Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,206. až 2,220. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #883343
    Anonym
    Host

    Leni na zimu ke kočárku doporučuji toto
    http://www.malvik.cz/Doplnky-ke-kocarkum-132/fusaky-a-perinky/Kaarsgaren-Rukavnik-na-kocarek-cerno-modry
    Já mám z těchto stránek ale za cca 500,- Kč tohle v té době neměli, mají tam více druhů i barev. Myslím, žeto v zimě bude k nezaplacení

    #883344
    Anonym
    Host

    Ahoj děvčata,
    dlouho jsem zde nebyla, jsem ostuda:o(. Vy jste vzorné pisatelky! Tak jsme měli ve dvou měsících 4440 kg a 57 cm. Jsme tu asi jedni z nejměnších,že? Když odstříkáváte (zatím jsem to doma nepraktikovala ani o Nutrilonu nemám žádné info) jak dlouho Vám to trvá, mě přijde, že to musí jít strašně pomalu, pokud je ta mechanická odsavačka…
    Leni – 10km – jsi borec! Pokud nemáš ani fusak můžu doporučit http://www.babymax.cz tam jsem si ho oobjednávala i já a byl k tomu práve ten rukávník zadarmo, přišel mi černý.

    #883345
    Anonym
    Host

    Radunkas nám jsou dva měsíce dnes a máme dle večerního vážení 5.035 a dle domácího měření asi 56 cm. V úterý jdeme na očkování tak nás i převáží a přeměří. Tu váhu co uvádíš měl Seb v měsíci přesně, pokud jsi se neuklikla a nemáte 5,4 Kg. já odstříkávala s tou elektrickou a cca 120 mil mi trvalo 10-15 min a prso sjem si ještě mačkala, někdy to bylo dýl a někdy za tu dobu jen 90 ml.
    Tu ruční jsem měla v porodnici, ale tam se to pohybovalo tak cca 20 ml

    #883346
    Anonym
    Host

    Misho, dík za stránky, našla jsem deku – červenou :). Ten rukávník jsem taky už zvažovala.

    Radunko, tak proti nám jste malinký. Odhaduju, že my budeme mít tak 5,2 – 5,4kg, podle toho jak přibývala předtím. Ale je pravda, že ted jíme mín často než předtím, tak třeba nepřibírá tolik (300g/týten bylo fakt dost …). Asi zase vyzkouším kuchynskou váhu, ale ta je do 5kg, tak nevím, jestli nebude protestovat :). I těch cm budeme mít asi víc. O víkendu mi říkali, že se nám za chvíli nevejde do kočárku :(.
    Jo 10 km není s kočárkem problém, to se ujde skoro samo :), ale dneska byla fakt zima.

    Já odstříkávala ručně vlastníma prstíkama, bez odsávačky .. ale dělala jsem to na 2x během dne pokaždé cca po 15 min a odstříkala celkem 100ml. Takže to jde, asi mám toho mléka zatím dost. Nejdřív to jen kape, pak i trochu stříká. Dokonce asi teklo i to zadní mlíko, protože se mi na povrchu vysrážela v ledničce taková ta smetana nebo co to je :). Ten nutrilon zkusím ty jednodávkovky, postupně když půjdu kolem lékárny, tak se zeptám … tak snad se chytím. Chci to fakt jen jako rezervu, takže to balení se mi zatím kupovat nechce. Prý to tady u nás mají na Rubešce…

    #883347
    Anonym
    Host

    Leni to je dobře, že se ti vysrážela smetana nahoře, ale laktační mi říkala, že to nic neznamená, každý prý to mlíko má jiné (konzistenci) a i bez té sraženiny může být dost výživné. Do lékárny na rubečku chodím, myslím, že nebude problém si nechat nějaé vzorky objednat, ten jeden pytlík stojí 11Kč a je to dávka 133 ml, mám jeden pytlík doma.
    Tak já už sjem z těch našich večerů zoufalá. Seb si dal v 18:15 85 ml a po osmé usnul, mezitm jsem koupali apod. probudil se ve 21:45 tak já natěšená, že nakrmím a bude dlouho spát a ejhle, cucnul si 60 a usnul, budili jsme ho s přítelem a když se probral prostě nechtěl i jsem dávala druhé prso, nacpala mu ho do pusy trochu mu tam nakapala a nic, a ted usnul v košíku vůbec to nechápu, že po skoro 4 hodinách nemá potřebu se pořádně najíst, prostě bud nemá hlad což mi přijde divné, nebo je ta únava po vyspání tak velká a s jeho lenosti ještě, že fakt není schopný sát.
    Jinak to přibývání je skokovité, prý je to normální u kojených dětí, my ted přibrali 260 g minulý týden 190 a ted jsme na 140 g ale do neděle máme ještě čas. A přesně za měsíc jsme přibrali 945 g. Ta poradkyně mi psala, že můžu mít „výživnějš“ tučnější mléko, proto mi přibírá hezky i když mín pije, prý se nemám řídit těmi hodnotami, že prý dospělí také nemá 7 velkých jídel deně ale nějkaé větší a nějaké menší a tak je to i u dětí. No i tak z toho nejsem nějak v klidu a i dkyž to zní blbě a miminko je úžasné upřímně s těším, až budu moc přikrmovat na noc tou kaší, to budu mít alespon pocit, že má hezky plné bříško. Nějak jsme z toho mateřství chvilkama úplně mimo

    #883348
    Anonym
    Host

    Leni posílám odpověď na můj dotaz ohledně kojení z obou prsou a zda to má vliv na tvorbu mléka.

    Odpověď
    Míšo, dobrý večer, no vidíte. 🙂 Na to máte právě dvě prsa, abyste je využívala. Čím déle se kojí z jednoho, tím hůře pak už dítě mléko doluje. 🙂 Když se dá k druhému, tak to znova teče snadněji. Takže můžete znova vrátit k prvnímu anebo to neřešit a při příším kojení zase začít s prsem, se kterým jste skončila a pak se dopracovat k druhému. Když je budete rovnoměrně střídat, tak to bude v pořádku a tvorba mléka bude vyvážená. A tu váhu SCHOVEJTE. Při kojení je hodně důležitá psychika a důvěra v sama sebe a ve své dítě. Když pořád budete pochybovat a budete mít potřebu to nějak objektivně kontrolovat, tak pak to nebude fungovat tak, jak by mohlo, když se opravdu úplně uvolníte a budete si to užívat. 🙂

    #883349
    Anonym
    Host

    Teda Misho, já vím, že jste měli s kojením problémy, ale krásně jste se z nich vybabrali, malej krásně přibývá, takže myslím, že byste měli tu vaši váhu vzít a zamknout na dva západy… Já prostě nevím, kolik kdy malej vypije, ale vím, že mi taky (až moc) krásně přibírá, tak proč to řešit? Myslím, že se tím zbytečně trápíš a znervózňuješ. Když ti vypije míň a usne, tak s tím stejně nic nenaděláš, jen se tím stresuješ a on zatím spokojeně spí, než zase dostane hlad. Když ho nezvážíš, budeš si myslet, že on se pěkně napil a spinká a budete spokojení oba, co myslíš?:) Možná se mi to kecá, protože náš prcek je tlusťoch (dnes jsem se s ním vážila na osobní váze, tak má 6,3kg ve 2měsících a 3dnech) a ani by mu neškodilo, kdyby jedl míň. No však uvidíš:)
    Tak já si pořídila zase jinou vychytávku – flísovou bundu na nošení dítěte v šátku nebo nosítku – včera jsem ji vyzkoušela a není to špatné, jen to chce něco na krk, protože jak přední díl končí mimču na hlavičce, tak je to tam odhalený. A moc do zimy to taky nebude, ale na podzim dobrý:)

    #883350
    Anonym
    Host

    😀 Já to nechala rozepsané tak dlouho, že to teď vypadá, že papouškuju po odbornici 😀 😛 Vidíš:)

    #883351
    Anonym
    Host

    Kačko máš pravdu, ale já to nemám ni tak pro kontrolu kolik vypil kvůli přibírání, ale vím, že když je nadlábnutý, že můžeme vyrazit na procházku, nákupy apod. a nehrozí mi, že za hodinu si vzpomene, že chce dlabat. Kdbychom neměli ty problémy na začátku a nebyl lenoh na sání tak bych stou váhou asi tak nešílela :-). Tak jsme udělalai velký nákup v DM doma byly plínky tak na poslední dva dny, tak jsme mu tam rovnou koupila první lžičky na dlabání od MAM a prohlédla tam to velké množství příkrmů, docela se mi zamlouvali ty babylove ta jejich značka, protže obsah to mělo 2x větší jak od hami a cena stejná, ale myslím, že si to maminky dost chválily. jen to mlíčko od nestlé co se mi tak líbilo jako příkrm je dost drahé ta jedna dávka vyjde na 30 Kč a je to 200 ml, myslela jsem, že je to levnější, al asi to není na každý den, vím, že to kamarádky hodně využívají na ven nebo na cestu do auta.
    Pak jsem šla do CA v dm knížce byla sleva 50% na jeden obleček do vel 92 tak jsem chtěla koupit kombinézu ale výběr ze dvou a jedna ošklivější jak druhá, tak jsme koupili bundičku, která mu bude tak po novém roce taková zimní až podzimní a vyšla po slevě na 249 Kč
    Zítra nás čeká oběd u tchýně, to bude zase veselo.
    Jinak Kačko to máte dost pěknou váhu nám jsou dva měsíce a jeden den a mám 5035, asi kojíš smetanou 🙂

    #883352
    Anonym
    Host

    Misho, už jsem tu kombinézu v CA taky předběžně prohlížela a taky mě to teda nenadchlo. Asi nebudu spěchat a kupon použiju až se mi bude něco líbit. Vůbec si netroufnu kupovat dopředu. když rosteme tak nějak rychle.

    #883353
    Anonym
    Host

    No na kluky měli bud takovou divnou tmavě hnědou nebo barvu bílého kafe, ale fakt hrůza. Ale ty bundičky docela pěkné, přišlo mi ale že na holčičky je to hezčí.
    Tak mi Seb spal s tatínkem tak jsem studovala dopředu příkrmy apod., zkušenosti čemu se vyhnout apod. je to docela zajímavé co se člověk nedozví :-). No za chvilku jdeme koupat. Na devátou nám vychází dlabání tak snad bude úspěch bez spánku, máme to tkové na střídačku. Odpoledne jsme krmila po 3,5 hodinách a malí usínal asi po 4 min …
    No v úterý nás čeká první očkování

    #883354
    Anonym
    Host

    Leni moc hezkou kombinézu mají v HM

    #883355
    Anonym
    Host

    Já chci udělat v pondělí dopoledne výlet do Letnan .. to nebude moc lidí ani v obchodech, ani v autobuse. Takže to všechno okouknu .. tesco, hm, ca, marks a tak. Mám nějak chut nakupovat 🙂 … potřebuju bodíka a pyžámka, tu kombinézu a chybí mi na ted teplý kabátek s kapuckou. Bundičky okouknu, ale nevím jak je používat, stejně se to mrně balí do všech těch kombinéz :). Mám radši fleesky. Třeba kombinézu jsem ve Vlašimi viděla překrásnou, ale i ty mrnavé velikosti byly z vrchního materiálu jakoby se 3,4měsíční dítě šlo koulovat. Radši bych právě ten měkký flees. A na tu kombinézu nevím co za velikost. Za prvé mi roste jak z vody a pak taky se do ní strká tak jak je oblečená z domova, myslím. No, něco odhadnu. Jen bych nerada kupovala během zimy 2, ale možná mi nic jiného nezbyde, pokud poroste jako doted.

    Mě dnes vychází koupání blbě. Až někdy k půl 10, jsme nějak podivně posunutí než jiné dny. Blbý je, že když ji vykoupu ted a dám krmení až těch půl 10, tak mi blbě spinká. Nejlíp je u nás vykoupat, hned nakrmit a dát spát … pak spinká krásně dlouho, i dobře usíná. Tak asi s tím koupáním vydržím co nejdýl. Ostatně, ted spí jak anděl, tak se mi ji nechce budit…

    #883356
    Anonym
    Host

    Leni tak u nás je po koupání a trochu posvačil a teké spinká tak ted je otázka zda se před půlnocí probudí nebo bude krmení až kolem 1 což bych nerada to jsou pak 2 v noci 🙁 . Já mám kabátků s kapuckou mraky i dvě malé bundičky a kombinézku máme z toho měkého materíálu jak plyšáček, na to že byla na miminka tak nám je pořádně velká ted už vní byl ale bude i za pár měsíců snad. My do délky moc nerosteme nemá být veliký moc po kom, oblékám mu bodyna ty 56 a jsou nám, občas dám 62 a to nám je pěkně volné, ale na pyžámko třeba super.
    Já pár kousků asi koupím v nextu zase v anglii ted se do 16.10. musí odeslat objednávky ale hlavně musím probrat ten šatník. Ted možná ombinézku kupovat nebudu doufám že ten fusak zimní bude teplý, spíš bych jí pořešila pak na únor/břeen kdyby šel do sportáku, ale to asi spíš z aurka na ty dva měsíce. Občas tam ted kouknu za mé oblébené prodejkyně nemají něco zajímavého, mám toho od ncih hodně, vozí to z anglie převážně značkové věci a je to minimálně nošené něco jen vyprané, dá se to pak poznat dle cedulek. Kdyby si chtěla můžu ti do mailu hodit odkazy.
    Mě nějak ted nákupy neberou na alého ještě celkem jo, ale pro sebe moc ne, dokonce jsme se dnes nasoukala do džín jen ta pneumatika lezla přes knoflíky 🙁

    #883357
    Anonym
    Host

    U nás taky po koupání. Potvůrka malá na půl 10 rozhodně nečekala, v 8 začala vřískat a nebyla k utišení, že jsem to nevydržela a šla jí koupat. Pak dostala najíst … sosala, jak kdybych jí celý den nedala … a pak spokojeně usnula. Tak se mi zdá, že už jsem si jí nějak na tu 8 mou večer nařídila +/- pár minut. Tak doufám, že dlouho vydrží spinkat.

    S tou velikostí pořádně nevím. Bodíka 56ky žádné nemám, měla jsem 0mth z tesca .. ty už jsou jí krátké do rozkroku a pak mám 62 od sousedky, ale v těch slušně plave. Dupajdy potřebuje 62, kvůli těm dlouhým nohám, v 56kách nenatáhne nohy. Pyžámka máme malá, ta musím opravdu dokoupit .. asi ty 62, aby jí to nebylo krátké. Kabátek mám jen jeden. Celkově mám to oblečení strašně letní, tak jí ted balím do deky, ale jak se mrská, tak jí hned koukají packy, ten kabátek to chce. Ale na nákupy pro malou se těším, moc jsem si to neužila. Mám téměř všechno od sousedů, kupovala jsem jen pár věcí. Jenže oni měli zimní děti, já letní, tak ted musím něco kvůli velikostem dokoupit. Nákupy pro mě mě teda taky neba, naštěstí toho moc nepotřebuju. Chybí mi nějaká příjemná a tepá podzimní bunda, na procházky :).

    Odkazy na ozkoušené prodejce by se hodily. Já přes to aukro vůbec neumím kupovat. Tak nějak tomu nvěřím, i když vím, že si to hodně lidí pochvaluje. Tak pokud máš ozkoušené, budu ráda …

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,206. až 2,220. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist