Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,581. až 2,595. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #883718
    Anonym
    Host

    No já na něj chvilku koukám jak se vrtí, ale když se probudím a on si papá ručičky nebo deku… a vždy pije tak asi hlad je. Přes den ho kolikrát přiložím cucne si 3x a přestane tak už vím, že to hld nebyl jako ráno, pak si s tatkou dali chrupanka ted se v 10 probudil papal si ručičky a jak mě pěkně vysosal a ted jsme je poslala na procházku, že skočím nakoupit a naložím se do vany, vaříno je tak mám klídek, kdyby to tak pokračovala i nadále bude to faj, musím říct, že když má už hald tak krásně saje a nekroutí se mi když je to takový poloviční hlad tak to jsou boje je jak žížala. Konečně nám tady svítí sluníčko ateploměr ukazuje 12 st

    #883719
    Anonym
    Host

    U nás je stejný problém jak u Mishy. Taky spí klidně jen v době, kdy já ještě nejdu. A pak se mi vrtí celou noc. Dneska jsem to i zkoušela nevstávat, většinou to vydržíme max hodinu a pak začne malá plakat… ted to jsou max 4h intervaly, kdy už jí musím vyndat. Tak to už ji vyndám a nakrmím. Sosá pak, jakoby týden nejedla. Přitom přes den jí ukázkově.

    Jo a verze nechat malou v ložnici samotnou s tatkou ..to u nás nepřipadá v úvahu :(. Předvevčírem se tatínek odhodlal, že bude spát s námi v ložnici. Vyrdžel až do 6ti ráno a pak sebral peřinu a šel spát vedle, kde dospával skoro do 11h. Byla jsem z té noci víc hotová než kdy jindy. Byla jsem vzhůru kdykoliv se pohnula malá, aby náhodou neprobudila tátu a opačně když se zamlel táta, tak jsem byla jak na trní, co ho probudilo. A k tomu krmení, bolení bříška .. no ukázková noc, jak to nemá vypadat. A dnes už jsme zase spaly samy.

    #883720
    Anonym
    Host

    Já si říkám, že kdyby v noci Seb neměl hlad tak se nepřisaje to mi dělal na chatě, že se probudi po 3 hodinách přiložila jsem ho a nic, ale to se doma ještě nestalo snad. Tak uvidíme jak to bude nadále. Nám to teď vychází že naposledy jí tak kolem 19 hod a pak stejně úderem půlnoci je 3 hodinový interval. Včera v těch 7 jedl a pak se probudil v půl jedné tak že takto navečer vydrží to chrupká, ale pak už ne. No už je mám doma z proházky tak jdu ohřát obídek a pak bude také krmení toho sviště malého

    #883721
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Holky ono se to jednou ustálí jsou ještě maličcí prckové naši. My vstáváme většinou tak 1x za noc, ale teď v noci chrochtá tak vstáváme víckrát. Nechápu ale tu rýmu, přes den nic, žádná nudle ani chrochtání a v noci katastrofa a to je vyvětráno sucho v ložnici taky není. Dneska už je teda divně i mě 🙁
    Včera jsem probírala fotky kde je Viky malá, chce jí konečně vytisknout album, už máme vybraných 170fotek, a úplně mě rozhodilo že ve třech měsících si hrála s hračkama a krásně byla na břiše a i se na něm řehnila. No Stázka v momentě kdy je na břiše tak spustí řvaní a zvracení a je po všem. No tak nevím. V úterý máme jít k dr. na 3měs kontolu a na očkování, tak se obávám že očkovat nebudeme 🙁

    #883722
    Anonym
    Host

    Včelko, já bych to s tím pohybem zas tak špatně neviděla. U nás se pasení krásně dařilo, no a ted mi to pěkně fláká. Dám jí na bříško a místo pasení se neustále pokouší otáčet nebo lézt, samozřejmě jí to nejde, takže se rychle vysílí, je naštvaná a je z toho prd. Takže se to celé tak nějak zastavilo. Kdybych ted měla doktorce předvádět pasení koníků, tak nás asi moc nepochválí. My jdeme na kontrolu a očkování skoro až za 3 týdny.

    #883723
    Anonym
    Host

    Tak u nás se pasení zlepšilo už máme hodně zvednutý hrudníček, jen ty pěstičky pořád a dokonce jednou tak mrskal nožkama a byl natočený, že ještě kousek a překulil by se. No já ačínám pozorovat, že máme otočený den a noc krmící. Teď nám to vychází 3x v noci (beru to od půlnoci do těch 7) pak dlabe hodně v 10 kolem jedné si cucne cca 30 a kolem půl 3 až 3 je velké dlabání zase a pak zase cucnutí a v 7 velkeé jídlo, tak že mi prakticky od těch 10 od rána kdy vypil 150 vydržel ted do 14,30 a dal zase 150 ml, jen že večer se mi tolik nenají přes den ty prsa jsou lepší :-), zjistila jsme, že když jsou tvrdý a nateklý tak se mu dobře pije jak jsou měkky navečer nebo po vypití tak se boří a nejde mu tahat.
    My máme očkování v pátek 11.11. a i kyčle

    #883724
    Anonym
    Host

    Tak u nás se pasení zlepšilo už máme hodně zvednutý hrudníček, jen ty pěstičky pořád a dokonce jednou tak mrskal nožkama a byl natočený, že ještě kousek a překulil by se. No já ačínám pozorovat, že máme otočený den a noc krmící. Teď nám to vychází 3x v noci (beru to od půlnoci do těch 7) pak dlabe hodně v 10 kolem jedné si cucne cca 30 a kolem půl 3 až 3 je velké dlabání zase a pak zase cucnutí a v 7 velkeé jídlo, tak že mi prakticky od těch 10 od rána kdy vypil 150 vydržel ted do 14,30 a dal zase 150 ml, jen že večer se mi tolik nenají přes den ty prsa jsou lepší :-), zjistila jsme, že když jsou tvrdý a nateklý tak se mu dobře pije jak jsou měkky navečer nebo po vypití tak se boří a nejde mu tahat.
    My máme očkování v pátek 11.11. a i kyčle

    #883725
    Anonym
    Host

    Teď jsem někde četla, že pěstičky se začínají otevírat v 3-4 měsíci, tak není kam spěchat.
    Roslenko, nebudil se náhodou partner kvůli tomu, že ty ses budila a vstávala jsi k malé? Ono každé pohnutí na posteli, když byl teď zvyklý na „tichou“ postel, ho může rušit ve spaní. Podle mě jde fakt o zvyk. Manžel se ze začátku také budil kvůli každému kníknutí a pak už se ani nebudil, i když jsem Maxíka v noci kojila.
    Vcelko, podložila jsi na jedné straně postýlku? Maxík také přes den byl s rýmičkou v pohodě, ale v noci se kuckal a ráno měl olepený nosánek. Podloženou postýlku máme kvůli blinkání, ale to nestačilo, tak jsem ho dávala ještě na kojící polštář do polosedu a to pak spinkal celou noc. Vím, že už jsi zkušená mamina, ale jestli jsi další vypodložení nevyzkoušela, tak vřele doporučuji. Teď už zase týden spinká jen na podložené postýlce a i když ještě rýmičku má (ale jen párkrát za den kýchne a nudlička mu vyběhne tak 1x denně), tak spinká dobře.
    Těžko poradit, jak to udělat, aby mimčo v noci spinkalo bez krmení. Já jsem také při každém větším ruchu v postýlce vstávala a dívala jsem se, co se děje. Pak jsem si zavedla systém, že ho budu kojit jen když otevře očíčka. Takže jsem třeba půl minuty koukala, jestli se přestane mlít a kdyžtak jsem si šla znovu lehnout. Ale každé miminko je prostě jiné. Mně také lidé skoro nevěří, že tak dlouho spinká. Na dnešek spinkal od cca 20h do 6.09h, ale protože já jsem ponocovala do 23.30h, tak jsem ho nakojila a zase jsme všichni spali až do 10h. Pak mi ty 2-3h docela chyběly v domácích pracech, ale zase jsem byla báječně odpočatá. Manžel je nastydlý, tak si teď výjímečně chodí lehnout přede mnou, to je fakt hodně neobvyklé. Já normálně chodím spát nejpozději v půl jedenácté.
    Maxík teď týden na váze stojí a za 4 týdny od minulé kontroly u Dr. přibral jen půl kila. Mléko teče pořád, hlady nepláče, tak se na to jen zeptám v pondělí doktora a nebudu si z toho dělat moc těžkou hlavu.

    #883726
    Anonym
    Host

    Holky nestává se vám, že vám mimča usnou tak na hodinku maximálně probudí se a během 15 min jsou protivný protže ještě nejsou vyspinkaný. Nám se Seb probudí, pak ho přebalíme, začneme třeba kojit 3-4 min pije normálně a najednou se začne kroutit šmudlat si očit a jen co ho vezmeme do náruče tak vytuhne jak kdyby nespal půl dne, a to se nám ted stává pravidelně, ale pak spí max. 30 min a probudí se hladový a div by mě nesežral 🙂

    #883727
    Anonym
    Host

    Máno, přítel si na přestěhování vybral jednu z těch rušnějších nocí, kdy malá chtěla hodně jíst a navíc ji chytlo bolavé bříško. Jinak já k malé nevstávám. Nechávám jí, dokud nezačne poplakávat, i tak právě koukám, jestli už je vzhůru nebo se jen mele ze spaní. snažím se nevstávat, dokud to jde. Takže zbytečné vstávání přítele budit nemohlo, spíš, že je opravdu zvyklý na tichý pokoj.

    Misho, to s tím spaním máme ted podobně přes den taky. Navíc usíná strašně protivně. S krátkým, ale fakt výživným pláčem. Jakoby nechtěla usnout, aby nepřišla o hračky a přitom se jí strašně chce. Usne na chvíli, pak se probudí hladová, napije se a vytuhne znovu třeba na 2h, tentokrát už bez pláče. Ted nějak spí přes den docela hodně (proti dřív).

    #883728
    Anonym
    Host

    Jo tak u nás tohle u je 14 dní to že usíná protivný. Prostě jak si začne žmoulat oči msuí nastoupit pelíše a někdy i duduna na uspání. Jenže pak se probudí a valstně není vyspinkaný a je to boj. Ted jsme ho třeba krmila hodinu a půl na 3x hrůza. Probudil se napil se pak spánek 20 min pak probudzení papání to jsme si ho vzala do ložnice že v leže tak si cucnul usnul na 10 min a pak dostal druhý prso v normální poloze protože to teče tak sosal. Tak že mě síba jí 3x přes den protože vydrží dýl jak 4 hodiny, prostě nejlépe ráno v 10 a pak 14-15 hod a večer je to boj mezi 19-20 hod. Jinak přes den ted také spíme prakticky mezi každým kojením

    #883729
    Anonym
    Host

    My to máme ted asi 3 dny. Původně jsem si myslela, že je to od náušniček, ale není. Ouška vypadají v pohodě, reakce na ně to není.
    My ted pro změnu nenakrmily. Přestože koupání posouvám víc a víc dopředu. Je vždycky tak přetažená, že mi to jídlo po koupání odmítá. No tak šla spát bez večeře :(.

    #883730
    Anonym
    Host

    Uspáno před 8 jsme dali pyžámku, přebalily a během 5 min usnul v náruči tak je v koši v ložnci a počítám, že opět kolem půlnoci bude dlabání a pak co 3 hodinky 🙁 , nějak musím vyzkoušet jak to dělat aby přes den jedl po 3-4 hod a v noci po 4-5 máme to přesně naopak. To u nás sice večeře proběhla ale na 3x. Ale Seb měl také období kdy mi večer nechtěl jíst, dky se naposledy najedl mezi 16-18 hod a pak až pozdě. No uvidím jak to bude zítra zda nám krmící časy budou vycházet jako víkend to byly + – 30 min stejné.
    Holky lepším se už vážím jen na noc, ráno kontrola a před procházkou, a jsem i v klidu, a tím že teď tak krásně přibral jsem úplně v pohodě, už ani neřeším když po 4 hod nechce jíst. Zítra máme narozky <:o) <:o)

    #883731
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Ahojky 🙂
    Misho tak to ti Sebík nádherně přibívá. A k narozeninkám 🙂 všechno nejlepší 😀 to nám ty dětičky ale rostou. Po obědě máme vážení a očkování no a večer máme jít plavat ale nevím musím se zeptat Dr. jestli můžeme. Manželovi to plavání taky dnes moc nepasuje tak uvidíme.
    Večerní usínání je od pátku bez plakání :O jenom samou radost nám dělá Martínek je fakt zlaťoučký.
    Včera měl chuďátko větříky půl hodiny vřískal sem přemýšlela co jsem pojedla a na nic jsem nedošla nebo že by mrkev :^) dělala jsem z ní v sobotu omáčku.

    #883732
    Anonym
    Host

    Misho, krásné narozky .. máme krásný den, tak to oslavte. My až v sobotu. <:o) a kolik, že to vážíte? 🙂 Jo, když máte tu cestu k cukrárně zavřenou, tak jsem slyšela (i ochutnala), že u nádraží na Harfě je skvělá cukrárna.

    No, my taky děláme mamince samou radost. Stále papáme a papáme :). Dneska jsem jí fakt chtěla nechat dokud nebude hladem poplakávat. Takže si vzpomněla, že se nepřihlásí pláčem, ale že se bude tak vrtět, že při tom nešlo spát. Vydržela jsem to 2h, takže kočička 4hodinový interval v noci zvládne. Možná by zvládla i víc, jenže se dnes pro změnu vrtěla, protože byla počuraná a měla mokré pyžámko, chjo :(. Takže naše sestava 18h 22h, 1h (tady jsou ty skvělé 4h) 5h, 7h, 9h. My snad musíme mít ten růstový spurt, protože i přes den chce dost často.

    Holky, řekněte mi, jak často měníte v noci plínku? Mě se ted v krátké době stalo 3x, že se mi malá pročůrala. Nejdřív jsem si myslela, že má malou plínku, takže na noc teda dostává 3ky a stejně. Je pravda, že plínku měla 8h v kuse. Asi to bylo moc. Pak nevím, jak to děláte s těma mrnouskama, co vám tak dlouho spinkaj.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,581. až 2,595. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist