Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,296. až 2,310. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #883433
    Anonym
    Host

    Tak jsme včera a dnes vyzkoušeli zimní fusak do kočárku a super. Malý má na sobě jen bodyno s krátkým a takovou teplákovou kombinézku a čepku a je po vyndání doma teplej krásně a je tam spokojený,tak jsme ráda, že ho nemusím moc nabalovat. No tak jsme dokooupali a hrozný řev a on to hlad velký tak jsme mu stihli dát jen plínku a přikryli dekou. No brekem si jídlo ještě nežádal a nasosal se a odpadnul tak pak musíme obléct noční úbor. No já jsem zvědavá jak ten náš prcek poroste, vy všichni rostete tak rychle do délky a mi za dva měsíce jen 7 cm, ale nemá být moc po kom, jen doufám ,že se tam moc nepodepíšou geny parterových rodičů oni jsou malinký tak snad ne a doženeme to, zase to má výhodu, že bychom mohli celou zimu přečkat v korbičce.

    #883434
    Anonym
    Host

    Misho, mně 7 cm za 2 měsíce vůbec nepřijde málo, Maxík první měsíc vyrostl sice 7 cm, ale druhý měsíce jen 1cm, takže celkem 8 cm a třetí měsíc 3 cm.
    Dneska jsme jeli odvézt na autobus panímámu, byla tu 2 týdny a bylo to naprosto úžasné, určitě o mnoho lepší než s mojí vlastní máti. Panímáma se pořád muckala s malým a já měla spoustu času na ostatní věci – vaření, úklid, nákup. A to mi chtěla pořád ještě pomáhat aspoň mýt nádobí. Takže nemám vůbec strach z toho, že by brzy přijela znovu. Do Čech pojedeme asi až koncem jara, začátkem léta, takže se tu možná do té doby ještě ukáže. Mě to takhle vyhovuje, cesta do Čech autem je dost finančně náročná a aspoň si tu může užívat Maxíka jen ona sama, v Čechách by se o něj musela dělit s milionem dalších lidí, kteří nás chtějí vidět.

    #883435
    Anonym
    Host

    Mano tak to je super, že byla taková pohoda a pomoc. To já teď našim psala že na konci května budou hlídat., že jsme si koupili dneska lístky na jednu akci, ale to už bude super, malý bude normálně dlabat a a bude snad nějaký režim. Já mu právě na tom http://www.mall.cz objednávám plenky a beru pak na zimu na zkoušku od nestlé mlíkčko s kaší, je to od ukončeného 4 měsíce a mají to v akci tak se to vyplatí, a právě studuji jakou pak dám kašičku jako doplněk ke kojení a přemýšlím zda je dobrá mléčná jen do vody nebo nemléčá a dávat do MM nebo do UM ne tedy každý den ale občas. Tak jsem studovala tu od nestlé sinlac, že je chválena a dá se pak přidávat do ostatních jídel i na zahuštění apod.
    Tak nám se podařilo před 6 nakrmit a spinkáme tak jsem zvědavá kdy se probudí na večerní dlabání, ale je to tak kolem 22 hod a to jdu pak sním… jen nevím jak dlouho mu vydrží chodit takto spát brzo aby pak spal do rána tedy s přestávkami na kojení, ale je pravda, že přes den nespíme tak to snad bude OK

    #883436
    Anonym
    Host

    My měly veselou noc. Eli usnula asi v 8h. Kolem půlnoci začla plakat, tak jsem se zvedla, že budu krmit, no a ona si na hlavu shodila polštářek, kterým má vycpaný košík, aby si o koš neodírala halvičku. Nemohla jsem jí uklidnit, tak jsem ji už o půlnoci nastěhovala k sobě do postele. Ale měla strašně neklidnou noc. Pořád do mě kopala a měla veliký problém vydržet jídlo po 3h :(. Vždycky jsme hodinu spaly, pak začla kopat a mlaskat, hodinu jsem ji udržela bez jídla a pak už to nešlo, tak musela dostat. Ted mi tu řve a zřejmě chce jíst a to má ještě 1,5h čas :(. Že by ten růstový spurt ve 3tím měsíci? Já myslela, že ten už máme za sebou ….

    #883437
    Anonym
    Host

    Leni vítej do klubu já od rána nic jiného nedělám než kojím 🙂 v 8:15, 9:20 a ted v 11 hod a to jsme musela dát obě prsa a jsme uplne vycucaná tak že asi rosteme nebo nevím 🙂 a v noci sice 3 hod vydržel ale pak mě div nesežral:)

    #883438
    Anonym
    Host

    Misho, vy na to máte nárok, ale my ne :).
    No, ted jsem jí tak trochu nechala uřvat, jsem máma macecha. Takže usnula a za 15 min bude mít svoje 3h, tak dostane pokud se probudí (budit ji rozhodně nebudu). Třeba se zase srovná zpátky. Musela jsem trochu „doplnit“ prsa. V noci jsem taky musela krmit z obou.

    No a odpo nějak po krmení půjdeme na procházku, je tam krásně. Nechcete se přidat? Klidně někde jen tady kolem.

    A mám malý dotaz. Nepamatuješ si náhodou jak velké bylo balení té deky na hraní? Mám ji objednanou v korunkovi, snad by dnes mohla být, ale přítel pro ni může až někdy ve čtvrtek. Tak že bych pro ni zajela s kočárkem sama, jen nevím, jestli tu hrazdičku složím na/pod kočárek. Deka jde složit, ale s tou hrazdičkou nevím.

    #883439
    Anonym
    Host

    čekáme odpolčo tatku na návštěvu a ještě nevím kdy dorazí, a s hladovkou kterou krmím po hodně a kousek se mi moc daleko vyrážet neche uvidím zda to není jen dnešek a nedojídá se z víkendu 🙂 Ta deka s hrazdičkou byla v takovém tom plastovém obalu s oušky tak že do ruky OK pod kočárek to nedáš je to sice tenké ale velké ale bylo to lehké, sice nevím jak je ta prodejna daleko, ale zvládnout se to dá můžeš to položit na korbičku a opřít o madlo kočárku.
    Vlatně to na šířku je složené stejně jako rozměr té deky a na výšku o něco méně když ted na tu deku koukám.
    No ten růstový spurt můžete mít také, vždy nejste o tolik mladší jak my a ty 3 měsíce jsou jen orientačně. no my ted konečně usnul tak snad se prospí dýl jak půl hodinky pak nemá ani sílu na sosání

    #883440
    Anonym
    Host

    Však já nemyslela věk. To jen, že my už jsme narostlí dost :). Já doufám, že u nás je to taky jen jednorázové. Ted se probudila a hlady nepláče. Mlátí v postýlce do chrastících medvídků a hejká u toho. Je srandovní, že nemá žádnou koordinaci pohybů. Aby pohnula jednou rukou k medvídkům, tak se začne divoce mrskat úplně celá .. obě ruce a nohy. Takže je z toho taková změt podivných pohybů a do toho chrasí hračky 🙂

    Ta prodejna je na andělu, tak nevím, cestovat s tím metrem asi nic moc.

    #883441
    Anonym
    Host

    Aha, tak to bych asi nechala na příteli at to vyzvedne, metrem asi nic moc. Jo také pozoruji jak ty ručky neovládá, kolikrát si dá pěknou čelovku do hlavičky, ale už se mu občas daří chytnou chrastítko a držet a schodit na zem. My ted dlabali jen takovou svačinku a dala sjem ho ted spinkat do košíku do obýváku tak uvidím, asi jsem mu dala ted jíst moc brzo i když to bylo po skoro 3 hod a jen si cucnul no máme zásoby, to co vypil do teď máme až tak někdy v podvečer. A tak spánek vydržel 5 min a už si zase cumlá paleček tak snad zase usne, převaluje se pěkně a heká

    #883442
    Anonym
    Host

    Leni:my kakáme taky sporadicky(teď jednou za dva tři dny,už jsem sem psala, že mi nekadila i 7 dní), ale pak to stojí za to a ten smrádek:o) si říkám, co to jím, že mi ta chuděrka tak smrdí:P
    JInak jste tu psaly fusacích, dnes jsem ho taky prubla, dala jsem ji ven na zahrádku a spala mi tři hoďky (občas se vzbudila, tak jsem najklusala). Leni, na prochajdu bych s Tebou šla, ale obávám se, že do Vysokého Mýta by se Ti za mnou asi nechtělo:) No a k tomu fusaku mám od Emitexu a docela se obávám jestli ji nebude za chvíli malej:o( (jak psala Včelka), ale líbilo se jí v něm.
    Ještě mám dotaz potápíte mimískům ouška?Mamka mě včera pozorovala při koupání a poznamenala, jestli se to může?Já o tom nepřemýšlela:|
    Věcičky jsem taky podědila, ale nakupuju ráda v Tescu, mají tam pěkný věci a i v sekáčích-nejlepší je když mají slevy-ty lepší sekáče, k nám jednou za měsíc dorazí firma, která jeden den má věci za 30Kč a druhý den za 15Kč, je pravda, že člověk musí hrabat, ale ty věcičky některý nemají chybu!!I sukýnky jsem ji už nakoupila, Leni pro holčičky, balada.Dostala jsem flaušovou kombinézku z HM, nemá chybu, i do autosedačky je fajnová.

    #883443
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Radunko neboj se těch oušek já je malému ponořím když ho koupu ve velké vaně a splíváme 🙂 ouška vysuším ručníkem a vatovou špilkou na uši.
    Dneska jsme byli na první plavání na vanách a malý byl borec vůbec neplakal a zvládl to 20min a byl už tvářičkou pod vodou přidám fotky ať kuknete ale foťák jsme zapoměli tak jen pár máme z mobilu 😀
    Už taky máme fusak v kočárku kupoval a jsem nový a je velký německý Eisbärchen.

    #883444
    Anonym
    Host

    Také ouška namáčíme ale celé ho pod vodou neměl. No já na vaničkování prdím, pozvu si tu pani domu aby mi to ukázala a pak až na jaře začneme s tím bazénkem, jsme líná přes zimu sním někam cestovat autem. Navíc úplně nadšeni z toho nejsme, ale to chce trénink, je z toho takový vyjukaný. Tak zase nám ten večer dnes nevyšel, napapal se malinko pak se skoro hodinu mlátil v košíku a tahal dudlík když jsem ho chtěla přiložit tak řev tak co zabralo byla velká postel a cucnutí v leže, ale to ho nenakojím mě to prostě nejde přijde mi jak ty prsa leži a nejsou úplně plné že to nejde tak dobře jako normálně, ale usnul tak že to vidím dnes na časté vstávání na krmení, navíc jak sjem dopoledne skoro furt kojila tak mám pocit že ty prsa tedy nic moc tak snad bude večer dost na dlabání.

    #883445
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Misho mi taky budeme hlavně doma a tak 2x za měsíc zajdem na velkou vanu a pak od půl roku pravidelně tak mám výhodu že to dělá sousedka 😀 přidávám odkaz na fotky kukněte na složku Plaváček 🙂 http://www.babyweb.cz/Fotogalerie/u22987-radu%C5%A1333.aspx

    #883446
    Anonym
    Host

    Dneska ráno (v 6h) tu byly 3 stupně, když jsme vycházeli na nákup, tak bylo 5, takže jsem poprvé použila kryt přes nožičky a dostal rukavičky, bylo mu v kočárku fajn. Vrátili jsme se v 11h, to už bylo 14stupňů, ale od té doby skoro pořád pláče, nepomáhá přebalení, nakojení ani chování. Nevím co se děje, tohle nidky neměl. I s prdíčky si dokázal vždycky sám pomoci. Teď ho chová manžel a malý pofňukává. Odpoledne spal tak sotva půl hodinky. Nevím jestli to může být změnou že manžel i panímáma první den nejsou doma (manžel v práci, panímáma zpátky v ČR) nebo bříško či co :S Snad bude aspoň v noci spinkat.
    Včera nás po návratu domů čekaly na zahradě dvě velké krabice s věcmi po dvojčátkách, jen pyžámek je tam 23 jednodílných a 3 dvojdílné!!! A všechno ve velikostech tak na teď. Pak také trička s dl. i kr. rukávem, bodýčka s dl. i kr. rukávem, kalhoty, bundičky, mikinky, ponožtičky, botičky, čepičky. Všechno vyprané a voňavé. Tak se tím od včerejška přehrabuji a srovnávám podle velikosti.

    #883447
    Anonym
    Host

    Noc naštěstí dobrá, sice bylo poslední kojení v 23h (ale my bychom byli stejně vzhůru) a pak až v 7 ráno. Dneska už má dobrou náladu, včera to asi bylo bříško.
    Do čeho oblékáte miminka, když jdete ven a je zima (cca 5st. a míň)??? Ve čtvrtek pojedu brzy z domu, to bude ještě pěkná zima :S Včera měl bodýčko s dlouhým rukávkem, punčocháčky, svetřík, pletené kalhotky a bundičku s kapucou, teplé ponožtičky, bavlněnou čepičku a bavlněné rukavičky. Přikryla jsem ho fleecovou dečkou a dala kryt na nožičky. Co dáváte vy? V ten čtvrtek navíc bude nejdřív v autě, pak v kočárku venku, pak v obchodě, takže dost výrazné změny teplot. Co všechno mimčům svlékáte, když vejdete někam do tepla???

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,296. až 2,310. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist