Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,596. až 2,610. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #883733
    Anonym
    Host

    Leni to ani nevím, že tam cukrárna je. Jo dneska je hezky a Seb se rozhodnul, že dnes moc papat nebude. No pořádné vážení bude večer u koupání, ale měl by mít 5.810g. Večer dám zprávu jaký je tlouštík. Jinak plínku v noci neměním má jí tak 8-10 hod podle toho jak jde spinkat. Ale nikdy se mi nestalo, že by mu protekla, ale Eli ti v noci asi baští více, my tam maximálně ráno máme kolem čtvrt litru nadojčíno. u kojení mi v noci pije tak 60-80 ml což je málo, ale druhé prso mu nestihnu dát jen se napije co chce a usne. Ted také dostal obě prsa a nic moc, ted mlátí do hraček na dečce. Vřera Seb dlabal před 8 a probudil se v 11 když jsme šla spát tak to jsme ho přebalila ještě po mini kojení a pak vlastě v 8 ráno.
    Jo mě takto Síba často jedl ten minulý týden ještě horší bylo, že ty prsa byly úplně měké a prázdné tak že to byl boj ho nakojit, ale zlepšilo se to i když ted mám pocit že zase nic moc

    #883734
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Misho s prsama buď v klidu já jak tu psala že mám prsa jak balony tak teď zas jsou normál :^) ale mléko tam je protože baštíme 😀

    Leni já malého po koupaní nakojím a ještě kuknu do plenky jestli se nestihl počurat a když je jen jednou načurané tak přebalím protože on opravdu vydrží spát do rána do 6-7h a to ráno hned kojím a nepřebaluji 🙂 protože je děsně hladný a vříská, když ho dám prvně přebalitáhu. Já dávám ještě pořád dvojky i na noc a malý má váhu asi kolem 5,5 dnes jdem vážit tak pak napíšu přesnou váhu 😛

    Hledala jsem nějaké pěkné vánoční baňky a přidávám odkaz na jedny co se mi moc líbí kdybyste taky měli zájem 🙂 http://www.pfeifer.cz/cz/akcni.html

    #883735
    Anonym
    Host

    Když ona mi to tam stihne načůrat za strašně krátkou dobu. Já taky přebaluju po koupání, nakrmím a jde spát. Většinou pak krmíme o půlnoci až v 1h a to mívá plínku suchou. A následující krmení je pěkně načůraná. To je právě taková ta kritická doba mezi půlnocí a 4h. Ta plínka by to vzala, jenže asi jak se pak strašně mele, tak to proteče ven.
    Dvojky nám pořád jsou, dávám je přes den. Jen na noc, právě kvůli tomu, abych nemusela tak často přebalit, tak jsem začla dávat trojky… ale zas tak úplně to nepomohlo.
    My už budeme na 6kg, řekla bych. 5,5kg jsme měly před 14ti dny. Ještě aby nepřibývala, když pořád tolik jí. Raduš, proti vám máme tak 2-3 krmení za den (teda noc) navíc. A ted musím říct, že to není žádné cucnutí, sosá jak o život.

    Ozdoby jsou moc pěkné, možná něco ještě doobjednám. Hlavně skleněné. My sháněli loni, protože jsme poprvé s přítelem dělali sami malý stromeček. Předtím byly vždy vánoce u našich. A když člověk kouknul do obchodů, tak všude plasty .. fuj. Skleněné ozdoby jsou super. Nakonec jsem je kupovala ve Vlašimi. Jak je to malé město, tak se tam tyhle tradiční dají ještě najít.

    #883736
    Anonym
    Host

    To já vím, že mlíčko tam je, ale nějak jsem zjistila že se mu líp saje když to prso je tvrdší jak je měkě a oří se mi do něj tak hrůza. Leni a máš kalsické pampers nebo ty premium care?

    #883737
    Anonym
    Host

    Misho, mám klasické. Premium jsem dávala jen 1ky. Zvláštní je, že se to dřív vůbec nestávalo. Poprvé se mi pročurala asi 2 týdny zpět, ale tehdy tu plínku měla skoro 11h, za to jsem si mohla sama. Ale je možný, že jsem jí tu 3ku dneska blbě utáhla, je jí velká kolem pasu, takže možná by to tu moč udrželo. Ona se vždycky pročurá horem na zádíčka.

    #883738
    Anonym
    Host

    Leni tak to je asi tím, že to má málo utažený nebo že jí prostě jsou velké. Já to Sebovi utahuji hodně protože jak se vrtí stejně si to povolí

    #883739
    Anonym
    Host

    Tak dnes konečně zase na dlouhé krásné procházce :). Vzali jsme to po 14h do Stromovky a vrátily se tedka, takže 3h venku. Minulý týden se mi v tom počasí vůbec nechtělo. Jen v pátek jsem byla na Hradě a na Letné, ale bylo hnusně, tak jsem si to neužila. Zato dnes paráda. Stromovka je krásně barevná a voňavá spadaným listím. Tak třeba bude malá líp spinkat, když je tak vyvětraná. Pěkně mě bolí nožky, tak je jdu dát nahoru, čajík a budu koukat na malou jak blbne na dece. Softshellová bunda fakt super, neprofoukla :).

    #883740
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    No my stále odsáváme nosík, kapeme kapičky a máme teplotku 37,7 takže zítra žádný očkování nebude, volala sem dr. tak do poradny mám vzít obě a uvidíme co nám řekne až je prohlídne. Dávám jí taky do kojícího polštáře ale prostě to nestačí, když má plnej nosík tak se zakucká a ….poblinká 8o| od včerejška má asi 5oblečení a kolem krku plínku ale i tak je mokrá. Ale máme bacily doma, protože včera mě celej den bolela hlava jak střep a dnes tatínek dnes zůstal doma a dokonce v posteli a nechal se obskakovat, takže sem místo dvou nemocných dětí měla doma tři!!!
    Dneska sem si vzpomněla že před rokem jsem měla naposledy menstruaci takže tu vlastně máme Stázku rok.<:o)
    Jé já bych tak šla do Stromovky kdybych neměla doma chcíplotinky……

    #883741
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    JO Včelko chlap když je nemocný tak to je jak za dvě děti 😀 snad budete brzo zdraví.
    Tak mi máme váhu 5445g a měříme 61,5cm Dr říkala že pěkně přibral na to když už přes měsíc celou noc spíme 🙂 Dnes jsme plavat nemohli kvůli očkování tak příště. Za měsíc další očkování +vážení a měření. Jen se u pasení koníků začínáme snažit plazit Dr hleděla no jo kdyby ještě viděla jak se staví na nohy tak nevím raději jsem jí to neříkala aby nám nevybrblala 8-| já ho teda nechám jen chviličku ať si nekazí zádečka ale když mu se to tak líbí. 😛

    #883742
    Anonym
    Host

    Včelko, tak to je blbý, že jste nemocní. Stromovka byla fajn. Tak se dejte bzo dohromady. Na „poslední“ měsíčky jsem si taky vzpomněla :). Akorát, že mě už chodí nové .. chjo, taky to mohlo ještě chvíli počkat.

    Raduš, to krásně rostete …. já jsem si právě říkala, jak asi malý přibírá, když v noci nejí (teda moc moc vám to závidím a dofám, že se to u nás konečně zlomí). To plazení je dobře? U nás se ted asi týden děje něco podobného, tak se jen bojím, aby to nebylo moc brzo. Dneska jsem jí dala na bříško, chvíli pásla a pak už to jelo. Byla jak posedlá dostat se za plyšovým slonem, kterého měla asi 30 cm před sebou. Vždycky pod sebe skrčí nožičky, natáhne ručky a začíná zvedat zadek. Dneska už se dokonce o kus posunula. Ale strašně rychle se unaví.
    A na nožičky se stavíte jak? Mě se Ella odráží, když jí mám na svislo k sobě (jako na odkrknutí), od mých nohou. Má pěknou sílu, potvůrka. Přítel s ní ted pěkně začal blbnout, až jsem měla strach. Vzal ji v podpaždí a zvedal téměř vodorovně vysoko nad hlavu. Jen jsem koukala, jak se malá zpevnila a držela. No, chyběla jí jen lucernička a mohla by hrát v Broučkách 🙂

    #883743
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    holky já vám to pasení závidím, zítra se na to musím zeptat dr, jak mám srovnání s Viky tak mě to trochu vyvádí z míry, ale Stázku narozdíl od Viky netrápí prdíky, tak nemusí být furt na břiše. Viky nemluvila a Stázka furt žvaní, otevře oči a už jí pusinka jede. A ten reflux je taky na prd, Viky si kolikrát bez rektální rourky nedošla na velkou a Stázka kadí úplně v klidu zato zvrací furt. Sem si řikala druhý dítě tak budu se vším v klidu a bude to brnkačka a ono kulový

    #883744
    Anonym
    Host

    Hlásím kontrolu u doktora. Včera odpoledne jsme tam nakusali a tady jsou výsledky: 63cm, 6150 g, 40,5 cm (obvod hlavičky). Včera nám chybělo do 4 měsíců jedenáct dní. Raduš, kolik přibral Martínek za měsíc? Maxík přibral přesně půl kila a doktor byl spokojený a vůbec to neřešil. Také ho zkoušel držet v podpaždí, Maxík byl krásně propnutý, jako kdyby chtěl hrát v pokračování Hříšného tance a dělat zvedačky. Už při úplně první kontrole ho dr. chválil, že má pěkné svaly.
    Také proběhlo očkování (Hexa + pneumokok), ale reakci nevím, protože Maxík začal plakat už na začátku návštěvy, neboť ho přepadl hrozný hlad (včera odpoledne a večer jedl každé 1,5 h) a bohužel nám to vyšlo i do návštěvy u Dr. Tak jsem potom hned kojila v čekárně, domů bych s tím řevem nedorazila, i když to mám max. 20 minut. Ale v noci spinkal krásně, tak snad reakce nebude žádná.
    Roslenko, Maxík má také sílu v nožičkách, při přebalování nebo při sušení po koupání do mě pěkně kope (dělal to snad vždycky, ale teď je to víc bolestivé), když sedím a držím ho na odříhnutí, tak se také na nožičkách propíná, jakoby chtěl stát. Jak říká můj manžel, kdyby se mu nožičky v kolínkách nerozjížděli, tak by už stál. Na bříško ho moc nedávám, takže nevím, jestli má tendenci se plazit.

    #883745
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko.
    Máňo malý přibral za 35dnů přesně 455g 😀 obvod hlavičky máme 40cm.
    Kakoša děláme min.1x denně ale stavá se i 3x tak to taky asi má vliv na váhu, ale zase nezvrací teda dnes ráno se probudil a 11h byl bez jídla tak se pěkně přecpal a pak si brknul a pěkně to z něj letělo :S

    Leni jenom ať se plazí a trénuje šilkulka už ji prostě nebaví jen tak pást koníky a hledět už musí zkoušet i něco jiného 🙂
    Na nožičky se staví když si ho dám přes rameno a sedím tak se mi zapře nohama do břicha a když mu pomůžu a dám mu ruku pod nohy tak to je nadšený stojí na nich a chechtá se tak za chvilku se mu nohy podlomí a zkouší znovu ale to už je unavený a nechci ho ani tak dlouho nechávat.
    A nad halvu si jej taky dám a děláme letí letí letadlo no a to je sranda úplná je fakt hodně pevný.

    Jo a mi jsme před rokem taky v tuhle dobu malého nějak udělali a to bude mít v pátek svátek, tak je i možnost že zrovna na svátek Martina se to podařilo 😀

    #883746
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Tak mi dneska spaly trochu líp, jednou v noci jsem odsávala a i kojila mám v tom teď bordel, nevím jestli kňourá že se vzbudila a chce papkat nebo má plnej nos a vadí jí to. Je na ní vidět jak není v kondici, téměř celej den prospí. Rano jsem odsála pěknou hromadu a už je to do zelena, tak jsem zvědavá co nám dr. dá, včera mi řekla že moc kapek pro prťata není. Večer si manžel rozložil v obýváku pohovku aby mohl koukat na telku a nerušil Viky (pokojíček má hned vedle ložnice) tak jsem tam dala Stázku na břicho aby koukala taky na telku, že snad to bude natolik zajímavé že tu hlavu zvedne, vydržela to asi minutu bez řvaní, pak další s remcáním a pak nastal řev u kterého si pšíkla a na závěr se zas poblinkala. Jak jí to mám učit když se pozvrací. Chjo, to je patálie.
    V půl pátý jdeme na 3měsíční kontrolu tak nás zváží a změří tak jsem zvědavá. Hlavně abychom dostali něco zázračného po čem holky budou už zdravý, fakt je to už dlouhý. Skoro 14dní už sme doma, max pro rohlíky s kočárem sem vyšla.

    #883747
    Anonym
    Host

    Raduš, tos mě potěšila, protože i když půl kila není málo (27 dní), tak mi to nepřišlo hodně, předtím přibíral za měsíc 800-900g. Neříkala ti doktorka něco o příkrmech? Mně doktor nic neříkal, s váhou byl spokojený. Ona je to pravda, že jak mají ty naše mrňata přibírat, když celou noc prochrní a i přes den si dáchnout. Včera jsme kojili 8x (ale jen přes den a večer), předevčírem to samé, ale to je tím, že už je večer mlíka málo a on sice usne, ale asi nemá dost plné bříško, tak se vzbudí max. do hodinky a chce znovu, takže večerní kojení jsou po koupání 2-3. Ale oč jde později spát o to později vstává, třeba kolem osmé. Kakáme aspoň 1x denně pořádně a pak jsou ještě „mezikakání“ malé až střední velikosti.
    Včelko, zelené nudličky vypadají na antibiotika, teda pokud už je nemáte. Když začala Maxíkovi rýmička, tak jsem si ověřovala na netu, jaké nudličky co znamenají, naštěstí se mi potvrdilo, že průhlédné až bílé jsou jen nachlazení, kdežto žluté a zelené jsou infekce. Nudlička nám vyběhla před pár dny při kýchnutí, teď má maximálně 1-2x denně v nose vrkounka 🙂
    Škoda, že jste s těmi narozeninami (od početí) nezačaly dřív, nám doktor počítal početí na 4.11. a to jsme prošvihli :S

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,596. až 2,610. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist