Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,626. až 2,640. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #883763
    Anonym
    Host

    Leni a co jinak kuponky? Přišlas na něco? Jinak Misho děkuji za inspiraci, bohužel pořád moc nevím, autosedačku budem mít od tety po bratránkovi, hopsadlo jsem objednala na bazárku (tyhle věci děti používají chvilku, není to na nich ani poznat a co s nima pak, tak u tohoto neváhám koupit bazárkové) no a u těch menších levnějších věcí, dám ušetřených pár korun za poštovné*-) Kromě HM studia a babyparku jsou tam slevy jen do pražských obchodů… Nj, tak aspoň si můžu přečíst ten časopis:D
    Dnes jsme byli s Radovánkem u doktora, tak zpřesňuji svůj údaj o váze: 7360g:P 😀 a 62cm. Dostali jsme včeličky, malej řval jak pavián, ale za chvilu dobrý a zatím se nechová nijak zvláštně, tak snad to bude ok i nadále…

    #883764
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Kačko mi jsme po očkování byli protivní až na druhý den a i teplotka trochu byla.

    #883765
    Anonym
    Host

    Tedy Kačko, to je tedy super váha. Nás to čeká v pátek :-). No my máme babypark kousek tak to tam vyzvedneme nebo se snažím objednat hodně věcí a pak je to zdarma. Tak jsme večer chtěli ukázat tatkovi jak hezky už paseme a ono se pasení nekonalo po 5 vteřinách byl Síba na zádech a to udělal 4x, bohužel jsem poprvé nedala včas ruku pod hlavičku tak se malinko tuknul ale dobrý, je ja bambula. Tak zkusíme zítra zda to půjde nebo už budeme jen padat na zádíčka. Tak pěkný večer já to balím byli jsme vzhůru od 5

    #883766
    Anonym
    Host

    Kačko, kuponky nic moc. Já fakt nějak neumím nakupovat dopředu. Navíc když vidím u sousedů, že si jejich 10ti měsíční holčička vystačí s plastovou nádobkou s víčkem od nějakých vitamínů, tak pak kupujte nějaký hračky, že? A jak vidíš, tak dupačky koupím takové jaké se mi líbí a kupony neřeším. Možná ještě to HM studio, podívám se, co by se mohlo hodit.
    Ale váhu máte moc pěknou. Elli taky není žádný drobek, ale na vás nemáme :). A faldíky máme už dlouho, naštěstí ne moc velké, dbáme na linii :).

    #883767
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Jo jo Leni to znám nejlepší hračky jsou pet láhve a různé kelímky a věcičky co se najdou v kuchyni. Já hraček moc nekupuji potom až stavebnice apod. a hlavně velkou tatrovku ta byla fakt vděčná už co starší syn seděl tak jsme ho v obyváku v ní vozili sedli jsme si z manželem naproti sobě a posílali si ho a on se mohl uřechtat 😀

    #883768
    Anonym
    Host

    Já jsme prej měla nejraději hrnce a vařečky :-), my také Sebovi nekupujem moc hraček, jen pár na hraní a pár teď do vody až se mu tam začne více líbit. Tak u nás opět krmení o půlnoci a pak v 5 hodin a pak až v půl 10, ale to se pořádně napucnul, vypil obě prsa. Ted poslední 3dny jsme krmili 6x a jednou 7x tak jsme zvědavá jak dlouho to zase budou stejné časy než se to zase změní. Jo tatrovka je super věc ap ka takové ty odstrkovadla až budou větší

    #883769
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Jo my taky nekupujeme hračky, to zvládají návštěvy, byt máme plnej hraček :S
    Tatrovku už dlouho scháníme, ale fakt tatru ne ty napodobeniny z blbýho plastu co hned praská, a nějak se nám to nevede. Jinak vařečky, plechové misky, metličky to Viky miluje. Stázka zatím ujíždí na ožírání si vlastních ručiček.
    Vývoj našich chorob doma je takovej, že včera navečer jsem musela já k dr. už sem nemohla vůbec polykat, tak mám ATB a opět spálovou angínu….chjo kdy to zkončí :'( Nemůžu nic na úlevu cucat, tak mám genciánku a tou si mám 2x denně ty mandle a čepy opatlat. Vypadám jak mutant, fialová huba. V noci sem skoro nespala.

    #883770
    Anonym
    Host

    Teda včelko, kde k těm nemocem chodíte, tak at jste brzo fit. U nás naštěstí kromě rýmy která stále trvá, ale není to tak hrozné naštěstí nic nepotkalo, mě tedy také párkrát zabolelo v krku, ale naštěstí zabral čaj s citronem. U nás se dnes skoro pořád spinká těd byl vzhůru tak půl hodinky a odpadnul, ale pásli jsem koníky tak ho to unavilo tak snad po spánku bude dlabanec jedli jsme před 10

    #883771
    Anonym
    Host

    Já si myslím, že nám Kačka zatajila skutečné datum početí a porodila Radovánka už před půl rokem a teď se tu vytahuje s rádoby velkým mimčem, které je vlastně normální půlroční 😀 Ale já se jí nedivím, my také s Raduš nikde nevykládáme, že dáváme Maxíkovi a Martínkovi odvar z makovic, aby dlouho spali a my se pak tady mohly vytahovat a dráždit chudinky maminky, co vstávají každé 3h na krmení 🙂 . U nás byl úspěšný „odvar z makovic“ druhou noc po očkování, kdy po skoro celém prospalém dni spal navíc 12,5h v kuse v noci. Na dnešek teda spal míň, nejdřív se mu nechtělo vůbec spát a v posteli žvatlal, pak zabral, aby se chvíli nato probudil s hrozným pláčem, který pomohlo utišit hlazení po hlavičce a zpívání Halí belí (se divím, že neřval ještě víc 😀 ), takže definitivně usnul po 22h. Ráno už nám začal zase něco vyprávět a výskat už v 5.45h, což nás velice překvapilo a hlavně vzbudilo před manželovým budíkem do práce. Když někde vyprávíme, jak Maxík dlouho spinká, tak manžel k tomu dodává, že je to proto, že kouřím marihuanu a přes mlíko to působí na mimčo, které buď spí nebo je vysmáté 😀 😀 😀
    Včelko, to teda není fakt co závidět. Já jsem si naivně myslela, že kojení působí na děti právě proti nemocem, ale asi to funguje jen dokud se kojí. A je jasné, že když má Viky něco silného, tak kojení neochrání ani malou a jak vidno ani utahanou maminku. Ono by to možná na tebe tak neskočilo, kdybys měla jen jedno a navíc jsi mohla v noci vyspávat a čerpat síly.

    K hračkám asi toto: my jsme většinu hraček (plyšáci atd.) dostali, takže plánujeme kupovat jen výukové. Snažím se každé ráno koukat na hodinový pořad pro maminky a včera to bylo o tom, jak si s mimčem a batoletem hrát. Bylo to moc zajímavé. Mluvila tam dětská psychiatrička a také doktorka přes motoriku dětí, která řekla, že děti si mají hrát s klasickými hračkami, které musí chytit do ruky a něco s nimi udělat, aby vydaly zvuk (klasické chrastítko), že elektronické hračky, kde se mačká jen čudlík, nejsou pro děti z hlediska vývoje motoriky moc vhodné. Že přemíra podnětů (když to hraje, bliká a kdoví co ještě) není dobrá. Také tam jedna z moderátorek ukazovala tablet (taková ta obrazovka do ruky), do kterého měla staženou aplikaci se zvířátky, na která když se ťukne, tak vydají zvuk. To ta psychiatrička vůbec nerada viděla, protože dítě je fascinované barvami na obrazovce atd., ale z hlediska vývoje mu to nic nedá. Doporučovala vzít klasickou knížku, kde jsou zvířátka vyobrazena a rodič s dítětem u toho bude sedět, můžou se zastavit u každého zvířátka déle, povídat si o něm, dítě může vzít knížku do ruky (také doporučovala takové ty knížky, kde jsou vložené do obrázků různé materiály na osahávání).

    #883772
    Anonym
    Host

    Máno, ty teda dráždíš :). Já jsem vděčná, že už 3tí noc krmíme zase jen po 3h (a cca od 20 do 1h je klid bez krmení) a připadám si ted ráno neuvěřitelně vyspalá. Po týdnu, kdy se mi dítě začlo mlít po hodině od krmení a nejdéle za další hodku jsem musela krmit a přitom poslouchat, jak sebou zoufale mlátí v postýlce, mi to ted přijde jak balzám. Už zase 3h spinkáme, nakrmíme a spinkáme. Vidím v tom pokrok a těšení na prospanou celou noc 😛
    Jinak mamča mi říkala, že můžu mít i málo výživné mlíko. Hned mě kontorlovala, jestli dost jím. Možná měla pravdu, jídlo přes den docela flákám, takže i možná proto si říkala tak často. Snad už je to blbé období pryč a ude to jen lepší.

    S tou únavou to bude pravda. Minulý týden jsem byla zralá na doktora. Zřejmě nám tu taky lítá nějaký bacil. Bolel mě krk, že se nedalo polknout. Zaútočilo to v době, kdy jsem byla po těch nocích nejvíc utahaná. Naštěstí jsem to hlavní vyhnala jen čajem a malá nechytla nic. Ale v krku mě škrábe trochu pořád. Tak doufám, že se únava nevrátí, jinak by se to mohlo znova rozjet.

    Elektronické hračky k nám domů nesmí. Přítel je fakt nesnáší. Na hrazdičce byl ptáček, kterému, když se zmáčknul zobáček, tak zazpíval. No a přítel ho vyřadil, prý že je to blbý a že si s tím Ela hrát nebude. Už se strašně těším, až budeme koukat do knížek (máme jich hromadu po mě) a stavět stavebnice a tak :). Jinak rachtacích krámů máme od návštěv hromadu. Ani to všechno nejde použít. Ted je s tím Ela nebezpečná, sice rachtá o stošest, jenže je schopná se s tím majznout do hlavy. Takže jsem to schovala a nechala jí jen plyšová rachtadla, než najde trochu cit v ruce :).

    #883773
    Anonym
    Host

    Jo, Máňo, tys na to kápla, prostě mé miminko není velké, je jenom staré:D Já asi začnu shánět makovice, máme druhý den po očkování a že by nějak víc spal, to ani nápad. Tak jsem zvědavá na noc, ta poslední byla děs běs – stejně jako předešlou si vyžádal kojení ještě ve 21, pak 1:30 a pak mě vzbudil ve 4. Tak jsem doufala, že ho jako předchozí noc utiším dudlíkem – ani náhodou, tak jsem ho teda nakojila, i když to byl interval jen dvě hodiny a stejně nebyl klid, no potřeboval se jít ještě vyprdět do umyvadla, v pět se povedlo nějak usnout a v sedm už mu zas spát nešlo, i když hlad neměl a jen se potřeboval bavit:|
    Raduš, tatrovka je super nápad – třeba by šla i nějak sehnat přes ty kuponky z maminky, ale zatím jsem ji v těch obchodech nenašla. Možná využiju kuponek do learningtoys.cz – líbí se mi potvůrky od deglingos a možná bysme mohli pořídit teda něco od lamaze, ale jak říkáte, malej si pak vezme radši vařečku a hračka za čtyři kila bude ležet v koutě – ale tak jako tip na dárek pod stromek – sleva 25%je tam do konce měsíce…

    #883774
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Máňo sem se tu zasmála super 😀 Jo jsou to kluci šikovní když nám tak krásně spinkají u nás to už bude 7 týdnů z toho 4noci se stalo že se vzbudill v noci a baštil.
    Jo tatrovka je fakt super když synek seděl tak se s ní zabavil doma jak jsem už psala potom jsme ho venku na ní tahali na šňůře a pak se sní vyřádil na písku 😀 jo a dcera ta si ji taky užila… ale sehnat tu starou pevnou byl fakt problém já ji sháněla ségře k vánocům pro malého když jsme dělali vánoční nákupy v Brně a nakonec jsem ji sehnala u nás ve staré hračkárně co je tu sto let :O tak letos jio tam pujdu koupit malému pod stromeček. 🙂
    Kačko teda a to vážně jen kojíš??? Jako ségře malý měl na 30října -9 měsíců a váží 7kg :S
    Já dnes malému koupila hračinku zitra má svátek 😀 a segře se mi pro malého podařila taky super hračka měli ji za 299kč a já tam vyhrabala tu samou za 170kč asi nějaký překlep :O ale paní si to na pokladně ťukla za těch 170 😛 tak super pro mně.

    #883775
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Holky tak dneska je to doma fakt záhul. Viky už evidentně otrnulo a má nevylítanou náladu. Stázce není nejlíp, ale teplotu nemá a celej den kňourá nebo ječí jak na lesy, já skoro nemluvim a cejtím se jak přejetá autobusem a aby toho nebylo málo, celej den mám prázdná prsa, sou měkká jak vyfouklej balonek a ani Stázka o ně moc nestojí, možná má hlad a proto je protivná, přitom se snažím pít dost tekutin. Tak mi tatínek udělal kojčaj a já si našla ty homeopatika na kojení, jsem zvědavá jestli se to zlepší, kopovat UM nechci, když to do teď šlo…..
    Kačko my máme dost hraček které byly určo nechutně drahé a jsou buď uložené nebo se válí v pokojíčku někde pod postelí atak podobně. snad se třeba Stázce budou líbit. Ale někdy ty darující nemají rozum co kupujou za blbosti. Třeba moje sestra s oblibou kupuje plyšáky, ale ty co mají minimálně 50cm na vejšku. Do porodnice Stázce donesla medvěda co má tak 70cm a drží v ruce „malého“medvěda co má tak 40cm…. no a co s tím mám dělat…..

    #883776
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Chcípáčci se hlásí 🙁 tak jsme po kontrole u dr. a je to ještě horší než sem čekala :'(
    Stázce vyšly výtěry z nosu pozitivně na x bakterii nebo virů či co, do toho poslechově se paní doktorce taky nelíbila tak jsme vyfasovali antibiotika. Chudinka dneska jí jsou 3měsíce a už tak stoná. Do toho opravdu nedrží tu hlavičku jak by měla ale dr. říkala že je nemocná tak že se jí nechce ale ať to zkoušíme. Je mi z toho smutno, mám co dělat abych to neobrečela :'(
    Nechápu kde se to bere, Viky před 14dny onemocněla a od té doby sme vlastně nikde nebyly, kdybychom někde couraly mezi lidma tak si řeknu že sem blbá když je tahám ale takhle.
    Od minulého úterý jsem v lékárně nechala 1100 a to to máme všechno na recept….

    #883777
    Anonym
    Host

    Včelko, máš to teda těžký :(… hlavně vydrž. Hlavně se dejte rychle dohromady, hlavičku doženete potom. Určitě jsou nějaké cviky, jak tomu pomoct. Doktorka poradí. Držím palce, at už ty bacily vypadnou.

    My jsme dnes poprvé od porodu v noci příšerně dlouho řvaly. Ve 4 jsem krmila a říkala si … paráda, další až ráno. No a v 5h se mi v postýlce hrozně kroutila. Zkusila jsem dudlu, nic, začla poplakávat, tak jsem myslela, že má hlad, protože ve 4 pila jen malinko. Jak jsem ji zvedla, tak spustila pláč a nic nepomáhalo. Jenže hlad to nebyl, prso odmítla, plínka byla suchá. Asi půl hodiny jsem s ní popocházela po pokoji, to se zklidnila, jenže jak jsem ji položila, tak řev. Nakonec to nějak po hodině odeznělo a zadudlala se u mě v posteli a usnula. Teda takhle dlouho mi v noci ještě nikdy neplakala. Nejspíš to bylo bříško, ale nevěděla jsem vůbec jak ji uklidnit 🙁

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,626. až 2,640. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist