Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,731. až 2,745. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #883868
    Anonym
    Host

    Markét a kolikrát ti dlabe a jaké dávky?

    #883869
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    No to máš pravdu, že týden už je dlouhá doba. Mě ještě napadlo, jestli třeba nemá v pusince afty něbo něco podobného, co by ho při jídle bolelo…ale pokud říkáš, že dudlík mu nevadí, tak tím to taky nebude.

    Ta dehydratace je vážná, to máš pravdu….z toho bych měla taky největší strach, ale to se pak projevuje i teplotou až horečkou, jak se tělíčko přehřívá, takže to bys už taky poznala… A nemá na něj vliv třeba to hrozné inverzní počasí? Pokud už to trvá tak dlouho, odpovídalo by to té inverzi. 🙁
    NO ráda bych Ti poradila, ale bohužel už mi docházejí nápady.

    Mě teda teď malý baští v rámci 24h celkem 6 jídel. 4 jídla po 120ml, 1 jídlo 90ml (to je ráno v těch 6hodin) a 1 jídlo 150ml, to dostává na noc, aby vydržel až do rána.

    #883870
    Anonym
    Host

    teplotu nemáme a v pusince jsem aft neobjevila ale klidně tam nějaký problém být může přeci jen nejsem doktor… no nám to zacalo z ničeho nic najednou začal pít tak 70-90ml a pak to střídal dal třeba 40 pak 100 pak zase trocu a pak odpolčo po té 17 hod už to byla úplná hrůza, tenkrát mi laktační napsala že za 3 týdny přibral půl kila a že není problém, že některé děto mají třeba období že jí mín, ale jdyž si vezmu, že u nás byl úspěch 650 ml deně a ted je to o dost mín tak to už je problém
    mě také přijde že už jsem vyzkoušela kde co 🙂

    #883871
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    No déle než týden u takto malých dětí by ta „jídelní pauza“ trvat neměla. Navíc jak rostou a hýbou se čím dál tím víc, měla by se jim postupně denní dávka zvyšovat a ne snižovat.

    A co dělá teď, ten Tvůj malý herec? 🙂

    #883872
    Anonym
    Host

    No prakticky den u ná dnes vypadá, spinkám u maminky v náruči, pak se trochu najím, občas si pohraju a zase chci hajat u maminky :-)…. no naštěstí si říkám, alespoň že něco vypije ted dokonce nepohrdnul ani druhým prsem, ale jak moc nekojíme tak laktace stagnuje a ani odsávání a tuny čajů už nepomáhají, hold mlíčko se dělá při saní dítěte jen že seb nesaje, pije dokud mu to nějak teče a pak nic
    Zkusím tu UM z flašky večer až budeme spinkat a on se budí před půlnocí tak třeba si jí vezme

    #883873
    Anonym
    Host

    Misho, tobě odstříkávání nepomáhá? Já mám vždy další den prsa jak balony, až to bolí. Vlastně už v noci. A teče to z nich, že malá nestíhá polykat. My už druhý den jedeme durch během celých 24h přesně po 3h, v noci je to už na zbláznění. Dnes jsem vstávala úplně mrtvá 11h dopoledne. Ted už mám prsa v takové pohotovosti, že stačí pomyslet, že jdu kojit a mléko odkapává. Tak kdybys potřebovala, asi můžu krmit i Sebastiánka :).
    Miso, nemá Seb bílý jazýček? Měly jsme asi týden, kdy Eli jídlo nechtěla. Měla v pusině nějakou moučnivku (bílý jazyk) a prý je pak sání bolí. Dostali jsme na to fialovou vodičku a za 3 dny to bylo pryč. Jen jsem jak blbec mazala jazýček, bradavky a pořád sterilizovala dudly, aby se to nepřenášelo pořád dokola.

    #883874
    Anonym
    Host

    Misho, k tomu doktorovi jdeš redy zítra?My byli dnes na očkování, dostala 2 včelky. Máme 5,1 kg a 63 cm (prý přibíráme pěkně – za měsíc půl kilča, tak mám jen kojit, další očko až v lednu), zítra nám jsou 4 měsíce-včera jsem do 22:30 patlala dort-Ája mě odměnila-papala v 21:30 a pak až v 7h. Ale ten řev u očkování.
    A s tím přetáčením, mě říkala, že je to dobře, že se přetáčí z bříška na zádíčka, tak nevím, co je tedy dobře?
    Jinak holky, u nás hrací deka absolutní nezájem – je ráda v tom vibračním lehátku, ale taky žádná hitparáda – vydrží tam max. půl hoďky.
    Jak to máte teď s režimem miminek? Mě třeba vydrží být vzhůru a v pohodě max. 1h pak je protivná, dám ji spát-doma spí max. 40min a dole na chodbě kde je 10st. mi vydrží spát i 4h (průběžně se budí-chodím ji uspávat).

    #883875
    Anonym
    Host

    Jazýček mi přijde OK, taky jsme na to koukala, jo k lékařce jdeme zítra jsme zvědavá, až dáme hlavy do hromydy zda na něco přijdeme :-), navíc mi přijde že má poslední dobou fakt ve stoliče dost hlenů tak nevím zda z té rýmy nebo aby to nakonec nebyla ta alergie na bílkovinu kravského mlíka, ale nedokážu si představit, že vyloužím vše mléčné 🙂 Radunko nemá náhodou malá 6,1 Kg 🙂 5 je asi málo ne, a půl kila je krásné za měsíc. No u nás opravdu žádný režim není přes den jsou to 2-2,5 hodiny a dnešní noc já snad jen kojila po troškách. Pořádně se napil ve 22 hod a pak do ráno to bylo 3x, pak už to bylo bříško a tlačil tak se bud u toho kroutil a cukal se jak chtěl zatlačit nebo usnul dal šlofíka a pka zase. Jinak Seb je také tak vzhůru hodinku a pak tak 45 min spí, ale většinou u mě to spí tvrdě a pořádně se prospí v košíku nebo v postýlce je kolikrát po 10 min vzhůru… ted mi asi vytuhnul na dečce. My zítra máme očkování jedno máme pneumokoka a za 14 dní zase ty dvě ošklivé

    #883876
    Anonym
    Host

    Koukám, že každý doktor je jiný. Mě vysvětlovala, že když se přetočí z bříška na záda, tak je to tím, že jí nejde pořádně pasení koníků, že má špatnou stabilitu a ta těžká hlava ji převáží. U nás to tak nejspíš i bylo, ted je na těch ručičkách jistá a už se mi takto nepřetočila ani nepamatuju. Dokonce se mi ted snaží sahat po hračkách, takže drží balanc jen na jedné opřené ruce a druhou šmátrá. Ale třeba máš šikulku, co to přetáčení narozdíl od nás umí pořádně. Asi bych se tím netrápila, stejně to holkám těžko budem zakazovat, že? 🙂
    My jsme na hrací dece v podstatě celý den. Mlátí do hraček, začala si je chytat, zastavovat houpání. Jednu tam máme na natahovacím provázku, tak to se jí líbí .. přitáhne a pustí a okouzleně kouká, jak hračka vrčí nahoru. Pak má pár hraček, které už si i uchopí, tak je bere do ručičky a zkoumá, ochutnává. Občas je na bříšku a snaží se plazit. My jsme křesílko hodně omezily, vyrží tam jen chvilku.
    Režim moc nemáme. Nakrmím, dám na deku, hodinku vydrží vzhůru a je spokojená, pak začne být z ničeho nic protivná a fnukat, tak frčí do postýlky, kde usne a tak pořád dokola. Venku mi moc nespí, kouká pořád po mě, usne třeba jen na 10 min. Dost často mi pak po příchodu domů usne v předsíni, tak jí tam nechám dospat. 4h Eli neydrží spát ani v noci 🙂

    #883877
    Anonym
    Host

    Jo Leni odsávání moc nepomáhá, ale přiznám se že neodsávám po každém kojení, prostě to někdy nestíhám nemá se odsávat hodinku a mín před dalším kojení, tak že je to tak 1-2 dene a odsávám jen 5 min každé prso spíš kvůli stimulaci, moc toho neodsaju. No seb prostě netahá, vůbec se nesnaží. Tak tobě když Eli krásně saje a ještě to pdpoříš odsáním tak super, ale mě když z každého ucucne tak si pak prsa myslí, že je to dostatek…. no zítra u nás asi bude den D

    #883878
    Anonym
    Host

    Jéé ono se mi to sem nevložlo. No odsávání moc nepomáhá, odsaju tak 1-2x deně a jen trochu z každého spíš to mám na stimulaci jak napsala laktační. no uvidíme zítra u nás bude den D…
    Jinak u nás je dení režij jak u Lenky, akorát nám tedy ta hračka která se natáhne a vybruje fakt nejde, ale také si už hračku vezme sám cpe do pusy a hračky si umí rozhoupat a zastavit a chytit

    #883879
    Anonym
    Host

    jéé mě se to nakonec vložilo tk snad v tom nebude zmatek 🙂

    #883880
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    když jsme u toho režimu, tak my asi tím, že už dloooho nekojíme a jsme jen na UM, tak režim docela máme. Je pravda, že tou mou operací hlavy a následné rekonvalescenci byl malej cca měsím pořád někde jinde…jednou doma, pak u švagrové, pak u našich, pak u tchýně….takže měl rozházený režim jako blázen a když předtím spal celou noc v kuse, tak v té době se budil i 3x za noc. Teď iž jsme 3 týdny zase spolu doma, tak už zase spinká celou noc.

    Dám ho večer do postýlky v 19:30h, do 10min sám v pokojíčku bez světla a bez pláče usne. Vzbudí se ráno mezi 5-6h na jídlo a opět bez řečí usíná a vstává mezi 8 – 9:30h. Pak jdeme ven, to si asi na 30min zdřímne. Když dorazíme domům ve 12h dostává mlíčko a v 1h ho ukládám do postýlky (taky vydrží v dobré náladě tak hoďku a pak je unavený a protivný) no a už cca týden se mi daří, že ve 13h usne a spinká do 15:30 – 16:30h, pak se nají a v tomhle hnusným počasí už ven moc nechodíme, takže si hrajem, povídáme a zpíváme…pak si většinou ještě v 18h dá třeba 20minutovku a v 19h je koupání s taťkou, večeře a v 19:30 zase postýlka. Takže my už jsme si konečně režim zase udělali. Ale je zvláštní, jak to už tak malá mimča poznají, že nespinkají doma a hned jsou rozhozená:S .

    #883881
    Anonym
    Host

    Já chci také režim, právě jsme nakojila 40ml já už to mlíko fakt snad nemám, no pokud si malý hodně rychle nenavikne na falšku tak opravdu nevím co budu dělat. Máme na to 3 dny s tatkou abychom trénovali a trénovali,ten se nám domu řítí i s nutrilonem :-). Tak snad na hlad ta flaška zabere a budeme trénovat, nejdřív chci aby si na ni zvyknul od přítele a pak si jí musí brát odemně, což prý mimča ze začátku moc nechtějí když vědí že je prso tak snad alespon teď by malý mohl udělat mamce radost

    #883882
    Anonym
    Host

    Já chci taky režim, hlavně ten noční!!! U nás se sice taky po koupání usíná rychle, občas s krátkým vydatným pláčem, občas úplně bez protestů. Během hodinky spí krásně tvrdě. Jenže ten 3h interval pak v noci už mě ničí. I když v noci po tmě usíná naprosto bez protestů, občas spím i dřív než ona. Ona si tam chvilku cucá packy a pak usíná taky. Zvláštní je, že u nás žádné problémy s krmením nejsou, Elinka je naprosto v pohodě, je to spokojené mimi, ale pořád krmíme jako by jí byl týden :(. Teda snad už se to zlomí. Už týden začínám mít problém vylézt ráno z postele. Ona je kolem 7-8h vzhůru a už se jí spát nechce, ale to já bych měla půlnoc. Ted pojdeme na 5 dní pryč, tak třeba jí to rozhodí tak, že začne v noci spinkat 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,731. až 2,745. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist