Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,566. až 2,580. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #883703
    Anonym
    Host

    Misho, to je dobrý. Ty bys chtěla, aby Seb jedl víc a já zase, aby Elli mín :). A 5h spánku v kuse jsem zažila jen jednou. Jedině kdybych zalehla s malou v 8 večer, tak měla období, kdy do 2h spinkala. Ted už nemáme ani to :(.
    Včera jsem se ptala sestřičky, tak říkala, že mám zkusit striktně přes den dodržovat ty 3h intervaly. Aby se nadlábla přes den a v noci víc bříško odpočívalo. Ella totiž dokáže třeba 15 min před krmením u hraček usnout, spí 1-2 hodiny, mě se jí budit nechce, takž pak hodně protahujeme denní krmení a je možné, že to dohání v noci. Prý ji mám ted zkusit dávat fakt po 3h.

    Taky jsem zvědavka, koukala jsem na byteček :), moc hezké.
    Raduš klid, my nemáme ani staré ani nové, my máme pořád poloprázdný byt :). Tak aspon bude mít malá spoustu prostoru na hraní.

    #883704
    Anonym
    Host

    Ahojky, já jsem jedináček a stejně jako Radunce mi sourozenec vždycky trochu chyběl, takže u nás je jasná volba alespoň dvou dětí, pokud to půjde (mamča taky chtěla, ale nešlo to:^) ) I když, jak píše Lenka, jedno štěstíčko momentálně bohatě stačí:)
    Leni, taky jsem z toho našeho prcka momentálně nadšená8o| Intervaly v noci po 4 a 3 hodinách a od sedmi od rána už jedem po dvou – fakt výborný! Mám asi novej problémek, malej mi nechce odbrkávat – vytuhne a neodbrkne a pak kvůli tomu blinká – sem tam- ale ve výsledku je toho asi dost a tak má dřív hlad. No asi ho vrazím do šátku a půjdem se projít a koupím si teda tu maminku, jste mě nalákaly:)
    Jo a k tomu jezení s mimčem v šátku, já teda neměla problém se stlačeným žaludkem, ale právě taky s tím, abych malýho nepocintala. Navíc on v šátku krásně spinká, když se chodí, ale když si sednu, tak se probere a nebaví ho tam být zastrčenej, takže sebou začne šít a to se pak jí doost blbě… Takže když se potřebuju najíst a musím mít malýho u sebe, tak si ho dám na sebe do polosedu čelem ke stolu, on je spokojenej, že vidí, co se děje a musím si teda dát pozor na to pokecání..
    Vcelko a ta bunda v pohodě? Podle fotek mi připadá taková tužší, jako že na člověku trochu stojí… Asi je fakt nejlepší si to vyzkoušet, to máš prima, že ten obchod máte k dispozici.

    #883705
    Anonym
    Host

    Holky děkuji, byteček je dva roky starý je to novostavba a jelikož je na hypo a budeme tady do konce života tak jsem si dopřála drahé vybavení dle mých předtav 🙂 hlavně v té době mamka pracovala v kuchynském ateliéru a vlastně je vše od ní, včetně obýváku a ložnice
    No já dávám Sebovi jak si řekne i v noci, někdy chce po 2 hodinách někdy dýl tak že ho ted nechci přikládat v určitých intervaleh, já jsem ráda, že vůbec kojíme. Ted zdlábnul 110 ml tak uvidím jak dlouh to vydrží do dalšího krmení, ted morduje hračky, ale dneska mi dost ublinkává…

    #883706
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Kačko já jsem s bundou spokojená, tuhá není, vevnitř je fleece a je fakt teploučká a má dva přídavné pruhy buď na nošení vepředu nebo vzadu a ta paní mi dokonce říkala že když sou děti hodně u sebe tak že je mámy nosej najednou jak vzadu tak vepředu. Bych si připadala jak vánoční stromeček a hlavně Stázka má skoro 7kg a Viky 18 a tahat 25kg mě fáákt neoslovuje. Hlavně mi vyhovuje že ta bunda je docela dlouhá, takže netáhne na zadek a záda a sama o sobě je docela slušivá, slušivější než s vakem, ale co by člověk pro děti neudělal.
    Já už sem zoufala z tý Viky, furt chrchlá, dneska vyzvedne tatínek jiné kapky, co nám dala dr kdyby se to nelepšilo, ale je to fakt hrozný, předevčírem dokonce kašlala tak až pozvracela půlku pokojíčku, tak má teďka kobereček na balkoně…..

    #883707
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Misho, koj jak se ti to zdá že je potřeba, mě u Viky v porodnici kázaly jak musím dodržovat 3hodiny a budit a bůhví co ještě a jediné co to mělo za následek že jíst nechtěla a v noci se naučila vstávat, takže rok a třičtvrtě jsem jí učila aby v noci spala, a to je myslím peklo, když ty děti prostě nespěj, pak sou mamky unavený, rychle se vystresnou a jsou pak protivný…..

    #883708
    Anonym
    Host

    Tak jsem Síbovi právě doprobrala šatník a mám plnej lavor na prádlo věcí na vyřazení a sepsala jsem si kolik čeho máme abych nekupovala zbytečně věci navíc. No teď to proberu co je hezké na prodej a co je tak na darování apod. no a malej mi u toho v pokojíčku ve své postýlce usnul.

    #883709
    Anonym
    Host

    Raduš, jmenuju se Radka:), Radmila?Vidíš, to je takový ne moc časté jméno,že:)
    Misho, Sebík je fakt kouzelnej, se na něj ani nemůžeš dlouho zlobit s tím jeho papáním, když se na Tebe koukne tím sým kukučem:) Taky bych Vám chtěla ukázat tu naší čečetku Andrejku, ale nechci ji ukazovat ouplně všem, jestli mi rozumíte…a to teda nevím, jak udělat,hmm si navymejšlím 😛
    O tom plánování, člověk míní, ale život mění, …Ale mít představu je důležitý a jak píše Lenka o schválnostech přírody taky na ně mám podobný názor. Má kamarádka se s manželem snažili 8 let o mimčo, pak přišly na řadu umělá oplodnění a výsledkem je zdravé mimčo, které počali přirozenou cestou…
    A s tím koupáním, mě právě přijde (jak píše Včelka, že se tak normálně koupou), že je ještě taková ne úplně pevná, tak jaká s ní v té vaně bude manipulace a jak to koupání bude probíhat, ale těším se na to:) koukala jsem i na rady na netu, jak na to…
    Jejda t je zas hodin, si tady vypisuju a malá a velký už hajají, jdu je následovat, tak dobrou bez častého vstávání 8-|

    #883710
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Radu s tím koupáním nehledej problém že je to malé mimčo co ještě neudrží hlavu. Jde o to že jí chytíš pod hlavičkou a zbytek tělíčka v podstatě splývá . Do 3 až 4měsíců mají reflex že ve vodě začnou po zanoření kopat nožičkama jak kdyby uměly plavat. a kdyby si měla strach tak si jí položíš na kolena a máš další oporu. Jediné co bych alespon na začátek doporučovala je aby ti jí tatínek do vany podal i vyndal. Pokud máš chuť to zkusit tak se neboj. Nebo si sežeň jednu lekci vaniček….
    Dneska mám za sebou téměř probdělou noc, Stázka chytila tu rýmu taky, takže chrochtala a prskala a ve dvě v noci jsme jí odsávali nosík. Teď jsem vyslala tatínka pro kapky do nosu, máme doma několikery pro Viky, ale jsou bohužel až pro větší děti 8o|

    #883711
    Anonym
    Host

    Radunko máš pravdu ty jeho oči tě úplně oblbnout a zlobit se nejde, ale musím zaklepat a dlabáním nám vcelku jde, včera tedy slabota, naposledy se pořádně najedl v 18 hod a pak si jen cucnul 30, ale byl unavený a protivný, tak že následovalo noční krmení v 1 , 4 a 7 a ted v 10 dal velký dlabanec. Ráno jsme ho hodila slečeného na váhu a asi máme už 5.800 což znamená, že za dva dny přibral 100g ale uvidíme večer to bude velké koupání právě ve velké vaně, místo sebe tam posadím přítele, no možná se tam vlezeme všichni 3 :-). Já Sebovi také odsávám pořád nosík, má i tu zadní rymů tak že chudák chrochta a polyká tu zadní rýmu občas to má ve stoličce do nosánku jsem mu kouili sprej z mořskou voudu Stérimar baby, sice dražší ale nosík mu zvlhčuji. No teď si hraje nadečce a já jdu dožehlit zbylé věci než nám tatka přijede z nákupu.

    #883712
    Anonym
    Host

    Tak u nás proběhlo první koupání ve velké vaně s tatkou, no nevím kdo znich dvou byl více vyjukaný, ale na poprvé dobrý, ale asi to naše hobby nebude, přijde mi, že to bere jako povinnsot, že se musí vykoupat. No ale dali jsme procházku všichni a malý pak ještě pěknou dobu chrupkal doma v kočárku a ted povečeřel, tka jsme zvědavá jak to bude se spinkáním, když nám od půl 4 skoro pořád spinkal

    #883713
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Včera jsme měli návštěvu známých 2 rodinky (přišli 4 dospělí a 4 děti) v 17h… tak nás tu bylo plno Martínek šel z ruky do ruky byl hodňučký…a večer všechny holky jsme ho pak koupali a po večerním kojení krásně usnul a bez plakání :O půl hodiny si hrál až zabral a krásně spal. Opravdu se zase ukázal jako nejhodnější miminko na světě 😀 a nechápali že už přes měsíc spíme celou noc. V půl jedenácté jsem ještě jedné rodince udělala taxikářku 🙂 super večerní posezení. Tak zase jsme dostali krásné kousky oblečení a nějaké drobnosti.

    Misho mi jsme se dneska večer koupali s malým taky já a manžel jsme se nasoukali do vany i s Martínkem bylo to super on se normálně řechtal jak se mu líbilo že jsme tam s ním oba dva. 😀

    Dnes jsme taky byli na dlouhé procházce bylo tu nádherné počasí.

    #883714
    Anonym
    Host

    Tak my se tam oba nesoukali, ale určitě to také vyzkoušíme. No seb měl premiéru tak uvidíme jak se mu to nadále bude líbit. Holky jak to děláte, že se vám děti v noci nebudí na jídlo… to u nás jsou 3-4,5 hod intervali ale nejčastěji ty 3 hod, jediný dlouhý interval je v době kdy já ještě nespím a pak to jede jak přes den, tak že normálně kojím pořád tak 7-8x deně…no alespon se Síba rozdlabal a už jsme zvýšili příjem. Nevím zda nám váha nekecá (a dnes nebyla stolička), ale Seb nám za 11 dní od návštěv u MUDr. přibral 350g <:o) …. během posledních dvou dnů to povyskočilo o 110g ale je pravda, že to i více dlabal než obvykle.
    No zítra se nám snad opět vydaří procházky. Raduš teď jsem zkoušela dávat fotky malého do těch fotorámečků jak jsi dávala odkaz a musím říct, že je to super a moc hezké

    #883715
    Anonym
    Host

    Misho, já myslím, že je to tím, že každý mimi je jiný, šak víš…Naše Andrejka vydržela zatím spát celou noc asi 6krát, jinak se budí jednou v nepravidelný čas a poslední 4 dny spíme jen do 7h, ale díky Bohu za to, že?Dneska jsme se nekoupali plánujeme to na zítra, bude večer více času. Jinak mě dnes pořádně zatrnulo – držela jsem malou v náruči a chtěla jsem si ji dát na ruku a než jsem stihla přehmátnout, hlavička ji zavrávolala dozadu a dopředu a bouchnula se o mou hlavu:( , moc plakala, ale nakomnec jsem ji utišila, ale…byla jsem z toho špatná, koukala jsem ji na hlavičku nic tam nemá. Ale zatrnulo mně. Vím, že se to asi stane, ale bolelo mě, že jsem ji ublížila a že brečela kvůli mně. Tak jsem ráda, že jsem se Vám mohla svěřit…..
    Přeji Vám i Vašim mimískům klidnou a dobrou noc

    #883716
    Anonym
    Host

    Jenže u nás se jí v noci fakt často od půlnoci do té 7-8 ráno je to 3x. Přitom jsem ho krmila tak 1-2x. S tím bouchnutím hlavičkou u nás se to stává často 🙁 , když mám Síbu na ramínku na odříhnutí a jemu to nejde tak sebou začne házet i hlavičkou a občas se tukneme, ale je to většinou bez breku.
    Tak u nás konečně velký bobek a vyžádalo si to kompletní převlečení :-). Dneska konečně svítí sluníčko, tka zase vyrazíme na procházku, jen že ám blbouni zavřeli jednu část cyklostezky tak že se nedostaneme do parku a do cukrárny, jedině po hlavní silnici tak musíme chodit na opačnou stranu k rybníku

    #883717
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Tak to jsu ráda že se rámečky líbí
    No a jak naučit drobky déle spát.
    Tak jsme to probírali s holkama jak tu v pátek byli a ta jedna říkala že ona taky dlouho v noci krmila a že už byla hotová tak nechala manžela s drobkem v ložnici samotného a ona spala v obyváku. No a ráno jí manžel říkal že spali celou noc :O on vlastně vůbec neslyšel jak se malý vzbudil-vrtěl a když nikdo nešel do postýlky tak pokračoval ve spaní 😀 …no a tak ona vlastně přišla na to že jak se malý hned v noci trochu pohne a vrtí tak už za ním letí a hned krmit ….tak asi fakt počkat až se probere hodně a začne křičet opravdu že má hlad.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,566. až 2,580. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist