Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,506. až 2,520. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #883643
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, tak jsme zpět z chaty. No první den nic moc Seb nechtěl dlabat, ale doháněl to v noci, tedy já ho přikládala aby to dohnal, a druhý den se nechal normálně i kojit, ale zase nechtěl moc v noci no a dnes přejezd z chaty 160 Km k našim na oběd, tak že opět jiný lidi a jiný prostředí a nakrmit se mi ho podařilo jen v leže, ale v žádném případě nejaká dobrá poloha on na zádech a občas natočil hlavičku na bok nechtěl, tak že usrkává a blbne u toho tak že pka krká skoro hodinu, ale něco tam dal. No v 5 jsme dojeli domu chvilku pokokoukal dal znamení, že se bude dlabat a dokonce v klasické poloze tak pil po minutce se pustil a ono to tak stříkalo, že měl celý obličej od mlíka a řev tak jsme skončili 🙂 asi máme doma cíti 🙂 a ted chrupká ve svém košíku pěkně vykoupaný. No od mamky jsme si hezky navezli dlabání tak nemusím tak 2 dny vařit :-). No ale čerství vzdoušek udělal dobře, já si tam chodila i s malým po obídku lehnout a pak byla velká procházka no a kočárek kolečka a podvozek musel pod vapku protože to byla jedna velká bahnitá koule. Holky a já malého nevážila, byla jsem šikula, tad jsem ho zvážila u koupání, ale před tím měl to minutkové dlabání tak nevím jak na tom jsem tak zítra, ale podle počůraných plínek to žádná sláva nebyla.

    #883644
    Anonym
    Host

    jejda holky,koukám, že píše Misha, že malej je už vykoupanej, tak si říkám, že už tak brzo a ono tu je poslední příspěvek ze včera…:) Leni:jojo ty obličeje nemají chybu!Mě se dnes chechtala, páč jsem si myslela, že se pokakala tak jsem ji celou pradně svlékala, měla dupajdy bez mezinožičkvýho otvoru a ono nic!Chechtala se na celý kolo, byl t jen prďánek!
    Já dlouho nenapsala – návštěvy, byli jsme u našich na „prázdninách“ a tak…takže až teď
    Malou mi ve třech měsících zvážili, musíme se pochlubit – máme skoro dvojnásobek porodní váhy, tedy 5.15 kg a měříme 59cm:o)
    Jinak byla týden zlatá, ale od neděle zase zlobí,…teda přes den, v noci spinká, dneska se dokonce vzbudila na papkání až v 6h! A večer dostala papat ve 21h,..takže toto je paráda, ale zase ji trápí prdíky:o( – a to už máme tři měsíce a kousek…. někdy je to řev, jak u očkování (paní dokotrka mi při očkování říká, tak takhle Vám doma nebrečí,že?No, brečí někdy, řve jak tur:o( ) máme za sebou hexavakcínu a „prvního pneumokoka“. Mějte pěkný večíííír

    #883645
    Anonym
    Host

    Tedy to je zlatíčko když tak chrupká 🙂 dlouho. No u nás snad klídek nastal po týdeních bojích kdy bud nejedl nebo to provázel šílný pláč. Dneska kojíme co 2 hodinky a já se dopuji čaji na kojení protože nějak toho moc není a to mu dávám obě prsa, ale jsem ráda, že baští konečně bez breku a v normálí poloze občas to nešlo jinak než v leže. No my podle váhy máme 5.635g tak že to vypadá, že od úterka přibral 180 g což je super na to, že skoro držel hladovku :-). Jinak jsme Sebovi objednali něco pro zábavu http://www.delfinek.mimishop.cz/detail.php?zbozi=1947098
    Jinak mě po dlouhé době nechal také v noci spinka dýl a to celý 4 hodinky a kousek 🙂

    #883646
    Anonym
    Host

    Teda Radunko, ještě Ty mě tu rozčiluj :), my už týden nespíme a krmíme po 2-3h, minulá noc opět. Začínají ty noci na mě trochu doléhat :(. Dneska se k tomu přidal i profňukaný den. Tak nevím, co s ní je. Pravda, kadí stále málo, prdíky tráp, tak ji to asi v bříšku tlačí, protože ta nálož pak stojí za to. Jenže dneska fnukala i po té náloži a to jsem si myslela, že se jí uleví.
    Já naše kilča odhaduju tak na 5.8-6kg. Vážila jsem se ve čtvrtek s malou na váze pro dospělé a vyšlo 5,7 s oblečením. Taky se blížíme k dvojásobku prodní váhy … tak ještě nám chybí asi 700g, ale to hravě doženeme s Elinčinou žravostí :). Dneska baští taky po 2h. Možná je to teda tím, že má v pusince moučnivku, což prý stěžuje sání, že to mrnata bolí a že pijí mín. Tak možná proto má tak často hlada a je ufnukaná.
    Misho, to hopsadlo se smí používat? Já slyšela názory typu, že se má mrně postavit na nožičky samo a nepomáhat takovýma hračkama. Ale sama jsem to měla, když jsem byla malá. Zrovna včera jsem koukala a svoji rozesmátou fotku v hopsadle mezi dveřma 🙂

    #883647
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Tak to by ti Radunko už mohla malá spát tak pořád 😀
    Já jsem moc ráda že mě malý Marťa spí celou noc už přes měsíc.

    Dnes měl super den na usínání ráno usnul jak brebtal na kolotoč a bušil do hračky zavěšené na postýlce.
    Před obědem usnul u kojení po obědě ve 14h usnul zas u kojení takže sem nešla s ním ven byl by hřích ho probudit oblékáním a v 5 se vzbudil a přišla návštěva tak se dnes projížďka s kočárkem nekonala 🙁 a teď v 20h jsem ho dala do postýlky a koukáním zas na kolotoč do 10min usnul 😀 zlatíčko moje.

    #883648
    Anonym
    Host

    Dneska večer jsem kojila z levého, Maxík se u toho asi po 10-15 minutách kroutil jak píďalka, když jsem ho zvedla na rameno, tak plakal, což byl signál, že ještě nemá dost, tak jsem mu zkusila dát pravé a levé jsme zmáčkla, jestli mu z toho vůbec něco teklo. Okamžitě se objevily bílé ostrůvku a jeden gejzírek mí stříknul až do obličeje. Tak jsem se podívala na manžela, jestli to viděl a on se zubil, že to teda viděl. Maxík pak z pravého cucal ještě docela dlouho. Prostě se mu nelíbilo, jak to neteče dostatečně rychle. Asi mu večer budu zkoušet zase obě. On se teda občas kroutí i přes den, hlavně když ho kojím v sedě, tak si to ulehčuji a lehám si s ním. To ať si potom šermuje ručičkama jak chce.
    Ještě vám musím napsat, co vymyslel manžel. Protože má Maxíka u sebe často po večerním kojení a Maxík u něj usíná, tak vyvinul pozorováním a pokusy metodu zaručené kontroly, jestli malý už opravdu spí – tzv. ručičkový test. Chytne rukávek od pyžamka, zvedne ručičku asi 10 cm a pustí jí. Když spadne dolů jako gumová, tak malý spí. Když se zastaví nebo se Maxík pohne, tak je jasné, že ještě úplně nespí. Teď jsem se ho ptala, jestli Maxík už spal, když ho dával do postýlky a on na to: Ručičkový test byl 3x pozitivní. Zkrátka v sobě nezapře technika 🙂

    Dnes jsme udělali velký procházkový okruh s kočárkem (manžel má dovču, zítra je st. svátek) a potkali jsme souseda s dvojčátky. Tak jsem mu hned děkovala za další dodávku oblečení a vypadá to, že nás budou zásobovat i nadále. Ale na to, že ty věci mají už po jiných dětech, tak jsou fakt v super stavu. Však to také mimina nemají jak zničit. A to ty věci ještě třídí podle toho, jaké je období, aby nám nedávali třeba půlroční věci na léto, když tolik bude Maxíkovi v zimě. A další rodinu zásobují zase podle stáří jejich holčičky. Konečně jsem se také dozvěděla, že je s dětmi doma na „mateřské“ a manželka chodí do práce. Prý jesle pro dva byly pěkně drahé, děti neberou jak jsou plné a navíc kdo ví, co by jim dávali k jídlu atd. Bylo to hezké slyšet tatínka takhle mluvit o péči o děti.

    #883649
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Máňo mě se včera taky malý večer vztekal u prsa a pak si 10min hrál v jídelně v postýlce a když jsem ho po hraní přiložila tak se v klidu nadlabal tak fakt nechápu :^) Mě celkově ty večery se vzteká asi je už večer za celý den nějak unavenější a náladový.
    Jak jsem šla před 23h spát tak jsem na něj koukla jak spí a on nespal kukal na mě tak jsem honem zhasla lampičku a zalezla do postele no ale čekala jsem že se úplně probere a že bude kojení a on se tam pořád mrcošil a škrabal a mantinel a za chvilku ticho a ON SPAL :O
    Jinak jsem dnes u něj vysledovala jak už si vymýšlí. Sem ho nakojila a pak si brknul tak jsem ještě zkusila jestli se nechce dojíst odpovědí mi bylo příšerný křik tak jsem ho zase dala přes rameno ale pořád vřískal tak jsem s ním začala chodit a ticho koukal se přes rameno a byl spokojený tak si říkám dobré uklidnil se tak sem si sedla a ouva :S on zase začal vřískat tak jsem si stoupla a klid tak si říkám no chlapče to teda né tak se sedělo a on vřískal :O 🙂

    #883650
    Anonym
    Host

    Leni pár názorů jsme také četla že to nedoporučují ale ze začátku to má mimčo jak houpačku a nemyslím si, že by ho to učilo až tak moc stát, spíš více negativních jsme slyšela na chodítka, že ty se nedoporučují. Nadruhou stranu by za chvilku nemohl člověk koupit nic. Vem si, že na šátky také panují různé názory…
    Tak u nás večer také boj také prso neteklo jak by chtěl a tak řval a řval a přes den v klidu chcilku tahá než to začne a večer prudil, no ale zjištuji, že opravdu se musí snažit že to už není tak snadné, hlavně v noci jsme to zjistila, že to neteklo tak moc snadno jako jindy

    #883651
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    čau holky, tak mě Stázka zatím docela dost spí, rozhodně víc než Viky v jejím věku. Dáme papat kolem22 h a ráno dneska až v 5:20 a od tý doby zas spí s jednou přestávkou na papů.
    Odpolko jdeme píchat oušku a s Viky kvůli kašli k dr, tak jsem zvědavá. V noci vstávám víc k nemocný Viky než k maličký. S tím spaním jen doufám že nepřijde nějaký zlom, protože ve 4měsících začala Viky ječet každé 2hodiny. Hrozně rychle roste a mě to dost mrzí, už nosíme 68 a začíná vypadat jak batole a ne sladké miminko

    #883652
    Anonym
    Host

    Tedy včelko tobě ta Stázka tedy pěkně roste. Tak ať Viktorka je brzo zdravá a Stázku ať nebolí píchnutí oušek. Mě také připadá, že Seb vyrostl, ale nosíme 62 vel, ale nemám ani představu kolik tak může měřit. Mě teď Seb celkem přes den spí, mezi každým kojením někdy chvilku někdy více, pak je totiž protivný a unavený tak se ho snažím po kojení chvilku nechat a pak šup hajat, pak se probudí, přebalíme, pohraje si a zase dlabání

    #883653
    Anonym
    Host

    Misho, to souhlas, to by člověk nemohl nic.
    Naše Elli je zatím strašně spokojená na dece s hrazdičkou. Vydrží tam klidně sama s hračkama strašně dlouho. Mlátí do hraček, snaží se je uchopovat a začínám pozorovat, že se snaží překulit na bříško .. ještě se jí to samotné nepovedlo, ale snaží se :). Z bříška na záda zvládá pěkně, pokud má dost síly (po ránu). No a na bříšku na ní koukám, že se snaží lézt … princip vypadá, že už pochopila, nožičky pod sebe, natáhnout ručku dopředu, jenže .. nic, nepohne se ani o centimetr :). Nějak vynechala, že se při tom musí nadzdvihnout :).

    U nás se stále nespí, teda spí, ale moc často v noci se jí. Čekám na zlom a ono nic :(. Ted mě k tomu začlo v noci navíc strašně bolet v krku, že skoro nepolknu 🙁

    #883654
    Anonym
    Host

    Tak to je Eli šikulka, no u nás se většinou jí po 3 hod i v noci, sice je jedna 4-5 hod pauza,ale ta byla včera od 17 od do 22 hod, byl vzteklý, že to neteče pořádně. No nám se na tom bříšku pořád moc nelíbí, jediné co pozoruji že se pěkně už umí posouvat kam chce hlavně když se o něco může zapřít a odtlačí se, ale teď ty pokroky předpokládám budou patrnější, přeci jen našim drobečkum bude konči 3 měsíc
    Jo hrazdička je super, až budou větší tak se to odmontuje a bude z toho hrací velká deka

    #883655
    Anonym
    Host

    My už nosíme taky 2 pyžamka 68. Měla jsem jen jedno 62ku, to je jí akorát, take jsem šla dokupovat a vzala rovnou větší. Trochu v tom plave, ale zase jí to v noci nikde netáhne. Sladké miminko z porodnice už to taky není, ale kouzelná je pořád :). Ale ted mám pocit, že se u nás ten růst malinko zastavil.
    My jíme sice často, ale zdá se mi, že jsou to malé dávky. Strašně rychle mi u toho usne a pak už nechce.
    Jo a hrazdička, až na to přijde, tak se pak zase namontuje, přehodí dekou a bude z toho super stan. Zrovna včera jsem na to myslela 🙂
    Posouvání elli mě spíš rozčiluje :). V noci mi cestuje po postýlce, ona se posouvá po zádech. Věčně je hlavou napresovaná v mantinelu a když už je to moc dlouho, tak se probudí a vzteká se. Je pořád odkopaná, protože se z pod deky odsune. Zase jí je pak zima a probudí se. a samozřejmě při každém probuzní se dožaduje jídla. Nejklidnější je ted hned po usnutí po koupání. To vydrží bez jídla 4-5h.

    #883656
    Anonym
    Host

    Jo já teď kojím po 2,5 hod ale nastal problém Seb se přisaje a nevyvádí, ale mě nic neteče, nějak se mlíko vytratilo už druhý den je to zoufalé… dneska jsme ho zvážila dvakrát a vždy vypil je 90 ml a to dostal obě prsa a snažil se a já mu i pomáhala, tak že piju čaje, vodu a snažím se pořád jíst, Vůbec to nechápu a to z obou pil tak 110-150 ml

    #883657
    Anonym
    Host

    Misko, ono mu to asi stačí. Nebo ti pláče hlady? Pokud krmíš po 2,5h, tak mi vyšlo, že by malý měl vypít tak 100ml. Je to zhruba, pokud je ten interval takhle celý den. Prostě jen není velký jedlík. Pokud nepláče hlady, když skončíte, tak bych to neřešila. Mlíko zase přijde. A pokud ti nepláče hlady, tak přestaň vážit !!!! 🙂

    Já bojuju sama se sebou přes den. V noci chce elli na můj vkus často. Ale přes den je schopná vydržet i 5h. A ted nevím, mám jí to jídlo po 3h vnutit nebo nechat být? Doted jsem jí dávala až když si sama řekla. Možná kdybych jí zavedla 3h interval přes den, tak by třeba v noci tak často nechtěla.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,506. až 2,520. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist