Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,686. až 2,700. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #883823
    Anonym
    Host

    No koukám, že nás ty naši bobánci zlobí, já malou uspala až teď – 22:30 a to jsem ji po osmé už dávala spinkat, taky se jaksi kroutila…a máme trochu rýmu a kašle. Asi mě vynahrazovala dnešní ráno-z postele jsme vylezly v půl jedenácté…Zkoušela jsem ji teď večer odsávat tou mechanickou odsavačkou, ale nic se mi nepodařilo odsát, tak asi tu rýmu nemá tak velkou.
    S těma probiotikama – já Ti nevím bereme je nepřetržitě, ale kroutila se vždycky – dávám jí je pro klid i sobě, abych věděla, že dělám maximum. Ale když bych měla říct svůj názor na vitamíny, probiotika a třeba i ten Sab Simplex(měla období – ze začátku to vypadalo, že je to na nic, pak že je to zázrak-dala jsem ji ho pak hned i dudlíka a za chvíli spala a teď ji ho dám, ale kroutí se stejně, pokud tedy s ní nehopsám na baloně-to na ní platí 100%, lépe než digestoř:) )-podle mě jí víc chutná, než aby měl léčivé účinky….myslím si, jestli toto vše není tahání peněz z lidí. S tím kaděním, nemyslím si, že by ji to trápilo, že nekaká – vše, co ji dáš spotřebuje-tak to chápu já, my kajdily teď v poslední době každý den ale teď zas naposledy v neděli. A jak jsme psala, ajk byly ty vedra, kadila jen v pondělí:o))-fakt asi 3 týdny, znělo to docela srandovně, když přijela babi a ptala se, jak na tom Ája je, tak jí říkám, ale mami, dneska je pátek a my kadíme přeci v pondělí:D
    Tak holky klidnou noc – hodně spánku a málo papání, jo?:)

    #883824
    Anonym
    Host

    Radunko, moje holčička si vzala tvoje přání k srdci a probudila se od koupání pouze v 0.30 a v 5h. Tak možná by jsme potřebovaly tvůj vzkaz každý večer, co? 🙂
    S tím kadění, já už ted nemám pocit, že by vše spotřebovala jako dřív. Po 4 dnech toho z ní vypadne pěkná hromada, i je předtím cítit, že má tvrdší bříško. Ale v úterý jdeme na prohlídku a očkování, tak se zeptám, bude tam konečně moje doktorka.

    My se snažíme uspávat bez nošení, bez houpání. Šup do postýlky a když pláče, tak jen pohladit, podat ruku .. ona si ted strašně ráda ohmatává a prohlíží moje ruce. Fnuká pak tak 5 min a je klid. Když se zklidní, dám dudlu a ona postupně usíná. Někdy usne hned jak se dá do pelíšku. Zdlouhavá uspávání večer po koupeli u nás moc častá nejsou.

    #883825
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Radunko, průjem u miminka poznáš stejně jako u sebe 😛 lítá to z ní a voní taky pěkně, ke všemu to nejsou míchaná vajčka ale voda, když měla tu rýmu tak i hleny v tom byly. A chodila nám tak jednou dvakrát za den kadit a teď je to tak 10x za den. Musím víc kojit aby nebyla dehydrovaná.
    Jinak tropickej déšť je taková velká sprchová hlava co se montuje do stropu sprchy, má jinej proud vody než klasické sprchy. Moje máma má artrozu ramen a tohle jí to hezky rozmasírovává, jenže jsou docela drahý, tedy ty co něco vydržej, to co stojí míň jak 1500 tak nestojí za nic.
    V pátek má manžel dovču, tak máme 4dny před sebou a já vymýšlím co za ně stihnout udělat či jen odpočívat.
    Teď tu byl z PPL, byl tu i včera, tak měl nějaký řeči že jezdí jako blázen, no co já za to můžu že objednám v jeden den víc věci a každej obchod to pošle kdy chce, to sem pojede ještě v pátek 🙂
    Včera ty moje holky měly děsnou náladu a přeřvávaly se a dneska to vypadá že v tom hodlají pokračovat. :@

    #883826
    Anonym
    Host

    Já chci také recept na uspávání bez rukou a hlavně na jídlo. U nás je to už od neděle přesně co 2 hodinky přes dne, a večer prostě nejí včera v 5 hodin a musela jsem ho po 10 hod v polospánku přiložit a pak jedl až ve 4 prostě u nás ted není potřeba jídla a pak jíme v půl deváté a nastává 2 hod interval. Jinak u nás to občas uspat bez rukou nejde, protože se stím usínáním tak pere a občas nezabere a začne být vzteklý tak musí nastoupit ruce. Navíc nastalo období pláče a knourání, přijde mi že zase občas večer bříško a to také dáváme ty probiotika.

    #883827
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Jo s tím uspáváním taky bojujeme hlavně přes denv postýlce(v kočárku je to v pohodě) večer mi usne většinou sám. Taky dávám malému ruky a někdy mu ji položim na tvář a teď jsem mu začala dávat na tvář plenku a on si ji chytne a uklidní se posledně ji měl na čele a usnul 😀 no jsou i uspávání kdy usne u kojení a to ho opatrně nesu do postýlky někdy je to v pohodě a spí a někdy se probere hledí na mě co to jako je 😐 a nechce tam být tak ho zas musím vyndat a dokojit :S moje nachlazení už se mi lepší byla jsem moc ráda že mi můj vozil meníčka tak jsem vždy celé dopoledne spala.

    #883828
    Anonym
    Host

    Tak já na usínání dávám usínáčka mazlíčka takový ten kousek dečky jak je tam hlavička zvířátka mám slona a to občas zaber, ted jsme ho mučila pasením koníků tak se utahal, pořád mám pocit, že se víc opírá o pěstičky než předloktí a vydává u toho dost zvláštní zvuky

    #883829
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Teda Raduš, já chci aby mi taky někdo vozil papání a já mohla spát, neměl by ten tvůj čas občas doject do Prahy ? 😀
    Jinak plínku na tlamičku praktikujeme taky, nebo ty „usínáčky“ Viky je nemusela ale Stázce se docela líbí a dostali sme jich tentokrát víc, tak jich má plnou postýlku. Dneska celé dopo odmítla spát, teď vytuhla a to jí za chvíli budu budit a pujdem k dr. tentokrát jdu na kontrolu já.

    #883830
    Anonym
    Host

    Holky u nás funguje peřinka (teda taková ta měkká fleesová) přes obličej už dlouho, ona se do ní za mudlá a uklidní. O tom usínáčkovi už dlouho přemýšlím, asi by se jí líbil. Tuhle jsem na nějaké koukala v CA, ale nemohla si vybrat. Taky jí ted fascinují ruce … myslím moje (její taky), podám jí ruku a ona si ji začne ohmatávat, okukovat a taky se krásně zklidní. Ale usnutí u kojení u nás nepomáhá. Jo, usne, i při odkrknutí v podstatě spí, ale jak ji položím sebevíc opatrně do pelíšku, tak začne natahovat. Takže hned dávám dudlu a peřinku přes obličej. Ale už nedokojuju, zatím jsem nikdy nemusela… na druhou stranu pak holt musím v noci :(.

    Misho, pěstičky otevře, neboj. U nás jsou pěstičky taky všelijaký, někdy zatnutý někdy povolený. A podivný zvuky máme taky, zvlášt, když se pokouší plazit. Holt je to pro ně těžký, ale nejde jen ležet na zádech :). My máme pokusy o otočení na bříško .. už 3 dny je na dece prohnutá jak luk, stačí jí mrsknout kolínkem a byla by na bříšku, ale ještě na to nepřišla 🙂

    #883831
    Anonym
    Host

    Tak u nás také zabral nyní šmudláček sice to trvalo ale usnul bez náruče jen s dudlíkem. Holky dávám odkaz na hračky od Lamaze mají na ně dobré slevy, já jsem objednala ty knížky a autíčko 🙂
    http://www.rajmaminek.cz/lamaze
    Také už máme povolené pěstičky jen se síba naučil při pasení koníků opírat jednou rukou občas a tu druhou si dá podel těla do vzduchu, ale zese je to dobré v tom, že se tím pádem nakloní a občas se překulí na záda. No nám jde v pleíšku ze zádíček na bok a tak občas spinká.

    #883832
    Anonym
    Host

    Ahojda holky,
    opět si připadám, ja natvrdlina:( , nechtěla jsem Vás otravovat tak jsem se podívala na net, co znamená „usínáček“:o)) Mají jich spoustu, který si vybrat??Nemáte nějaký tip?Že bysme měli dárek k Vánocům..
    Misho, tak to máme taky ten kousek látky s hlavičkou, ale nic to nedělá…¨
    S usínáním: večer ji uspávám na rukách anebo do postýlky ji dávám v polospánku – to se jí moc nelíbí a úspěch usnutí je půl na půl…a přes den?Doma mi spí max. v kuse 40min., v kočáře i 4 h – budí se, ale vždy ji zase udrndám. Včera jak byla ta inverze měla jsem ji dole v chodbě, máme ji dlouhou tak na uspání postačí. Taky tam spala dobře. Ale dnes?Hrůza celkem asi 2h!taky usnula už před 20h.
    My se nikam nepřetáčíme ani tam ani tam, ale nepanikařím, páč se nemá srovnávat, že?:o)) Pěstičky, máme taky Misho, jak kdy…
    Včelko, děkuji za vysvětlení a doporučujo odpočívat!:)

    Jinak jsem Andrejce objevila na bříšku vyrážku – – máte s tím nějaké zkušenosti?Ach jo…napadlo mě, pila jsem včera džus (předtím mi to nikdy neudělalo, džus jsem už pila) a taky jsem měla borůvkový džem…?Má to jenom na bříšku a trochu ji to zasahuje na zádička, jinde ne:| Může jí to uškodit i nějak jinak???Díky za rady…

    Leni a Eli dlouhou a dobrou noc – pouze se dvěma papáníma, jo?:) Samozřejmě i Vám ostatním, ať jste na ten svátek pěkně vychrupkané..

    #883833
    Anonym
    Host

    Seb usínáčka dostal, chtěla jsme mu koupit, ale když jsem vyděla že ta malá kravinka stojí někde i 500kč ta jsme jen valila oči, al mají jich všude hodně, ono je to příjemné jak je to z toho hebkého materiálu jako plyšáci tak je to příjemné pro ty děti na tvář. Tak u nás rekord, Seb se probudil an jídlo ve 23 hod a pak se nechal nakrmit až v 6 ráno ve 3 se rpobudil ale to se nenapil bolelo bříško a tak zabral dudlík. Ale už od těch 3 jsme ho měla v posteli, abch ho neprobrala a v košíku by určitě začal talčit.
    jinak ta vyráka, klidně to být z tvého jídla může ale je divné že to má jen na bříšku, tak to zkus vysadit a za týden si to dát znova a uvidíš. Džusy doporučují ředit a nepít moc citrusové plody

    #883834
    Anonym
    Host

    Radunko, na vyrážky jsem dostala hned 2 rady. Pokud to není z jídla … což vymizí za chvíli, pokud to jídlo vynecháš.
    Když byla ella vyrážkovatá (fakt hodně … obličej, bříško, ruce), tak mi radili přestat s jakoukoliv kosmetikou (šampony, olejíčky), koupat v čisté vodě a mazat jen slunečnicovým olejem z lékárny. Do koupele jsem bud přidávala krystalky manganistanu draselného, voda byla slabounce růžová … působí to jako dezinfekce. A nebo po koupání, když se dala na ručník a osušila, tak jsem měla připravený odvar z řepíku … ten na vatičku a poťupkat postižená místa, nechat zaschnout a pak promazat tím olejíčkem nebo mám mast z lékárny (leniens). Ten řepík zabral jako zázrak.

    Misho, já viděla docela pěkné usínáčky v CA za 125Kč. Jen jsem spěchala a nemohla se rozhodnout kterého, tak jsem zatím nekoupila.
    My krmily zas 3x, od 6h byla u mě v posteli, potvůrka. Ve 4h i v 6h si jen cucla, ale nedala jinak, musela jsem krmit :(.

    #883835
    Anonym
    Host

    Jé tak v CA jsme nekoukala, ani mě nenapadlo že by tam něco mohlo být. Zatím nám ten jeden stačí, je fakt že mu ho dávám posledních pár dní teprve a docela to pomáhá jak se stím mazlí. Tak dneska pasení konků dobrý a jedno přetočení na zádíčka, ale přetáčí se furt na jednu stranu… No u nás ted také proběhlo cucnutí, ale pořád prdí tak asi je plný bříško, vždycky přes poledne dlabe nejmín, ale nevížím 🙂 dělám pokroky. Navíc sjem měli být pryč a tam bych také váhu 4 dny neměla tak se snažím, přítel řekl, že to byla nejhorší koupě 🙂 uf jdu dopatlávat guláš

    #883836
    Anonym
    Host

    Tak nám místo usínáčka asi stačí obyč plína. Ted se mi malá rozeřvala v interspaaru. Předtím jsme byli na slavnostním obědě .. na hambáči :), pak v CA pro rolák a byla moc dlouho vzhůru. Tak se rozeřvala, že se jí chce spát. Do fusaku se mudlá špatně, tak jsem vytáhla plínku, přikryla jí obličej a za minutu spala :). U východu jsem jí chudáka musela probrat, protože jsem jí měla rozbalenou, tak aspon nasadit čepici … no zas řev a opět pomohla plínka 🙂 …asi usínáčka vzdám

    #883837
    Anonym
    Host

    Řepík je fakt výborný, já si udělala odvar (z normálního sáčkovaného čaje), namáčela do něj vatové tampony a ty pak přikládala na rozbité koleno (ve 30 letech jsme se vyflákala na závodní koloběžce :S ). Výborně se to hojilo až na to, že jsem podcenila hloubku rány – měla jsem si to nechat zašít, protože se mi udělala pěkně vystouplá jizva. Naštěstí už se trochu zploštila a dva roky provensálského sluníčka také udělaly svoje, už není tak bílá.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,686. až 2,700. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist