Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,761. až 2,775. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #883898
    Anonym
    Host

    Včera Seb také baštil 6x a dnes to také tak bejspíš vyjde. Já dělám také těch 120 ml vody a odměrky tak že z toho je 133ml. Zatím v půl 4 ráno to vypije celé, pak mezi 8-9 dá jen 50-60, v 11 vypije celou a teď před půl 3 také dal celé. Včera večer kolem 8 moc nevypil, tak že se baštilo po 23 hod a to vypil vše, ale včera byl rozhozeny po očkování, tak uvidíme zda budeme zvládat spinkat od večerního kojení do raního nebo si 3,30 zachová. Ale je vidět že mu to chutná, pije hezky a asi mu to stačí, nepláče potom tak větší zatím dělat nebudu, jen zkusím na noc jako ty aby dýl spinkal. A čím krmíš ty nutrilonem nebo máte něco jiného….
    No te´d se potýkám je s problémy z prsy, je to šílený, teď bych mohla kojit pořád kolik mlíka mám, a ten šalvějový čaj na utlumění laktace je pěkně hnusnej, no asi se odstěhuji teď do koupelny, už po 2-3 hod mám prsa tvrdá a dělají se mi bulky tak snad to brzo zabere a upraví se to a budou prázdná (měká) jako předtím

    #883899
    Anonym
    Host

    Raduš, děkuji za tipy, ale nevím, jak to bude v praxi – když bude bečet když odejdu, tak mám přijít až za 5min.?Nějak si to nedokážu představit:o(Pochopila jsem správně, že hl. pravidlo je hlavně nebrat z postýlky….:P
    Misho, nemáte v okolí krámek s levnýma knížkama, dvd, cd,..?Já takm právě koupila malé cd – baby songs, písničky pro děti a za cenu 39,-Kč.

    #883900
    Anonym
    Host

    Něco určitě v některém nákupním centru bude, zatím jsem stáhla toto na internetu a jedno CD mám od švagrové, ale musíme si od našich vzít MP3 přehrávač, nemáme to v čem malému pouštět když je v pokojíčku v postýlce. No u nás usínání samotného ještě není, zatím spinká s námi v ložnici a musíme ho uspat nebo musí být hodně unavený, že zabere sám. Ale do košíku se nám za chvilku nevejde, halvně se teď naučil, že se na zádech tak propíná a zapírá že jde skoro do mostu, a košík se pěkně otřásá, tak že teď až dotrénujeme UM tak začneme asi tak od prosince poloviny ho učit spinkat v jeho pokojíku, pokud v noci nebude dalbat a bude spinkat tak si do představit dokážu, ale pokud mu přetrvá noční dlabání tak to budeme muset nějak natrénovat a vymyslet. Holky také se vám děti takto propínají a ještě u toho dělá zvuky jak kdyby tlačil nebo když se protahuje dospělý člověk a ře u toho 🙂

    #883901
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Jo Misho já to četla někde na ty minuty a i ty starší jsem tak učila ale náš Martínek se docela hodně vztekne tak to tak přesně nešlo :^) ano a nevyndávat z postýlky jen když je moc vzteklí ale malému stačí když se mu drží ručička a plénečka chvilku na mě kouká a já pak odejdu. ( někdy zkusím ještě jestli ho netlačí brknutí tak ho vyndám) Já měla malého naučeného uspávat na rukách tak to víš že se vyžadoval křikem že nechce ležet v postýlce ale zyvedla jsem plenku a super uspáváček 😀 Teď to večerní usínání z 90% usne sám… dám do postýlky pustím kolotoč dám hračku a plénečku a odcházím chvilku si povýdá někdy trochu vztekleji ale usne sám 🙂 . Tak se drž 🙂
    Dnes ráno v 5,30h si povídal po kojení asi půl hodky a řechtal se na kolotoč na plyšáčky ale usnul a já taky 🙂 až do 9,30h
    Vůbec nespí s náma ve velké posteli a ráno taky né usne sám teď spí jak kdy někdy celou noc ale někdy se vzbudí ve 3h Nebo 4h. ale usne zase v postýlce i když se docela probere protože chodím kojit do obyváku my máme v ložnici zimu tak já pak mám rýmu když tam sedím s holím prsem.

    #883902
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Misho, jojo krmím Danečka Nutrilonem, nakonec jsme zakotvili na Nutrilon 1 zelený.

    A přesně jak píšeš…most a tlačení dělá Daneček každý den 🙂 .

    #883903
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Su popleta Radunko 😀

    #883904
    Anonym
    Host

    Jo jo také máme ten obyčejný, a ani není tak hrozný když zkouším jestli to není moc teplé … Tak nám to zatím celkem vychází v podobné časy tak jsem, ráda, ale ještě nevypil víc jak těch 133ml a to večer také dělám tu větší dávku. Jo ten most a propínání je docela zábava občas to dělá i na rukou a to je pak síla ho udržet…no u nás to usínání fakt nejde,dřív to bylo OK a ted je období že chce být u někoho jen večer spinká dobře

    #883905
    Anonym
    Host

    Raduš, ještě se chci zeptat, co děláš s tou plínkou?:) včera to dopadlo tak, že po dlouhém chození za ní když pořád bečela, jsem ji nakonec vyndala a nakojila – usnula přitom, ale až ve 23h!ufff:| ale zase spala až do 7h, mnooo…

    #883906
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Raduko já když kojím tak mám pod prsem látkovou plenku a malý jí ručičkama mačká tak když mu ji dám do postýlky tak aby si ten konec taky mohl ručičkama držet a někdy mu ji položím na líčko a on se k ní tulí ségra mi i radila že ta plýnka má být cítit mateřským mlékem tak prý dávat tu od kojení, že ta vůně miminko uklidňuje, ale já dávam i čistou malý to neřeší. Jo taky sem někdy musela uklidnit u prsa a vytuhnul u něj někdy i teď … uvidíš jak se bude dařit držím palce

    #883907
    Anonym
    Host

    Radu, moc děkuju za odpověď:) ,zítra to vyzkouším s tou plínkou, dnes usla už v 21:30 huráááá, ale u prsa, že jo, předtím si hrála 1h na hrací dece(?nechápu-dřív tam nechtěla být, říkala jsem si dneska že ji zkusím nějak utahat, tak jsem ji vytáhla a ejhle!Fajn, bylo supr, že to tak dlouho vydržela a myslím, že se tím i unavila a byla tak hodná a jak se dneska řehtala nahlas to je fakt božííí).
    Misho, taky děláme mosty:o)a někdy i ve vaničce…a co ten most teda znamená, já myslela, že jí bolí bříško nebo co myslíte?Kdyby jsi chtěla koupím Ti to CD a pošlu, jsou to moc hezký písničky,ju?
    Jak je vidět, že byl víkend, že méně píšeme, že?Pěkný adventní večer – jestlipak máte věnec?Já ho zvládla udělat a dokonce i pro ostatní 😛 jéje tak končím se samochválou:D
    Mějte se pěkně

    #883908
    Anonym
    Host

    Dobré ráno,
    tak já o víkendu nepsala, protože jsem byla pořád někde v povětří. V sobotu dopoledne soustředění se sborem před vánočním koncertem, pak odjezd do Jizerek, kde měl přítel společenskou akci s oddílem – poslední slanění. Tak jsme tam byli i s malou … no, přežila to bez úhony, davy lidí kolem sebe i noc v pokoji, kde bylo asi jen 18stupnu (nejdřív dokonce jen 16) a pak jsme se přestěhovaly do středy k mamce do Vlašimi.
    Stále bojujeme s bolavým bříškem, už nevím co s malou, aby se vykadila. Zase od středy nic :(. Přes den to s ní jde, jen mín jí, ale večer se strašně kroutí. Včera mi po večerníčku, koupání a nakrmení krásně usnula, jenže po hodině se probudila a strašně plakala, jak jí bříško bolelo. Strašně prděla. Usnula mi až v půl 10, noc pak teda byla klidná. Probiotika zatím nezabírají.

    Misho, gratuluju, že jste to tak pěkně zvládli. Ted už jen usměrnit prsa a super, že jo?

    Jo holky, v pátek jsem malou měřila krejčovským metrem … 65cm, už se nedivím, že 62ky oblečení jí je malé.

    #883909
    Anonym
    Host

    Jéé Radunko, kdyby jsi to CD koupila a poslala budu ráda, když tak mi písni na mail myska@cbox.cz a dohodneme se. Mě ty mosty dělá dle mého názoru když se mu chce spát a různě se protahuje a kroutí, jo ve vaničce to dělá také a někdy i v náruči a to mám co dělat abych ho udržela.
    Jo Leni u nás snad nastane pohoda, prsa se nepatrně lepší, včera jsem nasadila ty homeopatika a piju mátový čaj po tom šalvějovým se mu udělalo dost blivno… Už mám kelímky s MM nastřádany všechny v mrazáku tak vylévám ..taková škoda no ale když o to Seb nestojí nedá se nic dělat. To já budu vědět až 12.12. kolik Seb měří to mám 4 měsíční prohlídku doma se nám to nedaří, ale dávám pořád 62 vel ale v nextu to je 62-68 tak uvidíme. Tak já jdu pomalu připravi dlabání 11 hod se blíží a to se dlabe. Dneska v noci to vydržel „jen“ 5,5 hod bez jídla ale jen si cucnul také se kroutil a plakal, tak sním přítel v půl 5 pochodoval 🙂

    #883910
    Anonym
    Host

    Misho, písla jsem Ti mejlíka.
    Tak dneska Andrejka spala, jak šípková růženka: od 9h do 14h, pak byla hoďku vzhůru a pak spala až do 17:30, takže jsem zvědavá na to dnešní usínání:P
    Mějte pěkný večer

    #883911
    Anonym
    Host

    Radunko, tak to nezávidím :). Kdyby takhle přes den spalo naše kotě, tak bude v noci pěkně řádit. U nás se dnes přes den spinkalo dohromady asi 2,5h, tak doufám v klidnou noc. Usínání bylo téměř bez problémů. Nasosala se, pak chvíli v postýlce protestovala, tak jsem zkusila čajík a zmizelo v ní dalších 50ml čaje a pak krásně usnula. Včera jsme měly jen 2 krmení za noc, z toho jedno bylo spíš proto, že měla hodně mokrou plínku, tak jí to probudilo…., ale jinak jsem k ní vstávat nemusela jako v minulém týdnu. Tak doufám, že zase najede svůj lepší noční režim. Ještě líp by bylo krmit 1x nebo vůbec 🙂

    #883912
    Anonym
    Host

    Mailík už jsme objevila :-), holky u nás to spaní prostě nejde malý je tak neuvěřitelně vzteklý a hysterický když ho přes den položíme, že řve jak tur až je rudý, potí se a div není v křeči, tak že ho pořád musíme tahat, a to i když je unavený a zavírají se mu oči, prostě se stím tak pere a pak řve i v náruči už jsme z toho vyřízený, prostě položi, povídat, broukat u nás fakt nehrozí a to tak vždy spinkal ach jo…já už ani necítím záda jak ho musím tahat a to vydržím tak 3 min ten šílený řev poslouchat pak když ho vydím jak je rudý a hysterický tak to nevydržím a vezmu ho, a teď je u nás opět rámus 🙂 a to by měl dalbat a on se ted musí prospat jinak se nenají,

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,761. až 2,775. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist