Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,446. až 2,460. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #883583
    Anonym
    Host

    Včelko, já chtěla nabídnout guláš z vepřového se zelím .. segedin, ten umím asi za 50 min a to se tomu 40 min nemusím věnovat, protože se jen dusí maso do změknutí. To používám, když fakt nemám čas, chut vařit a potřebuju zasytit přítele :). Ještě je stejná verze se zelenýma fazolkama. A nebo kuřecí kousky do trouby, s chlebem nebo rýží nebo bramorama. To se taky dělá samo :). Pokud bezmasé, tak třeba zapékané brambory … to umím asi na 4 způsoby :). Celkově vařím tak, že mi to dá minimum práce. Snažím se, abych v kuchyni byla hotová do 30ti min a pak se to třeba samo zapékalo v troubě.

    Ježiš, já se dneska nějak nudím :). Je to vidět, pořád jen píšu sem :). Elli celé dopoledne spí a jak jsem u mamky, tak nemusím dělat vůbec nic.

    #883584
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Leni jak děláš ty kuřecí kousky do trouby děcka mají od zitra prázdniny a já zas nevím co :^) takže bych zkusila něco nového. Včera sem dělala uzené s kaší uzené sem uvařila tak byla i polévka děcka to měli i na večeři milují to s kačší a dnes sme to dojedli s mojim a dnes na večeři udělám palačinky s banánem to děti taky. mají rádi:P ..do těsta přidám nakrájené banány trošku víc mouky a smažím jako lívánce.

    #883585
    Anonym
    Host

    Leni bunda super, má hodně podobnou :-). Já po tmě krmím máme v ložnici jen takové to malinké modré světýlko v zásuvce tak že OK.
    Tak máme očkování za sebou, trochu brekotu, ale OK. Seb váží 5.455g a neměřilo se 🙁 tak snad příště. Normálně jsme si doktorce řekla at ho prohlédne, že zase válčíme, tak za 14 dní přibral 315g to je prý hezké to byl tam ten týden kdy nepřibral skoro vůbec, tak proto tak málo. Jinak jsem jí nesla ukázat jak dlabe od pátku v jaké časy a kolik vypil a i o té dnešní noci. Řekla že je úplně v pořádku a že se to stát může, že to je asi bříško koliky, proto že byl tak neklidný, prý jak se děti přisajou a pouštějí tak je to převážně bříško nebo moc nalitý prs, ale já zkusila oba. Prý to že pije 600-700 ml za 24 hod je OK prý mu to stačí. Jinak říkala, že ten třetí měsíc je zvláštní, že může mít i růstový spurt, tak jsme jí řekla, ale to děti přeci furt chtějí jíst ne, a ona, že to tak není u každého, že některé to mají naopak. No pokud bude přibývat i nadále stejně tak to máme nechat být. Jinak mi řekla at vysadím ten babcalm a zkusíme teď dávat něco jiného, že to třeba bude lepší. A přitom mi kadíme pořád tak jsme si myslela že to bříško být nemůže.
    Tak další očkování máme 11.11. to jdeme i na kyčle tak to bude vše při jednom a bude další prhlídka

    #883586
    Anonym
    Host

    Raduš, na tom není nic nového :), jen jsem to dávala jako rychlou možnost. Klasicky koupím levná kuřecí stehna/čtvrtky … je možné to vykostit a nebo jen rozdělit vždy na půlku (občas to dělám i z libové vepřové krkovice). No a kousky pokapu olivovým olejem a posypu trochou soli a bylinek (tymián, rozmarýn) a rozmažu to po tom mase .. nebo jde jakékoliv grilovací koření .. ale spíš dávám ty bylinky. Ještě je verze se strouhankou. Do misky nasypat strouhanku do ní bylinky, pak ten každý kousek kuřete potřít olejem a strčit do té bylinkové strouhanky, přimáčknout. No a jedna nebo druhá verze se dá do trouby na rošt, pod to pekáček, aby se zachytila vypečená štáva a zapnout bud horní gril nebo jak jsi zvyklá péct … u mě to dávám cca na 170. Rovnou k tomu strkám i brambůrky. Nechám je ve šlupce, na 1/8ky, do pekáčku nebo misky, zakápnout trošičkou oleje, osolit + tase třeba bylinky (nebo lidi dávají grilovací koření), promíchat a strčit to k tomu masu péct. Dělá se to zároveň a je to asi za 30-40 min hotové (asi podle trouby). Chce to hlídat, aby byly měkké ty brambůrky a kdyžtak je vyndat dřív, pokud ještě není hotové maso. Tu vykapanou štávu z masa pak malinko ředím vodou a je z toho super sos. Já do toho strašně ráda máčím chleba.

    #883587
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Já dělám kuřecí maso s rajčaty, to je taky rychlovka, ale to sme měli nedavno, dám do pekáčku kuřecí kousky trochu osolím naleju na to to rajčata z plechovky, ale ty dražší, obyč. nejsou dobrý na to, trocha bazalky a peče se to samo a k tomu těstoviny, protože ty mi Viky narozdíl od jiných věci neodmítne, takže u nás hlavně těstoviny. Teď jsem dostala rýžovar, tak vaříme i různé druhy rýže, je to v tom vážně rychle, nerozvaří se to a nemusím se starat.

    #883588
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Misho no vidíš, když je malej v pohodě tak zkus být v pohodě taky. S tím pouštěním prsa je fakt že děti když bolí bříško tak chtějí dudat, ale jakmile teče mléko tak je z toho bolí bříško, proto se někdy doporučuje dávat dudlík, protože dítko se s ním uklidní, při dudání se rozjede trávení a pomůže to odcházení prdíků

    #883589
    Anonym
    Host

    Už v poho jsme doktorka mě uklidnila, hlavně když řekla, že to množství mu stačí. No dudík právě zabíral a zase na chvilku usnul, ale přišlo mi divné že bude tak dlouho bez jídla no ale zvládnul to ani ráno nebyl takový zájem. Tak snad to bude už OK, od rána pořád jen kadíme

    #883590
    Anonym
    Host

    Leni, bunda vážně moc pěkná:) Misho, tak to je prima, jak jste dopadli. Trochu mě všichni znervózňujete s tím očkováním. Nám dr. napsal do průkazky první očkování až na tříměsíční prohlídce… no ale tak budu mu důvěřovat:) Vcelko no mně stejně bylo jasný, že můj tip bude k ničemu, protože kdyby náhodou měl někdo doma čerstvé houby, tak by se asi neptal, co vařit:) A těch, co je nejí, je taky hodně, no já jsem všežravec:P Budu si muset někam poznamenat číslo stránky – rychlé recepty se hodí… Tak teďka máme asi rekord – musela jsem dát prso po hodině*-)

    #883591
    Anonym
    Host

    Kačko ono záleží jaké očkování pro malého chceš, některé se začínají dávat hned po 6 týdnu aby se to stihlo, něco tuším musí být naočkováno do 9 týdne myslím, že první dávka něčeho. No zatím jsem bez reakce, ale přiznám se, že si malý chtěl cucnout po hodince a půl a já mám dnes prsa uplně prázdná tak mu přítel dal z flašky UM no moc o to nestál ale 100 vypil a mě snad zaberou čaje a homeopatika, mám to po té noci bez kojení a po těch raníh cucnutí úplně rozhozené on chudák se sám dožadoval prsa a to se už 2 dny nestalo tak jsem toho musela využít že se chce najíst, no odemne si trochu cucnul, ale pěkně ho to sr…., že má hald a ono to teče neteče. Tak snad to další bude už OK.
    Jinak rychlí recept my máme rádi.
    1)Koupím kuřecí paličky (nožičky), dám je do pekáčku zasypu kořením na pečené kuře, dám do pekáčku lžíci oleje a hodně máslové ramy a později malinko podleji a tak 30-45 min před koncem atam nasypu nadrobno nakrájená rjčata a papriky ono to udělá super štávičku a jak se to vypeče no mnamka to můžu pořád, halvně příprava 15 min a pak jen pečení a k tomu brambůrek ten si rozmačkám do sosíku a mnam.
    2) Tohle je super, ale už sjem tak zlenivněla že to neobaluji a koupím vepřové plátky na kámen ty slabounké – http://www.recepty.cz/recept/veprove-rizky-v-testicku-zapecene-se-syrem-1526

    #883592
    Anonym
    Host

    Kacko, buď s očkováním v klidu, já tu mám nejstarší mimi a jdeme až skoro ve 3 měsících. Doktor mi řekl, že pokud nejde do dětského kolektivu (tady chodí děti do jeslí v 2,5 měsících), tak je lepší s očkováním počkat do 3-4měsíce, protože děti pak často moc nejí, tak ať mají na to hladovění sílu 🙂 Maxík (Maxime) je 18.7.
    My měli noc za všechny prachy. Normálně dostal papat před devátou hodinou, pak usnul, ale vzbudil se v 22.45 s pláčem. Tak jsem mu dala zase papat, ale to už mi bylo jasné, že to jen hlad není. V leže totiž kuckal a plakal. Někde chudáček lapil rýmu :S Jakákoli snaha o uložení do postýlky byla následována kuckáním a hrozným pláčem. Takže to nakonec skončilo tak, že jsem seděla v posteli opřená o zeď v takovém polosedě, pololeže, Maxík mi ležel na prsou a spinkal. Vždycky spinkal tak 30-45 minut, pak sebou začal mlít a začal znovu plakat, tak jsem si musela sednout, konejšit ho a zase usnul. Několikrát jsem se ho snažila uložit do postýlky, ale to byl hned záchvat pláče a kuckání (jak mu asi nudle lezly do krku). Já mezitím trošku dřímala, ale protože jsem měla obavu, aby mi nevyklouzl, kdybych usnula, tak jsem toho moc nenaspala. Do toho manžel chrápal, ne moc, ale mě to vytrhávalo z toho slabého spánku. Mlaskat jsem na něj nemohla, abych nebudila Maxíka. Naštěstí se mi podařilo Maxíka po šesté ráno uložit do jeho postýlky na kojící polštář (do polosedu) a od té doby tak skoro pořád spinká. Akorát jsem ho musela vytáhnout dopoledne ven, abychom zajely koupit odsávací hadičku, aby byla doma připravená pro případ, že bude mít ucpaný nos. Zkoušela jsem mu dávat prst k nosíku a je cítit, že jím dýchá. Také při kojení je pořádně přisátý a nedusí se. Nudličky mu odcházejí hlavně když kýchne. Naštěstí nejsou zelené, tak to není na antibiotika. Já už spát nešla, snad ještě zvládnu do půlnoci koukat na Zoufalé manželky v TV (3 díly). Dneska jsem ale porušila svoji zásadu a jeli jdme do obchodu autem a ne s kočárkem. Za prvé kvůli tomu, aby byl Maxík zase brzo v postýlce a za druhé s malými přestávkami docela pršelo, tak abych ještě neulehla já. Teď už je tak polojasno, tak snad se to vypršelo.

    #883593
    Anonym
    Host

    Kačko, my očkovali v necelých 10ti týdnech 1. hexu + rotaviry. Ty rotaviry byly prý na poslední chvíli. Docela mě potěšilo, že mi VZP vrátí 500Kč za vakcíny rotavirů. Vyzvedla jsem si na pojištovně nějaký certifikát, kam má přijít razítko, kde se vakcíny kupují (bud lékárna nebo u mě je to dokotrka, protože jí objednávala ona) a k tomu přiložit oba doklady o zaplacení a vrátí mi 500. Tak super.

    Máni, to nachlazení nezávidím. Strašně se bojím, až něco takového přijde, že budou koukat jak se malá trápí. Ale odsávačku už připravenou máme.
    Misho, ten první recept dělávám hodně podobně, ale na pánvi a s rýží. Říkáme tomu kuřecí mišung :). Jen jsou ty kuřata nakrájená na nudličky a přidává se k tomu zelenina. Je to hotové dřív než se uvaří rýže :).

    #883594
    Anonym
    Host

    Holky já jsem dneska tak líná, že asi přítel bude bez večeře, jsem jak mrtvola, když sjem noc probděla místo prospala. Malý chrápe už přes hodinku v náruči u přítele a ten také chrápe jsou dvojka. Jen dnes nepapáme, tak snad to nebude dohánět v noci, aby bylo co pít 🙂 Možná je také mléka dnes málo jak jsme nespala tak snad se to co nejdříve zlepší. No já mám také nejraději receptyy co se nahážou do hrnce nebo do trouby a už se to dělá samo, ale už nevím co pořád vařit, přijde mi že jíme furt to samé dokola, ale přítel je vděčný strávník tak je to dobré.
    Tak můj tatka už Sebovi pořídil větší autosedačku tak jí máme doma, prý mu jí balit pod stromeček nemusíme 🙂 no a my dostali peníze na koupení nosičů za tažné zařízení za auto, protže teď s malým nejdou dát do auta tak nám ušetřil dost korunek a nemusíme nic vymýšlet.

    #883595
    Anonym
    Host

    Tak já nevím s tím očkováním, já řekla doktorovi, že bych Radovana naočkovala na vše, on že si to teda do příště máme rozmyslet jaké ty vakcíny – no a ono to příště je až 9.11., to už mu budou přes tři měsíce… Takže rotaviry nestíháme, jo? Chjo, mně se ani nechce přemýšlet, su taky mrtvá. Malej nějak dneska nespí – jediný, kdy mi spal, bylo, když jsem ho v zoufalství nabalila do šátku a vypadla do toho hnusu ven přes poledne. Máňo, jak jsi poznala, že má malej rýmu? Teče mu z nosa? Nevím, jestli ji malej třeba taky nemá, když tak prudí, nebo nemůžou už růst zuby? On by fakt chtěl kojit tak po hodině – když jsem zkusila čaj, tak by asi vyžahl celou flašku:S

    #883596
    Anonym
    Host

    Kačko, já nevím, jestli ty rotaviry stíháte nebo ne. Sestřička to nějak složitě propočítávala v kombinaci s jinýma vakcínama, protože chci pro malou i prevenar. Nejdřív mi řekla, že v těch 10ti týdnech dáme 1.hexu a rotaviry až příště a pak najednou začla počítat, jestli stíháme věk dítěte na druhou vakcínu rotavirů a najednou obrátila, že teda ne, že tu 1. rotavirovou musíme dát spou s 1. hexou už ted. Ono tam prý hrají roli nějaké ty ochranné lhůty, kdy se nesmí očkovat… po rotavirech se měsíc nesmí snad vůbec nic očkovat. Příště za měsíc máme dostat 2.hexu + 1. prevenar. Je to na mě nějak moc složité. Nech to na doktorovi, třeba tu kombinaci vakcín vymyslí nějak líp.

    #883597
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    …taky jdeme na první očkování až 8.11.
    Taky jsou chvilky kdy nevím co chce když pořád chvilkama poplakává a nic ho nebaví si říkám že by potřeboval na čele nápis kde by se objevilo co mu je 😀 ale asi by tam bylo taky někdy napsané NEVÍM 😀 dnes byl zrovna den uplakánek od oběda byl nijaký a pak kolem 3 se pěkně pokakošil no ale ted k večeru zas znovu uplakánek a večerní usínání hrozné ale na nic jsem stejně nedošla proč byl tak nespokojený. Byl dnes jak to počasí venku.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,446. až 2,460. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist