Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,671. až 2,685. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #883808
    Anonym
    Host

    jak ty mimča jsou všechny stejný a přesto je každé jiné…Eli má i víc vlásků, Ája má kouty,…
    jsou to prostě naše prdelky:o)

    #883809
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Leni a Radunko máte moc pěkné holčiny 😀 Eli je dobře vlasatá a Adrejka má super kukuč 🙂
    Tak u nás o víkendu začal růstový spurt pěkně vyvádíme u kojení a jíme všelijak a co už spal celou noc tak je to teď všelijaké :S takže chudáček se budí hlady nebo i prdíky ho trápí vzbudí se buď hodně brzo ráno a dnes dokonce o půl 2 😐 a já už zvyklá že spíme celou noc tak trpím :'( jeden večer nám usnul až před půlnocí a to byl vzhůru od 7h a jěště jsem zrovna nachlazená tak je to dvojnásob pro mě horší, piju laktační čaj a snad to do konce týdne už zas bude ok a malý bude mít už svou dávku mléka jak bude potřebovat. 😀

    #883810
    Anonym
    Host

    Fotečky super, no my růstový spurt překonali a teď zase vymýšlí blbosti, dnes kojím po 2-2,5 hodnách a pořádně nesaje ted se mi do něj podařilo nacpat trochu více, tak uvidíme, ale vůbec to neteče tak krásně jako minulý týden kdy dával super dávky ach jo. No já to chci také na úřadě vyzjistit co a jak, a vím že se doporučuje zažádat před koncem MD, no já právě koju čaj popijím

    #883811
    Anonym
    Host

    Radunko, ta je krásná, parádní lišácké úsměvy. Koukám, že sis s fotkama vyhrála :). Mě dalo strašně práce zachytit ji s úsměvem, jak potvůrka zvědavě čučí na ten foták. Na Aje je znát, že proti nám má tak o kilčo mín, co? Potřebujete taky růstový spurt jako Raduš, aby vám narostly správný holčičí faldíky :). My je máme asi 14 dní … od té doby co tak nenažraně jí.

    Jo, holky, ty oči. Já si musím vzít foták na procházku. Si představte zakuklenou Elu, z kočáru budete vnímat jen ty modrý kukadla. Ten modrý kočár a fusak to ještě víc podtrhuje. Fakt jen ty obrovský modrý oči :). Já vůbec nevím, po kom je má. A vlásky jsou sranda. Narodila se už vlasatá s koutama, vlásky nevypadaly, jen vzadu má vyležené kolečko 🙂 a kouty zarostly. Ale na těch fotkách mi přijde víc vlasatá než ve skutečnosti.

    Dneska jsme zase byly ve Stromovce. Jsem malou vrzla už do tenčí kombinézky. Chudák jen tak odevzdaně koukala, jak ztratila možnost pohybu. Nejdřív jsem myslela, že jsem to přehnala, ale byla tam pěkná kosa. Ale pak krásně spinkala, tak jsme vyvětrané. Jdu dát čajocha a přemluvit se k žehlení.

    #883812
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Radunko, po tobě ještě nechtěli to potvrzení z ČSSZ? mě to řekla baba na pracáku ještě nebyla Stázka na světě že to mám donést hned jak se narodí, pokud nedonesu tak mě budou psát dopis a pozastaví dávky….. Ale možná to bylo tak rychlý kvůli tomu že jsem šla z rodičáku na mateřskou. Nejlepší bylo že sem to tam nesla když byly stázce asi 3 týdny a rovnou jsem tam nesla formuláře na ten RD a baba mě s tím vyhodila že je to moc brzo, „přece nechcete aby se Vám to tu ztratilo!“ to jsou slova paní za přepážkou….no a donést znovu v prosinci.
    Jinak po těhle změnách nevím jak s tím na kolik let, protože se to může měnit po měsících, takže v tom bude pěkně bordel. Ať dají ty peníze najednou a každej ať s nima naloží jak umí…….Bude to jednoduchý, stejně na nikoho v práci nebudou čekat dýl než 3roky…..
    Jinak Stázka dneska buď furt kadí, má po těch ATB pěkný prohánění, občas to jde až na záda, do toho mi dneska nějak víc blinká, tak už má snad 8oblečení 🙁
    Mám jí dávat probiotika ale ty do ní nemůžu dostat a když už tak je za chvíli vyvrhne ven 🙁 aspoň že už tak strašně nekašle.
    Holky už kupujete dárky na Vánoce? Já už něco mám, ale jsem zoufala z toho svýho, letos mi došli nápady….

    #883813
    Anonym
    Host

    Holky, já nesla potvrzení na čssz, chtěli po mě rodný list …. bohužel tam byl nějaký záskok a ta paní na mě koukala jak na aktivního blbce, jakže proč to tam nesu. Ten samý den jsem chtěla potvrzení o pobírání mateřské, které zase pro změnu po mě chtěla VZP. Opět nechápali, na co to potřebuju, ale dali mi ho. VZP ho opravdu chtěla, navíc jsm si díky tomu mohla snížit měsíční platby na minimum.
    No a prý až budu před koncem mateřské … vychází to na leden, tak si mám přijít opět na čssz pro papír o tom kolik a jak dlouho jsem měla mateřskou (nastupovala jsem 25.6.) a s tím půjdu požádat o rodičovskou. Prý mi to stačí na začátku ledna.

    #883814
    Anonym
    Host

    jéje to jsem ráda, že se Vám líbí:o)
    Leni: příští týden v pátek nám budou 4 měsíce!To je fakt hrozný, jak to letí…A ve třech měsících měla 5,1 kg, jojo je to na ní znát, ale zdá se mi, že roste spíš do délky – to měla 59cm. Musí říct, že jí to poslední focení docela bavilo, ale já byla nervózní, že je nahulatá a aby nenastydla,takže jsem kvaltovala a je to na některých fotkách vidět, tak snad příště, ale až se uzdraví…v noci na dnešek se nám špatně spalo – budila se snad 3krát – máme kašílek, dnes u MUDr., ale na poslech dobrý, prý to může mít ze suchého vzduchu, tak tu máme mokré ručníky na topení a dnes už zas dobrý, kuckala jen 2krát, rýmu jen trochu, bez teploty tak uvidíme…venku je teď strašná inverze:o(zítra to asi na prochajdu nevypadá, tak jí dám asi jen do chodby, ale stejně ji musím uspat venku drncáním. Jo Leni a s tou školkou mi říkala švagrová, že už si ji mám zamluvit teď…to je realita?
    Včelko, já ještě nebyla kvůli tomu RP, takže zatím nic nikde nechtěli…ale to určo bude tím, že jsi přecházela z jednoho na druhý…A už je Vám aspoň trochu líp?
    Vánoce:mám celkem depku, vždy jsem nakupovala už od září a v prosinci jsem byla v klidu a dělla jen výzdobu,…a letos?Mám pár dárků, ale jak bych je nazvala, no to jsou jen takové výstřely do tmy:P , mám pocit, že jak mám zamlíkovaný mozek tak spíš kupuju dupačky a že skoro za měsíc budou Vánoce – ta informace mi jaksi unikáááááá:|
    Co budete kupovat miminkám?Mě přítel ujistil tím, že letos na Andrejce prý ještě ušetříme, že z toho ještě nemá rozum 😀 Ale určitě ji Ježíšek něco donese, to by mi nedalo…a s přítelem jsme si řekli, že si koupíme pro sebe do domácnosti, mimochodem, to byste mi holky mohly pomoct! Nevíte, kde by se dali sehnat hranaté /barva: krémová bez potisku/ talíře (sada i klidně + kávový servis) za rozumnou cenu, oni mají teď v Tescomě, ale on stojí jeden kolem 180Kč.:P
    Mějte pěkný večíííír

    #883815
    Anonym
    Host

    Jé, tak to my jsme určitě na 6ti kilech a spíš víc …. asi navštívím sousedku s váhou :), ted měla v neděli akorát 3 měsíce. A i ta délka bude větší, musím jí dávat 68ky dupajdy, 62ky nám začínají být krátké. Když ji mám v pyžámku, tak je dlouhá jak týden :).
    Teda já Vánoce nějak neřeším. Pro malou určitě nee, asi dostane plyšového medvěda do postýlky. Mám dárek pro maminku, pouze vymyšlený, a jinak nic … nápady nejsou. Kdyby jste měli nápad, co pro tátu a pro partnera, tak bych se nezlobila :).

    #883816
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    no já vánoce taky moc neřeším babičky mám vyřízené s kalendářem našich fotek a minifotoknihou.
    …a mojemu taky přemýšlím já koupila před lety mojemu – kožená taštička na doklady i s peněženkou a byl nadšený pořád jí má a fakt pěkný dárek 🙂

    #883817
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Já taky nakupovala vždycky hrozně dopředu na Vánoce, v listopadu už bylo nakoupenou a pak se jen peklo cukroví. Letos máme vyřešenou už Viky, miluje vláčky (typická holčička) a Mickey mouse takže dostane dřevěnou vláčkodráhu (tak se to fakt jmenuje) kde místo tunelu je Mickeyho klubík ( dřív to dávali v telce pro mrňata) a sáňky, a všechny pohádky o rákosníčkovi. Stázce sme pořídili leporelo od Lamaze, víc asi ne nebo oblečky, o víc se postarají ostatní. Jinak spíše tápu, u manžela naprosto netuším. Dneska přiveze PPL „tropický déšť“ sprchu pro mou máti, je docela drahá jí se rozbila a už rok jí nemá a sama si jí nekoupí.
    Musím dneska zavolat na dětský aby nám dr řekla jak ne ten průjem, protože ty probiotika buď vyslintá nebo vyzvrací a srajdu má teda pěknou. Nejde mi to do ní dát ani z flašky ani ze stříkačky, a je totálně jedno jestli je to ve vodě nebo v mým mlíce. Aspoň že tak nechrchlá

    #883818
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Já zas začalínám většinou na začátku prosince a my moc dárků nekupujeme a většinou si to napíši na papír a nakupuji letos jsme starším děckám řekli že nebudu létat po obchodech a že na jaro jim koupíme nové kola takže teď jim koupím hlavně oblečení zevšeho nějak vyrostli a jinak moje kuchyň potřebuje spoustu věciček tak je taky vyřešeno a s mojim jen maličkost zatím mám pro něj taky ten kalendář do kanceláře no a pak další dárek nevím snad něco uvidím a když tak parfém a kosmetiku.

    #883819
    Anonym
    Host

    Leni, tak to jste velké holky oproti nám :o) Jinak, co třeba koupit meteostanici, anebo i praktický dárek si myslím, že je pro chlapa alkoholtester (kor v dnešní době, kdy dávají fouknout pokaždé).
    Já taky něja nemám nápady a vyjmenovávat Vám tady praktické každoroční dárky nebudu:D , šak je znáte samy. Mmace a jejímu psímu miláčkovi mě napadl ten reflexní svítíci obojek do tmy…jestli máte nějakého rodinného hafana, tak třeba…
    Včelko, co je tropický děšť?My dáváme probitoka každý den s kojeneckou vodou a fenykliovým granulovým čajem – jou to tak dvě lžičky všeho, moc jí to nejede a já beru taky probiotika, obě dvě už asi od jejího měsíce. Víš, co mě napadlo – jak se pozná srajda u mimina, my máme ty kakánky pořád takový vodový nebo jak to nazvat…Tak Ti nevím
    Raduš, jak jsi pojala tu fotoknihu?Jen fotky nebo i popisky a od Happy fotta?Já o ni taky přemýšlím, pro sebe jsem ji udělala, ale pro babi by to byl pěkněj dárek a Ty jsi mě v tomu utvrdila, děkuji:)

    #883820
    Anonym
    Host

    Radunko a pomáhají vám ta probiotika? Mě malá kadí strašně málo a vůbec nevím, jak jí pomoct. Na předposlední prohlídce doktorka radila, at jím probiotika já, že to malé může pomoct, ale nezdá se mi. Místo po 5ti dnech si dojde po 4. Pak jsme se měly radit dál na další prohlídce, ale tam byl nečekaný záskok v podobě staré doktorky, která řekla, že mám jíst kompoty, ovesnou kaši a tak, že jí to pomůže. Jenže je to pořád stejné. Vždycky ten poslední den, kdy si nakonec dojde se mi malá hrozně kroutí, až je mi jí líto. Standartně ted chodní 2x za týden, má to docela husté, asi jako hořčice a bývá toho pěkná kupa. Občas jí musím pomoct podrážděním zadečku.

    Meteostanici už máme, mamka má 2 a alkoholtester, možná tak pro tatku, by na chalupě věděl, kdy už si má přestat dávat pivko než pojede do Prahy :). Chjo, dárky :(….

    #883821
    Anonym
    Host

    Já na dárky také nápady nemám ani nevím co chtít když se mě někdo zeptá, vlastně mamce jsem řekla, at nám koupí nový toustovač ten starý je kaput a táta nám koupil ten nosič na kola za tažný. Seb má už také všechno nakoupené a my s přítelem si koupíme asi něco později nějaký pobyt nebo tak, vlastně už sjem si koupili na květen lístky na cirque de solei. Jinak já mám vždy problém s dárkem pro tatku, on vždy říká, že nic nechce no minulý rok jsme mu koupili novu aktovku, vracel se pracovat zpět do banky a já mu koupila košili od valentina, ale blbou velikost :-). Mamka letos chce župan, ale s tátou je zase boj,on nicnepotřebuje, kravinky nesnáší, že je to vyhazování peněz a co potřebuje tak si koupí ach jo. Holky tak u nás se už druhý dne kojí po 2 hodinách maximálně o 30 min přetáhne tedy nedá se tomu říkat kojení ale je to ucucávání. Jen večer nám udělal scénu asi hodinu a něco řval, únavou pak bříško a do toho hlad, jen že se nakojit nenechá když se mu bříško rozpohybuje no pak usnul an hodinku a půl a pak jsme ho 45 min kojila abych toho do něj co nejvíc dostala dokonce jsem mu to tam stříkala, no výsledek byl ale takový, že spinkal od 22,30 do 3,30… no zas válčíme

    #883822
    Anonym
    Host

    Misho, z válčení si nic nedělej. My válčíme pořád, mám pocit, že stále krmíme … teda v noci. Přes den je jak hodinky …po 3h. Včera dostala v 19h, 23, ve 2 a v půl 4 byla vzhůru zas. To už jsem jí nedala, zkusila jsem dudlu, čaj .. no řev. Tak skončila u mě v posteli .. no a ona si chtěla povídat .. to jsem ještě v noci s ní nezažila. Lehla jsem si k ní a ona začla povídat na celé kolo. Za 15 min spinkala, bez pláče a na jídlo se probudila v 6h. To se napucla a pak začla řvát, vůbec jsem netušila proč … asi bříško pro změnu. 15 min řvala a pak opět usnula. Takže zase výživná noc :).

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,671. až 2,685. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist