Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,221. až 2,235. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #883358
    Anonym
    Host

    Misho, neuklikla jsem se, opravdu máme 4440kg,teda měli jsme ve dvou měsících – je asi znát, že se narodila malá, 56tka jí je pořád dobře ale některá bodýčka už máme 62 – ono to číslování je taky záhada, přijde mi, že roste spíš do délky, tak jak psala Lenka, vypadá to, že ji kočárek bude malý,…Leni,kolik, měříte Vy? Misho, taky si nekupuju na sebe – bych to neunosila – věcí na sebe mám z dřívějška, když jsem chodila do práce, ale teď vylítnu na prochajdu a to samé si vezmu na další,…
    Jo z „Céáčka“ jsme dostali takovou fialovou flaoušovou „kombinézku“ , vypadá pěkně, snad nám bude:o)
    Dneska si začala cucat PĚSTIČKY – je z toho poslintaná až za ušima:D , vypadá to strašně roztomile, koukala jsem na „vysvětlení tohoto jevu“ na netu, ale opravdu se různí…Taky cucáte?:P

    #883359
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Martínek si prstíky cucá už druhý týden no je to mlaskání a slintání nechce moc dudlík tak když usíná tak s prstíky v pusince 🙂 Poslintaný je už docela i na bodynkách a tryčkách už jsem se dívala po nějakém slintáčku na krk jsou pěkné vypadá jako šátek ale ty ceny 😐 no asi koupím malé bryndáčky abych ho pořád nemusela převlékat už jsem si našla na netu bryndáček i se jménem tak bych příští týden zajela koupit. 🙂
    Já jsem si teď koupila oblečení od kámošky ona hodně zchudla po malé a hlavně měla halenky na propínání a tryčka na kojení a a aspoň jedny kalhoty jsem si vzala můj šatník byl opravdu děs a takto z druhé ruky a málo nošené mě to vyšlo super a zkoušení v klidu u kafíčka doma ona t o i přivezla tak jsem byla ráda 😛
    Ještě potřebuji nějaké zimní boty a jsem spokojená 😀

    #883360
    Anonym
    Host

    Jo jo také cucáme cca necelých 14 dní, nejdřív se snažil narvat pěstičku do pusy, ale trupmpetka se moc netrefoval a ted objevil paleček, ale je to jen vždy na chvilinku, vyndá, zandá apod. žádné dlouhé cumlání se nekoná, jen je pak oslintanej celej. My také nosíme 56 vel převážně. mám hodně věci z Nextu a tam ty věci co jsou jako na 3 měsíce a označeny jako 56-62 jsou nám dost velké i když ted v jednom pyžámku spinká.
    Tak u nás super noc po dlouhé době, dlabal v 18 hod pak si před 8 malinko cucnul, probudil se ve 23:15 tak jsem mu dala vprázdnit obě prsa, nějak byla velká a do rána by jedno asi nevydrželo 🙂 tak toho vypil až až a probudil se až 5:05 a pak až v 8, tak hle by to mohlo být častěji. Hlavně zítra mám být v 9 u kadeřnice a na před devátou vychází dlabání, tak asi budeme muset vyrazit dříve )kadeřnici mám na druhém konci prahy u našich) tam ho nakrmím a poběžím, tatka s dědou ho pohlídají a pro případ nouze mám jednorázový nutrilon. Tak za chvilku razíme k tchýni, kde bude i švagrová apod. prostě celá velká rodina…
    Jinak u těch cucání ručiček jsem četla, že se tím uklidnutí a pomáhá jim to i v prdění apod. navíc že to takto dělali u nás v bříšku skoro celou dobu

    #883361
    Anonym
    Host

    Radunko, já ofiko délku nevím, doktorka ji v 6,5 týdnech jen vážila a měřila obvod hlavičky. Ale zkoušely jsme to ještě předtím s mamkou, to měla 58cm (přesně po ukončeném 6. týdnu). To, že roste, vidím na dupajdách, musela jsem vyřazovat. Ale večer jí zase zkusím změřit krejčovským metrem :).
    U nás se taky cucají ruce. Včera měla hodně dlouhé rukávky a když se rozhodla cucat, tak během pár vteřin měla rukáv mokrý až k lokti. Největší sranda je, když se ty ruce naží do pusy nacpat obě 🙂

    #883362
    Anonym
    Host

    Maxík si paleček ani pěstičky necucá, on je kouše. Už jsme ho mockrát sledovali a fakt to není cucání. Slintá i mimo kousání a dělá u pusy takové bubliny. Máme tu na návštěvě panímámu, tak jsme nad ním dumali všichni a řešíme, jestli mu nemůžou lézt zoubky, protože jsou okamžiky, kdy je hodně plačtivý (bezdůvodně a to by si pak ruce skoro snědl), což se vůbec nepodobá jeho pohodové náladě. Panímáma říkala, že oba kluci měli zoubky již v 4 měsících, do toho sice Maxíkovi ještě měsíc a týden zbývá, ale člověk nikdy neví. Také se mi občas stane, že mě bezdůvodně ňafne do bradavky, to také dřív nedělal. V pondělí jdeme k doktrovi na pravidelnou prohlídku, tak to s ním proberu.

    #883363
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Máňo tak to je i u nás že se na ty prstíky nebo celou ručičku vzteká… asi si říká cucám a cucám a nic neteče 😀
    Taky mě už párkrát jakoby rafnul dásněma do bradavky sem se pěkně lekla :O nevímproč to dělá přitom v klidu saje a najednou raf no to až bude mít zoubky to asi nezvládnu dceru jsem právě v 7měs. přestala kojit kousala teda pěkně… bradavky krvavé děsně to bolelo :'(
    Jestli on si taky při tom cucání prstíků do nich taky tak rafne :^) 🙂

    #883364
    Anonym
    Host

    Mně právě přijde, že si ty prstíky kouše hodně. Jenže je rozdíl mezi prstíkem a měkkou a citlivou bradavkou. A někdy si nacpe prstíky tak hluboko, že z toho blinká, tak si říkám, aby neměl náběh na bulimii 🙂
    Teď sedí u babičky na klíně a „vypráví“ nám. Nomrálně si žvaníkuje po ránu po probuzení, ale dnes má povídavou i večer.

    #883365
    Anonym
    Host

    Tak to náš kecálek nejraději povídá v noci po kojení nejlépe tak ve 4 nebo v 5 ráno to má potřebu si povídat, smát se a plácat ručičkama a nožkama. Ted brouká v postýlce a to usínal, jen co sjem ho položila tak ožil 🙂

    #883366
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    sem tu chvili nebyla, měla jsem od pátku na pilno. V pátek očkování tou hexavakcínou a vážení, tak vážíme už 5760g a očkování proběhlo docela dobře, zdálo se mi že měla trošku teplotku, trochu hřála, ale neměřila sem jí a ani jsem nedávala žádnej sirupík. Už jsem naučená od Viky kdy máme přes 38st. Ručičky si cucala už v porodnici, však ona si je cucala i v břiše hlavně palec na noze si v břiše cucala, to máme i fotku 🙂
    V sobotu sme byli s kamarády na veletrhu For interior a neudrželi sme se a koupili houpací síť a lá kolíbka, teda spíš se neudržel manžel, tak by měla zítra dorazit.Sem zvědavá jak se v tom bude Stázince líbit.
    Koukala sem taky že ste řešily kojení. Já teda vždycky kojila jak Viky tak Stázku z jednoho a když chtěly ještě tak z druhého a pak jsem u dalšího pití dávala to co šlo poslední, myslím že mi to tak řikala dětská dr. když sem řešila kojení u Viky. Nemyslím že by to mělo vliv na tvorbu mlíka, důležité je aby děti dostávaly obě. Mě pak v roce Viky začala odmítat jedno prso a tak měla než se odstavila úplně jen jedno prso a v tom druhým stejně nějaký mlíko bylo

    #883367
    Anonym
    Host

    Nás čeká to první očkování zítra, tak jsme zvědavá jak to dopadne, také nás nechám převážit a přeměřit. Dokonce sjem udělala pokrok a od včerejška Seba nevážím před každým kojením :-), ale taky jsem z toho dnes nervózní, protože vůbec nemá zájem o jídlo po 2 až 2,5 hod si jen trochu cucne a už nechce ted spokojeně chrní.
    Také jsme uvažovali, že bychom časem až bude větší do pokojíku koupili nějakou houpací síť nebo něco tak uvidíme.
    Jinak nás pořád trápí rýma u pití taky chudák pěkně funí a je poznat, že se mu hůř asi pije, tka jsme opět odsávali

    #883368
    Anonym
    Host

    Misho, jestli je malý trochu nastydlý, tak kdoví, jestli vám tu vakcínu píchnou. Naposled jsme s dokorkou řešily sled očkování .. povinné a nepovinné .. je toho hodně a právě paní doktorka varovala, že to může být boj všechno stihnout, zvlášt když přijde viroza, tak se neočkuje a posouvá se to.
    My jdeme na 1. hexavakcínu a rotaviry až příští týden, přítel je ted taky nastydlý, tak doufám, že nic nechytíme.

    Já ted bojuju s výběrem deky na hraní. Misho, vy jste si ji mohli někde prohlédnout? Měli ji na krámě? Nám se líbí ta, co jste vybrali a pak je ještě podobná v červené verzi (trochu dražší, i když netuším proč). Tak nevím kterou. Nakonec nám vyšly jen tyhle dvě. Líbilo se nám jich víc, ale všechny ostatní jsou strašně malé. Přijde mi, že až se začne přetáčet, tak u těch malých bude okamžitě mimo na podlaze a jak máme jen plovoučku bez koberce, tak se mi to nelíbí. Jste s tou modrou dekou spokojení?

    #883369
    Anonym
    Host

    Leni s dekou jsem spokojená maximálně, protže si tam k němu mohu lehnout já nebo přítel 🙂 a k těm hračkám sjem zavěsili ještě nějaké co má od lamaze tak aby si snimi také hrál . Deka je pěkně velkáa měkká a není na ní chladno od země i když ted má pod sebou ještě deku protože tam většinou usne. Deku jsme kupovali na černáku v babyparku a já jí vybírala podle obrázku, ale neměl by být problém aby ti ji ukázali, jen babypark je trochu dražší myslím, že by se dala sehnat levněji. No nám také doktorka říkala, že kombinovat všechny ty očkování je složité aby to vyšlo tak uvidíme.
    Hlavně u té deky je polštářek více tedy využívá přítel ale právě na podložení na lepší trénování hlavičky apod., ale deku kupte seba to hrozně baví a plácáním se unaví a usne tam a je spokojený. Jsem zvědavá zítra na váhu a míry a jak prospíváme

    #883370
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Lenko já mám malou hrací deku s hrazdičkou a tu mám položenopu na spacáku který jde rozložit na deku.
    N a spacák si lehnem k malému a je to super 🙂 až se bude přetáčet nebo plazit tak je to se spacákem vyřešené aby neskončil na podlaze 😛
    …malý už si tam ted pěkně zahraje a dnes tam i usnul než jsem dovařila oběd 😀

    #883371
    Anonym
    Host

    Raduš, to je taky řešení :). Kdybys ale věděla, jak moc bojuju, když přijede přítel z víkendu a rozloží mi spacák po zemi, tak že takhle fakt neeee, že to má hned uklidit do skříně nebo nechat vyvětrat na balkoně, že to v obýváku mít nechci. Tak tohle řešení nemůžu ani pustit z pusy, to bych s ním nevydržela :).

    Ta naše šmudla je už pěkně živá, tu deku potřebuje, aby nemusela být pořád v postýlce. Tam nějaké hračky má, ale takle jí budu moct mít v obýváku. My už parádně držíme hlavičku. Krásně se už opírá i o ručky a zvedá celou přední část těla. Dokonce se jí daří pokládat opatrně hlavičku, už to není takový žuch jako dřív. Dneska jsem jí přistihla, jak se snaží přetočit …ale skončila na půl cesty a vzdala to 🙂

    Misho, nejlevněji ted ta deka vychází z Korunky. Možná dám na tvoje doporučení a vezmu tu modrou. Mají ji skladem, tak bych ji zítra mohla hned vyzvednout ….

    #883372
    Anonym
    Host

    Leni tu co mám já http://www.korunka.cz/hraci-deky-hrazdicky/taftoys-deka-s-hrazdou-zvidalek
    tak u té píšou že je nedostupná nyní. mají tu druhou která má ten červený lem, al tam tuším není to zrcátko a tan polštářek. No někdy jsem četla že ve 3 měsících by už měli být opřeny na bříšku o celé předloktí a nemít už pěkstičky, nejpozději vše ve 4 měsících no musíme také potrénovat, docela to flákáme. Já mám takto na dece malého prakticky celý den, tak 1-2 deně jde spinkat do postýlky

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,221. až 2,235. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist