Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,236. až 2,250. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #883373
    Anonym
    Host

    Aha, tak to jsem překoukla. No, najdu ji někde, kde ji mají skladem v rozumné ceně. Chtěla bych ji do konce týdne mít :). Zrcátko potřebujem, jinak ji pořád budu muset nosit do koupelny. Strašně moc se jí zrcadlo líbí 🙂
    Koukám na fotky, jak jsem ji včera fotila, jak zvedá hlavičku. Je na předloktích a prstíky má volné. Ono je i na jejím výraze vidět, že se jí to už docela daří. Po ránu se k tomu i směje a vyráží vítězné zvuky. I jí vydrží mít dlouho zvednutou. Dřív u toho dost po chvilce protestovala. Odpoledne na bříško vůbec nechtěla a ted už to není problém. My trénujeme každý den. Snažím se, aby u toho nebyla hladová a zároven, aby to nebylo po jídle. Pak je ochotná trénovat 🙂

    #883374
    Anonym
    Host

    Tak my sice hlavičku zvedneme, ale moc nás to nebere a mámepěstičky, ale nejraději je na bříšku zvedá ruce a nožičky tak je jak kolébka, ale po chvilkce se vzteká, no musíme trénovat každý den. Ta cena na té korunce je super v babyparku je to za 1800,- na internetu v krámu i dražší

    #883375
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Leni, jak dopadlo měření?My máme stále 57cm,…Tak to je „veliká“ my je máme a to nám je 2,5 měsíce.
    Kdy budete píchat naušničky těm našim princeznám? Já se na to chystám tento týden – nastřelují je. Rodina mě říká, že je chudák, že mám počkat, ale myslím, že to pro ni bude lepčí teď než později…Jak to máte Vy?
    Včelko, jak vypadá taková houpací síť?:$
    A na dnešek jsem se holky fakt vychrupkala, malá jedla v 22:00 a pak se chrounila až v šest:o), paráda…Akorát má problémy s usínáním, přes den toho moc nenahchrupe, ale už se s ní dá něco dělat, tak je to fajn, ale spinkat by mohla o trochu víc, abych stihla něco udělat. A večer se nám ji daří uspat kolem 21:00h což bych chtěla posunout,.aby usínala dřív, ale nedaří se, usne lehkým spánkem a vždy se vzbudí.
    Raduš: já používám taky bryndáčky a myslím, že to ouplně stačí, mají pěkný v Tescu, tam jsem ji nakoupila a teď se hodí…Akorát by to chtělo ještě nějaký „nárukávníky“:o)

    #883376
    Anonym
    Host

    My taky hlavičku trošku zvedneme, neudržíme, hlavně nás to neba a začnem u toho bečet:P , pěstičky taky máme většinou sevřené..A na hračku zavěšenou nad postýlku přestala dorážet:o(, takže každý den jiný, krok dopředu a pak stagnace…Taky už „vyprávíme“a řehtáme se u toho.
    Pěkný večííír

    #883377
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, mám ještě dotaz k těm zatuhlinám v prsu – včera jsem si s tím užila další supr den, dle rad jsem to rozháněla teplou sprchou, rozmasírovávala, Radovánka kojila v roztodivných polohách a dokonce zkoušela kojit tatínka, když u toho mrňous usínal a prostě to nevysál… No nějakým způsobem ty zatvrdliny celkem zmizly, konzistence prsa jakž takž, ale ty místa pořád moc bolí:S Netušíte, čím to může být a jestli se s tím dá něco dělat?
    Jinak náš prcek zvedá hlavičku moc pěkně – no je silnej, no:) – na ručičkách se taky celkem udrží a pokládá hlavičku pomalu, ale nějaký extra pocit uspokojení mu to nepřináší… A jinak vám závidím to hraní si – já mám pocit, že Radovánek nějak ještě nedošel na to, že má ručičky, kterýma by se ty hračky daly chytat, šťouchat do těch na hrazdičce – musím do nich šťouchat já a on se dívá, jak se houpou… No prostě těma ručkama cíleně míří tak maximálně do pusy ocucávat

    #883378
    Anonym
    Host

    Kačko, jestli ta bolest nepřetrvává z toho masírování. Mám zkušenost, že další den to pak přejde, pokud už jsou prsa v klidu a nedělají se další zatrvdrliny.
    Včera jsem dělala ještě pokus s odstříkáváním na večerní jídlo. Celý den jsem ta prsa trápila a dnes mě pěkně bolí, jen na ně šáhnu. A to mám na dnešek odstříkat znovu, abych mohla na to zpívání (což mi připomíná, že zřejmě koupím odsávačku … takhle trápit ta prsa každý týden mi přijde blbý, ručně je to pěkná práce). Měla jsem odstříkáno 150ml a ta malá potvora to vyžahla úplně všechno, ale aspon se už nedožadovala prsa jako posledně. Je to pěkný žrout. Taky pak pěkně bojovala s trávením, neblinkala, ale krkala jak hospodský povaleč (normálně téměř nekrká) a pak začla vydatně škytat. Ale co mě dostalo, tak po takovém nášupu jsem očekávala super noc a ono nic .. krmení každé 3h :(.

    My si s hračkama taky ještě nehrajeme, jen čučíme a čekáme, co ta maminka s nima vyvede, aby se Elli mohla smát :). Maximálně na ně doráží hlasem, ale že by pohnula rukou a rozhoupala je, tak to nee.

    Radukno, měření se zatím nezdařilo … je jako hádě, nechtěla se nechat natáhnout :), ale vypadá, že bude mít zase víc :(.

    #883379
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    tak u nás po raní prohlídce a očkování. Tak seb má ve 2 měsících a 4 dnech 5140g a 56 cm a hlavička 40,6 cm. No a očkování fakt super moc dobře to nesnášíme, ráno v 9 hod dostal hexu a rotaviry a v půl druhé vpuknul 45 min řev který byl k neutišení, pak se 20 min prospal a trochu se napil a teplotka nám pozvolna leze nahoru zatím ale 37,7 v zadečku, ale rovnou jme koupili paralenový čípek, no je chudák neklidný tak jsme zvědavá jak to bude probíhat, docela jsme ráda, že přítel byl s námi doma.
    Lenko ta odsavačka se dá půjčit, myslím, že je zbytečné za ní utrácet
    http://www.anahita.cz/cz/pojsujeme…-1404041159.html

    #883380
    Anonym
    Host

    Leni, taky mě to napadlo, že jsem si to tam nějak pohmoždila, no bolí to dál, ale není to tak strašný, jak včera. Kamarádka mi teď říkala, že jí to třeba bolelo dva tři dny… Jsem právě taky začala uvažovat o té odsávačce, když jsem si včera odstříkávala to nebolavé prso, aby mě nerozbolelo, když jsem kojila prakticky jen z toho bolavého. A možná bych tou odsávačkou mohla pomoct i tomu bolavému, když mi u něj malej usne a nezvládne to dostatečně odsát… Taky se bude hodit na případné odsávání do zásoby, ale rukou mi to taky nešlo na tom zdravém prsu špatně, no váhám*-)
    Misho, to teda nezní úplně povzbudivě s tím očkováním, no jsem zvědavá, jak u nás – čeká nás to na tříměsíční prohlídce asi… Tak třeba už to bude se Sebíkem dobré, že jste si to odbyli jen odpoledne…

    #883381
    Anonym
    Host

    No nám 3 měsíční prohlídku prakticky udělala dne, příště tedy za 14 dní jdeme na pneumokoka a pak druhé dávky a zase nás prohlédne. No ted nám už dvě odinky spinká, vzali sjem si košík do obýváku a máme ho u sebe. Uvařila jsem čaj aby měl tekutiny a nemá zájem tak jsme ho prakticky kojila 3x po hodince, ale moc toho nevypil nejspíš, tak uvidíme až se probudí, změříme teplotku a když tak dáme čípek pokud bude přes 38. Jen doufám, že když se prospí apod, bude to OK jak v noci tak zítra přes den. No tedy řev 45 min jsme nikdy nezažili vlastně ne více jak 5 min tak už jsme byla tak zoufalá, že jsem brečela také… A to prý většina dětí reakci má až na ty pozdější dávky ty silnější no to si nedokáži představit, v tu chvíli si člověk říká zda dělá dobře tak to mimčo zatěžovat.
    Holky já když jsme začala kojit tak mě u jednoho prsa vždy hrozně bolela bradavka tak první minutu než se to ustálilo a to trvalo asi týden, vždy když mělo dojít na kojení z toho prsa tak jsme trpěla, naštěstí si bradavky zvykla, on Seb není žádný šetřílek a občas si to plete s něčím co jde natahovat a otáčet, když se chce pustit tak se nejdřív protáhne a pak až otevře pusu 🙂

    #883382
    Anonym
    Host

    Kačko, já taky s odsávačkou váhám. Včera mi to odstříkávání fakt nešlo, jenže dneska jsem odstříkala 150 ml docela v pohodě na 2x. Prsa mám teda celá bolavá, ale je to spíš z toho včerejška, jako když mám třeba velkou modřinu na noze.
    Misho, bolavé bradavky jsem měla na začátku taky, ale to už je v pohodě. Od té doby co, se zahojilo to rozpraskání (tekla mi i krev), tak malá za ně může tahat jak chce. Když usne s bradavkou v puse, tak jí klidně vytáhnu, ani nemusím do koutku strkat malíček.
    Jinak dík za tipa na půjčení odsávačky, na tuhle polikliniku chodím na dětské. Tak jí možná půjčím až půjdeme za týden na očkování. A snad to Seb už přežije bez dalšího trápení. Nám elli taky takhle dlouho snad nikdy neplakala.

    Dnes mám super večer. Tatínek zvládl být s malou sám, já byla na zkoušce na zpívání a když jsem přišla domů tak Ellinka krásně spinká. Šikovný tatínek :).

    #883383
    Anonym
    Host

    se mi to celý smazalo:S
    Kačko, taky mívám bolestivá prsa, masáže mi nepomohly, zabírá mi Paralen – zkoušela si ho?
    Tak jak to pozoruju, tak tu jsme asi nejmenší, ale zato rosteme do délky, ještě, že máme tak dlouhý kočárek!
    Leni s těma hračkama, u nás: včera jí to nebralo a dnes si s nima pěkně hrála. Je to jak na houpačce. Ale taky Leni, nám už je 2,5 měsíce!
    Očkování:byli jsme 27.9, při tom dost bečela, hodně ji pak uklinil dudlík – doporučuji si hi vzít s sebou, potom doma byla „protivná“, hlavně ta nožička byla citlivá na dotek. Pak znenadání najednou usnula asi kolem 17h a spala až do 22h (překonala i své krouzové hodiny od 18h do 20h – kdy dost bečíme), pak jsem ji nakojila a spinkala dál. Teplotu neměla, měřila jsem ji každé 2h pro jistotu – prý se to tak snadno nepozná.

    #883384
    Anonym
    Host

    Chtěla jsem se ještě zeptat, zmrazujete mléko?A v čem ho uchováváte – jsem v tomto laik, říkala jsem si, že bych si tu odsavačku (mám tu mechanickou – hrůza, jednou jsem to zkoušela, mazec!Myslím, že je to lepší ručně – i když v tom praxi nemám:o( ) taky pořídila – děkuji za tip půjčení – nevím tedy jestli mi ho tady u nás na malém městě zapůjčí..
    Nám Andrejka dřív docela plakala jednou i hodinu „v kuse“, dost hrůza – dnes jsme měli návštěvu, malá plakala, chytla hysterickou (chtěla spát, ale nešlo jí to – myslím), tak jsem tetě poradila at s ní jde ke digestoři – malá utichla, tak se teta smála:D , je takový fajn, že už „vím“, co na ní zabírá platí, když si vzpomenu jak brečívala a my nevěděli co s ní…Na jednu stranu fajn pocit, ale na druhou mě „děsí“ jak to utíká, ajk mi roste pod rukama, jaké dělá pokroky…jejda chytla jsem nostalgickou:$ ještě že se Vám tady můžu vypsat..

    #883385
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    tak já si dneska udělala radost a koupila Stázce fusak Lodger Bunker, fakt krásnej a teploučko jí v tom bude….
    Leni, ouška píchni co nejdřív na rodinu prď, dokud si nešahají na ouška tak je to jednodušší, doporučuji, máme to z vlastní zkušenosti, od 3měsíců už si šmatlají všude a to je pak peklo….
    Jinak ta síť je fakt super, dneska přišla a když pláče tak v ní okamžitě přestane….
    http://www.intrea.cz/eShop/hs-ls-yabn-1-houpaci-sedacka-yayita-yabn-1/zbozi.aspx

    #883386
    Anonym
    Host

    Leni já z té polikliniky měla doma ty dvě laktační poradkyně, tak mi to právě říkaly, že půjčují. Jo s bradavkou jsem na tom stejně, tak mu jí vytáhnu kdykoli. Tak Seb se probudil, přebalili jsme ho a má 38,1 čípek máme dát když bude 38,5 tak nevím jak ho budeme měřit v noci. Chtěla jsem mu ho dát preventivně na noc, ale přítel nechce tak jsem poslechla. Dokonce se nabumbal a vypil 110 ml tak mám radost a nemusím do něj cpát tekutiny.
    Jinak já mám zamražené asi 4 kelímky od aventu ty via, ale vydrží to 3 měsíce tak budu za chvilku vyhazovat…. spíš je to dobré ke konci kojení apoužívat do kašiček

    #883387
    Anonym
    Host

    Včelko: děkuji za reakci na ouška, uděláme tatínkovi překvápko a zajdem tam tedy…máš pravdu a s tím, že si sahají všude, mě to nenapadlo!!A díky za odkaz na tu síť je super!!!Kam jste si ji přimontovali?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,236. až 2,250. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist