Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,326. až 2,340. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #883463
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, u nás proběhla snad ta nejhorší noc jsem vřízená :@ . Seb se probudil o půlnoci na jídlo, ale nějak mu to neteklo, no přece on se nebude snažit, pak se do 2 hodin mlel, talčil a vztekal se, pak tedy usnul ale jen do 4 kdy byl čas na další jídlo, pak bylo hodinu krkání a kroucení naštěstí zabral dudlík a vstával v 8. Ještě jsme měla pocit, že je hladový tak jsem mu dávala na uklidnění prsa ono mu to neteklo, mělaj jsme je úplně měké tak už sjme nevěděla zda neníj odstříkat nebo udělat UM, no naštěstí sjem to překonali a ráno dostal obě prs abych ho trochu nacpala tak jsem se po dlouhé době dostali na 130ml včera se nepřehoup přes 90 ml fakt hrůza. Tak sjem včera zase přemýšlela v noci co stím anším krmením jak dlouho tyhle boje vydržím no doufám že do toho mikuláše a šup příkrm. Jinak bych také k tomu chtěla kojit minimálně do půl roku a pak to omezovat. třeba na ráno a večer + noc pokud bude potřeba.
    U nás jsou na noc dupajdi a ráno když vstáváme na raní krmení tak ho u přebalování převléknu na domácí úbor a večer zase zpět do dupaček

    #883464
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    tak mi taky spíme v overalu a dávám mu ted pod něj bodino s kr.ruk jsem nachlazená a malý má trošinku rýmečku. v ložnici máme taky kolem 19°c ráno musíme v rychlosti je přebalit protože je moc hladový a až pak v průběhu dopoledne převlékám do tepláčků a bodina s dl.ruk.
    …radunko čepičku nedávej a malé u převlékámí povídej nebo zpívej u mě zabere jen než zjistí že ho oblékám do teplého kabátku a čepičky to už řve vzteky :'(
    Misho já bylla vypitá včera malý mě přes den furt baštil a tak čaj na kojení a caro a pořádně najest až sem se cítila jak balon fuj +o( večer sem už kojila taky z obou a po 3 týdnech co spíme celou noc malého vzbudil ucpaný nosík v 1h tak odsát a chtěl baštit a já koukám prsa teda nic moc :^) doufám že se to srovná a dnes se už zase cpu a piju caro čaj už nemůžu ani vidět jak ho piju i na nachlazení tak sem se dala na pomerančoví džus 🙂

    #883465
    Anonym
    Host

    Já piju kojo čaje pořád. jenže já po zmáčknutí mlíčko mám i někdy stříkne jen ten můj trumbera to neumí pořádně vysosat :-). Jo jinak kolem 3 měsíců věku dítěte se už ve většině případů prsa nenalévají a mlíčko se tvoří v průběhu jak mimča pijou…to mi napsala laktační poradkyně. Taky máme pod pyžýmkem bodyno s krátkým, rýma je u nás také a malý se pořád odkopává a do fusaku je ještě malinký

    #883466
    Anonym
    Host

    Přes den nemáme v ložnici víc jak 20st, ale malému to nevadí. Radunko, čepičku nedávej, pokud neleží u otevřeného okna, tak zima nevadí, hlavně aby nebyl průvan. Naopak je chladno lepší, aby nebylo mimi choulostivé.
    Jak jsem psala, že dávám na noc i na den pyžamko, tak to nejspíš budou ty overálky, jak píše Raduš. Tady se to tak jmenuje – je to jeden kus – nohavičky jako dupačky a dlouhý rukávek. Zatím jsem tedy nevyzkoumala jaký je tu rozdíl mezi „pyjamas“ a „dors-bien“ (dobře spi), protože obě vypadá stejně 🙂 Já převlékám běžně 2x denně – večer po koupání dostane čisté a pak zase ráno na den. Mám toho spoustu, takže nedávám pyžamko víc než jednu noc, navíc si to malý stejně občas poblinkne, takže by to ani nešlo. Když se tak podívám na hromádky kalhot po dvojčátkách vel. 6 měsíců, tak jich musí být aspoň 30 :S Kdybych je měla kupovat já, tak má jedny nebo dvoje a pak třeba nějaké tepláčky. Ale oni také dostávali hodně věcí od jiných, takže to také nekupovali. Nové zimní kalhoty (džíny, manšestráky) podšité bavlnou tu vyjdou tak na 19 euro, což je skoro 500 Kč. Kolik taková kaťata stojí v ČR? Nepodšité lacláče tu jsou v přepočtu za 550 Kč, svetřík 425 Kč, zimní kombinéza 875 Kč. Za 2 a 3 týdny se tu budou konat zase dva bleší trhy na dětské věci a hračky, tak tam naběhnu, protože nám chybí kombinézka a pak také vysoká židle a další „pomůcky“.
    Maxík najel zase na další rytmus, je vzhůru do 11 večer kdy dostane poslední krmení, pak vydrží do rána (my vstáváme v 6h), kdy se budí mezi 6.30 a 7.00h, a pak následuje krmení každé 2,5 – 3h. Ráno mi přijde mléka dost, večer mi přijde, že už saje „na prázdno“ protože mě bolí bradavky, jak by mu neklouzaly ale drhly, takže už několik večerů také dávám druhé prso.
    Já přebaluji malého před krmením a běda, když ho náhodou ještě položím do postýlky, abych se mohla jít napít nebo vyčůrat. To spustí sirénu 🙂 Jako by to ten pacholek tušil, že se máma bude s krmením courat. Jinak teď začal kromě žvatlání ještě vydávat zvuky jako když se ladí rádio. Nevím, kdo z vás měl doma klasické rádio, ale když se ladí stanice a rychle se přejíždí, jak to dělá takový vrzavo-hvízdavý zvuk 🙂

    #883467
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    …no právě to vztekání u prsa mi taky večer dělal že musí moc tahat :S starší syn se taky hodně vztekal a zvládla sem kojit 4 měs. 🙁 tak doufám že se to nebude opakovat a budu kojit dýl aspon jak dceru 7m ale ta byla na kojení super zlatá 😀

    #883468
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    My nedáváme spací úbor, protože převlékáme několikrát za den kvůli tomu našemu blinkání, ale už se to začíná mírnit, tak Ťuk ťuk, snad už to nebude dlouho trvat a budeme bez permanentního převlékání, aspoň že u toho neřve.
    Já bych chtěla kojit do 6měsíců a pak dokud bude chtít, beru to jako nejjednodušší způsob pití, je furt při ruce. Jen bych chtěla aby se Stázka odstavila stejně jako Viky, z ničeho nic a úplně sama. Ale zas to nechci přehánět. Teď tu byla kamarádka co má stejně starého syna a furt ho kojí, divný koukat na to jak sosá ještě ve dvou a půl letech.

    #883469
    Anonym
    Host

    Sebastian také vydává zvláštní zvuky nejradějí říká něco mezi eee a geee a pak se pěkně směje a máchá u toho ručičkama. No mě u kojení také přijde divné kojit třeba roční dítě které už chodí, mě osobně to přijde přirozené tak do toho půl roka. No jsmem zvědavá jak to zvládneme, přijde mi že u nás jsou změny snad každý den. Holky usínají vám děti ještě u kojení nebo mají otevřené oči? Un ás se pořád usíná a po pár minutách na něm vidím ajk nemá sílu a cukají mu koutky a netahá. Nejhorší je že mu je jedno zda dostane na pití tolik nebo tolik, že bude vždy spokojen z vlašky by dostal hodně a byl by napucntý z prsa tak polovinu a také neprotestuje, nebo jo, ale já to nepoznám. Přijde mi že ani nemáme dítě které by hladem brečelo, to s stalo pouze 1x po koupání, že byl hlad a to se na mě vrhá ale jinak ne dám mu prso a on ajko milostivě, že si tedyy cucne, al já pořád nemůžu přijít na to kdy je ten správný čas a je už hlad

    #883470
    Anonym
    Host

    Na mě sice Maxík občas kouká, jindy čučí do prsa, ale usíná tak v 50 % případů. A skoro neustále do mě bouchá a škábe mě a většinou i tahá za tričko nebo podprsenku.

    #883471
    Anonym
    Host

    Jo Sebastian se mě bud drží za kůži nebo za podprsenku či za ruku jak přidržuji prso abych mu mohla občas přistříknout a namotivovat ho. Tak já asi budu kojit z oboup rsou, protože se jedině tak dostaneme k tomu, že vypije přes 100 ml jinak prostě z jednoho prsa ani náhodou i když by to dokázat mohl, Ale zjistila jsme mu asi ty menší dávky stačí protože když dostane druhé prso a pěkně mu to teče tak už ten zájem není tak velký a stejně to fláká a usíná. No přítel se mi vrací domu, tatka doveze večeři tak jdu na chvilku žehlit nějka to flákám 🙂 hlavně už malý nemá skoro nic na sebe tak to potřebuji vše vyžehlit a probrat co už nám není velikostně a to uschovat.

    #883472
    Anonym
    Host

    Včera si Maxík hrál na Ozzáka, protože mi podprdu držel prostředníčkem a prsteníčkem, ukazováček a malíček měl natažený 🙂
    Náš malý pije tak 10-15 minut a 6x denně, teď tu frekvenci v posledních pár dnech zvýšil na 8x, nevím kolik vypije a radši to ani nezjišťuji, ať se nestresuji. Protože na váze přibývá v průměru 200 g a to mi stačí. Posledních pár dní mi přijde, že má dost hubené bříško (není tak doširoka, jak tomu bylo donedávna), dneska chtěl po 2h i míň a poplakává. Tak tomu bylo i v pondělí, včera byl naopak celý den vysmátý.

    #883473
    Anonym
    Host

    No mi už také nemáme tak velké příško a přijde mi pohublý, dnes bude koupání tak zvážím jak přibíráme, my minulý týden nepřibírali tak uvidím co teď. Jak teď kojím z obou prsou tak to máme na dýl, malý i když nesaje nebo mu to neteče tak to nepustí…

    #883474
    Anonym
    Host

    Žehlení mi teda hrozí jen u našich věcí, Maxíčkovi věci a ručníky suším v sušičce. Myčku jsme za 2 měsíce použili jen 2x, ale sušička jede aspoň dvakrát do týdne. Věci jsou z ní načechrané. Používám do prádla ocet, aby se odstraňoval vodní kámen, ale aviváž vůbec. Když tu byla panímáma, tak mi říkala, že někde četla, že jak je v reklamě na aviváž všechno načechrané, že je to nesmysl, protože aviváž naopak vlákna uhladí. Tak se mi aspoň potvrdilo to, co mi vždycky vrtalo hlavou, jak to že mám po aviváži ručníky spíš horší než po vyprání jen s práškem. Takhle už několik let zbytečně nevyhazuji peníze za reklamní taháky.

    #883475
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Jo Máňo, sušička geniální vynález co? Já už nesuším jinak, nebo minimálně. Miluju jak je to měkoučké a voňavé. Aviváže nekupuju od dob co jí máme,stejně sem se po ní osypávala. Ale frčí u nás tak obden, no jo dvě děti víc zaprasej, aspoň že je to všechno v červené a růžové, že nemusím prát tolikrát. Nedávno mi někdo řekl že mám domácnost na čudlík, jako že na všechno mám něco, nevím ale myčka sežere míň vody a čas co strávím u dřezu mi nikdo taky nevrátí, z pračky rovnou jdu do sušičky a pak nemusím nic věšet a ani žehlit, já to beru tak že mám víc času na muchlování s dětma a můžu vařit dle libosti a ne rychlovky.
    Holky jakou máte pleť po porodu? Já děsnou, snad nikdy sem neměla tolik beďarů jako teď, na obličeji, na zádech, no hrůza a když si oholim nohy tak se osypu, naprosto netuším co s tím…..

    #883476
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Včelko já po dceři měla taky děs pleť pomohla mi okurková pleťová voda. Na to holení radí dětský pudr já se teď opupínkovala v tříslech tak teď po dalším holení jsem to potřela dětským krémem prti opruzeninám sudocrém a super ani pupínek 😀
    Já teda sušičku nemám v baráku je místa na sušení prádla dost tak sem ani nechtěla teď jsme kupovali po 13 letech pračku a jsem móóc spokojená a žehlím jen co je potřeba malému už taky žehlím jen něco většinou to jen poskládám… dodržovala jsem to 6 týdnů to jsem žehlila pro něj všechno.

    #883477
    Anonym
    Host

    Já sušičku nemám :'( a krom ručníků a spodního prádla žehlím vše i malému, ale to je rychlovka tak nějaký přehyb být může.Tak sjem právě zažila šok, zbláznila se nám váha a když jsme malého ted koupali tak nám ukázala že má 4,7 kg no byla jsme vyřízená no naštěstí s po pár pokusech vážení jiných věcí vzpamatovala a malý má 5.315 g přibíráme tedy pomaleji ale přibíráme. Jinak jsem ted nakojila z obou prsoujsem vycucnutá a on by podle mě pil dál a ze mě si víc nevytáhnul a to vypil jen 100 a to už byl skoro hladový brek, ale moc po chvilce netahal. Tak už dnes piju druhý kojo čaj a nevím co stím, asi mu za chvilku nebudu stačit.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,326. až 2,340. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist