Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,821. až 2,835. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #883958
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    My dnes vstávali v 3:25 a já chodím kojit do obyváku v ložnici máme chladno a malý se pokazil délka kojení zase trvá 30-40min :S takže s přebalováním a brkáním jsme vzhůru hodinu, ale pak krásně sám usne.

    #883959
    Anonym
    Host

    Jéé, tak to já si v tomto stěžovat nemůžu, když pije klidně a neblbne ta nám sosání trvá cca 8 min z lahvičky, pak krkouš, dám dudlíka a než dojdem do ložnice spinkáme…. jo u nás je rýma také odsávám každý den a také se nám to moc nelíbí.

    #883960
    Anonym
    Host

    My máme krmení taky rychlé, naštěstí i uspávání v noci jde raz dva a bez pláče. Celé nám to i s případným přebalením trvá do 15ti min. Aspon tím vynahrazuje, že krmíme stále 2x za noc.

    Jsem docela zvědavá, jestli nám ve čtvrtek dají 2. vakcínu rotavirů, když má malá tu rýmičku. Není to nijak zlé, ale v dutinách jí jakoby chrastí. Zvláštní je, že do odsávačky toho moc nevlítlo. Asi to ale Elince moc nevadí, vypadá od rána docela spokojeně, hrála si na dece a ted usnula.

    #883961
    Anonym
    Host

    Maxík na vycházce (po druhém kojení) vytuhnul, takže spí už od 10h. Nechala jsem ho po návratu na terase a ještě se nehlásí.
    Máme teď usínání večer nadvakrát, poprvé se po koupání napije jen trošku a usne tak 4 minuty po začátku kojení. Dám ho do postýlky, kde se vzbudí tak do 30-60 minut. Takže následuje další kojení kolem deváté večer, kdy pije hodně dlouho a přehazuji ho několikrát od prsa k prsu. Potom už spinká až do rána. Budí se teď celkem pravidelně kolem 7.15-7.30h. Misho, jak jsi psala, že se malý budí v 3.15, tak mi to připomnělo jeden horor, na kterém jsem byla v kině (3:15 Zemřeš). Takže když jsem se v noci náhodou vzbudila na kojení po třetí hodině, tak jsem se bála dívat na displej, aby tam nenaskočilo to 3.15 (v tom hororu šlo právě o to, že jakmile hodiny přeskočili na tenhle čas, tak se začalo něco dít). Navíc teď koukám každou neděli v TV na Walking Dead o zombíkách, takže bych dvojitou dávku strachu asi nezvládla, naštěstí Maxík spí těch svých 10 hodin v kuse.
    Já plánuji kombinovat kupované a vařené příkrmy. I když se mi protiví nakupovat bio (navíc jsem viděla pořad, kde odhalili, že spousta firem jede v bio už jako ve velkovýrobě, takže to s biem pomalu přestává mít cokoli společného), ale pro malé děti to doporučují. Vím, že v dětské stravě jsou dusičnany a kdoví co ještě pečlivě hlídané, takže kupovaných příkrmů se v tomhle nebojím. Spíš mám obavy z toho, že to má pořád stejnou konzistenci a děti pak prý odmítají všechno, co není mixované.

    #883962
    Anonym
    Host

    Leni my máme rýmu také a očkování normálně probíhá, také to v Sebovi pěkně chrčí, ale je to převážně ta zadní rýma a ta se bohužel vysát nedá… No nečetli jste na hlavní stránce ten článek spi,dětátko, spi… jsme to prostudovala a pochopila, že teď ve 4 měsících je ideální doba na začátek zavádění nějakého rituálu asi hlavně toho večerního… no Seba chceme učit od pátku spát v postýlce v pokojíku…tak jsem se dohodli, že nastavíme krmení tak aby byla před půl 8 koupel a pak dlabání a spinkat a že mu zvýšíme dávky na krmení, teď jí 800 ml a měl by 1 litr a za týden už 1,2 litr 5-6 měsíc tak že my to zvedneme na 1 litr a místo 5 krmení zatím nechám těch 6 dávek, tak jsme zvědavá jak to půjde, prý když dítě vnímá, že je koupel, pyžámko a pak jídlo, že ví že je noční spánek apod. tak Lenka s Eli už to sice mají natrénováno a my to začneme zkoušet také

    #883963
    Anonym
    Host

    Jéé Máňo, tak ještě, že jsem tenhle horor neviděla :-). No já myslím, že u těch příkrmů pro starší děti jsou snad i kousky ne, nebo pak namixovat kupovaný s domácím kde kousky budou.

    #883964
    Anonym
    Host

    Misho, my už to takhle trénujeme docela dlouho. Fungovalo nám to parádně už kolem 2. měsíce, pak byl 3 týdny problém, jak chtěla hodně jíst a ted už nám to funguje cca 14 dní zase krásně. Úžasně se mi v noci zklidnila, jak jsme byly minulý týden u mamky. Změna prostředí parádně zafungovala k dobrému. Akorát teda v noci nevydrží bez jídla. To teda Máně fakt závidím :). Nejsem schopná donutit malou, aby se na noc najedla víc. To jak píšete, že dáváte na noc větší dávku, tak jsem zkusila Elu u prsa držet dýl, ale nechce. Takže si pak říká v noci.

    Já přemýšlím, že to vařené doma ani mixovat nebudu. Sestřenka pro obě svoje děti vařila a vždycky jim to jen hodně uvařila a pak namačkala vidličkou, vůbec nemixovala. Pokud mi to Eli nebude odmítat, tak to tak asi taky zkusím.
    Brrr, horory nesnáším. Bojím se pak vždycky ještě další 3 dny :).

    #883965
    Anonym
    Host

    Leni Seb také nevydrží v noci bez jídla a to by měla být UM sytější a přeci jen dostává 160 ml a i tak vydrží 6 hodin… no já mu postupně začínám dávky zvyšovat teď měl 2x 160 a 4x 130 a odedneška přidáváme jednu vyšší a tak ve středu dlaší vyší a tu malou budu nechávat na tu 18 hod a pak zkusíme časem na noc tu 200ml, ale pochybuji že mi to vypije…chci mu to postupně zvyšovat, ne že bych chtěla dodržovat návod na nutrilonu to by mi teď měl pít 5x deně 230 ml což je šílená dávka najednou, ale nějak abychom se postupně přiblížili k tomu necelému litru tak uvidíme jak to půjde a až se naučí pít větší dávky tak to upravíme na to jídlo 5x deně, ve snažilkách to tak Bondíkovi funguje tak uvidíme co mi, ale nechci ho přecpávat…no zase se ženou deštové mrakyjdu dát kočár na balkon a malého vyvětrat 🙂

    #883966
    Anonym
    Host

    Tak hoky, jdu se nastrojit do koncertní sukně a hurá zpívat. Večer máme adventní koncert. Tak jsem zvědavá, jestli se do ní vejdu … mám jí od prváku od gymplu …. představte si dílovou sukni vypasovanou kolem břicha a boků, co se pak hodně rozšiřuje, je překrásná, ale nevím, jestli vhodná 3 měsíce po porodu …. 🙂

    #883967
    Anonym
    Host

    Leni tak držím palce a hezký večer 🙂 když jsi psala že máš mín kg jak před těhu to se do ní vejdeš 🙂

    #883968
    Anonym
    Host

    jj, do sukně jsem se v pohodě vešla, horší byl vršek, neboť moje prsa se nevešla do žádné bílé věci, co mám doma. Takže nakonec černé tričko a přes to bílý šál… :). Koncert vyšel nádherně.
    Kil mám ted fakt nějak málo, moje dítě mě asi sežere. Už jsem 5kg pod váhou než loni touto dobou ….

    #883969
    Anonym
    Host

    Leni tak hlavně že se zadařilo, já mám nahoře pořád 1,5 kg než před otěhotněním, ale to jsou ty tuny sladkého, už budu muset příteli říct at to nekupuje ted ujíždím na tyčince FLINT brutálně sladké a na bounty..navíc už nekojím tak se musím hlídat ale začnu zase chodit cvičit… No pomalu Sebovi měníme to dlabání včera dostal už o půl hodky dřív abycho najeli na tu večeři před 8 a pak spinkání, jen mi to tedy časově nevychází protože mu 3x dávám menší dávku a 3x větší a stou vydrží krásně 4 hod v noci tedy i 6 a nad ránem 5… tak že bych potřebovala najet na krmení 5x deně ale to by musel zvládnou pít těch 180 no vyzkoušíme to to by nám pak krásně vycházelo…
    v baráku je zase rámus, na konci roku končí záruka tak se vše opravuje tak tu pořád někdo tluče vrtá ach jo… no večer jsme sama, přítel má s kamarády „vánoční hospodu“ tak očekávám že přijde ráno v dost děsném stavu jako vždy, nechápu jak pak může v práci funkovat s X promilema

    #883970
    Anonym
    Host

    Já už si sice ten horor moc nepamatuji, ale někdo tam vyvraždil celou rodinu (myslím, že právě v těch 3:15), barák pak koupila jiná rodina a ve sklepě zůstaly takové ty hodiny, co se jim překlapují čísla (černé destičky s bílými čísly). No a když se to překlaplo na 3:15, tak se je tam zase někdo pokusil zabít. A ještě tvrdili, že je to podle skutečné události (ale tomu nevěřím).
    Dneska spal Maxík asi od desíti jen do šesti ráno, ale já se za noc vzbudila na půl oka asi 5x, protože pořád čekám na zprávu od manžela, jestli už dorazil na místo. Zatím má pořád vypnutý telefon. Naposledy jsem s ním mluvila včera večer, kdy mi volal z mezipřistání v Athénách. Jsem hrozně nervozni :S Možná jsem to přenesla i na Maxíka. Začal se v postýlce otáčet a odkopávat, takže ráno spal na šírku.
    Je možné, aby miminko ztratilo hlas? Přijde mi, jako by Maxík chraptěl. Vím, že nemluví, ale i když pláče nebo něco „povídá“, tak to zní jako by měl něco s hlasivkami.

    #883971
    Anonym
    Host

    Misho, já jsem večer taky sama. Jsem tu takhle dost často. Už to neřeším. Přítel se o malou postaral včera, dnes jde lézt. Jsem ráda, že mi dá 1 super večer v týdnu pro sebe, ted před koncertem to bylo dokonce i častější. Nevím jak to dokázal, ale přestože mu malá dala včera z lahve jen 70ml (hurá aspon to), tak spinkala až do 3h a další jídlo chtěla až 7.30…paráda. Problém byl, že jsem se tentokrát krmení nemohla dočkat, protože mi málem praskla prsa. Díky tomu, že po koupání byla láhev, tak jedno kojilo v 1h odpo a druhé ve 4h, takže víc než 12h pro ně pauza .. fakt šílený.

    Misho, kam budete chodit plavat? Já přemýšlím, že bych to dala už od toho února. 13.2. bude mít Eli 6 měsíců, tak by nás mohli vzít. Bud mi tu v okolí vychází centru I`m fit na vysočanské a nebo plavecká škola Žabička v hotelu Step. Tak váhám, jestli tam zavolat a zeptat se, zda nás vezmou nebo počkat až na další kurz od dubna….

    #883972
    Anonym
    Host

    Máni, je to možné. Elinka minulý týden vydávala hodně podivné zvuky. Bylo to dost směšný, jak se snažila hejkat, jak je zvyklá a ono téměř nic. Na druhou stranu mi jí bylo až líto. My spali minulou sobotu v chatě, kde bylo 16 stupnů a v pondělí byla bez hlasu ….přešlo to až ve čtvrtek, pak se to zdálo dobrý a v sobotu jí přišla rýma. A dnes se zdá v pořádku, už jsem ani ráno neodsávala.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,821. až 2,835. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist