Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,536. až 2,550. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #883673
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Leni možná dej maličký něco co tě tak nebude bolet když ukápne trocha krve a hlavně dávej něco co se nepřevlíká přes hlavu, bude mít ty ouška do zítra zalepená tak ať se za to nechytáš a jí to pak nebolí. My byly v útery a zatím dobrý, ošetřujeme lihem a mažeme framykoinem jak nám řekla dr. Ani moc nefňukala. jen sme měli kapku krve na ramínku, moc se jim při přelepování naušnic mrskala.
    Koupila sem si bundu k nosítku, tak jsem zvědavá jak jí využiju, děsila mě představa že budu ve sněhu(známe silničáře, jak je opět sníh překvapí) jezdit s kočárem a druhým dítětem za ruku v závějích a brázdit chodníky.

    #883674
    Anonym
    Host

    To u nás se ještě v košiku spí, takhle když se začne mrskat tak mě to probudí nevím jak by mě to budilo kdyby byl ve vedlejší místnosti i když máme chůvičky, u nás se dlabalo ve 23 hod a pak ve 3 a v 7, ale to je po dlouhé době jinak je to také častěji podle toho jak to večer vychází. Krmila jsme v 19:30 s tím, že se za 3 hodky probudí a pak půjdu také chrupkat, ale usnul až před 9 a pak chrupkal tak jsem čekala a čekala až se probudí

    #883675
    Anonym
    Host

    Náhodou kapucky u mikinek jsou prima a Maxík je využije – na blinkání 😀 😀 😀 Mikinek máme s kapuckami několik (darované), jsou na zapínání vepředu a kapucku mu přetahuji přes čepičku. Ale protože je teď příšerné počasí, tak je to na svetřík. Také mám pár oblíbených kousků oblečení, které bych nejraději dávala pořád, ale je mi líto té příšerné hromady věcí, co jsme dostali, tak se to snažím točit (aspoň u bodýček). Kalhotky jsme zatím použili pouze dvoje, svetřík jeden (celkem minimálně 10ks), mikinky dvoje nebo troje (aspoň 7 ks).
    Misho, myslím, že to psala Vcelka, že se před ukládáním věcí, které už nebude mimčo nosit, nemají žehlit. Že pak mají divnou barvu. Nebo jsem to zmotala? Já stejně nežehlím (sušičkuji), takže je to u mě jedno. Srovnávám věci do krabic z IKEA (takové ty hnědé s modrým pruhem na stěhování), v jedné jsou věci 0-1 měsíc, v další na 3 měsíce (ale něco se tam nevejde, tak kombinézky dám zvlášť). V dalších mám připravené i větší velikosti 6 měsíců, ty menší 6měs. nosí teď. No a v jedné mám věcí velikost 3-4 roky, které jsme dostali od kamarádky (třeba je tam úplně úžasná měkoučká džínová bundička s kožíškem).

    #883676
    Anonym
    Host

    No, taky máme kapucky na blinkání – zrovna dnes ráno jsem malému říkala, že ho přetrhnu jak hada, když jsem ho oblékla do čistého a on si parádně ublinknul na bodýčko a právě do kapucky:)
    Vcelko jakou tu bundu na nosítko sis koupila? Právě taky přesvědčuju manžela, že něco takového nutně potřebuju a využiju, když je to tak drahý:S

    #883677
    Anonym
    Host

    Jo máš prvdu něco takového psala, ale já to nechci skladovat dlouho, určitě většinu prodám (tedy pokusím se) na aukru, jak ten košík, tak vaničku a pak i ty monitory dechu apod. Uvidíme ja kto dopadne, my aké máme u všeho kapucku a také to dávám přes čepičku nebo jsem to dávala místo čepičku tu jsme začala až teď jak jsou zimy.Ještě potřebuji naučit malého na rukavičky protože mi je pořád vystrkuje z fusaku a je pak jak zmrzlina

    #883678
    Anonym
    Host

    Misho, já jsem postýlku přestěhovala do ložnice místo košíku. Původně jsem myslela, že to půjde na chůvičku do dětského, ale jak vstávám často, tak bych se zbláznila.
    Včelko, dík za rady. Jdu převlíknout minimálně bodíko za rozepínací košilku, aby to nebylo přes hlavu. Dupačky má vínově červené, tak na tom se krev kdyžtak ztratí. Za chvíli vyrážíme, teda vůbec se na to netěším. Na výsledek ano, ale to píchnutí, brr.
    Já vyřazené malé oblečení holkám postupně vracím, ony to zase posílají dál. To je fajn, protože se mi to nehromadí. Mám pár svých věcí, ty šoupnu do krabice nebo vakupytle na další mrně. Fakt se nemají žehlit???

    #883679
    Anonym
    Host

    To já s postýlkou udělat nemůžu já jí tam nedám, tak že snad vydržíme ještě měsí v košíku a pak doufám že se nám i zredukuje to kojení …. ale v košíku se tam mele a to jsou tedy pěkné rány už. No uvidíme jak to bude dále. Jo včelka to tuším někde na začátku psala o tom žehlení. Já to tedy vyžehlila tak snad to vydrží

    #883680
    Anonym
    Host

    Už jsme krásná holčička s náušničkama :). Ani moc neplakala, spíš se vztekala, že jí sestřička svázala plínkou ruce a že jí drželi hlavičku. Měli jsme umrtvující mastičku, takže to docela dobře zvládla … teda vím to přes dveře, vevnitř jsem nebyla. Jedno ouško má trošku krvavé, trochu jí to teklo, tak až se mi vzbudí, musím to smýt lihem. A pak lihovat a mazat framykolinem jak psala včelka a za 4-5 dní to má být zahojené, tak snad nebudou problémy.

    #883681
    Anonym
    Host

    teda to musí být teď fešanda, u nás půlhodinový pláč bez dovodu ted je klídek i se nechalnakrmit

    #883682
    Anonym
    Host

    Ahojda hoky, taky vyřazuju věci, ale pozvolna máme lehce přes 5kilo..
    Misho:Vy neplánujtete druhý mimčo?(pokud jsi to už tady řešila, omlouván se).
    Já si právě dávám věci ještě stranou, ty které nechvci a ty které by mohly být na druhé mimčo.Jsem zase pozadu, jak vypadá bunda na nosítko?
    Jak Leni naušničky?Myslím, že jejich nastřelení je lepší nebo ne?Víš, že mám pocit, že to bylo úplně v pohodě, je ale vlastně taky pravda, že se mluví o těch akupres. bodech, které se při nastřelení můžou porušit.
    Máňo:my máme už teď džísku s kožešinovým vnitřkem i límcem – teď je ale trochu nepraktická, ale je kouzelná, koupila jsem ji ještě když jsem byla těhotná, učarovala mi a navíc stála 20Kč:) a kapucky mi přijdou taky nepraktický, venku-porovnat čepici ve fusaku, kapucku od kombinézy a ještě od mikči-jak psala Lenka a na doma mi přijde, že se jen ta kapuca plete, máme jen naštěstí asi 2.
    Leni, chtěla jsem se tě zeptat už dřív, není Ti líto, že s Tebou není přítel v noci v ložnici?Mě to přijde i trochu nefér vůči tobě:| Mějte pěkný večír se zlatíčkama

    #883683
    Anonym
    Host

    už to čtu, vůbec se mi tam Vaše psaní neukázalo….:O

    #883684
    Anonym
    Host

    už to čtu, vůbec se mi tam Vaše psaní neukázalo….:O

    #883685
    Anonym
    Host

    Radunko, my neměly nastřeleno, ale normálně píchnuto. Přesto neplakala, protože jsme hodinu předem přišly na znecitlivující mastičku a pak to za hodinu během asi 5ti min bylo hotové. Ale nastřelení jsem slyšela od holek, že by mělo být šetrnější. Nicméně moje doktorka ho nedělá a tak nějak jí hodně věřím, že jsem jinam nechtěla. Dopadlo to dobře .. holčička je fešanda a bylo to bez trápení.
    Přítel v ložnici .. to je téma na dlouho. Prostě je to zbabělec. I když jsem mu na rovinu (žádnou oklikou nebo naznačováním) řekla, že bych stála o to, aby se do ložnice vrátil, tak nic :(. Je to zvláštní, protože malou má rád, stará se o ní docela pěkně, blbne s ní a tak. Prostě zajímá se o ni. Akorát ty noci. Přitom já po něm nechci, aby vstával. Přijde mi neefektivní, aby byli vzhůru 2 lidi. Malá v noci nepláče, zatím nepotřebuju, aby mi jí pomáhal utišovat. Přebalím jí sama, když už jsem vzhůru kvůli krmení. Jen jsem chtěla, aby tam byl se mnou.

    #883686
    Anonym
    Host

    Radunko, jak vypadají bundy na nosítka či šátky můžeš mrknout na těchto stránkách:http://nosenideti.cz/103/zobrazit_skupinu_zbozi/Svrsky-do-nepohody/
    Leni a nechcete to zkusit jak my, že bys malou na kojení a přebalování nosila z ložnice pryč, aby přítel ani neměl šanci být náhodou rušen? A hodíš pak někdy někam fotečku, jak to malé sluší?
    Misho, jak jste vlastně dopadli s šátkem? Už jsi se odhodlala? Já dnes ozkoušela ten delší šátek, co nám teď došel, no a bylo nám v něm tak dobře, že jsem cestou z kšeftu s nákupem obešla ještě celé sídliště, abych to protáhla:)

    #883687
    Anonym
    Host

    Radunku, já druhé neplánuji, nikdy jsem nechtěla a teď na to pomyšlení opravdu není a myslím, že to tak i zůstane…vím, že druhé mimčo je vždy jiné, ale já jsem nějak vyřízená s těmi věčnými problémy s krmením, že nevím zda jsem typ na to abych to zažívla znova. Jsem za malého moc ráda a naplno si ho budu užívat, ale asi u jednoho opravdu zůstaneme.
    Šátek :$ jsme ostuda ještě ne, ale o víkend to musíme napravit je potřeba to natrénovat, než se pojede tńa dovču do hotelu nějak ho musíme nosit na snídaně a večeře 🙂
    Tak malý ted mezi kojením nespal a taky to dopadlo brekem a jen malým cucnutím a ted usíná, tak konečně je mlíko teče to a on to zase fláká a pořádně se nenadlábne, tak že očekávám časté večerní vstávání a to přítel jde do hospy naštěstí jen 300 m od bytu tak budu když tak volat SOS
    My od začátku síme všichni v jendé místnosti, přítele jen tak nic neprobudí, sice říká, že spánek už není tak tvrdý jako předtím, ale to musí Seb hodně plakat aby ho to probudilo, nebo do něj musím štouchnout já, tak mám dle váhy 5.670g no do 11.11. by to chtělo mít 5.800 to máme prohlídku a převážení

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,536. až 2,550. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist