Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,386. až 2,400. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #883523
    Anonym
    Host

    Kačko, uvidíš, to bude přechodné, už jsem taky měla den, kdy se mi prsa zdála úplně prázdná, nicméně elli hladem teda neplakala. Do druhého dne se mi to spravilo. Misha to má asi horší :(.

    Dneska jsem vyzkoušela fusak, ten emitexový. Teda do kočáru se nám hodí naprosto super. Člověk by neřekl, že k tomu kočárku původně nepatří. Dneska se osvědčil, Elli v něm byla oblečená jako na doma a zima jí nebyla, tak uvidím. Na ležící mimi se zdá dobrý, i měla Elli kolem dost místa, tak má zatím kam růst. Ale na 3leté dítě ho fakt nevidím. Budu doufat, že nám bude stačit na příští zimu.

    #883524
    Anonym
    Host

    No já si to opravdu užívám, je to divné, ale já se tak těším až budeme moc dlabat i něco jiného než MM, furt se toho nechci vzdát, ale občas jsem silami úplně v …., navíc si člověk chce doma postěžovat a očekává nějakoup odporu a přítel furt nechápe co řeším ,když malý hlady nebrečí, přibírá a čůrá :-). Jenže fakt nechápe, že nakrmit dítě 1-2x deně dostatečně a pak sním bojovat není zrovna OK, při představě, že sním někde budu a budu ho potřebovat nakrmit mimo domov a začne tato scéna tak to bude super. No příští víkend jedeme na chatu tak opět potáhnu jak odsavačku tak UM kdyby něco a to nás v listopadu čeká ta mini dovča v hotelu tak snad se dítě umoudří nebo nevím. Mám pocit, že seb má malý žaludek, protože když do něj nacpu z obou prsou cca 120 ml tak se nedožaduje po 3 hod, když mu chci dát tak si cucne a pak zanče brečet a nechce tak asi je pořád plnej, jen kdyby večer nechtěl po 3 hodinách. No teď jsme koupali a máme 5.370g tak že za 14 dní přibral 330g

    #883525
    Anonym
    Host

    Misho, to není zas tak málo to přibírání ne? Já ted koukala, že my za 3 týdny 500g, to je skoro totéž. Jen u nás je krmení bez vztekání a bojů. Na ten přírůstek paní doktorka neříkala nic, určitě by řekla, kdyby to bylo špatně. Máme sice celkově víc než Seb, ale to je tím jejím přibíráním ve 3. týdnu.
    Zkoušela jsi, kolik ti ted vypije z lahve? Víš, tak by se možná dalo zjistit, jestli ten jeho žaludek je malý nebo jestli už je jen líný tahat. Mě v úterý z lahve vypila celých 150ml. Přítel měl nakázáno jí to u 100-120 zkusit vzít, ale neměl šanci. A pak jí pěkně bolelo bříško, jenže ono to teklo snadno tak sosala dokud to šlo, kdežto u prsa vytuhne a už nemá sílu.

    #883526
    Anonym
    Host

    Jo, Misho, to věřím, že to člověka naprosto deptá, když není schopnej nakojit tak, jak by si představoval, u vás je to už hodně dlouho… Na druhou stranu na to mám dost pohled tvého přítele, no jo, pro mě je prostě nepředstavitelné, že by si malej neřekl, když má hlad, tak se do toho asi neumím vžít, protože Radovan si říká hodně důrazně – o to víc jsem zoufalá, když mi dává najevo, jak moc by chtěl a já mu nemám co dát – nemám koupený ani žádný příkrm, takže pokud bude brečet hlady a pořádně neusne, tak nechci tu dnešní noc vidět:( Jak jsem posledně psala, tak mu ten spánek vydržel deset minut…

    #883527
    Anonym
    Host

    Tak já z obou prsou teď vypotila 100 ml to je fakt zoufalost, Seb tedy nedává známku, že by dál dlabal, ale kdyby to teklo tak asi jo, jen tak jako naříkal…Ty večery jsou fakt divné. No Leni když ten první měsíc byl na lahvičc tak jsme mu odstříkávala 90-120 ml a vypil to většinou vše a to mu byli š-4 týdny a teď už běží 3 měsíc a on chudák má stejné dávky… nezkoušela jsem mu dát flašku, mám strach, že nebude chtít prso, přijde mi dost mazanej, ale nevím…jako zkouška by to bylo OK, ale věřím že to na 99,9% vypije at tam bude 50 nebo 150 ml to občas z obou prsou vypotím. Jednou jsem mu ale z lahve dali skoro 140 ale to byla UM a dost trpěl na bříško, no nevím asi zkusím odstříkat a dokrmit ho, jen se bojím aby se to nestalo pravidelností nechci zase 3/4 dne strávit kojením a odstříkáváním a sterilizací věcí. Tedy pokud něco odstříkám 🙂

    #883528
    Anonym
    Host

    Tak jsme po 40 min po kojení odstříkala za cca 7 min necelých 70 ml jen na zkoušku zda je mlíčko a zda si malý vezme. Tak že mlíčko je mám prostě líné dítě, které se radši spokojí s málem než by se snažilo a stejně si to z flašky nevzal prostě nechce. Tak asi budu muset začít věřit tomu, že mu snad ty pidi porce co dlabal před měsíce a něco stačí… navíc to vypadalo, jako by z té flašky neuměl pít 🙂

    #883529
    Anonym
    Host

    Misho, to jsi odstříkala docela dost. Vím moc dobře, že odstříkat 60ml, mi dá fakt dost práce. A dělat to po kojení u mě nepřipadá v úvahu. Těch 150ml ze sebe tahám většinou na 3-4x během dne, vždy v půlce mezi krmením. No nezávidím. Já mám to úterý, kdy chci jít večer zpívat, vždycky celé zabité právě kvůli odstříkávání.

    Kačko, já už tu rezervu UM mám. Kamarádka mi poradila koupit v lékárně jednodávkovku nurilonu…asi 10Kč. Tak mám od včera 2ks, takže případnou hodně blbou noc bychom asi přežily.

    #883530
    Anonym
    Host

    Leni, my máme taky ten emitexový, myslím, že Včelak mě vyděsila, že je prý nic moc…Zatím mi přijde o.k,.ale taky si myslím, že do tří let nebude.Jaký máš?My máme se sněhovou vložkou, teda vločkou -zamlíkovaný mozek:o))
    Misho: říkám si, že by pro Tebe bylo lepší přejít na UM, víš, že si myslím, že by jsi byla daleko víc v pohodě a víc by jsi si Sebíka užívala, takhle pořád řešíš, kolik vypil, jak pil…a navíc si teda myslím, že ten přírustek je úplně o.k!Že by jsi se měla prostě líp. Každopádně by jsi si zasloužila bobříka vytrvalosti!Ale cO bobříka, POŘÁDNÝHO BOBRA:D . A fakt mu to asi stačí, vypadá spokojeně,ne?
    Holky my včera kojili v 20:30 a pak dnes ráno až v 6:30!Parádní noc. Zítra nás čeká vítání občánků, jsem docela nervózní:P – co malé na sebe, co já na sebe,…budeme slintat, blinkat nebo se pokakáme?…vzít náhradní body i šatky?jééééé, jediná Ája je v pohodě:)
    Jinak jak málo kakáme tak to pak stojí za to, teď týden donekonečna přepírám pokajděné body, no spíš posrajděné!Je to pruh i někdy 10cm nad plínkou si říkám, jestli nedělám něco blbě. Ale dávám ji to vždy stejně, tak Vám nevííím:O
    Mějte hezký večer a klidnou noc

    #883531
    Anonym
    Host

    A jak dlouho trvá Leni, než to odstříkáš?
    Pochopila jsem správně, že se dá koupit jedna dávka UM Nutrilonu a stojí kolem 10Kč? Asi si ji pro jistotu taky koupím….Sice fakt problémy s mlíkem nemám (ťuk ťuk na dřevo), s kojením ani s jejím papáním – ty byly jen v porodnici, ale jistota je jistota.

    #883532
    Anonym
    Host

    Jj, Radunko, já jdu hned zítra pro to do lékárny, díky za tip, Leni. My právě doteď jediný problém s krmením neměli – jen to tvrdnutí prsa dvakrát, no a z ničeho nic tohle – ale normálně malej už od sedmi spí, tak to třeba nebude tak strašný…

    #883533
    Anonym
    Host

    Náš prďous se dopoledne hlásil po necelých 2,5 hodinách a od jedné hodiny chce každou hodinu a půl :O Dneska nepil nikdy déle než 10 minut, někdy i jen 5 a usnul… Také 2x kakal. A přesto mu ještě večer teklo mlíko dobře a za dnešek přibral 50g. Tak tomu fakt nerozumím. Přijde mi, že pije hrozně málo (dnešek je vyjímka co se týče počtu kojení, celkem 9x, ale zase hrozně krátce a samo blinkání), jindy pije tak 5x-6x, ale také žádné dlouhé sosání. A přesto za čtyři dny přibral 170g. Ale čekám, že se zase na váze na pár dní zastaví nebo dokonce klesne (jako obvykle). Dneska jsem to říkala kamarádce, že si myslím, že je to asi ten tříměsíční růstový spurt a ona mi potvrdila, že měla ve 3 měsících to samé a kojila každou 1,5 hodinu. Hlavně to prý nemám vzdávat. To mě teda ani nenapadlo. Prsa mi přijdou dost měkká, ale asi mlíko pořád nějaké je, malému se kolem rtíků drží mlíko a kolikrát se pustí a ještě mu z pusinky vyteče mlíko, které nespolkl. Takže holky, která ještě nejste na pokraji sil, vydržte!!! 330g za 2 týdny je úkázkový přírůstek (mezi doporučovanými 120 a 210g za týden).

    #883534
    Anonym
    Host

    Radunko, fusak mám sv. modrá + tm. modrá … naprosto stejné 2 odstíny modré jako má kočárek :). Je to paráda a na tom přehybu u brady je vyšitá vločka. Zdá se teploučký, ted musím zrovna ven a jsou tam 3 stupně, tak jsem ráda, že jsem včera ozkoušela :). A asi dám i rukavičky.

    Odstříkávám ručně (manuální odsávačka ze mě nevytáhne ani kapku a bolí to), vždycky v půlce mezi krmením, takže jakoby kojím po 1,5h. Ráno se snažím odstříkat co nejvíc, po noci mi to parádně teče (fakt stříká) a mám cca 70-80ml za 15 min. Pak to dá víc a víc práce. Většinou posledních 20ml mám už dost velký problém z prsou vytáhnout a cítím že i elli má pak problém s krmením. Prostě je problém vytáhnout dávku navíc k běžnému krmení, jak je tvorba mlíka už přizpůsobená na tu potřebu. Musím se vždy krotit, abych neodstříkávala až na dno, aby zbylo na kojení. Ted jsem si řekla, že zkusím začít pozdě večer den předtím. Nedovedu si představit, že odstříkávám na každé kojení, jak musela Misha.

    Jo, existují takové „zkušební“ pytlíčky Nutrilonu, fakt za 10kč. Je to přesně 1 dávka krmení (133ml). Kupovala jsem v lékárně. Mám to jako rezervu, kdyby náhodou…. Nemívají toho moc, mě dala paní 2 pytlíčky. Dala mi ten pro nejmenší, ale viděla jsem, že měla v ruce i pro starší děti.

    #883535
    Anonym
    Host

    Máno, u nás je takový den (i noc) občas taky, to jsem pak nervozní co se děje. Ale zatím se to vždy další den upravilo. Elli chtěla tento týden 2 noci po sobě (ne+po) strašně často pít a pak najednou klid, dnes jsem dokonce krmila ve 20h, pak ve 3h a pak až v 7h, mezi krásně spinkala a spí doted :).
    Jo a mám taky zkušenost, že i z těch měkkých prsou se nají. Ten nutrilon bych dávala až fakt v nouzi.

    #883536
    Anonym
    Host

    Jo jednorázovku nutrilonu máme také, měla jsem i tu malou krabici 300g. ale musí se po otevření do měsíce spotřebovat tak letela do koše, tohle je ideální. Jinak na stránkách nutrilonu se to dá koupit za těch 10 kč. No odstříkání šlo dobře možná i díky odsávačce, nedovedu si to ručně představit a myslím, že bych odsála více, jen sjem to chtěla zkusit. Stejně nebyl zájem, teď budu pomalu vyhazovat zamražená mlíčka v mrazáku už tam budou 3 měsíc….
    U nás se opět dlabalo v noci po 3 hodinách a teď je to 3,5 a moc zájem není, přijde mi jak kdyby sei uchovával zásoby

    #883537
    Anonym
    Host

    Tak Radunko a ted jsem si na tebe vzpomněla. Elli kadila naposled ve středu, no a ted sedím u PC a slyším z postýlky ránu jak z děla. Ona si prdla do plíny a bylo jasné, že kadila. Tak jsem ji zvedla na přebalení, po cestě do koupelny přidala druhou dávku a když jsem jí rozepínala katata a body tak dala ještě třetí dávku. No, co měla v plíně, to nejde popsat a ten smrádek už vůbec ne :). Kdybych to náhodou nezachytla a zůstala v tom ležet, tak zřejmě peru komplet celou postýlku.

    Misho, co Palladium? Já si ted na internetu v Alpinepro vyhlédla překrásnou bundu, tak se půjdu navečer podívat do Harfy a do Fénixu, jestli jí nemají. Takovou parádní na vycházky s kočárkem … samozřejmě modrou, at ladíme 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,386. až 2,400. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist