Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,776. až 2,790. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #883913
    Anonym
    Host

    Misho, my tohle řvaní, které nemělo důvod, když se položila do postýlky, měli asi před 14ti dny. Nakonec jsem objevila, že když takhle začne řvát, tak jí fakt hodně zachrastím nějakou hračkou. Ona se na to zvědavě podívala, nechala si dát dudlu a zklidnila se. Někdy se to muselo opakovat třeba 2x, 3x, protože se po chvíli třeba zas rozeřvala, ale pak už dobrý. I ted to používám, i když už tyhle děsivé scény nemáme. Vlastně máme .. když dávám malou do kočárku .. nesnáší být uzavřená ve fusaku. Takže jí odpoutávám pozornost chrastěním hračkou a strkám dudlík a zároveň zapínám fusak. Většinou mi chybí 3. ruka :).
    Ted hodně pláče jen když bolí bříško, to se teda uklidnuje blbě. To pomáhá jen nošení nebo položení na bříško, aby se vyprděla a bříško se uvolnilo :(. Taky pláče když jí strčím přes den spinkat do postýlky, nějak zřejmě zjistila, že pak v pokoji zůstane sama. Ale to ošidím, když jí dám do pacek hračku nebo ted toho usínáčka (překvapilo mě, jak si ho rychle oblíbila). Chvíli si s ní hraje a pak přijdu a spí a hračku třeba i pořád drží v ruce.

    #883914
    Anonym
    Host

    Misho, třeba má nějaké období s tím bečením, já si to taky tak říkám, když se Ája chová jinak než obvykle….
    Leni: Tak si představ, že usnula ve 21h!:) A spí a napoprvé, ale usnula u prsa, takže žádný velký úspěch, (ale po tom jejím dnešním chrupání), že by usnula sama v postýlce, to se nekoná…Píšete o usínáčcích, my máme hlavu tygříka a zbytek látky, ale nedovedu si představit, jak to zabírá u Elinky, že by to bylo tak u nás:o(
    Nepomáhá Leni na ty prdíky, když jí dáš na bříško anebo ta poloha „na tygříka“?Ty prdíky by měly ustupovat, my je máme lepší (pak že holčičky trpí na ně míň), ale že by ustaly úplně to teda ne. A to se pořád hlídám v jídle! A jaký máš ty probiotika?Od biopronu – ty máme my, i já…
    holky, jéééje to je zas hodin, tak dobrouuuuu a klidnou jo?:)

    #883915
    Anonym
    Host

    U nás hračka a nic nezabírá během 5sekund řve jak tur tak že nic jiného nevnímá jak je hysterický, no nevím…budeme muset vyčkat zda je to jen období, nebo nevím, on je chvilku v klidu třeba si i hraje dkyž ho dám včas do postýlky a to mě má na dosah ruky ale pak se začne prát s usínáním a je řev… Tak jsem si nařídila budíka na půl 4 že udělám jídlo a budu to mít připraveno a ono pro změnu byl hlad už ve 2,30…vyžahnul to a pak dostal v půl 8 a zase bude v 11 velký dlábo 🙂 no nějak se nám nedaří aby se večer napucnul a vydržel dlouho to se stalo 1, nevím jak Markét může vydržet malý takovou dobu a to mu cpu dudlu a nic

    #883916
    Anonym
    Host

    Radunko, na bříško i na tygříka pomáhá, ještě i klubíčko nebo stačí, že jí zvednu a dám na svislo. My se celkem prdíků zbavit umíme, problém je pořád to kadění. Jak to z ní nevychází, tak se jí stolička hormadí ve střevech, má bříško plné a to jí bolí. To pak nevím, co s ní. Ted už nebyla skoro týden :(. Probiotika bere týden, má napsaný Bifiform. Ale ted mi řekli v lékárně, že to chce vydržet, tak vydržíme.
    Usínáčka máme ovečku :). Hlavička ovečky s ouškama a ručkama + hadřík, který má na koncích uzlíky jako nožičky. Je to měkoučké, ona si to ohmatává, chytá za uši, ruce, nohy a muchlá se s tím po obličeji až usne. Dřív takhle po sobě tahala svoji fleesovou deku.
    Misho, nestěžuj si, takové krmení by se mi taky líbilo :). My měli v 1.45, v 5 a v 8.20, aspon, že má tu delší přestávku od koupání do těch cca 2h, aby si to bříško odpočalo. Ted jak se trošku srovnala s tím nočním jídlem, tak se mi zdá, že se i mín kroutí i líp spinká, bez mlácení rukama, hlavou. Dokonce měla dnes ve 2 suchou plínku, tzn. že musela spát pěkně tvrdě.

    #883917
    Anonym
    Host

    Já když chci malého položit a jít něco dělat, tak ho dám na hrací deku, zůstanu nad ním skloněná, začnu mu před ručičkama chrastit malým červeným zajíčkem, Maxík se na něj začne smát, vezme si ho do ručiček a začne ho kousat. Tohle funguje tak v 95% případů. Pokud teda nemá zrovna plnou plínku – když nezabere tohle hraní, tak se hned přesvědčuji, jestli není něco v plínkách. Někdy je to i hlad. Když deka nefunguje (a je čerstvě přebalený a není to dlouho od jídla), tak ho dám do lehátka, u kterého má hrazdičku s chrastícími medvídky, a tam ho nechám brečet. Jsem u něj a mluvím na něj, pak odejdu a zase se za chvíli vrátím. Většinou se časem uklidní a usne. Večer usíná u prsa, většinou tak v osm, ale také se stává, že krmíme ještě do půlnoci dvakrát. Pak usne definitivně. Ale v noci spinká pořád krásně, minimálně 8 hodin, ale spíš 9 i víc.

    #883918
    Anonym
    Host

    vždyť já si nestěžuji 😛 😛 jen nevím jak holkám mohou ta mrnata tak dlouho spinkat, ale Seb se v noci hrozně budí a někdy se probere uplně a čučí na mě a když je to tak 5 hod od jídla dudlík nezabere a musime krmit… a to včera večer nespal skoro od 18 hod a pořádně jsme ho uspali až po 22 hod tak jsem si říkala jak bude tvrdě spát a ono nic, první probuzení přd 1 hod, pak v půl 3 jídlo a ve 4 knourání, pomohla náruč a spinkal, a pak od půl 7 jsem mu cpala dudana a chtěla aby ještě spal no moc to nezabíralo ta přišlo na řadu v půl 8 jídlo, a dneska máme úspěch spinkáme bez hsterického pláče jupíí tak snad to tak bude i nadále…právě dorazila balíček s hračkama od lamaze tak to jdu prohlédnout a malý mi usnul jupí

    #883919
    Anonym
    Host

    Misho, CD už „utíká“ k Tobě, …:)
    Dneska malá zlobila:o(, pořád kňourala,nic jí nebavilo, spala mi za celý den „jen“ 5h, usla asi v 22h, tak doufám ve spánek do 7h…
    Před chvílí mi v chůvičce „brečelo jiné dítě“ – docela nepříjemný pocit, stalo se Vám to už někdy?
    Tak dlouhou noc, jo?8-|

    #883920
    Anonym
    Host

    Jéé Radunko děkuji a jak se vyrovnáme :-), No my včera Síbu nakrmili v 17,30, že se po 9 přihlásí o jídlo a on se nám probudil až ve 23 hod tak jsme ponocovali a pak chtěl dlabat už ve 4,30 a to jsme myslela že vydrží dýl. S tou chůvičkou se mi to ještě nestalo, ale teď je období kdy jí nevyužíváme v pokojíku nespinká přes den ho mám v obýváku v košíku.
    Jinak jsme včera objednala něco do postýlky na spinkání http://www.mall.cz/hracky-plysove-textilni/chicco-medvidek-usinacek ještě dnes je to v akci. No já navečír pádím vyřídit úřady konečně tu OP a trvalý pobyt, minule jsem tam vyrazila a blbec jsem nevzala originál RL Seba…tak dnes mám poslední možnost zažádat o OP ten starý model tak snad to tentokrát klapne

    #883921
    Anonym
    Host

    Radunko, v návodu k chůvičkám by mělo být to, jak přeladíš na jinou frekvenci. Teda záleží na tom, jaké chůvičky máte.
    Misho, jestli chceš uklidnit, ta my měli divokou noc :S Normálně jsme krmili někdy kolem 20h (asi hoďku po koupání), malý nezabral, tak jsme ho měli u sebe u televize, v 22h další krmení, zase nic, šli jsme spát v 23.30h, dali ho do postýlky, kde samozřejmě začal plakat. Tak jsem ho vzala k sobě do postele, chovala ho, nakonec jsem mu dala ještě pít a oba jsme u toho usnuli. Vzbudila jsem se v 0.30h, dala ho do postýlky, v 1.00h se probudil s pláčem… Tak jsme usoudili, že ho trápí trošku rýmička, tak jsem mu dala do postýlky kojící polštář, který na to zabírá. A naštěstí ano. Sice párkrát v noci zaplakal, ale jen na pár vteřin a spinkal dál.

    #883922
    Anonym
    Host

    teda Mano to musí být když jsi zvyklá chrupkat,. No já si myslím, že by Seb bez jídla klidně 7 hod vydržel i dýl, ale často se v noci budí, navíc ted občas začal u lahvičky prskat a blbnout tak že je to boj pak se kucká a vyprskne to 🙂 tak že je to zábava

    #883923
    Anonym
    Host

    Holky, já ted svoji holčičku 2 večery pěkně ošidila. Dostala po koupání najíst a šup do pelíšku. Zkusmo jsem jí vždy dala lahvičku s protiprdíkovým čajem, který ted už delší dobu nechtěla a ono v ní zmizelo 60ml. Krásně jí to sosání unavilo, takže si pak jen flašku vyměnila z dudlu a usnula bez sebemenšího pláče. A navíc, jak měla asi plné bříško, tak byl do 2h pokoj, krásně spinkala bez probuzení. A i do rána celkem klid .. krmení mezi 5-6h a pak až dopoledne. Já chápu, že pro ty, co jim mimi spí bez probuzení celou nic, to není nic moc, ale u nás je to docela vítězství :).
    A to jsem se docela bála, jestli bude spinkat, protože jsme byly včera na 2 procházkách .. celkem cca 3,5h a obě prospala + něco dopoledne + spinkání chvíli před koupáním, což u ní není normální. Asi jí unavil ten čerstvý vzduch :).

    #883924
    Anonym
    Host

    Leni procházky s dětmi dělají divy, hezky spinakjí a pak jedí jak hladovci :-. Tak konečně jsme úspěšně vyřídila občanku a trvalý pobyt tak jupíí tentokrát se zadařilo.
    Radunko CD už mám doma MOOOC DĚKUJEME hned ho vyzkoušíme tedy asi a zítra, ale vypadá to zajímavě tak snad se to Sbovi bude zamlouvat.

    #883925
    Anonym
    Host

    Ahojda holky, malá teď usla v 20h, tak jsem zvědavá, jak toto dopadne?:o) Ale mohlo by dobře, od půl pátý nespala a v průběhu dne taky slabota asi jen 4 hoďky, tak snaaad. Jooo tu chůvičku jsem přeladila, děkuju, vypadá to, že to bude ok. Bylo to docela hrůzostrašný to včera v noci, jsem navíc sama bez polovičky…
    Misho, tak to jsem ráda, že dorazilo:o), když jsem viděla tu spoustu lidí na poště, říkala jsem si, jestli Ti ho nedonesu osobně:D Tak pak písni, jak se líbí, ju?

    #883926
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, dnešní noc :@ :@ ještě jedna taková a jdu spát snad někam jinam…Seb nevydržel spát v kuse dýl jak hodinu a něco, tak že já vzteklá a Seb po krmení v půl 4 ve 4 ještě nespal tak samo zažal vřískat, protže byl přetažený…no tak nastoupil tatínek a byl sním do 5:15 tak že jsme jak mrtvola protože už od 7 zase nespal a ted už půl hodiny usíná a nevím nad čím přemýšlí že ti oči nezavře zývá jak splašenej a nic ach jo…. a to mu tady pouštím hudbu a asi usnu dřív:-)
    Radunko to by jsi se prošla až do Prahy :-), já mu to pustím asi až večer nebo zítra notebook je bez mechaniky a na herní konzoli to pustit neumím, my máme veškerou hudbu nahranou v PC a v TV 🙂 tak musí vydržet až to tatka pustí nebo mi to ukáže, máme tady takových skříněk že nevím co k čemu je

    #883927
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Dneska máme 4 měsíce to , ale letí 🙂
    Můžete kuknout na fotečky z ateliéru
    http://www.babyweb.cz/Fotogalerie/f1030-Fotky-z-atelieru.aspx

    Misho tak snad to byla vyjímka taková noc a už bude Sebík ok
    U nás se spalo celou noc ale o půlnoci jsem cítila jak mám plné prso asi málo vypil a do rána bylo pěkně bolavé a maxi 😀 😀 😀

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,776. až 2,790. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist