Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 256. až 270. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #881393
    Anonym
    Host

    Já byla teď na druhé prohlídce poprvé v 6tt na potvrzení těhu a vlastěn včera ve 12tt ale jdu zase za měsíc to budeme v 16tt a to bude také i s UTZ a krev už se moc těším. Tak se na to zeptej, já myslím, že teď budu chodti po těch 4 týdnech ale uvidíme. Mě příští pátek čeká registrace v porodnici tak jsem na to zvědavá, je od 13 hod do 14 hod, tak přemýšlím jak moc brzo tam mám jít ale myslím, že snad na 12 to bude stačit. Hrozně to utíká, ale je to super večer už je bříško fakt znatelné a i normálně je to na mě již vidět, ale jen díky bříšku, jinak jsme nepřibrali zatím nikde. Pokud nemáte v koupelně místo na vaničku dají se pořídit už dost dobré „lehátka“ pro miminka která se dají do velké vany, akorát to asi nebude moc pohodlné (pokud tedy nemáte jen sprchopvý kout) a pokud máte klasický rozměr vany vím že se prodává vanička s uchytami které se dají na velkou vanu a ta malá se na to zavěsí, ale málo komu to pasuje. Já bych kyblík fakt použila tak na chatě či na dovče

    #881394
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    tak kočárky máte vybrané hezké…jak jsem už říkala, my už máme kočárek jistý, od známé co po porodu přišla o holčičku, kočárek používala 3 měsíce a pak malou postihl Syndrom náhlého úmrtí a už další mimčo nechce, takže budem mít hnědo- oranžovou trojkombinaci i s vajíčkem. Barva myslím neutrální pro holčičku i chlapečka a za 5.000Kč, neberte to 🙂 .
    Takže to máme vyřešené.
    Jinak na koupání mi ten kyblík taky přijde nepraktický, je v podstatě jen na pár prvních měsíců, my budem kupovat vaničku na nožičkách a jelikož máme velkou koupelnu, vejde se nám tam i přebalovací pultík a v dětském pokoji bude komoda s přebalovacím pultem. Pult se dá později odmontovat a komoda vám bude sloužit dál. 🙂

    Jinak ty ultrazvuky..já ho mám taky při každé prohlídce, rovnou mi paní doktorka na CD vypálí fotečky a na každé druhé návštěvě mám i video a to celé mě stojí ročně 1000Kč, což si myslím, že je super.
    Na další jdu právě 14.2. – budeme už 15+6, tak jsem zvědavá, zda už nám drobek ukáže pohlaví 🙂 🙂 .

    #881395
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    koukám že rozebíráte ty kyblíky, ja teda nevím ale v prvních týdnech nemá mimčo zahojený pupíček a ten se nesmí máčet aby se tam nedostala infekce, tak mi nepřipadá kyblík moc praktickej, my měli vaničku ale fakt jen na chvíli pak šla do velký vany kde je spokojená, Stejně ze začátku některý děti kakaj každý kojení a často se stane že to jde mimo plínku tak sme jí při těhle nehodách myli v umyvadle, v klidu se tam vešla a byl to fofr, než vyndavat vaničku napouštět atd…..
    Jinak já mám UTZ taky každou prohlídku, minule se mimi tak vrtělo že žádná fotka nevyšla, nic neplatím jen jednou za rok při těhu se platí nějak 2tis, ale je fakt že mám konfort, chodím tam až do porodu, mají i monitor,takže nemusím na kontroly do plných porodnic, a ten screning 1.trimestru mi vyřizujou abych ho neplatila, takže to co dám pak se vlastně srovná.

    #881396
    Anonym
    Host

    Také pak v pokojíčku komodu s přebalovákem dál využijeme jako prádelník je dobré, že teď ty věci jsou i víceúčelové, jinak cena kočárku je super a barva jak říkáš jak pro holku tak pro kluka. Tak to jsme zvědavá kdo další bude vědět pohlaví miminka. Jinak jsem včera koukla na aukro a neodolala jsem a přihodila jsem si na dvě věci jednu úplně novou mikču s tepláčkama a pak bundičku s kombinézkou skoro nepoužitou jelikož je to vel 56 tak uvidím zda to vyjde a když tak to bude první věc co jsme drobečkovi pořídili

    #881397
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, to já za ultrazvuky, ani během těhotenství neplatím nic, jen 50kč za fotečku. Ale screening jsem si zaplatit musela, ten byl na soukromé klinice. Jinak já teď vidím mimi poměrně často-minulý úterý na screeningu, v po večer na pohotovosti, v út odpoledne na gyndě a v pondělí bude utz zas – ale asi bych to radši oželela a brala bych bezproblémové těhu jak doteď a žádný pitomý krvácení…
    Po kočárcích jsem se ještě nedívala, ale jsem spíš odhodlaná ho koupit v bazárku nebo po někom. Ty nové mi připadají hrozně drahé. Navíc bych moc chtěla mimi naučit hlavně na šátek, je to dost praktické i na výlety a hlavně třeba na cestování vlakem, což mi budem asi dost a s kočárem to musí být děs. Takže prostě nějaký kočárek na lítačku, no uvidíme.
    Vaničku a přebalovací podložku budu mít od kamarádky, víc nechci, dá se to dát na stůl, na pračku…Asi jsem dost omezená penězma, vzhledem k tomu, že kupujem ten byt a budem muset něco dát ještě na zútulnění a zařízení, naši jsou na tom podobně, neboť rekonstruují, tak budem holt kupovat věci nutné a žádné extra vychytávky a vymazlenosti..

    #881398
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Kačko, z toho si nic nedělej, není třeba mít drahé a buh ví jaké věci, důležité je aby bylo mimčo spokojené. Já sem třeba dostala od segry z Milána nějaký šatičky a různý serepetičky, drahý to bylo jak pes a vůbec sem to nepoužila, já jsem spíš praktik, na co jsem nedala dopustit bylo takový křesílko pro mimi, jedno jsme si koupili jedno dostali, nakonec se využili obě. Malá nechtěla spát a v křesílku, které vibrovalo vytuhla hned. Dokonalá věc pro maminky co několik noci spíš nespaly než spaly.

    #881399
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    To víš že jo, Kačko. Moje švagrová teď čeká druhé mimčo a sama mi říkala, že na první si nakoupila o 50% více věcí, než pak ve skutečnosti potřebovala a využila…takže mi sama řekla, co si skutečně pořídit mám a na co se mám vykašlat.
    Já jsem taky praktický člověk a radši si koupím levnou, jednoduchou a praktickou věc, než drahou, značkovou a nazdobenou a pak ji nebudu moci použít.
    Věci mají sloužit a ne z nás jen ždímat peníze, no ne? 😀

    #881400
    Anonym
    Host

    😀 bóže, už i tady jsem u prdiků, ale napsat to musím… kamarádka takový křesílko taky strašlivě vychvalovala, že to malýmu strašně pomáhalo se vyprdět, takže tolik neplakal… jo tak tohle je luxus vychytávka, kterou bych asi fakt chtěla, třeba by se nám na ni složila rodinka…

    #881401
    Anonym
    Host

    😀 bóže, už i tady jsem u prdiků, ale napsat to musím… kamarádka takový křesílko taky strašlivě vychvalovala, že to malýmu strašně pomáhalo se vyprdět, takže tolik neplakal… jo tak tohle je luxus vychytávka, kterou bych asi fakt chtěla, třeba by se nám na ni složila rodinka…

    #881402
    p Petulda
    Registrovaný uživatel

    Holky, tak já mám taky při každé prohlídce UTZ, ale ještě nemám žádnou fotečku 🙁 Když jsem byla naposledy, tak jsem byla rozhozená z toho, že jsem zapomněla moč (i když si nejsem jistá, zda mi to opravdu říkali, ale to je jedno) a taky z přítomnosti taťky 🙂 Další UTZ až 28.2. odpo, tak to už si o ní musim říct. Dopo 28.2. mě čekají odběry na genetice, tak jsem na to zvědavá a to budem 15+6tt 🙂 Jo, a taky jsme za ty UZT nic neplatila… nevim, jak to tu chodí… nikdo mi o peníze neříkal, tak nevim :O Ale všude je to jiný!!
    Kačko, nemuší mít strach, že jsi jediná, která musí šetřit. Já sice žádný dluhy nemám, ale nerada bych se vydala ze všech korunek jen za věci, které budou sloužit chvilku a pak budou překážet. Na mateřské se bude hodit každá koruna. Chci mimču dopřát, ale vše s rozumem a rozumnou cenu. Kočárek si každopádně chci koupit nový, ale nehodlám za něj dát 20 tis. jen kvůli tomu, že je tam vyšitá ta ta značka. Bydlíme na vesnici, takže spíše koukám na praktičnost jako např. kolečka (nafukovací, ložiskové, odpružení), polohování rukojeti, snadná manipulace při skládání a možnosti dokoupit vajíčko, aby se dalo dát na podvozek kočárku atd. Co se týče přebalovacího pultu, tak to pořád ještě nevim, zda si ho pořídit a to i s vaničkou nebo zda si koupit jen podložku a použít jí na starší komodu, jelikož si nejsem jistá, zda by se mám ta komoda, co bude u přebalováku pak někam hodila. V dětské pokoji zatim máme skladiště, ale až se trochu zlepší počásko, tak máme v plánu začít vyklízet. V ložnici máme místo max. tak na postýlku, takže buď si ho dám do koupelny nebo do pracovny se šatnou, kterou procházíme, když jdem do ložnice. No, ale na to ještě máme hodně času, abychom to promysleli a podle toho pak budem nakupovat.

    #881403
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Kačko, to křesílko, kupodivu není nijak drahá záležitost, teda samo jak od koho, my ho máme od Fisher Price a přivezli sme si ho z německa, tam to bylo levný, teď sem koukala ale že ani tady už není tak drahy, mělo i hrazdičku na hraní takže sme ho využili téměř do roka ještě na krmení, nemůžu na něj dopustit.
    Jinak pokud někomu budou přibuzný kupovat věci, udělejte si seznam, co byste třeba chtěly, protože nám kupovali spoustu veci který se naprosto nehodily, ale byly v reklamách. Třeba lahvičky, těch máme asi padesat a od x ruzných značek, takže používame jen jednu značku která malý vyhovuje, zbytek sme ani jednou nepoužili.

    #881404
    Anonym
    Host

    Petuldo moč se většinou bere na každou prohlídku, ale já také zapoměla tak jsem musela tam. My taky chceme nakoupit jen ty nejnutnější věci a hlavně ty které využijeme a jsou praktické, ještě že mám kolem sebe tolik kamarádek co mají děti tak do 2 let tak každá vždy řekne co se jí hodilo nebo hodí a co bylo zbytečné. My teď šetříme, každý měsíc dáváme na stranu určitou čásktu aby bylo na ty věci a pak to nakoupíme, rezervu sice nějakou máme, ale teď z jednoho platu budeme hradit hypo i auto, ale mělo by to být OK a zvládneme to. holky já sjem dneska tak hrozně líná, že sjem v práci skoro nic ještě neudělala :$

    #881405
    Anonym
    Host

    jo, Misho, to znám, podívej na mě, už druhý den se válím v posteli s noťasem a mám do školy úkol, který mám skoro hotový, zbývá napsat jediný řádek – vymyslet jednu špatnou odpověď na testovou otázku…a myslíš, že jsem to otevřela…prostě se mi strašně nechce…
    Holky vím, že dost z vás nemá po svatbě a ani moc neuvažujete, mně se jen ten seznam dárků, jak říkala Vcelka, spojil se seznamem svatebních darů…Nám se moc osvědčila svatební stránka na webu, kde jsme si napsali, co bysme rádi a lidi se u toho zaškrtávali…Tak mě napadlo, že by nebylo špatný udělat takovou miminkovskou stránku a tam psat(kromě třeba obrázků z UTZ apod.), co už třeba máme koupeného, aby se to neopakovalo, jen nevím, jestli to není úchylný a blbý…Ale když jsem teď šla ke kamošce, tak jsem jim pro malýho málem koupila tu stejnou hračku, co jsem pak u nich viděla, ale tomu už se člověk asi nevyhne…

    #881406
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Jo Kačko, přesně jak seznam svatebních darů, taky jsme to měli, někomu se to zdálo bejt blbý chtít něco určitého, ale lepší než u známých tři stejný roboty do kuchyně. Myslím že je to dobrej nápad, taky se každej nebude ptát co chcete nebo co nemáte, stejně zapomenete co máte. My třeba nechtěli vaničku, všichni to věděli, měla sem super lehátko do vany, ale od starší generace jsme dostali vyhubováno že vanička je nutná, no měli sme jí asi dva měsíce. A co pak s ní že? Se seznamem se moc hýbat neda a je jasný co chcete a nikdo nechce kupovat věci co budete mít dvakrát.

    #881407
    Anonym
    Host

    No seznam je určitě dobrá věc. Naši mi buď koupí kočárek nebo na něj dají peníze a tchyně se předokládám zeptá, ví že jsem „náročná“ tak ví že nic sama kupovat nemá, většinou to dopadlo děsně a jsou to zbytečně vyhozené peníze. A u kamárádů je to různé, buď se zeptají nebo něco koupí člověk se asi nevyhne tomu, že něco bude víckrát nebo že se to zrovna tak úplně nehodí. Ale já se na to nakupování vcelku těším chci si to užít, ale dělám sezna, abych nenakoupila blbosti. Kamarádka takhle den před porodem zjistila, že nemá koupený hřebínek apod věci tak zajela do krámu a kooupila hned, je výhoda že teď toho mají všude hodně a není problém. Jen vím, že musím včas koupit nábytek apod. ten je většinou s dodací lhůtou a známím se stalo, že měli ve výrobě nějaký problém nebo s dovozem a málem to nestihli do porodu, tak jen pozor na tyto věci ona lhůta 10 týdnů může být nakonec 16 a je „problém“.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 256. až 270. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist