jsou dostatečně velké a široké. Když jsme se vraceli od moře a já jsem na benzínce Carrefour přebalovala na záchodě Maxíka, tak mi při odchodu paní od obsluhy dala 3 dárkové balíčky Carrefour (asi tam moc lidí s miminky nechodí) a v každém bylo: 1 plínka 4-9kg, 5 sáčků na použité plínky, lahvička s vodou, plastová lžička pro děti, CD s dětskými rozpočítávadly a písničkami (jsou kouzelné) a kupon na slevu 5 Euro. Ty plínky jsme vyzkoušely a zachytily i ty největší nálože.
    Když jsme jednou byli na pláži blízko chodníku, tak šel okolo jeden pán a prý jestli nechceme autosedačku, že jí koupil do auta, které má u letního sídla, pro svojí vnučku, která tam za ním na léto jezdí a už z ní vyrostla. Tak šel manžel s ním a máme teď doma autosedačku 0-18kg a vypadá skoro nepoužitě, byla jen trochu od písku, tak jsem potah přeprala. Pařížané nemají zrovna ve zbytku Francie moc dobrou pověst (jsou často arogantní), ale tehnle pán byl pravý opak. Bylo mu líto sedačku vyhodit (prodávat jí v bazaru neměl zapotřebí 🙂 ) a když viděl naší spokojenou rodinku s vysmátým miminkem, tak si na tu autosedačku vzpomněl. Hledala jsem názory lidí na netu a jsou s ní spokojení, tak jsme ušetřili docela slušnou částku.

    #883293
    Anonym
    Host

    Mano tak to je super stou autosedačkou. máš pravdu seb když má napapaný bříško tak potřebuje větší, ale jinak nám ty 2 seděli, ale už sjem tedy na 3 a mám teď doma zbytek 1 skoro celé balení a polovinu 2 z velkého balení kde jich bylo 108 ks.
    No ráno byla sranda, Seba jsme přebalovala tak se malinko počůral, tak to utřu, jdu mu namazat zadek a najednou další a dlouhej vodotrysk, no měl to všude včetně obličeje a ucha, tak jsem opět setřela krém ze zadku a rovnou jsme ho vykoupali a byl spokojený. No večer máme velké vážení je neděle a dnes nám je už 8 týdnů to to letí.

    #883294
    Anonym
    Host

    Ahoj, tak my jsme zase zpět z víkendu u mamči. V tomhle počasí je na chalupě fakt super.

    Misho, moc dík za radu s krmením z lahve. Zítra to vyzkouším, tak snad malá nebude protestovat. Ale čajík z lahve pije docela spokojeně a ted mi dokonce olizuje i lžičku s kapičkama na prdíky :). Ohřívač digitální od aventu taky máme, ještě nevyzkoušený, tak aspon se bude hodit..
    Mano, ty pupínky … to asi fakt budou štípance. Tak na to radu nemám :(, to jsme zatím neměli. Ale s vyrážkama si elli fakt užívá dost.

    Plínky používáme 2ky, teprv asi týden. Nám sedí krásně, ale ona Elli moc bříško nemá, nijak extra ani po krmení. Bohužel jsem díky tomu nemohla používat takové ty tepláčky s širokou pasovou gumou, protože jí na bříšku nedržely. Takže u 2 ještě chvíli vydržíme. My jsme 1ky využili dostatečně .. 2x velké balení po 78ks a 2x to po 43ks, možná by jí seděli ještě dneska, ale 2k se nasazují pohodlněji. Sice má malá 5kg, ale je taková dlouhá a docela hubená, prostě ne baculatá.
    Jo, tu černou proužkatou podprdu jsem si nakonec taky objednala .. 75E a sedí mi pěkně, akorát jsem ji ještě neprala. Takže po vašich zkušenostech jí asi vyperu radši v ruce.

    #883295
    Anonym
    Host

    Lenko já tu podprdu v ruce prala, ale u mě je to možná způsobené špatnou velikostí, kdybych měla o číslo větší tak by to možná bylo fajn, ale na doma mi to nevadí a na ven mám jiné. Tak pokud ti čajík z flašky pije OK tak nebude problém ani s mlíkem. Já tedy Sebovi nedávám nic jiného než prso, a čaj používáš často? Jinak pokud budeš ohřívat v té ohřívačce, tak jsou tam přednastavitelné obsahy tuším, že je tam 115 a pak až 140 tak to ohřej na tu 140ml, ono to stydne a než mimčo vezmeš, dáš plínu nebo brindák tak to bude akorát a vyzkoušet prostě naruku. My máme to bříško široké ne nafouknuté po jídle.
    Holky jeden dotaz – jak poznáte, že má mimčo hlad a nechce si jen dudnout? Já si kolikrát myslím, že má Seb už hlad nebo uplynou ty 3 hodinky a chci mu dát a on chvilku pije, ale jen tak posvačí a nenadlábne se pořádně, Nepoznám to úplně ani podle dudání ručiček, dudlíku to je prý uklidnuje a maximálně podle slintání a brek tak to většinou zabere náruč i když je hlad

    #883296
    Anonym
    Host

    Misho, čajík vařím každý den lahvičku 100ml. Příležitostně Elli dávám napít na žízeň, měl by být protiprdíkový. Většinou vypije za ten den tak 50-80ml. Ale nenutím jí to. Občas mi to pomůže přečkat čas do 3h ke krmení, ale ted už to nezabírá jako dřív, už se nedá tolik ošidit :(. Bouhžel ani dudlík už v těchto případech nezabírá :(.

    Krmení, tak to neporadím. Když dám prso, i mimo 3h interval, tak se po něm vrhne jak pirana a sosá a sosá :(. Dnes v noci jsme ani nedodržovali ty 3h. Plakala mi už 2h od posledních krmení a v noci nemám moc na to snažit se udržet jí :(. Vymizelo nám taková ta doba mezi 20h a 2 ráno, kdy se vůbec nepřihlásila. Ted jsem ráda, když vydrží od 20h do půlnoci :(. V každém případě jí nikdy nebudím pokud spí a už „by měla“ jíst. Vždycky, ve dne i v noci, jí nechám, dokud se neprobudí sama hlady až do doby, kdy začne mlátit hlavou ze strany na stranu, vyplazovat jazyk, olizovat všechno v dosahu a případně i fnukat. Teprv pak jí jdu dát. Právě proto, že mi ochotně pije kdykoliv, tak čekám až na ten „opravdový“ hlad.

    #883297
    Anonym
    Host

    Misho, ještě jeden dotaz…. Jak se odstříká celých těch 100ml? Jde to najednou? Nějak si to nedovedu představit. Mám občas problém odstříkat pár kapek na lžičku když dávám Vigantol a to je to z plného prsa před kojením. Odsávačku se mi kvůli jednomu večeru v týdnu pořizovat zrovna nechce. Můžu do lahvičky průběžně během dne, mít ji v lednici a vždycky trochu docmrndat? Líp mi totiž jde odstříkat z prsa, které zrovna kojilo. Ale tam asi nebude tolik mléka najednou…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,146. až 2,160. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist