Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,311. až 2,325. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #883448
    Anonym
    Host

    Tak u nás také krmení ve 23 hod, ale pak ve 3 a v 6 🙂 a to jsem včera byla nějak vyřízená a šla sním v půl 9 spát po tom co jsme ho trochu nakojila v leže protože byl unavený a přitom si chtěl cucnout a tohle jediné zabere.
    Mano, já mám v kočárku zimní fusak, tak že zatím měl na sobě jen body, teplákovou kombinézku, ponožky a čepičku a jinak nic a v krámu fusak rozepnu. Ale nebylo pod 10 st., ale i tak byl krásně teploučký, tak až budou velké zimi jen přidám vrstvu jednu, a v autosedačce máme takovou teplou vložku tak ho ani do auta moc nenabaluji pak je spocený. Bude to chtít vyzkoušet, já vždy nosím jednu velkou teplou mikču navíc v tašce ke kočárku, ta je velká tak to má až k nohám

    #883449
    Anonym
    Host

    My máme ty noci tedka nějak rozhozené. Vždycky mi sice krásně vydrží od 8 večer cca do 2h, ale pak by chtěla pořád. Nebo aspon mi to tak přijde. Hodinu klidně spí a pak se při spánku strašně mele, mlaská (ale nepláče) .. což byl pro mě zatím spolehlivý znak hladu v noci. Vždycky jí chvíli nechám, snažím se spát, což moc nejde a pak jí jdu po hodině dát. Takže jsme na 2h intervalech. Vždycky se po prsu strašně vrhne a střídavě 1 krmení saje jak o život a to další si jen cucne (hodně silně tahá, ale krátce), jakoby měla jen žízeň. Dneska jsem jí v noci ze své postele stěhovala zpět do košíku, máchala rukama a nohama (trefovala se do bolavých prsou), že se nedalo ani trošku spát. Neuklidnila se ani u mě. Zvláštní je, že přes den je naprosto v pohodě a chce po 3-4h a když spinká, tak úplně klidně.

    Já mám malou doma v bodíku + dupačkách. Do kočárku jí strčím do fleesové zavinovačky (jako tenká deka) + přes to složenou druhou tenkou fleesovou deku. Když je moc zima, tak dostává přes běžné oblečení ještě kabátek (nebo ho mám aspon sebou) a samozřejmě čepičku (+ v tašce mívám rukavičky, které jsem ještě nepoužila). Když je vítr, tak dávám i ten kryt. V krámě stáhnu horní deku pod kočár a případně zavinku rozvinu a stahuju čepičku (pokud nespí). Do auta jí dávám oblečenou jak doma + přes ní přetahuju deku. V sobotu ráno byla fakt zima, tak jí to asi nestačilo, protože než se auto ohřálo, tak pěkně škytala, takže asi znamení, že to chce víc… ale pak už bylo dobře.

    #883450
    Anonym
    Host

    Jo a do šátku mám super řešení. Malou jsem v sobotu, jak byla oblečená, strčila do kombinézky (byla jak medvídě) a v tom uvázala do šátku. Pod dupajdy jsem jí navíc strkala ponožky, protože nožičky jí ze šátku koukají. Překrásně mi pak při nošení spinkala :).
    Kombinézu mám zatím 0-3měs, krásnou (ani jsem netušila, že v balíčku je … teprv ted jsem rozbalovala dávku s 62kovýma věcičkama), od sousedů, teda je jí tak tak. když se do ní dá oblečená. Takže vůbec nevím jakou další kupovat. Vypadá to, že když vezmu 3-6, tak mi na celou zimu nevydrží a když 6-9, tak jí to bude strašně veliké. Což do kočárku (do fusaku) je to jedno, ale do toho šátku už tolik ne.

    #883451
    Anonym
    Host

    U nás je neklid když talčí to se také mele a v noci krmení mi také přijde že je to rychlé intenzivní sání ale krátkou dobu, jen na žízeň. Když se probudí tka chvilku čekám zda je to malsakání že talčí a uklidní se nebo je to hlad. ted ho mám v židličce a chytá si chrastítko a hází to dolu to jsou rány na tu podalhu. Doma ho mám v body, tepláčkách a přes to triko s dlouhým rukávem. my máme pořád studené ruce. Jinak rukavičky jsem také ještě nedávala ale mám jesebou

    #883452
    Anonym
    Host

    To jsem si taky myslela, že jí třeba bolí bříško, jenže ona při tom vyvádí jinak a rozhodně nemlaská a nevyplazuje jazyk. Zkusila jsem cvičit s nožičkama, jenže ona se probere a začne se smát na celé kolo :). Zatím jsou to jen 3 poslední noci, tak třeba se to zas uklidní. Možná zkusím čajík, když to bude po krátké době. Mě spíš vadí, že má otočený den a noc. Ted jdu akorát krmit a je to 5h od posledního, tak to nechápu. Ani to neřeším kvůli sobě, ale že v noci má žaludek odpočívat, tak se mi to časté krmení nelíbí. Ale díky aspon za tu pauzu od 20 do 2h. Kdyby nebyla ta, tak bych řekla, že je něco špatně. No mám dotaz pro doktorku.

    Jo rukavičky mám překrásné, babička upletla. Sedí jí líp než kupované. Udělala to z tenoučké vlny. Ale doma se snažím oblékat co nejmín, aby nechoulistivěla. Netopíme, pořád větrám .. ne teda nad postýlkou, ale vedro tu rozhodně nemáme a bodíko s dlouhým + dupajdy jí stačí. Roce má sice troškustudenější, ale nožičky v pohodě. Prý se má kontrolovat teplota mimi za krkem a na hrudníčku. Pokud tam je to dobrý, tak prý ruce to nerozhodují.

    #883453
    Anonym
    Host

    Vidíš, Leni, tak to my poslední dvě noci nemáme ani ten interval od osmi do dvou:^) Včera šel spát v sedm a v jedenáct už brečel, tak mi ho manžel dal na nakojení do postele, pak se vzbudil v jednu a tlačil, to se mi teda s ním nechtělo jít nad umyvadlo, tak jsem jen zalitovala posrajděné plíny a doufala, že pak zas usne – no jasně že ne, takže do dvou jsem to ukecávala a pak jsem ho stejně šla přebalit a nakojit, pak v pět začal brečet ze spaní a hned na to zas tlačit, to pak ale zaspal a vstávali jsme ve čtvrt na sedm… No doufám, že se brzy vrátí starý režim.
    Jinak já oblíkám dost nahodile – doma body s dlouhým, punčocháče a pokud nespí pod dekou, tak flísovou mikinu. Do kočáru k tomuhle přidám teplejší gaťata, bavlněnou čepičku, zabalím do rychlozavinovačky a flísové deky, ještě jednou dekou přikryju a zapnu nánožník. Do kšeftu s kočárem moc nechodím a když, tak jsem obvykle za chvíli venku, takže nic nerozepínám, kdyby to bylo na dýl, tak taky jen odhaluju vrchní vrstvy. Jen jsi mě, Leni, překvapila s tou kombinézkou do šátku, já do šátku malýho oblíkám co nejmíň – jako doma – šátek jsou vlastně další tři vrstvy, zepředu jsem obrovská vrstva já – a býváme oba zpocení – a přes nás dávám flísovou bundu. Nožičky malýmu zastrkuju do šátku – skrčím tak, aby měl kolínka těsně pod mýma prsama – četla jsem, že je to lepší pro polohu zad, kyčlí a navíc jsou schovaný a nezavazí:)

    #883454
    Anonym
    Host

    Kačko, mě ten šátek přišel dost tenký. Možná teda vážu blbě, ale mám křížem 2 pruhy přes zádíčka + vytahuju odspodu vnějškem kapsu, takže krycí vrstva je spíš jen 1. Malá zpocená nebyla, vypadala spokojeně. Ona v té kombinéze byla oblečená docela málo – jen tenké dupajdy a bodíko, ale možná by stačilo, jak bych jí hřála já. Takhle ten medvěd spíš izoloval. My teda zase neměli fleesku přes. Šla jsem jen v roláku a s uvázaným šátkem, fleeska by se hodila, bylo mi chladno. Ty nožičky jsou moc dobrý nápad, zkusím je příště skrčit :).

    Ted jsem si byla nechat malou převážit … máme 5.590g … byla teda oblečená v dupajdách a bodíku a s plínkou a čerstvě nakrmená … takže odhad bude tak na 5.400g, tak se nám to přibírání snad trochu zastavilo. Jsem zvědavá na čtvrtek na vážení u doktorky.

    #883455
    Anonym
    Host

    No, já jsem docela ráda, že se nám to trochu zastavilo. Předtím přibrala 900g za 3 týdny. Od té doby uběhly další 3 týdny a je to už jen cca 450g (odhad bez oblečení) … tak snad to zase není málo :).
    Misho, tomu šátku se nevyhýbej. Šup zkoušet, přítele k tomu nepotřebuješ :). Ono se do toho nechce (aspon teda mě se nechtělo), je to dost složité na začátku, ale pak je to super 🙂

    #883456
    Anonym
    Host

    No mám nějaké lenivé období tak se mi do toho nechce, ale to překonám 🙂 Leni to břibíráte hezky. My teď od 16.9.-16.10. přibrali 790g co je prý super, tak že u Vás je to ještě lepší a teď těch 450g jetaky super. Prý kojené děti přibívají nepravidelně a výkyv ještě nemusí nic znamenat. No za týden máme očkování tak nás zkusím nechat přeměřit zda jsme nevyrostli, vážení prý bude až příště, ale to není u nás podstané když vážíme doma, ale ta výška mě zajímá zda rosteme nebo ne. Teď s holkama ve snažilkách řešíme příkrmy, od ukončeného 4 měsíce, budete také někdo zkoušet nebo dávat dřív jak v půl roce?

    #883457
    Anonym
    Host

    Maxík má na doma body s dlouhým rukávem a „froté“ pyžamko, dovnitř většinou tenké ponožtičky. Ručičky má jako led (po mámě 🙂 , dokonce mu vůbec nevadí, když na něj při rozbalování těma studenýma rukama šahám), při rozbalení jsou i nožičky studenější, ale jinak je teploučký a dobře spinká. Je v naší ložnici, která je nejstudenější z celého baráku, dneska jsem poprvé zatopila v krbu, ráno jsme měli v ložnici 18,5 stupně, mě to vyhovuje, ale malý si v noci pravidelně odkope fleecovou dečku, tak ho nechci zase otužovat až moc. Včera jsme s manželem při pohledu na tu hromadu pyžamek usoudili, že mu je budu dávat i na den (oblečený stejně jako na spaní) a budu ho v tom dávat i do kočárku, jen max. přidám bundičku a punčocháčky, když bude chladněji. Nevím, jak jste na tom vy, ale já když tu vidím miminka-holčičky, tak jsou vždycky vyšňořené jak na svatbu, ale když je pak máma drží v náručí, tak se jim šatičky vyhrnou a kouká jim zadeček v punčocháčkách 😛 Já mám sice spoustu džínečků i plátěných kalhot, ale beru to podle sebe, že mě džíny nezahřejí a o pohodlí se také nedá moc mluvit, tak proč malého něchat mačkat v džínách, když může být v pohodlném pyžamku.
    Já vůbec nevím, jaké příkrmy vůbec dávat, zatím jsem to nestudovala, co a jak se vaří a kdy se to dává, kolikrát denně a od kdy. Já musím v rozmezí od 5 do 10 měsíce zavádět lepek (kvůli svojí bezlepkové dietě), aby se to případně u malého zjistilo, ale fakt netuším, jak mu třeba připravím ovesnou kaši, když já sama jí nemůžu ochutnat :S Nemůžu vlastně ani zjistit, zda je dost teplá. Kojení je hrozně pohodlné, tak pokud budu mít mlíko, tak bych chtěla jen kojit aspoň do konce 5. měsíce a pak zkusit něco přidat. Když jsem o tom před pár dny přemýšlela, tak jsem si uvědomila, že také potřebuji vysokou židličku. Zlaté kojení 🙂

    #883458
    Anonym
    Host

    No, tak to se stydím. Jsem máma na baterky. Já vůbec o žádných příkrmech ještě nepřemýšlela. Ani nevím kdy a jak se dávají. Tak já to začnu studovat :), ale spíš se zeptám u doktorky…

    #883459
    Anonym
    Host

    Leni nejsi mamka na baterky, to naopak já jsme moc dopředu. Normálně s příkrmy začínají dávat od ukončeného 6 měsíce pokud je dítě kojeno, ale může se už od 5 a pro nekojené děti je tu možnsot už od 4 měsíce a i když kojím tak jsem pro to celkem rozhodnutá. Chtěla bych kojit jak to půjde a začít přikrmovat zeleninkou a kaší. Laktační poradkyně psala, že pokud po ukončeném 4 měěsíci dítěti nestačí MM tak je lepší začít s příkrmem než začínat s UM. Jinak pro příkrmy od 6 měsíce můžete kouknout tady
    http://www.kojeni.net/prikrmy.php
    a od 4 tady http://www.varime-detem.cz/clanky/detail/162
    no a všeobecně se začíná zaleninkou a to mrkvičkou pak se přidá další pak mrkvička a brambor apod. a to v době oběda, tak že nakojit trochu zkusit příkrm a dokojit, nebo zkusit příkrm a dokojit nebo UM a tak to vlastně chodí a dítě by mělo mít cca 6x deně jídlo a už tak trochu v určitých časech…. až si dítě zvykne tak až poté sladké zavádět jako ovocné dřeně apod. Já v začátku pojedu na skleničkách a pak třeba začnu kuchtit 🙂

    #883460
    Anonym
    Host

    Máni, já tu mojí princeznu zas tolik nevyšnořuju. Řeším jí spíš pohodlí, takže přes den má bodíko + dupajdy a na noc pyžámko. Nic jí netlačí a nevyhrnuje se. Ted jsem jí koupila šatičky – manšestrovou zástěrku a zároven v pátek dostala od kamarádky krásné džínové šatky, ale jsou oboje až na 6-9měsíc. Stejně pod tím budou punčocháčky a bodíko, tak vyhrnování nebudu řešit. Já právě nemám moc ráda miminka jen punčocháčkách .. přijdou mi taková neoblečená, jako bych já šla ven v silonkách :), tak proto jsem chtěla na doma aspon tu zástěrku, ven to zřejmě ani nosit nebudeme. I když možná na nějakou tu svatbu? 🙂 A na léto počítám s plátěnýma lacláčkama, v ottu mají překrásné, tak tam asi něco na jaře vyberu podle toho jak naroste. Z těch jí naštěstí zadeček nepoleze. Džíny zatím žádné nemáme a ani mě to nemrzí.

    #883461
    Anonym
    Host

    Ahojda holky, já o příkrmech jen uvažovala, začala bych až od ukončeného 6. měsíce, pokud to ale půjde…?Jak dlouho byste chtěly kojit???
    Máňo: smála jsem se nad Tvou úvahou o holčičkáchj, jak jim kouká ten zadeček:)nám v létě koukala i plína, dostala jsem asi patery šatky, tak jsem se je snažila Ájou unosit, ale musím říct, že nejsou moc praktické a jsou spíš na parádu. Rifle a nějaké laláče mám (mám totiž dost vběcí „dopředu“, jak se mi někde něco líbí tak to koupím), říkala jsem si, že ji budu pod ně ještě dávat punčošky.A Máňo děkuju za příspěvek o teplotě v ložnici, jsem klidnější – my tam máme 20st., dávala jsem ji čepku – asi blbost, že?A přes den máte holky doma kolik stupňů?
    Leni: ty Eli převlékáš na noc do pyžamka?Já právě po koupání ji dám obleček, který má i druhý den a zase začínám večerem, snažím se ji moc nepřevlékat, páč se strašně zlobí:o(

    #883462
    Anonym
    Host

    Jé, mě v létě vadila i plínka, co koukala krajema kolem nožiček z bodíka :).

    Kojit bych chtěla určitě 6 měsíců + něco. Tedy v 6tém měsíci postupně přestávat, ono to prý nejde ze dne na den. Příkrmy dřív ještě pořád nevím, možná jen něco málo, aby si začla zvykat. Je pravda, že pokud se mimi začne něco navykat dřív, tak to pak jde všecho snadněji.

    Radunko, převlékám na noc. Nemusím v noci řešit při přebalování 1 zapínání v rozkroku navíc 🙂 a hlavně my jsme byly pořád samá vyrážka, takže bývala a občas pořád je, pěkně mastná od masti, kterou jsem promazávala tělíčko po koupání. Takže z toho jí ráno vždycky převlékám. I když občas jsme v „nočním úboru“ ještě v poledne, pokud má spavou. No a pak, máme krásné věcičky na den, já miluju miminka v dupačkách :). Naštěstí ráno moc neprotestuje. Večer je to horší, protože koupu těsně před krmením, ona už asi tuší, že po koupání přijde jídlo a nacpat pak hladové (a mastné, klouzavé) miminko do pyžamka je občas o nervy. Řeším to dudlíkem.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,311. až 2,325. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist