Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,341. až 2,355. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #883478
    Anonym
    Host

    Vcelko, naprostý souhlas, proč se lopotit, když ten čas lze využít jinak. Raduš, já mám místa na sušení také dost, buď venku nebo doma, přes zimu dávám sušák do patra, kde je tepleji nebo přímo vedle krbu, to pak schne samo. Když se prádlo dobře pověsí, tak se nemusí žehlit, nebo jen velmi rychle, aby se přežehlil vytlačený pruh od pověšení. K sušičce jsem přišla jak slepá k houslím. Manžel jí opravoval pro kámoše (to je hrozný jantar, urval u ní otáčecí čudlík a tak si hned koupili novou – také na splátky, blb), takže měl pak dvě a nabídl nám ji, manžel ji s ním vyměnil za malou (starší) sekačku na trávu. Pěkně jsme na tom vydělali.

    #883479
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Misho a ty homeopatika ti nepomohla, mají se brát i když je třeba pokles produkce a hned by měly být nadbytky…..Já piju nealko pivo když mám pocit že není mlíko, tuším že i Raduš to psala, nechceš to zkusit? za jednu zkoušku nic nedáš…..
    Jo Raduš na sudocream sem totálně zapoměla, dobrej typ, hned pujdu ty nohy napatlat.
    No sem si bláhově myslela že když Stázka konečně vytuhla a manžel s Viky plavou tak já si vlezu do vany, udělám si pěknou koupel a bude mi hej, no jen sem tam nasypala sul s dubouvou kurou a naložila se tak Stázka spustila takovej řev jako kdyby jí trhaly nehtíky takže sem zase vylezla a šla houpat……8o| :'(

    #883480
    Anonym
    Host

    Tedy, vy jste se rozjely :), já tu měla celý den mamku, tak jsem sem ani nekoukla. Naše mrně je ted úplně tuhé.
    Taky nemám sušičku, není kam dát :(, tak žehlím. Zrovna ted mě to akorát čeká, protože mi došly věci na malou + asi udělám i pár našich a dotáhnu to zítra.
    Tak my už máme kombinézku na zimu … překrásou, nadýchanou, bílou, z mothercare … mamča jí koupila elli k vánocům. Akorát jí bude ted poněkud větší. Velikost 3-6 by jí jednoznačně na celou zimu nevydržela, tak jsme braly 6-9měs. Tak v ní bude chvíli plavat.

    Misho, mě kojící čaj zabírá slušně. Včera jsem mezi kojeníma odstříkávla dávku navíc, takže v 5 odpo jsem měla prsa jak hadr, úplně prázdná. Přítel dával Elli v 8 z lahve. V 9 jsem přišla domů a dala kojčaj (mám teekane) a v noci mě prsa div nepraskla. Většinou mi ten čaj strašně rychle zabere.

    #883481
    Anonym
    Host

    Asi vyzkouším i to pivo, jo homeopatika jsm včera také nasadila a kojící čaj mam od Lerosu možná vyzkouším jinou značku. Když ono je to těžké když se mlíčko tvoří při sání dítěte a ta má trumpetka to pořád ne a ne pochopit jak správně sosat. Taky jsme si říkala, že po kojení zkusím odstříkávat abych laktaci zvýšila, ale měla jsme takovou radost z uklizené odsávačky, že už jí nebudu potřebovat, že se mi nechce vyndavat ani lahvičky. No v úterý jdeme na očkování tak to proberu s MUDr. také mě napadlo zda jsme neprodělali ten růstový spurt. Četla jsme že přikládat každou chvilku aby bylo mlíčko, ale on se vzteká a nehce… a zase mi přijde blbé abysi každou hodinku vytáhnul minimum a úplně jsme mu to rozhodila.
    U nás se také spí cca 45 min tak jsme zvědavá jak dlouho to vydrží. Také máme bílou kombinézku heboučkou jak plyšák a je nám dost velká a to u ní psali, že je na new born kupovala jsem jí na aukru a ona je tak na půl roku.
    No objednala jsme na MALL tu krabici plenek a ještě pár věcí, opět vložky do podrpdy snad už poslední krabici teď už není taková spotřeba tak to ve středu dovezou.
    Tak sjem zvědavá na dnešní noc, ale partner je doma tak určitě malej bude vzorný, pak mi to nikdo nevěří že takhle vyvádí. Můj tatka přijel a malej spinkal apk se probral a smál se tak prý že není možné že by zlobil 🙂

    #883482
    Anonym
    Host

    Já chci taky sušičkúú! Ale manželovi se to nelíbí, no možná ještě zkusím zapůsobit – proti mé vůli máme myčku, tak bych sušičku zasloužila, ne?:) Hlavně teď kvůli těm plínám – na balkoně to schlo krásně, doma to už taková hitparáda není… Jinak s žehlením pro malýho já to pěkně flákám, jsem ráda Raduš, že mě v tom nenecháváš samotnou:P Misho, Radovan mi u kojení usíná skoro vždycky, jinak řečeno nechávám ho obvykle, než bradavku sám pustí a to bývá až ve spánku:D Já jsem strašně zvědavá, co přinese co se kojicího režimu týče dnešní noc – je to nějak pořád jinak:|

    #883483
    Anonym
    Host

    Včelko:mně se začaly dělat na vnějších stranách rukou takové malé bílé tečky, které jsem nikdy neměla!V těhotenství jsem měla krásnou pleť teď už mám sem tam i na obličeji:o(
    Kači:To jsem nevěděla,že se nemusí už žehlit, já to žehlím pořád z obou stran…:P
    Leni:mně přišla s tou plínkou právě srandovní 🙂 To neva, že v ní bude plavat-my ji máme taky větší a je to lepší!
    Misho:taky mi usíná, dnes jsme měli jet doktorovi s nožkama má je dobrý tak jsem si oddychla a jedla jen chvíli a usnula, tak jsem měla obavu, přes den kojím po 2h:P , v noci je to lepčí – v 21h a pak ve 4h a 7h .
    Já piju kojenecký taky a ještě fenyklový, a to třikrát denně, nechutnají mi:P
    Necháváte mimča plakat?Nebo se je snažíte za každou cenu utišit?Řeším to sama ze sebou jestli ji můžu nechat brečet:Když je napapaná, přebalená,….?A řve, jak tur…Díky za Vaše názory, pomáháte mi:)

    #883484
    Anonym
    Host

    Radunko, já slyšela, že je nutné žehlit v šestinedělí – a myslím, že ani to jsem nevydržela, Radovánek nemá s kůží žádné problémy, ani opruzeniny na zadečku, tak jsem zkusila, co to udělá a ono to nedělá nic, tak na to prdím:P U mě ta lenost začala u plínek, no a ty bodynka jsou tak malý, že ani nezvládnou být nějak pomačkaný, takže bych to žehlila spíš kvůli té hygieně, ale jak vidno, tak není nutno – aspoň u nás…Jo a třeba u nás je plína módním doplňkem – pod bodynko bych ji celou nenarvala ani náhodou:D A pokud malej vyloženě řve jak tur, tak bych to asi nezvládla ho nechat… Nechávám ho brblat a stěžovat si, ale jak to přechází do pláče, tak jdu k němu, zkusím utěšit a když to nepomáhá, jde do náruče. Akorátže on je takovej dost pohodář a bečí téměř výhradně, když má opravdu hlad – a to z té pohody dokáže velice rychle přejít v hysťák – ale aspoň to mám pak jasný, že je to hlad. Ale bojím se, že na tuhle otázku není jednoznačná odpověď, se píše, že třeba některé děti si potřebují před spánkem pobrečet a tak…

    #883485
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Radunko, ty věci na rukou mám taky, ale leta, jmenuje se to „petechie“ a tím se z těla které je hodně zatížené odvádí ještě to co by tam být nemuselo, u mě sou to permanentní alergie na něco, pomáhá na to panthenol gel, ten i hezky voní. Lepší se to po jemném kartáčkování při koupání.
    Jinak s tím řvaním. U Viky jsem byla hned jen pípla, myslím že není rozmazlená a to má teď období vztekání. Stázka když řve tak neběžím okamžitě, ale po chviličce, když už vím že asi nestichne. Dneska třeba řvala furt tak už dělám to že když jím nebo něco dělám u čeho sedím či stojím tak si jí při řvu dám do křesílka a nohou jí houpu, to většinou pomůže. Nebo jí houpe Viky, to je pomocnice, jen někdy to vypadá že jí chce spíš vyklepat z křesílka nebo tý houpací sítě….

    #883486
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Kačko my máme sušičku co sežere míň než žehlička za hodinu žehlení plen. Tak navrhni muži že když pořídí sušičku tak ti ušetří čas na lepší věci…..jaký ať si rozmyslí sám 😛 a už nikdy nebude chtít nosit spodní prádlo ze šňůry na prádlo, protože ze sušičky je to dokonalý. Jo a ušetříte i za aviváže….korunka ke korunce 🙂

    #883487
    Anonym
    Host

    Kači, já právě žehlím a asi ještě budu, zatím. Teda holky, já jsem nevěděla, že je sušička taková dobrá věc!
    Andrejka právě když začne bečet, tak bečí a uklidní ji jen náruč popřípadě v nejhorším případě digestoř a má náruč:) . Takže ji musím vzít a chovat…sama nepřestane, nepomůže ani když ji dám do vibračního lehátka, pustím melodii…
    Včelko, děkuju za doporučení
    Trochu na odlehčenííí: Holky zpráva dne: Agáta Hanychová přestala kojit a už nemá 10tky:D
    Přeji pěkný večer a klidnou noc

    #883488
    Anonym
    Host

    Vcelko nemůžeš tu udělat reklamu na konkrétní typ sušičky?:) Abych věděla po čem se tak koukat? Jinak s tím spodním prádlem nevím – aviváž nepoužívám tak ani tak, jen ocet, máme hodně tvrdou vodu – no a když můj muž náhodou věší prádlo, tak není schopnej to ani srovnat, takže třeba ponožky nechá seschnout ve slepeném tvrdém chuchvalci, trenýrky a kalhotky zrovna tak a vůbec mu to nevadí:P

    #883489
    Anonym
    Host

    Radunko, tak já neporadím. Nám moc nepláče bezdůvodně. Důvody má – hlad a bolavé řicho – obojí pak stojí za to. Zrovna ted večer se mohla protrhnout. Pomohla jsem jí vykadit a řvala dál, asi to nebylo všechno, ale nakonec usnula asi vyčerpáním. Ani moc nejedla, takže očekávám noc nic moc.
    U nás normálně funguje koupel, krmení a spát. Jak jí položím, tak začne sice plakat, ale strčím dudlu a jak se přisosne, tak už jí padají víčka a během pár vteřin spí. Občas se po půlhodce probere, tak si začne v postýlce broukat a máchat rukama, ale je strašně hodná. Když se pak třeba přijdu podívat, tak hodí úsměv přes celou tvářičku 🙂

    Jo a my máme dnes pohybový úspěch. Ráno jsem mamce ukazovala, jak pase koníky. Tak jsem jí s pomocí přetočila na bříško. Pak chvilku pásla, zvedala se na ručičkách a držela hlavičku (už jí téměř nepokládá) a pak najednou koukám a ona zaklonila hlavičku, mrskla nohou a zadečkem, hlavičku položila na postel a byla na zádech. Naprosto sama. Asi se jí to zalíbilo, protože nám to zopákla asi 4x. Ale odpoledne už to přítelovi ukázat nechtěla :(.

    #883490
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Radunko já měla problém že mi malý usínal jen na rukách dokonce jsem ho párkrát vyndala i z kočárku uspala na rukách a pak ho tam vrátila a to už jsem si řekla STOP vždyť on za celý den neusne jinak než na rukách a při každém zaplakání ho hned beru.
    Tak jsem začala- dala jsem ho do postýlky a odešla samozřejmě řev tak jsem si dala k ní židli a seděla u něj ale chytnul záchvat vzteku tak zas uklidnit na ruky a po zklidnění do postýlky no zas řev celou dobu jsem seděla u postýlky a držela mu ruku a pak usnul…2dny to bylo hodně těžké a teď většinou usne sám u postýlky sedím málo a někdy poplakává ale usne. Přes den ho nechám hrát na hrací dece někdy taky kňourá ale neberu ho hned někdy se uklidní a pak směje na hračky a je spokojený dokonce i už tak na té dečce usnul. Už poznám kdy řve opravdu hlady a nebo že bolí bříšky a kdy to jen jak se říká tahne to z paty 😀
    V lehátku taky ze začátku plakal a bylo jedno jestli vibrovalo nebo né:O al ted když si ho dám do kuchyně tak z něj na mě kouká já třeba zpívám nebo jen tak mluvím a vařím a Martínek je spokojený.
    Zkoušej po chvilkách malou nechat plakat a uvidíš při záchvutu pláče a vzteku uklidnit a pak zas položit chce to trpělivost a čas.

    #883491
    Anonym
    Host

    Tak Sebastianek se rozhodnul, že bude papat i v noci po 3 hodinách tak že týden kdy jsme se radovala jak spinká klidně 5 hodin jsou ty tam 🙁 ach jo… třeba se to zase časem zlepší.
    Jinak Leni vy jstetedy napřed, hezky pasete a rovnou na zádíčka, to Seb z toho nadšený není, al je pravda, že to občas flákáme…
    Jinak s brekem, většinou když začne tak na něj zkoušíme mluvit, hladit ho a snažíme se ho nepbrat to pouze v případě večer abychom nerušili sousedy apod. ale u nás ten brekot není častý nebo je to chvilka.
    Já chci taky sušičku ale fakt jí nemáme kam dát :-(, možná za pár let až budeme dělat třeba rekonstrukci koupelny tak by se někam dala snad dát

    #883492
    Anonym
    Host

    Máme za sebou první očkování. Elli se nechala v klidu píchnout, pak asi minutu přemýšlela, co se děje a pak spustila parádní sirénu. Naštěstí docela rychle ustala. No a pak dostala rotaviry. sestřička se bála, aby to neplivala, jenže to nezná naší kočičku. Co jde sníst, tak to rozhodně neodmítá. Ona tu vakcínu s chutí snědla :). Máme 5,5kg, ale délka se neměřila, budu muset sama. Dostala jsem radu na to, aby líp kadila .. ob den ovesnou kaši, tak to vyzkouším (a pak švestky, kompoty a tak). A za 14 dní dostaneme náušničky, tak babička bude mít radost.

    Misho, já ted nevím, jestli to přetáčení na zádíka není na škodu. Ona ráno přešla rovnou na sudy :). Já jí pomohla za ručičku na bříško a ona místo aby pásla koníky a trénovala, tak plynule pokračovala a už sama se točila na záda. Ale je super, že jí to jde na obě strany 🙂

    Podle vašeho nadšení … taky bych stála o sušičku, jen není kam. Možná vymyslet, jak to pověsit na zed, jenže tam kde by to šlo, je jen tenká příčka :(. Nebo náhodou, nejsou kombinace sušička + pračka? Akorát by to bylo torchu vyhazování peněž, pračku máme 2 roky.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,341. až 2,355. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist