Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,746. až 2,760. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #883883
    Anonym
    Host

    <:o) <:o) jupí malý nakrmen tatkou s flašky a já odstříkávám. Nedalo mi to tak jsem na netu bádala a bádala až nějaké mamči psaly, že zabrala až lahvička od tommy tippee má dudlík opravdu jak bradavka. Tak přítel přijel dom a jel do baby parku koupit další lahvičky a zabralo to, bez pláče a hezky dlabal sice jen tak 90ml a pak dost ublinknul ale vzal si jí, jen je už dudlík 2 tak ještě koupil 0+ ale variabilní průtok reguluj si to sáním tak snad to bude ok, ted budu odsávat a cpát to do mrazáku, nevím zdy mám zkoušet mu dávat MM ale bojím se aby pak nechtěl prso nebo neodmítnul UM

    #883884
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Misho,

    já jsem teda kojila jen 8týdnů…tak Ti do toho asi nemám co kecat, ale já bych Sebíka už moc nemátla a nechala bych ho u lahvičky…už žádné prso, pokud se to dnes tak krásně povedlo…a velká gratulace 🙂 .
    Ale s tím MM nevím…možná bych mu ho jednou z lahvičky zkusila dát a uvidíš, jestli bude dlabat a pokud ne…a ani podruhé ani potřetí ne, tak už bych ho nechala jen na UM, zastavila si laktaci a netrápila sebe ani prcka a hotovo. Však on bude zdravý a silný klučina i bez MM. Sama to vidím na našem Danečkovi 🙂 .

    Hlavní je, abyste byli oba v pohodě a spokojení.

    #883885
    Anonym
    Host

    ted se také zadařilo, no na noc mám přichystané právě MM tak uvidím, ale jak na zastavení laktace, když budu odstříkávat jen do uvolnění prsou bude to stačit, chci nějak přirozeně nechci hned nasadit nějaké homeopatika apod. snad se to nějak ustálí abych nemusela halvně v noci odsávat, ale to snad půjde odsaji než půjdu spát a do ráno to snad vydrží……jo jo prso už mu dávat nebuu vím, že bych to mohla pokazit. Jen neví jak s těmi dávkami teď mi Seb pil průměrně tak 650 ml MM a stačilo mu to a přibíral hezky tak nevím zda připravovat jen 100ml nebo normálně těch 133ml a co vypije tak vypije, nechci ho překrmovat aby nebyl jak koule na to mě laktační upozornila, že překrmované dětí UM mají pak dost sklony k obezitě, že i ona je toho zdárný příklad. No a teď bude další etapy ustálit nějak ty dávky a jak pak ho naučit aby spinkal celou noc ted vypil tak 110 ml ve 21 hod. No snad už budeme mít po trápení a konečně bude větší zábava, už jsme fakt byla jak hromádka neštěstí :-). Daneček ti tedy baští jen 6x deně

    #883886
    Anonym
    Host

    Misho, vidíš, jak jste to pěkně zvládli. Ted už budete v pohodě.
    No já ted opět krmila a připravuju se na krmící kolotoč v noci :(, očekávám to v 1, ve 4 a v 7 …brrr :(. Je to strašně krásný pocit mít dítě přisáté, zvlášt na konci, když u toho spokojeně usíná, ale 3x za noc bych to mít nemusela :). Nakonec vám budu závidět ten nutrilon…. Sice nejsem hromádka neštěstí, nebot moje mrně je spokojené, ale hromádka pěkně unavená. Přijde mi praštěný, že jdu spát v 11 večer, z postele lezu v 10-11 ráno a přitom jsem naprosto nevyspalá …

    #883887
    Anonym
    Host

    Leni to já byla hromádka unavene a dítě tedy vypadalo spokojeně ale já moc ne…., tak jedno odsátí asi bude nutné. Zatm to vypadá dobře ve 21 hod dal kolem 100 UM a teď v půl 4 dostal moje vylupnul to během chvilky a usnul. Jediné co budu muset vychytat je rychlost přípravy i když jde jen o ohřátí v lázni, ale teď se rovnou probudil a žral usínáčka tak jsem ho musela vzít sebou a nakrmila v obýváku aby tam nezačal plakat. No v půl 1 se probudil, ale hlad to nebyl prděl tak se musel nosit a pochovat. Tak když to bude jedno noční krmení budu ráda. Tak odstíkáno tak dobrou 🙂

    #883888
    Anonym
    Host

    Tak u nás dle předpokládaného scénáře, skoro na minutu přesně … v 1, ve 4 a pak už to jelo… v 5 začla plakat …prdíky, vyhnaly jsme je, v 6 znova, v 7 opět, zkusila jsem i jídlo, ale nestála o ně, takže opět prdíky, pak konečně usnula, probdila se v půl 9 … tentokrát hlad a pak usnula naprosto tvrdě a probrala se ted skoro v 11. Uf, chjo, bééééé .. a kdo se při tom má aspon trochu vyspat 🙁 ….kdy už ty kapičky zaberou a bude mít normální trávení

    #883889
    Anonym
    Host

    Tak máme po očkování. Sem má 6120g…, no dle doktorky je v pořádku neumí si to vysvětlit prý některé děti taková období mají… No Seb má ted dlabat jen nutrilon a já zamrazovat, prý at si navykne na novou chut a třeba se rozpapá, kdyby to přetrvávalo udělá mu odběry a rozbory. Jinak prý máme akorát hlídat jak přibívá. Na můj dota ale nemáme dost počůraných plínek bylo řečeno dehydratovaný není neřešit, na dotaz nemůže mít už „scvrknutý“ žaludek, odpověď no stát se to může, a to je pak problém… tak že já říkala co si myslím v čem je problém a sestřička a doktorka hodnotily :-). Tak jsem z toho jelen, no Seb té UM vypije max 120 ale i to je úspěch, když do těď nepil víc jak 650ml a doktorka řekla že by měl pít tak 900ml to by asi prasknul…., tak snad už bude lépe

    #883890
    Anonym
    Host

    Misho, 900ml určitě nepije ani Ela a to je malý žrout. Já se ptala taky doktorky, kolik má být 1 její dávka …tak prý 150ml … dlabe mi 7-8x denně, tak to si už vůbec nedovedu představit … celkem 1200ml :). 150ml za ty 3 min, co pije, nemůže vytáhnout. Z flašky si naposled, když pila, vzala těch 120ml a to byla hooodně hladová. Já odhaduju, že si vytáhne tak max 100ml při 1 krmení, spíš mín a stačí jí to, bohužel pak chce fakt těch 8 dávek.

    #883891
    Anonym
    Host

    no mě to přijde jako kravina aby dítě pilo 1/6 své váhy. Navíc dle krabice nutrilonu by Seb měl jíst 5x deně 200ml což když pročtu diskuze tak tam mamči píšou že jim půl roční děti nevypijí víc jak 150ml a to jen občas, já mu dělám dávku z které je 133ml a celé to nevypije ale radši vyleji než přidělávat, ale i těch 115 už dal, ted jen zjistit po jak dlouhé době mu dávat. I kdyby mi jedl 6-7 deně kolem 110 tak na tom budeme líp jak s prsem a to mu stačilo a ted za měsíc přibral 665g což je hezké na to že nejedl 10 dní pořádně… nechci ho přecpávat ale vím že si pak dávku zvýší sám až bude potřeba. Prakticky od očkování jen spinká v půl 2 se najedl a spí ale jen v náruči tak se střídáme doma, jinak pláče je to potvora, ale chápu že tak mu je nejlíp

    #883892
    Anonym
    Host

    ahojda holky,
    Misho gratuluju:o) jo a prosím Tě, jsi všímavá 🙂 máme 5,7kg ne 5,1 :o)
    Leni a dáváš ji na to bříško nějaké kapičky?Nám zabírá celkem ten Sab Simplex…akorát si myslím,že ji teď víc chutná a uklidní se s ním, pak ji dám dudlíka a udrncám ke spánku. A Leni ještě s tím přetáčením – je fakt, že mě přijde, že ji ta hlavička táhne dolů..no, tak uvidíme,…
    Jo, vydrží mi spát 4h, v noci i celou noc, od 23h (kdy jsme ji ale uspávali asi 2h a půl:O ) do 7h, jako např, dnes, prsa mám teda jak balóny, ale jsem celkem vyspaná,. Síáš mě „trápí“že nedokáže usnout sama v postýlce – nevíte, kdy se zavádí, to jak se mimčo postupně nechává samotné v postýlce dokud samo neusne?Aby se naučilo usínat samo?

    #883893
    Anonym
    Host

    Tak se nám konečně v půl 5 podařila vpít celá dávka nutrilonu tak mám radost, docala mu chuná a krásně pomalinku pije ta lahvička je opravdu super žádné bryndání, srkání nic …
    Holky máte někdo koupení nějaké CD pro mimča s hudbou, nevím zda sem nebo do snažilek někdo dával nějaké názvy já pro malého nic nemám a už by se nám to hodilo pouštím mu dokola je nty co jsou u chuviček

    #883894
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Radunko to usínání miminka samo v postýlce už začni teď já začala už dřív ale říkají že tak od 3 – 4měsíce
    Já dala malého do postýlky a po 5 minutách když plakal jsem ho přišla uklidnit potom po 10 min a pak po 15 interval se má prodlužovat ale stalo se mi že dostal takový zaáchvat pláče a vzteku že jsem musela přijít dřív a uklidnit ho 2 dny ty bylo hodně náročné a někdy jsem musela sedět u postýlky a držet mu ručičku a teď vetšinou večer usne sám a v pohodě hrajemu hudba a má hračku na postýlce kde jsou přidělané i kousátka tak je cumlá a nechám mu malé světýlko svítit. Přes den je většinou kočárek tak držím palce pá

    #883895
    Anonym
    Host

    U nás se usíná docela dobře, sice jí položím do postýlky a pláče .. nějak zřejmě zjistila, že zůstane sama, ale chvilku s ní zůstanu, dám dudíka, přikryju a ona se zklidní. Tak pak odcházím. Občas znovu začne plakat, tak se na chilinku vrátím dám znovu dudlu a zase zmizím. Málokdy musím k postýlce víc než 3x, žádné super konejšení se u nás nekoná ani moc nechovám. Ani hudbu na usínání nepotřebuje, spíš něco do pacek na mudlání (peřinku, plínku) … dnes jsem přinesla usínáčka Ovečku, tak se ted suší na topení, tak uvidím, jestli se jí bude líbit.
    Kapičky dávám, v poledne s krmením probiotika Bifiform a večer sab simplex. Ty večerní dávám už dlouho, úplně se na ně třese, když to dávám na lžičku. Ale nijak extra to nepomáhá, ty probiotika na častější kadění bere teprv od úterý, tak věřím, že to ještě zabere …. Dnes už je zase 3dny bez stoličky a začíná se kroutit u jídla (jí hodně málo)
    JInak hudbu pouštím přes den, ale nic extra nemám, prostě poslouchá, co mám ráda já … naštěstí nemusím tvrdou hudbu 🙂

    #883896
    Anonym
    Host

    Tak zatím falšky funguje, ale ráno nějak nemáme hlad, dá tak 50 a pak až obídek. Jinak jak jsme odstříkávala když mi nedalabal abych mšěla více mléka tak výsledek se dostavil včera, tak že co 3-4 hodiny musím do sprchy horký a rozmasírovávat a „odpouštět“, tak že dnes musím nasadit homeopatika, mátový nebo šalvějový čaj a mám prsa ledovat hodně tak snad to pomůže..
    Jinak já včera stáhla pro Seba tuto hudbu, ale ještě jsem neposlouchala tak nevím
    http://www.ulozto.cz/4243175/relaxacni-hudba-pro-miminka-up-by-millooo-rar
    http://www.ulozto.cz/4561957/world-baby-rar

    #883897
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Misho,

    každé miminko je jiné a po kojení určitě bude mít menší dávky UM…jak už jsem psala, můj Daneček pije 6x denně 120ml, někdy vypije míň…ale radši vyleju, takže to si dávku čad ode času upraví sám dle potřeby.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,746. až 2,760. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist