Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,191. až 2,205. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #883328
    Anonym
    Host

    U nás zase noc super, opět krmení krátce po 20h, pak 3.40 a pak až 8.30 … no ale ráno mě málem sežrala :), nestačilo jí 1 prso jako obvykle, musela jsem přistrčit i druhé. Dokonce jsem si netroufla ani jí před tím ranním krmení přebalit. Z klidného spánku přešla v šíený hladový pláč … vůbec nechápu, proč si neřekla dřív :).
    Misho, počítám, že na příště si odstříkám tak 150ml, aby byla rezerva + si spočítám kolik krmení bylo přes den. Jsem zvědavá, jak ty výpočty a realita pak dopadnou. Zítra druhý pokus. Dneska dáme pauzu, aby si nezvykala moc na láhev.
    Kačko, polohu na zatvrdlinu směrem nahoru ke klíční kosti radila PA na kurzu. Dítě přes rameno :). Jen nevím, jak přesně to praktikovat. Prý k tomu musely být 2 asistentky na pomoc :).

    #883329
    Anonym
    Host

    Já si brala dvojdílné plavky na dovolenou ze dvou důvodů – aby se dobře kojilo a abych se trochu opálila. A navíc mi může každý vlézt na hrb. Na břichu mám sice jen jednu jedinou strii asi 3cm dlouhou (u pupíku), ale jinak kůže nic moc (indiánská babička 🙂 ), hlavně když si sednu. Břicho je dost povolené a stále nějak nestíhám cvičit a když si vzpomenu, tak jsem zrovna po jídle.
    Máme tu na návštěvě panímámu a probíhá to zatím na výbornou, rodinná nálada super, snad to vydrží celých 14 dní. Dokonce mi nabídla tykání!!!!!! To je maximální úspěch. Asi vidí, jak se dobře starám o jejího syna i vnuka a jak jsme šťastná rodinka.
    Maxík teď dvě noci vstávál na krmení po 6 hodinách, ale zase pak hned usnul, takže je to pořád paráda. Panímáma se pořád nemůže vzpamatovat z toho, jak je hrozně hodný a jak se pořád směje. Sice jsme jí to předtím pořád říkali, ale teď to vidí na vlastní oči. To bude slz až bude odjíždět od toho našeho prďolky.

    #883330
    Anonym
    Host

    Tak to u nás jsou 4 hod intervali, ale snad se dneska večer nadlábne více před spinkáním, dnes nám to vcelku jde 🙂 a konečně mi dopřeje alespon 5 hodin spánku a to se probudil po 2,5 hod a začal sebou mlít v košíku a tlačit no to je rámus naštěstí za 15 min zase usnul a já už se hrozila, že budu muset hned krmit.
    Tak v listopadu poprvé razíme na mini dovču do Harrachova, tak snad to bude OK a z hotelu nás nevystěhují 🙂

    #883331
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    po delší době se taky přidávám. Naše příkrmy se začaly v poslední době stupňovat a tak jsem v pondělí přestala kojit úplně….a k mému úžasu, mě nebolí prsa, nemám žádné „natekliny“ ani neplotu, takže v těch mých trojkách asi opravdu nebylo NIC. V poslednívh dnech totiž malý třeba 20min tahal jako zběsilý, ale po 45minutách už zase plakal hlady…a snědl třeba 150ml z flašky…takže jsem prsa už odbourala úplně a myslím, že jsme spokojenější oba. Už mě to ani nemrzí, i když kojit jsem chtěla aspoň půl roku…ale když vidím, že je spokojenej, napapanej, ve dne vydrží i 3,5 – 4hodiny a v noci třeba včera šel spinkat ve 20h a na jídlo se vzbudil až v 6h ráno….tak vidím, že mu nic nechybí a jsme spokojení všichni…a neřeším to…už ne.

    Misho, dovču si v listopadu užijte a pak nás informuj, jak to probíhalo…jsem zvědavá…my jsme třeba minulý víkend byli ve Varech u rodičů přítele a malý byl hodný, ale asi jak byl v cizím prostředí, tak se v noci častěji budil…třeba ve 2h, pak v 5h a pak v 9h…a doma už tohle nedělá. Tak to byl pro nás malinko šok…co se děje…ale dorazili jsme domů, a zase v pohodě jeho starý rytmus…takže to bylo asi jen tou změnou prostředí 🙂

    #883332
    Anonym
    Host

    No snad to zvládneme už mu budou 3 měsíce tak to bude snad OK, zatím sjem spali jen jednou mimo, změnu snáší OK, ale nerad moc lidí neznámých kolem sebe.
    Markét důležité je, že jste spokojíní i na UM. Nějak přesně nevím jak máš staré mimčo, ale jste pouze na mlíku nebo už nějaké kašičky apod. Já zrovna dneska jen tak pro zajímavost a ze zvědavosti koukala co je za nabídku od ukončeného 4 měsíce, protože se obávám, že asi také u nás časem ten příkrm bude potřeba, malý sice pije a přibírá, ale vůbec ne své dávky a za chvilku bude vyžadovat více a více a jemu to sání pořádné jde jen chvilku pak je to takové vlažné… tka uvidíme. ale mě by to nevadilo, kojila bych a večer a v poledne bych třeba něco už dala. Tak nám už hodinku brouká v postýlce a ne a ne se uložit k nočnímu spánku tak to vidím, že mu dám ještě cucnout a snad to zabere u toho on usíná

    #883333
    Anonym
    Host

    Misho, Markét z nás rodila poslední. Myslela jsem, že poslední budu já, ale nakonec jsem jí díky překotnému rozhodnutí naší malé vylézt už konečně na svět předběhla :).
    3 měsíce vám snad ještě nebudou ne? Teprv 2, nespěchej tolik :). Vždyt Elli bude v sobotu 8 týdnů .
    Já musím naše krmení pochválit. Jsme jen na prsu a fungujeme ted od pondělí parádně .. přes den 3-4h a noci jsem už psala, jen jedno krmení za noc. Beruška si asi nasosá, co potřebuje. Je spokojená. Ale máme ted uplakané každé položení do postýlky nebo do kočárku, i když mi předtím byla spokojená nebo dokoce spinkala na polštáři po kojení. Z 90% se mi jí podaří ukonejšit jen hlasem a pohlazením, bez zvednutí. Nechci jí naučit na usínání v náručí. Ten zbytek ale musím pochovat.

    #883334
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko,
    tak dneska Stázka hezky spinkala, dostala večer v 10 a pak se začala budit až těsně před šestou. Zato u Viky z pokojíčku se ve 3h začalo ozývat “ obejmi mě“ „mám tě rád“ a jedna písnička, má toho mluvícího pejska od Fisher Price nikdy si s ním moc nehrála až teď ho vytáhla a baví se s ním, ale že by to musela dělat ve 3 v noci, no nevím, tak sem čekala jestli bude nějaký pokračování a já tam budu muset vlítnout a najednou byl klid…..tak sme spaly dál.
    Dneska jdeme na očkování tak sem zvědavá jak to bude probíhat, u Viky nikdy žádná reakce, tak snad i Stázka bude taková, to mají po mě, manžel každé očkování protrpí a dva dny s ním není nic a musí se opečovávat.

    #883335
    Anonym
    Host

    Leni já myslela, že jako na té dovče v listopadu už nám budou 3 měsíce. Dneska nám jsou 2 měsíce <:o) <:o) . To mi také fungujeme jen na prsu, jen večer mě zlobí, jak koukám do zápisků tak u nás to teď je krmení ve 2,30 a v 6 ráno a pak před 9 ale to dlabe jen trochu a poslední je tak kolem 20-21 hod. ale včera si dal v 7 večer 50 ml za hodinku 70 ml a nechtěl spinkat byl nejvíce čilí tak jsme si říkala tak po 22 hod bude hlad nají se a budeme dlouho spát, no už dlabat nechtěl a šel spát až v půl jedenáctý. Jinak přes den už nám to také celkem vychází na podobné časy tak mu to snad vydrží.
    Tad mi tu Seb bojuje a vypadá to, že si chce sníst ručičky, no chudák od 6 hod tlačí a ono nic. No přítel má PO a ÚT dovču tak budu mít trochu volněji, al v neděli máme z jeho rodinou oslavu 🙁 no budu to muset přežít a v pondělí konečně po 2,5 měsících ke kadeřnici

    #883336
    Anonym
    Host

    Holky nemáte někdo zkušensoti s kojením z obou prsou? Asi je Sebík dost líný a i když v tom prsu mlíčko je tak se občas vzteká, ted jsme mu dala i to druhé a celkově mi vypil 145 ml z toho prvního cca 80 ml. Tak asi pak mám začít tím prsem kterým jsem končila z kterého bylo upito méně? A nebude to mít vliv na menší tvorbu mléka. Nevím proč si to nevysosá, ale vydrží tak 8-10 min a pak usíná a vidím jak mu cukají koutky a sotva se snaží být přisátý, ale zase mu nechci moc ustupovat aby se nadále snažil pořádně tahat. Někde jsem teď v diskuzy na kojení četla, že mimča se po 2 měsících musí více snažit, že už to neteče tak snadno jako na začátku. A přeci jen u nás ten sací reflex není dokonalý. Zajímavé je, že kdybych mu nedala to druhé tak mu to stačí byl spokojený, ale zkusila jsme to a byla překvapená kolik si ještě vzal

    #883337
    Anonym
    Host

    MIsho, u nás je to ted občas to samé. Dám z jednoho, vypadá, že má dost, tak jí zvednu na odkrknutí a ona se mi začne mlít, jakoby měla hlad. Když zkusím stejné prso, tak se vzteká. Mě přijde, že to prso bývá i prázdné. Tak vytáhnu druhé a najednou je klid a sosá jak o závod. Ale to mi pak sosá už jen chvilku a usíná. Většinou jí to rychle beru, abych nepřekrmovala. Jinak další kojení pak dávám z toho prsa, co šlo na řadu jako druhé. Pije mi z něj určitě mín. Ale taky se bojím, jaký to může mít vliv na tvorbu mléka….

    #883338
    Anonym
    Host

    Leni, mě se malý na odkrknutí také mele, ale někdy to není, že ještě chce dlabat, ale např. mu krknutí nejde nebo mu jedno nestačilo a chce ještě a pomáhá si tím. Přijde mi to divné, prso vždy zmáčku a teče i stříkne i když nepoznám jak moc by mělo, apíš je to lenost. No zkusím se na to zeptat na http://www.kojeni.net včera jsme tam už psala a odpověd hned, sice už je to spoplatněné, ale dobrovolně od 30 Kč a ted se můžeš ptát, nebo tam kouknu někde mezi těmi 3 tisícemi odpovědí to snad bude. Já prso neberu, nikdy nepoznám kolik toho asi mohl vypít, sice už mi včera ta pani řekla at tu váhu „zahodím“ ale nedokážu si představit nemít tuhle kontrolu když je to jak na oupačce stím jeho jídlem. Někdy jsme už tka zoufalá, že si říkám, už aby měl ukončený 4 měsíc a mohla jsem mu dát příkrm např na noc ty kašičky nebo mlíčka co už jsou zatím se mi zamlouvá to nestlé co jsme tak studovala na jejich stránkách

    #883339
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Misho,

    přesně jak píše Lenka, já jsem rodila poslední, takže máme teprve 7.týdnů a už jsme plně na UM, ale už jsem po kašičkách malinko koukala…budu mu určitě od 5. měsíce dávat…Zatím se mi taky docela líbilo Nestlé, mám doma už i nějaké vzorečky, tak to pak pomalu odzkoušíme.

    Holky, já jsem v šoku..Daneček normálně vypije lahvičku 120 – 150ml, ale před chvílí vypil 190ml…nechápu, jak se to do něj může vejít …a spokojeně teď usnul v křesílku 😀

    #883340
    Anonym
    Host

    Já přemýšlím, že pokud se nám to neustálí, že začnu od toho ukončeného 4 měsíce, což bude v prosinci a vidím to na večer na kašičku dobrou noc a ráno nebo v poledne třeba to jejich mlíčko. A až později asi budu dávat od hami ty skleničky s mrkvičkou apod., nebo si i chválí tu značku z DM tu bio. Mám už t stránky uložené a nestlé se mi líbí nejvíce a od 4 měsíce mají celkem výběr.
    Markét to je krásné kolik ti vypil, ale pozor at ho nepřecpeš, mě to přijde docela dost na UM, nevím tedy kolikrát deněn dlabete ale ted by měl pít např. 6x deně cca 135 ml. Mě Seb ve 2 jedl těch 145 ml a ted když jsem ho přiložila dal si jen 45 a pěkně se poblinkal dost hustým tvarůžkem tak že neměl vytrávíno a chrní má prostě dost.
    Tak tchýně volala co chceme k vánocům hlavně pro malého a i když to je trochu předčasné tak si pro něj nechám právě koupit jídelní sadu, ty první lžičky si asi koupím v DM tam mají prý výběr a chci na ně kouknou.
    J to pak bude studování kolik toho mají sníst a kolik vypít až budou příkrmy, já tedy chci nadále kojit, alespoň těch 6 měsíců, ale vidím to i napříkrm trochu, halvně když mám lenocha co moc nesosá. Já prý byla kojená 4 týdny…

    #883341
    Anonym
    Host

    Tak my se vrátili z 10km procházky. Je tam tedy pěkná zima a vítr, tak jsem slušně promrzlá. Malou jsem sice zabalila pořádně, ale nasebe jsem nějak pozapomněla. Ted už mě docela i zábly ruce. Což mi připomnělo, že bych měla začít shánět pro sebe rukavice. Ráno jsem malé objednala zimní fusak.

    Holky, vy jste proti nám strašně napřed. Já ještě žádné příkrmy nestudovala. Ted chci koupit trochu nutrilonu jako železnou zásobu, když budu pryč a náhodou by nestačilo moje odstříkané mlíko a vůbec nevím, co se kupuje. Prý jdou v lékárně koupit nějaké jednodávky, aby se nemuselo brát celé balení. Tak asi dojdu pozeptat do té lékárny.

    A Misho, prosím tě, nemáš ještě uložený odkaz na ty stránky, s hracíma dekama? Líbila se mi moc ta co jste vybrali a pak tam byla ještě jedna, co se mi líbila o trochu víc barevně, jinak funkce hodně podobné (byla do červena). Jenže se nemůžu trefit a hledat zpátky v té naší konverzaci se mi nechce :).

    #883342
    Anonym
    Host

    Lenko nutrilon dělá jednorázové balení tuším, že je to zrovna dávka, kterou naše mimča dlabou, ale já si ji šla koupit do lékárny a měli pouze jednu jako vzorek, normálně je moc nemívají. Koupila jsem tedy tu malou krabici za 130 Kč, má to ale jeden problém po otevření se musí do měsíce spotřebovat, tak ted budu jednu skoro celou vyhazovat, tak že opravdu vzorky nebo nevím zda někdo dělá menší balení. Jo já příkrmy hodně studovala v době, kdy to u nás vypadalo na UM a pak hned příkrmy, ta už vím co by se mi líbilo a pod. hlavní ale bude zda to bude malému chutnat. Odkaz na deku dám, ty stránky si nepamatuji, ale snad ji tam najdeš http://www.slune-cz.cz/hraci-deky-hrazdicky/taf-toys-1/

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,191. až 2,205. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist