Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,461. až 2,475. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #883598
    Anonym
    Host

    Já myslím, že to očkování zvládnete. Seb dostal v ukončených dvou měsících HEXU a rotaviry a teď před ukončeným 3 měsícem (včera) Prevenar 13 (pneumokokové nemoci). Ta hexavakcína musí být anočkovaná do 18 měsíců věku dítěte, mezi prvníma dávkama je měsíc pauza a mezi 3 a 4 dávkou půl roku. Jen některé se nedají kombinovat nebo je to pro mrne velká zátěž. No tak u nás kojení bez brekotu od včera, ale zase usínáme a tak stihneme jen jedno prso tak že výkony nic moc, ted si cucnul a usnul, ale v noci se sice nechal 3x nakrmit ale moc se nespalo pořád talčil a kopal nožkama tak snad se to zlepší nasadila sjem mu ten lafex

    #883599
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Já myslím že teď mají dr docela problém se orientovat v očkování protože když byla povinná tuberkuloza tak se hexa mohla dávat až od 13 týdnů a od 2měsíců rotaviry, ale teď rotaviry můžou být už v 6týdnech a hexa od dvou měsíců, a bud se to musí očkovat najednou třeba obě očkování jinak se mezi dávkama musí dodržovat 14dnů do toho se jim motá Prevenar. My máme lepší zkušenost s tím že se dá co jde najednou, třeba tři očkování naráz než každých 14dnů chodit na jedno. Do toho každej dr. počítá s nějakou rezervou kdyby dítko onemocnělo, protože to se očkovat nemůže alespoň deset dnů po ukončení nemoci. U Viky jsme to měli kolikrát jen taktak, protože blbá rýmička to může pěkně odsunout a už se to veze aby se stíhali termíny, jinak je to v ……..

    #883600
    Anonym
    Host

    Holky nemáte nějaký fígl, když dítko odmítá jeden prs. Seb mi prostě od rána protestuje a nechce z něho pít, občas se přisaje ale jen omylem a pak se vzteká ani v leže to nepomohlo tak nevím jak ho mám pořádně nakrmit z druhého jsem krmila teď 2x po trošce, nějak nic moc tam není.Přitom v noci a včera z něho pil, ale je pravda, že jsem musela začína tím druhým, ale ted jak zjistí že jsem ho přehodila tak nepije i polohy jsme zkusila všeljaké

    #883601
    Anonym
    Host

    Misho, fígl nemám. Když mi nedávno odmítala jeden, tak si pamatuju, že jsem i 3x za sebou dávala ten druhý a v noci byla tak zmatená, že lapla i ten který nechtěla. Byl to docela boj, protože v tom prsu, které jí nevadilo, pak už nebylo dost mléka. Tak možná i hlady vzala na milost ten odmítaný. Jenže to u vás asi nehrozí, s tím tvojím malým lenochem, co?

    #883602
    Anonym
    Host

    No prvě, já už tomu nerozumím, já fkat nemůžu mít ani jeden den bez problémů aby pil pořádně a něco nevymýšlel. Včera mi pil z obou normálně a v noci také a teď se u něj začne kroutit a vztekat tak dám druhý ten si vezme, ale nic moc a když ho přehodím tak nepije. No já ho právě z jednoho nenakrmím v 8 pil jen 70ml a tvrdě usnul a v 10 jen 40ml ted spí v židličce. Nevím zda to zase není bříško, doktorka včera říkala, že když se takhle vztekají a kroutí, že je bolí bříško, jak se to tam sáním rozpohybubuje že m uto vadí. Jenže tohle si pamatuji, že bylo ten první měsíc pak dlouho nic i u kojení kadil a teď to cítovi asi zase vadí. Normálně si připadám jak blázen

    #883603
    Anonym
    Host

    Misho, já nevím, jestli ho náhodou nestresuješ „přes sebe“. Třeba to vážení před a po jídle, počítání kolik zrovna vypil, kolik vypil za den, kolikrát denně pil atd. Já třeba vím, že Maxík nevypije za den tu 1/6 váhy, ale je mi to jedno. Přibývá týdně tak jak má, takže nic víc neřeším. Minulý týden třeba přibral „jen“ 140g místo obvyklých 200g, ale když se to spočítá za měsíc, tak je to v pohodě. Maxík třeba teď při té rýmě zhubl za den 30g, ale vím, že to zase nabere zpátky, holt je teď víc spavý, méně často jí a čerpá síly ve spánku.
    Kacko, tu rýmu jsem poznala hned. Jak se začal v noci kuckat, tak jsem ho zvedla a v nosánku jsem viděla nudličky (jen po krajích, ne v celé dírce) a pak kýchnul a nudlička mu vyběhla sama až kdoví kam. Dřív také občas kýchnul, ale to bylo „na sucho“. Na dnešek už ležel v postýlce podložený kojícím polštářem a bylo to v pohodě. Poslední krmení v 21h a pak až v 7.30h. Tak i já jsem se vyspala. Tak takhle jsem poznala, že má rýmu 🙂 Nudličky neodsávám, nechávám je volně odtékat. Protože jak odsávání, tak smrkání (u dospělých) dráždí sliznice a nudle se pak tvoří ještě víc. Takže jen nudličky otírám, případně čistím kraj nosíku vatovými tampony namočenými do fyziologického roztoku (to hlavně ráno, když má nosík olepený). Odsávala bych až kdyby se mu špatně dýchalo při kojení nebo viditelně dýchal pusinkou. Takže při té bídě je to vlastně v pohodě. Ale radši to zaťukám 😛
    Já jsem se o očkování moc nazajímala, nechala jsem to na doktorovi. Minulou návštěvu mi dal předpis do lékárny na Hexavakcínu a Prevenar13, o žádných rotavirech jsme se nebavili (to je proti průjmům?). Stejně bych je asi ani nedávala. To je pravda, že i rýma posouvá očkování???

    #883604
    Anonym
    Host

    Je to z ničeho nic už mu vadí ta poloha že ho mám na té straně, z prsa si cucnu ted asi 2x v leže tedy on ležel a já nad ním, ale takhle v předklonu to moc teče, ale prostě nehce a samo už je protivný a hladová jen že v tom druhém skoro nic není to mu dávám od rána a je tam jen tak na cucnutí ak nevím zkusím počkat do dvou protože to už bude dlouhá doba od posledního cucnutí a když tak budu muset udělat UM :'( a to včera pil normálně i v noci lae nezabrala ani ložnice na kojení

    #883605
    Anonym
    Host

    Dnes jsem viděla dopoledne v TV pořad pro maminky, tentokrát zaměřený na „zbavování se dudlíku“. Tady je totiž běžné, že děti mají dudlík hoooodně dlouho. A jestli si některá z vás myslí, že hodně dlouho je třeba 4 roky, tak jste na velkém omylu. Byly tam dvě maminky, syn jedné měl dudlíka do 5,5 let (ta máma sama měla dudlík do 7 let!!!!), druhé dcera do 5 let. Sice dudlík používaly hlavně na noc, ale také v okamžiku, kdy bylo dítě nemocné nebo třeba jen mrzuté. Ale běžně tu na ulicích (nebo v supermarketu) vidíte velké děti (skoro vypadají jako školou povinné), jak mají dudlíka přes den. Mě to teda přijde příšerné. Je to celé postavené na hlavu. Bavila jsem se s franc. kamarádkou, která mi řekla, že kojila kluka skoro do dvou let, ale moc se o tom nezmiňovala, protože to tady berou, že tohle dělají jen „alternativní rodiče“, kteří žijí asi někde v chýši v lese. I půl roku kojení je docela dlouho. Většina nezačíná vůbec nebo kojí jen několik měsíců než dají dítě v 2,5-3 měsících do jeslí. A na druhou stranu tu mají děti dudlíky málem až do maturity.
    Maxíkovi jsem nabídla dudlíka 2x, když byl asi v 1 měsíci na večer plačtivý (prdíčky?), ale podumlal, vypliv ho a ublinklul si. Doktor mi pak potvrdil, že kojené děti spíše dudlík odmítají.

    #883606
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Máňo děti se očkují jen v případě že jsou v pořádku, protože oslabené tělo může reagovat přehnaně nebo jinak než by mělo, takže i rýma, která je pro děti poměrně vážná protože do určitého věku nedýchají pusinkou, očkování posune. Proto i doktor mimino nejdřív prohlídne a poslechne.
    Misho fakt se stresuješ asi až moc, dr ti řekla že přibírá v pohodě a ty stejně vážíš a řešíš jestli to udělal dobře. Když mě Viky taky nejedla tak mi dětská řekla že budu chodit týdně na převážení ale rozhodně mi nedoporučuje vážit před a po kojení, že mě to bude jen stresovat a budu z toho špatná, dítě pak to pozná a odmítne spolupracovat. Děti jsou fakt hodně citlivé na pohodu rodičů a jakákoliv změna v náladě je taky poznamená. My třeba doma na sebe nemůžeme zakřičet ani z legrace protože obě děti hned začnou plakat, přitom se nehádáme ani se nic neděje. Tak se taky dohodni s dětskou, choď tam jednou týdně na převážení a svou váhu zavři někam na zámek a nevyndavej jí. A zkus mu taky věřit že to není jouda co se neumí najíst

    #883607
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Jo Máňo ty dudlíky sou fakt hrozný, loni jsme byly v září v Turecku a bylo tam spousta dětí o hodně starších než Viky a jezdily v kočárku a v puse furt dudlík a když říkám furt tak furt, třeba v bázeně, v moři, na hřišti, naprosto podle mne zbytečně, no a my byly za exoty že je dítě bez dudlíku a chodí samo bez kočárku a to jí bylo 18měsíců. Chápu dudlík když se prořezávají zuby nebo je nějaká nemoc, ale tohle je fakt moc. Já dala Stázce dudlík protože by mě bývala sežrala a ke všemu má ten reflux tak jí nemůžu nechat prso do doby než se pustí ( mám pocit že by se asi sama ani nepustila) a teď ho má taky jen když na něj má náladu

    #883608
    Anonym
    Host

    Já vím máte pravdu, zkusím to napravit 🙂 ted dumlá dudlík a usíná tak uvidíme zda se hlad dostaví, přijde mi že asi moc není… jen mi v židličce přijde klidný a když ho mám v náruči tak tlačí a vyvádí, ted jsem mu dala pecičky na bříško tak uvidíme, dnes ještě nekadil a to je u něj divné my kadíme pořád 🙂

    #883609
    Anonym
    Host

    Mně by posunutí očkování nevadilo, ale v tom případě nesmím doktorovi do telefonu při sjednávání schůzky říct, že měl Maxík rýmu, protože by nám mohl rovnou termín návštěvy posunout a to bych nerada, protože jemu na nějakém dni nesejde, ale jak jsem se dočetla v brožuře zdravotní pojišťovny, tak musím chodit povinně jednou za měsíc na kontrolu (dokonce jsem dostala rozpis v jakém rozpětí lze každou z povinných návštěv doktora udělat) a pokud bych to neudělala, tak můžu přijít o rodinné přídavky. A to bych fakt nechtěla. Vím, že by se to možná dalo nějak vysvětlit třeba tou nemocí, ale raději se chci vyhnout nějakým problémům s pojišťovnou nebo sociálkou. Naopak by měl být rád, že bych k němu chodila častěji, protože o to víc mu pojišťovna zaplatí. Možná to tak dělá, protože si někteří lidé neplatí zdravotní připojištění a tudíž musí část z poplatku platit ze svého.
    Misho, Maxík dneska jedl například jen 3x (7.45 11.10 13.10) a zatím se o jídlo nehlásí a to vypadá, že už je mu daleko líp. První kojení pil asi 12 minut (po 11 hodinovém hladovění v noci), pak 9 a nakonec 8 minut. Chtěla jsem mu při tom 3.krmení dát po odříhnutní ještě jednou napít, ale výsledkem bylo akorát docela velké blinkání.
    Vcelko, vy máte reflux diagnostikovaný nebo jsi to jen usoudila z blinkání???

    #883610
    Anonym
    Host

    U nás se stal zázrak a Seb se nechal nakojit po té 14 hod z obou prsou, asi měl hlad, a holky nevážila jsem <:o) , a od té doby prakticky spí, chvilku v židličce pak u mě a ted je v košíku, ale musím ho pak přeměřit přijde mi pěkně horky tak snad se nedostavilo včerejší očkování. Tak to se ti Maxík asi pěkně nabaštil když blinkal, ale my blinkali dnes také, ale ne z přejezení, ale občas to u krkání máme. No večer nás čeká koupání tak snad bude veselý jako minule to už kopal nožkama tak byla pěkně mokrá koupelna. Dneska je tam tak hnusně a furt prší že jsem jak praštěná také bych spala a spala. No jdu nakráje maso na večeři, včera chudák přítel měl krupicovou kaši byla jsme líná vařit :–)

    #883611
    Anonym
    Host

    Jo dudlík je děsný, synovcovi jsou 2 rok a 4 měsíce a spí s dudlíkem nechápu, přijde mi to ujetý ale prostě to tak má a to nemluvě o tom, že má pořád plínku to je dle mě také už opožděné. Nevím jak je to běžně, ale v mém okolí co mají kamarádky děti tak tak kolem roka a roka a půl chodí krásně na nočník a mají ji třeba jen na noc apod.
    Sebovi dudlík pomáhá při usínání když je přetažený a asi i na bříško, to říkala i doktorka že je dobré při těch kolikách že se tím dumláním to trávení rozpohybuje a jdou prdíci apod.

    #883612
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Misho musím tě pochválit, že jsi nevážila jen tak dál…někde jsem četla že máme těm našim zlatíčkům VÍCE věřit že to kojení zvládnou.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,461. až 2,475. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist