Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 211. až 225. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #881348
    Anonym
    Host

    Vcelko a kolik je tvé dcerce let? Podle toho co jsi psala jí zdravě a má i pohyb, důležité je zda je zdravá a spokojené a zda i Vám připadá „oplácanější“, ale některé děti to mají čím jsou starší a mají více pohybu tak pak najednou vytáhnout a jsou jak proutci, pokud to není tip, že by sotva šla a dýchala nebo jí přetýkaly faldíky tak bych to neřešila a měla by ti poradit i doktorka co tedy, když má pohyb a jí zdravě, ale chápu, že tě to trápí, já jako malé byla cca do 5 let taky oplácané miminko a pak zase období kdy mi říklai, že jsem kost a kůže. Je to fakt divný jak je to najednou seřazený obráceně, ale koukala jsme, že to je možná všude. Holky tak jsme v polovině braní antibiotik a zatím žádná změn a snad se to dnes nebo zítra zlomí. Koukala jsme, že je na hlavní stránce dobrý článek co na chřipku pro miminko a těhotné tak jsem si to přečetla, i když jím ovoce a kupuji si dost často ty ovocné džusy co dělají většinou v obchodních centrech jen z ovoce či zeleniny tak to stejně vždy chytnu. Jak se mi blíží ten UTZ tak začínám mít strach zda to mrnousek zvládnul ach jo 🙁 . A v noci se mi zdálo, že nakupuji oblečení pro mrnouska na spaní a že jsem panikařila v čem tedy spát zda bodýčko a pak přes to ten overálek nebo jen ten, už mi z toho hrabe to brzo 🙂

    #881349
    Anonym
    Host

    To je dobře, že jste napsaly, že je to odzdola nahoru ty příspěvky – já na to koukala jak tele na nový vrata, že je to přeházený úplně 😀

    Lenko, taky používám olej od weledy (koupila jsem přes net v dr.max lékárně, pokud máš možnost osobního odběru a zaregistruješ se tam, vyjde tě cca o 50kč levněji než v drogerce). Jestli je dobrej, to nevím, předpokládám, že to poznám po porodu 😀 Ale reference tu měl dobré.

    Vcelko, neměj depku, kolik té vaší malé je? 2? 3? Dá se v tomto věku nějak určovat obezita? Než půjde do školy, tak se vytáhne a bude to v poho – pokud jí tak pěkně jak píšeš a má k tomu i pohyb – někdy může být trošku na vině plavání, že si kvůli vodě dělá na sobě vrstvičku tuku, aby jí nebylo zima, záleží, do jak teplé vody chodíte. Ale já bych se kvůli tomu teďka fakt vůbec netrápila…

    #881350
    Anonym
    Host

    🙂 Tak to máš, Vcelko, ze dvou stran. Já než něco napíšu, tak to napíše někdo jiný.
    Misho, tak to je dobrý sen 🙂 Já zas zjistila, že mamka už má koupený první oblečky na našeho mrňouska – a já nic. No dalo se to od ní čekat. Ona že mi chce ušít spací pytel, tak aby podle toho oblečení věděla, jak to má být asi veliký:D A vůbec mi toho plánuje spoustu ušít, prý by šel i kojící polštář..Ona je poklad:)

    #881351
    Anonym
    Host

    Kačko tak to je super, že Vám něco ušije :-), my máme už také první věc a to jsou botičky, ale až na větší miminko (uvádějí 3M) nedokážu to odhadnout, ale jsou to prďácké botasky tommy hilfiger a jsou kouzelné, dostali jsme je od známých po jejich prckovi, jsou jak nové a budou hezký jak na holčičku tak na chlapečka. Ale jinak nákupy budu řešit až budu vědět zda to bude holčička či chlapeček, ale mám už vlastně u většiny věcí vybrané co od koho chci a kde to mají nejlevnější takový předběžný seznam již je 🙂 , a koukám na aukro na ty sety oblečení, některé jsou tam fakt úžasné koukám jak na nové tak na použité tak si tam dávám do záložek prodejce co mají hezké věci

    #881352
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Holky, dceří je 22měsíců a váží 17kg, jenže je i o hlavu větší než děti se kterejma chodí plavat a tam jsou i děti třeba o měsíc starší. Je prostě takovej obřík, ale ráno když otevře oči tak vylítne z postele a jediný kdy se na dvacet min zastaví je po obědě když si dá dvacet. Když se narodila tak měla 4kila, proto sem šla i na císaře, protože bych jí neporodila se svejma 158cm. Prostě není tabulkový dítě a do tabulek se ani nevejde. Doktorka si myslela že jí nějak přecpávám, nebo že má záchvaty žravosti, ale ona nesní ani misku jídla ( občas dostane takovou tu dětskou lahvičku s jídlem a tu nesní celou) Je pravda že ovoci a zelenině moc neda, ale snažím se jí to nějak dát a to sladky vůbec nezna.
    No z jiného soudku, když sem jí čekala, tak sem to neměla potvrzený ani od dr. jen test sem měla a moje máti už nakupovala oblečky, dečky a POZOR výbavičku, ale ne miminkovskou ale talíře aby pak měla až to bude potřebovat……

    #881353
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Holky vůbec se nebojte koupit onošený oblečky, děti ze začátku rostou tak rychle, že to mají na sobě jen párkrát takže to vypadá jako nové. Já tu chodila do jednoho sekáče, měli tak luxusní kousky a vypadaly úplně jako nový a dcera pak byla za frajerku. Jenže sekáč nám zrušili, tak taky koukam na net. ale tím jak je nadstandartní tak spíš musíme někam osobně to ozkoušet. 🙁

    #881354
    Anonym
    Host

    Vcelko uvidíš, že jak dcerka poroste tak se z toho „vyběhá“ pokud je o dost větší jak jiné děti tak musí mít i více kg, nic si z toho nedělej, horší by to bylo kdyby ti to doktorka řekla u dítěte které je ve věku školního dítěte tam už by to mohl být problém. Já většinu oblečku nakoupím buď přes aukro nebo podědím, ale nakoupím i něco nového vždy jsem se na to těšila, jen doufám že to nebudu přehánět jsme na ty malinký věci ulítlá, ale je mi jasné, že to mimčo to neunosí a je to jen na chvilku

    #881355
    p Petulda
    Registrovaný uživatel

    Holky, taky jsem na to včera večer čučela.. než jsem se v tom zorientovala… nechápu, proč najednou takováhle změna :O
    Tak dnes ráno jsem byla na oděrech a proběhlo to v pohodě. A hned v pondělí odpo na UTZ, což mě docela překvapilo, ale alespoň budu mít rozptýlení mezi čekáním na výsledky. Jo, a ptala jsem se a v pondělí může jít i tatínek, tak je natěšenej jak malé dítě 😀
    Vcelko, vůbec si s tim nedělej hlavu… ona je ještě malá a jak bude růst, tak se vytáhne… když jevětši než ostatní děti, tak nemůže splňovat tabulky, to je jasný.
    Jo, takže doporučujete olejíček od WELEDY, tak to já se po něm podívám a taky se v pondělí zeptám dr., co by doporučoval. V nějakém maminkovském časopise jsem četla o Elasti-Q Exclusive. Nemáte s nim někdo nějaké zkušenosti?

    #881356
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Petuldo, ten Elastiq jsem používala a někdy v sedmým měsíci mi vylezly strašný strie, na prsa, břicho, boky a stehna toho vypotřeebuješ docela dost a ten krém jsem kupovala cca co 14dní, takže se to prodraží, od tý weledy je dobrej, hezky voní, je příjemnej a ty strie po něm už se nerozlejzaly a když se používá ještě 3měsíce po porodu tak je i trochu „vymaže“

    #881357
    p Petulda
    Registrovaný uživatel

    Včelko, moc děkuji za radu 🙂 Jsem prvnorodička, tak sonduji, jelikož s tím nemám zkušenosti. V pondělí jedu do poradny na UTZ, tak se pak po něm podívám a ještě se chválně zeptám dr., co by doporučil. Pak dám info 🙂
    Zítra se chytáme s přítelem a sousedama na muzikál Děti ráje, tak jsem moc zvědavá a mooc se těšim 🙂
    Krásný víkend 🙂

    #881358
    Anonym
    Host

    Petulko ja jsem si taky koupila ten elastiQ a nejsem s nik vubec spokojena delaji se mi po nic male jizvicky uz ted a to se mazu poctive.kdyz jsem se ptala kamaradek v okli na neco lepsiho i tady mezi kolkami mi byt doporucen ten olejicek od welady pry je perfektni a i ze svagrove vylezlo ze ho pouzivala uz pred 6 lety kdyz cekala klucinu a nemela sebemensi problemy se striemi.Ja jsem si ho taky uz koupila a plne mu duveruji.

    #881359
    p Petulda
    Registrovaný uživatel

    Lenko, moooc děkuji 🙂 V pondělí jedem na UTZ, tak se pak zastavim v DM drogerii a koupim ho. Do teď stale používám tělové mléko od Nivea, které jsem používala před těhu. Ještě jsem nepřibrala, ale teď už bych měla pomalu začít nabírat, tak bych měla začít 🙂
    Dnes u nás krásně slunečno, ale mrazivo -12 🙁 a vypadá to jako by tam chodil dědeček mrazíček 😀

    #881360
    Anonym
    Host

    S olejíčkem budeš spokojená, já také nepřibrla ještě (na váhu), ale už mám bříško a je dobré když si pokožka zvyká a bude dopředu dostatečně promazaná a připravená. U nás také sluníčko a „pouhých -6“, no máme se švagrovou obídek v centru a já pořád kašlu takže zachlumlat do auta najíst se a zase do tepla. Včera jsme si dala vitamínovou bombu C nechala jsem si vymačkat čerstvou šťávu (pomeranč,citron,limetka a zázvor) akorát bych to teď potřebovala častěji 🙂

    #881361
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    tak to tady čtu ze zhora dolů a teď koukám podle dat a časů že je to obráceně, ze zdola nahoru…no blázinec.
    Já teda taky používám olejíček od Welledy, je dobrý, jen nevím, až budou v létě vedra, jestli mi to „mastný“ nebude vadit. Je i cenově dostupný, v DM je levnější než v lékárně.
    A věcičky na mimíska už jsem si taky nějaký koupila, zatím jen to nejmenší, většinou v neutrálních barvách, máme tady sekáček, kam vozí oblečení z Anglie a řeknu Vám, body, které má ještě štítek – nebylo nikdy použité a stojí 19Kč, to je zadarmo. A i když jsou ty věcičky nošené…ty miminka tak rychle rostou, že to opradvu nestihnou zničit, takže jsou krásný a levný všechny :-).
    Už i vím, že od tchýně dostanu zavinovačku…něco už mám slíbeno od kamarádky, něco od švagrové, takže to pak jen posbírám, zbytek dokoupím a bude základ nachystaný 🙂 .

    #881362
    Anonym
    Host

    Markét tak to je super ta cena, já zatím nenakupuji, pokud lae zítra uvidím že je vše OK na UTZ a výsledky krve tak možná také nějakou maličkost pořídím, pokud bude za dobrou cenu, ale spíš chci nakupovat až budu vědět zda na holčičku či chlapečka, ale už pokukuji na aukru a mám pár věcí vyhlídnutých

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 211. až 225. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist