Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,521. až 2,535. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #883658
    Anonym
    Host

    Naštěstí nepláče, ale je hrozné koukat jak sosá a přitom nepolkne protože nic není, proto mu dávám tak často, nechat ho 3 hodinky a více tak by asi brečel než to začne tést tak se tomu snažím předejít, večer mu to vadilo. Lení víš, že mě Seb také kolikrát nechtěl přes den jíst, to bylo hlavně těch posledních 14 dní, lékařka říkal at to nechám být pokud prospívá, že je to období kdy si to třeba otočil. Já ho pak pořád k prsu přikládala co půl hodky protože mi přišlo divné že nechce po 3 ani po 4 hodinách jíst a akrotá plakal a odtahoval se. Ted jsem četla u laktační poradkyně, že se to má zkusit, ale jakmile se dítě kroutí nebo nemá zájem nemá se nutit a vyčkat a vyčkat.
    Já chápu, že mu to možná stačí, ale je divné, že ped 14 dni dal i 150 ml a to zrovna nějaké velké tahání nebylo a ted prsa střídáme pořád jen abychom něco vytalčili… tak snad se to zlepší, jinak asi bude muset nastoupit laktační poradkyně vím, že techniku nemáme úplně ideální, ale když ho přiložím tak jak to popisují tak se mu to nelíbí a stejně se mi odsune a uvelebí tak jak chce, prostě bradičku zabořenou do prsu fakt nemáme, jen se dotýkáme
    Leni interval asi nezavedeš, sama to vidíš, jednou chtějí za 2 hodinky a jednou to vypadá jak kdyby nemuseli jíst celý den, já už to začínám zvládat to že nechce dlabat a odtahuje se a tak ho nechám být a zkusím za chvilku, blbé je když má hlad ale nějak se mu u prsa nelíbí nebo to hned nezačne tést a to je pak v tahu, to jedině utišit a zkusti v leže

    #883659
    Anonym
    Host

    Raduš, odkud pocházíš? Já jsem samozřejmě stará skleroza a pamatuji si jen, že Kačka je z Brna a Vcelka a Misha z Prahy nebo od Prahy. Ale když jsem četla tvoje „mrcošil“, tak jsem začala přemýšlet, kam tě v ČR zařadit. Já jsem původem severočeška, ale mamča studovala VŠ v Brně a celoživotně jí to poznamenalo (jazykově). U nás doma se totiž zase říká „mrcasil“. A to mi tatínek kdysi vyprávěl, že jí aspoň odnaučil říkal „ozoncnout“ (opálit se na sluníčku). Ale šufánek (naběračka) jí zůstal. Ne že by mi to vadilo. Třeba se mi hrozně líbí, jak ve Slunce, seno… mluví poloněmecky (tépichy – koberce, poženeme to o štok – patro).
    Je tu někdo, kdo by udělal nějakou přehledovou tabulku případně mi napsal odkaz na stránku, kde to napsané bylo? Určitě nejsem jediná, kdo v těhle informacích plave. Aspoň doufám 🙂

    #883660
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Tož Máňo já su ze Zlínského kraje- Morava-Uherský Brod 🙂 Jinak babička je slovenka děda byl maďar a naši pocházejí ze Znojemska tak mám tu rěč všelijakou 😀

    #883661
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Dneska máme přesně 3.měsíce 😀 přidala sem pár fotek tak se kukněte 🙂
    http://www.babyweb.cz/Fotogalerie/f976-Radus-fotky-Martinek.aspx

    #883662
    Anonym
    Host

    Raduš, je moc krásnej :). Strašně se mi líbí ta černobílá fotka, jak kouká přes rameno.

    Já nejsem schopná přítele donutit, aby nás víc fotil. Elli má fotky jen ode mě. Přitom přítel má velký talent… Já sice udělám fotky taky docela hezký, ale potřebuju 20 záběrů, abych z nich vybrala jednu slušnou fotku. Asi zase zítra něco zkusím vyblejskout. Teda, pokud bude trochu slušně venku, aby bylo pěkné světlo.
    Nám chybí ještě 13 dní a budeme mít taky 3 měsíce 🙂

    #883663
    Anonym
    Host

    Raduš tak úplně super je ta fotka pod tou hrazdičkou jak má ty vlásky to je super. Nám ještě týden přesně a také máme 3 měsíce.
    Jo jinka předávám info ze snažilek, v listopadovém čísle časopisu MAMINKA jsou slevové kupony většinou 10-30% na věci pro děti, hračky apod. naštěstí se nemusí courat do obchodů, ale jde to většinou i přes e-shopy, škoda že jsem to nevěděla dříve, táta už koupil autosedačku, já objednala skákadlo a včera další drobnosti a teď toto. Je tam babypark, malvik, špuntík, hmstudio a dlaší krámy na kojenecké oblečení, hračky apod dokonce i na různé otisky a pro nás mamči masáže do Sabai 🙂

    #883664
    Anonym
    Host

    Leni, tak Tě musím „uklidnit“-Ája má zase své dny, od neděle má řvoucí podvečery, jsem si říkala, že už je to za námi, ale není…např. dnes řvala jak tur, ale co jí bylo jsme fakt nerozluzštili:o( pak usnula.
    Raduš: pěkný fotečky:), chtěla jsem se Tě zeptat, jak děláte ty fotečky s tím pozadím, jak je Martínkovi jeden měsíc, dva,….??Já jsem malé udělala fotoknížku z Happyfota, tak jsem na to zvědavá. A fotky z vítání občanků – trága, malá nám to probrečela, ale ty fotky rozamazaný,…mnooo:o/ radši to neřeším. My měli tři měsíce 25.10.. Holky, to tak strašně letííííííí:S zas mám nostalgickou:o(
    Už jste byli s mrňouskama u foťáka?Plánuju, že bysme zašli…a říkám si, že jsem měla jít, když byla ouplně malinkatá, no tak třeba u druhýho už budem vědět…

    #883665
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Dobré ráno,
    tak malý hajal 11hod 😀 ,ale za to můj drahý začal před 5h chrápat a já už špatně spala pořád jsem do něj kopala měla jsem připravenou nohu 😀 a vždy když zachrápal sem trochu do něj kopla ale zabralo to jen na chvilku a chrápal zas :@ Tak miminko mě nechá spát a ten můj 8o|

    Radunko fotky si takhle upravuji v programu PhotoFiltre jde stáhnout zdarma. Já si některé fotky upravím sama mám stažených spoustu obrázků a pozadí apod. a nebo mám i pěkné rámečky jako třeba ten 2.měsíc stažené z jiných stránek tam se už jen vloží fotky a je to hotové já jen napíšu ten měsíc apod.
    Dájí se i pěkné fotky udělat na těchto stránkách
    http://www.loonapix.com/cz/framer/cat35-Kids/
    je to jednoduché a fotečky jsou taky pěkné. 😀

    #883666
    Anonym
    Host

    Raduš, tak to chrápání se u nás nemůe stát. Můj drahý spí stále v dětském pokoji (od porodu) a miminko se mnou v ložnici. Dneska byla ale docela hodná, probouzela se přesně po 4h, takže jsem se dnes po dlouhé době aspon trochu vyspala.
    Radunko, já fotoatelier docela zvažuju. Právě jsem spíš přemýšlela, aby to bylo trošku později, aby se tam malá smála a tak. I když to úplně malé mimi by taky nebylo k zahození, ale to už stejně nestíháme 🙂
    Kdy bude u nás vítání občánků, tak to netuším. Ale proběhlo těsně před narozením elly. Takže jestli ho dělají až po roce, tak budeme vítat pěkně velkou holku :).

    #883667
    Anonym
    Host

    Náš pidižvejk také chrníkoval od 20h do 7.30h. To jsme tady s Raduš rekordmanky 🙂 Ráno měl dobrou náladu, ale asi před hodinou ho zachvátil hrozný pláč a nepomáhalo ani chování. Nakonec dostal po 1,5h prso, po pěti minutách vytuhnul a byl klid. Ale předtím si hrozně kousal ručičku, tak nevím, co ho to draplo.

    #883668
    Anonym
    Host

    Teď jsem si neoprávněně přisvojila úspěchy svého synáčka. Tak to opravuji: Maxík a Martínek jsou rekordmani.

    #883669
    Anonym
    Host

    Tak máme doma to hopsadlo mezi dveřa vypadá to naprosto super a je to dost bytelné a pořádně udělané. Jinak jsme dnes jak vycucnutá od půlnoci jsme už kojila 9x fakt hrůza Seb se rozhodnul, že mi prostě bude dělat radost a bude papat malinko a za to každé 2 hodinky a někdy i dříve… uf

    #883670
    Anonym
    Host

    Včera jsem probrala obrovskou tašku s hadříkama od sousedky. Teda krom pár věcí nebudu do února potřebovat vůbec nic a to jsem nekompromisně vyřazovala co se mi nelíbilo nebo se mi zdálo už moc obnošené, i tak toho zbyla hromada moc hezkých, téměř nových, věcí. Kupovat ted budu asi jen pokud se mi bude v krámě něco moc líbit. Určitě neodolám, protože tím jak ty věci dostávám, tak jsem ochuzená o nákupy pro malou. Je to super z hlediska pěněz, ale zase mi to prohrabávání se mimivěcma trošku chybí. Zajímavý je, že na sebe kupuju nerada.
    Většina těch věcí je jí zatím velká, ale pár už je tam na ted. Odpo jdeme na píchnutí oušek, tak nevím, jestli malé oblíct její (moje) oblíbené vínové dupajdy a nebo vybrat jedny modré z darovaných věcí, které by se jí hodily k modrým náušničkám :). Zvláštní je, že si člověk pár věcí oblíbí, že se je pak snažím dávat pořád.

    #883671
    Anonym
    Host

    :-), no já nakupovat budu muset něco málo, teď už vím co hodně unosíme a co minimálně, mám pro něj mraky sveříku a kabítku mikinek a stejně se to neunosí, nejvíc se u nís využijou bodynka, tepláky a overalky na spaní. Včera jsme dožehlila sebovi veškeré věci a musím se pustit do vyřazování malých věcí a prohlédnout co je potřeba. zatím ty věi schovám a až toho bude více jak oblečení tak už nevyužitá vanička a koš na spinkání tak to asi vše hodím na aukro, pokud někdo z kamarádů neoznámý radostnou zprávu. Ted v tom balíčku z nextu skoro nic nemám hodně věcí nebylo tak musím udělat novou objednávku.
    Tak u nás už j kojení zase od noci OK, dle laktační poradkyně jsme prodělali růstový spurt a laktační krizi. V noci sjem ho ve 3 musela vzbudit protože prso plně a začalo tvrdnou a dělat se bulky tak musel sosat a sosat a pak dlabel v 7 a 9 vypil z jednoho prsa 100 a byl nadlabanej, tak dnes ještě budu váit a pak zase jen na noc 🙂 tak snad už máme ty nešvary vybrané
    Tak eli oblékni tak aby ladila i s naušničkama 🙂

    #883672
    Anonym
    Host

    Misho, přesně jak píšeš, už vím, co malá využije a přibližně kolik toho potřebuje, takže jsem si z toho obrovského balíku vybrala fakt jen, co se mi líbilo a co používáme. U nás jsou to bodíka, dupačky a pyžámka. Svetřík používám jen jeden, takový fleesoý, zapínací bez kapucy, jako další vrstvu na ven. Doma ho vůbec nenosí. Kapucky se mi ted neosvědčily. V kombinaci s čepičkou a fusakem nějak překáží 🙂
    Tepláčky se u nás nějak nechytly, pořád jí to strašně leze. Má nějaký hubený pas a tepláky má během pár minut u kolen, jak se pořád mrská. Třeba ted jsem zjistila, že přestože 2ky plínky v pohodě oblíkneme, zapneme i přes obrázek, nikde netlačí, tak nám v noci nevezmou obsah. Takže jsem začla na noc dávat 3ky a 2ky doberu přes den, už jich nemáme moc. 3ky má na bříšku zapnuté křížem, jak jí jsou kolem pasu velké :).
    Koš jsme už minulý týden opustily, zvykám jí na postýlku a budu ho vracet.
    Ale stále v noci pořád krmíme strašně často 20.00 a pak to jede 0.30, 3.20, 5.45, 8.45. Mezitím teda spinkáme, ale ty 3 probuzení jsou dost.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,521. až 2,535. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist