Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 271. až 285. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #881408
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Holky já budu mít hodně věcí použitých snad všechno manžel si založil firmu včera začal fungovat a prachy jen letí. Já hodně koukám na aukro tam se fakt dají pořídit ty věci za super ceny i ten přebalovák tam byl za fajn cenu. Mám na mimčo odložené v obálce už taky nějaké korunky ať to pak není náročné. Kamárádka taky hodně pomůžou. Ségra ta teď porodila tak taky něco bude od ní ale pak se nám ty dětičky vyrovnají když budou jen o půl roku od sebe 😀

    #881409
    Anonym
    Host

    Holky a nechcete sem ty vaše seznamy pak hodit, abych se třeba poučila? Právě si taky dokážu představit, že na něco úplně zapomenu…Zas tolik kamošek s mimčem nemám, je teda dobré, že mám jednu prakticky minimalistickou, asi dost můj vzor – naprosto mě dostala tím, když k nám přišla na návštěvu s mrnětem a já se omlouvala, že nemám žádné hračky – ona mi vlítla do kredence, vzala vařeku, hrnec, pokličku, šťouchadlo na brambory a malej byl v sedmým nebi – říkala, že už to má ozkoušený:D
    A ještě něco, uvažovali jste někdo nad látkovýma plenama? Třeba ne nad úplnou starou klasikou, ale dělají se i takové jiné alternativní…Zajímal se o to někdo?

    #881410
    Anonym
    Host

    Ani holky nevíte jak vám závidím že máte kolem sebe kamarádky, které vám můžou poradit co jo a co ne. Já nemám nikoho tak musím hledat informace kde se dá. Ale ten seznam je super nápad, taky jsem nad tím přemýšlela. Nečekám že by nám měl někdo dávat něco dražšího, budoucí babičky jsou chudé tak na kočárek od nich za 20 tisíc můžu zapomenout. Budu šťastná když od někoho dostanu něco použitého, to mi ale vůbec nevadí. Máme sice peníze na nákup celé nové výbavičky včetně značkových věcí, ale přijde mi to ujeté kupovat zbytečně něco nového když to má někdo ještě zachovalé a dá to buď zadarmo nebo za nízkou cenu. To ty ušetřené peníze radši použijeme na něco v baráku. Prodávat nové věci pro děti je celkem slušnej byznys, počítaj s tím že je každý na měkko a že nekouká na korunu. A nebo že nemá na výběr a musí to koupit, protože nic jiného levnějšího není. Proč by jinak boty na dvouleté dítě stály tolik jako na dospělého chlapa, který má nohu desítku. Určitě se vyplatí nekoukat jen na reklamy v časopisech, protože tam jsou pro děti ty nejdražší věci. Na trhu je spousta věcí, které mají také certifikát, jen to není známá značka.

    #881411
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    kačko nad látkovejma plenama jsem přemýšlela, ale zavrhla sem je, asi jsem moc líná, ale taky moc cestujeme, takže si neumím představit tahat se se spoustou látkových plen a ještě je někde přepírat.protože ty pokakaný věci zrovna nevonějí a nemusím moc prát, hlavně sušit, máme vlhký byt co rád plesnivý a další praní by nebylo ok. Znám spoustu lidí co řekli jedině látkový a koupili je a jsou na pamperskách.
    Jinak tvoje kámoška je normální matka, ne minimalistka, děti milujou to co není hračka, vařečkou počínaje, mobilem konče. Viki má strašné množství hraček, my snad nic nekupovali, vše dostala a myslíš si že si s tím hraje, má méďu v posteli a ted má duplo ale to ostatní je jí šumák.
    Máňo ty boty to je šílené, my kupujem botičky co dva měsíce a to je mazec, lepší živit neš obouvat, ale taky dávám přednost s certifikátama, K vánocům dostala dcera nike botičky a týden je nosila doma pak sem zjistila že má otlačenej paleček kterej jí bolí, přitom velikostně by odpovídali.

    #881412
    Anonym
    Host

    Kacko, já nad látkovýma plínama přemýšlela, dokonce jsem našla nějaké internetové stránky, které se zabývají vysvětlováním rozdílů mezi jednotlivými látkovými, uvádí možnosti upevňování atd. Takže já jsem zatím ve fázi, kdy si myslím, že bych používala látkové i papírové (na cesty). Nejde mi ani tak o nějakou ekologii a tunu plínek za jedno dítě. Ale spíš o miminko. Myslím, že kontakt z bavlnou je lepší. Zatím jsem nehledala informace o papírových – vy zkušené maminky – dají se sehnat nějaké neparfémované? Já jsem totiž alergik skoro na všechno, takže je riziko nějaké alergie i u miminka. Se sušením látkových plen by nebyl problém, v létě venku, v zimě v koupelně nebo v sušičce, třeba ručníky jsou z ní tak nádherně nadýchané a to vůbec nepoužívám aviváž.

    #881413
    Anonym
    Host

    Raduš já také koukám převážně na aukro, oblečení do cca 3 měsíců není skoro vůbec použité a dají se sehnat za dobrou cenu. Já jsme asi na látkové pleny taky lenoch 😀 jen vyzkoušet které budou mimísku nejvíce vyhovovat, ale mé kamarádky jsou nejvíce spokojené s pemprskama, jedna ze začátku používala hagisky, ale malá je hned pročůrala. Holky kamarádka minule hodně věcí pořídila když bylo v časopise marianne ty slevové kuponky na dny mariane byly tam i dětské krámy babypark, malvik apod. mají mimčo narozené v srpnu a tohle bylo v polovině září a ušetřili hrozně moc i tohle se vyplatí sledovat 🙂

    #881414
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Máňo my používáme pro dceru Pampersky, májí atest na široký úvaz kvůli kyčlím, nejsou parfémované a z nich není opruzená, když jsme zkusili Hugiesky nebo jiný tak to bylo vždy ke škodě, jsou velmi měkký, teď je začli dělat ještě tenčí a prodyšnější. Ale to je asi na každým, já na ně nedám dopustit a u druhého dítěte na ně nastoupím zas. Jak víš Máňo já sem taky alergik a jako mála atopik takže byla možnost že i dcera, v první roce měla poměrně dietu, a zatím Ťuk ťuk dobrý. Myslím že by se plínky dali srovnat s dámskýma vložkama, taky jsou některý lepší některý horší. A první týdny použiješ za den spoustu plen, min každý tři hodiny přebalit, velmi často v momentě kdy přbalíš tak můžeš znovu protože mimi se zatváří „pravě se to stalo“

    #881415
    Anonym
    Host

    Tak jsem byla vcera na odberech a kontrole mminko se ma k svetu bylo pekne divoke takze fotecky je trochu mazla ale aspon neco je to uzasny pocit videt pohyb toho bobatka naseho:)
    co se tyce kupovani vanicek a pultiku tak ja jsem nad tim taky hodne premyslela a my budeme kupovat celou komodu s pultikem a s tou vanickou nevim nebot mame extreme malou koupelnu tak nevim kam to dam ale neco uz snad vymyslime.kocarek chci taky jedine se 4koly jsem mozna trochu ze stare skoly ale me se ty kocarky s malymi kolecky nebo ty trojkolky moc nelibi.

    Kacko ty jeste studujes?Vysokou?

    #881416
    p Petulda
    Registrovaný uživatel

    Holky pro ten seznam by též byla:) Nemám v okolí moc s kým se poradit, a tak čerpán info na netu či v časopisech, takže bych další inspiraci uvítala 🙂
    Jinak já na klasické plenky jsme taky lenoch a možná mi přijde, že to vyjde dřáž než ta látková, jelikož praní, žehlení,…. Takže u mě jednoznačně papírové 🙂 No, a jakou značku, tak to ještě budu muset vyzkoušet, jelikož každému vyhovuje něco jiného.
    Na tyhle malá prcky mi přijde úplně zbytečné. Novorozeňata rychle rostou a tak to nestačí zničit. Pamatuji si, že už tenkrát švagrová před 8 lety kupovala v sekáčích a malej byl velkej fešák 😀 Takže též koukám na bazary a nakupuji tam, ale nějak to nepřehánim, abychom neměli třeba doma hodně věcí, které budou mimču malé, kdyby se nám narodil nějaký obr 😀 Je toho teď všude dostatek, takže se to dá pořídit i postupem času. Stačí, aby jsme měli něco na začátek a zbytek se dokoupí podle toho jak nám poroste 🙂

    #881417
    Anonym
    Host

    Jj, Leni, jsem na doktorským studiu..Je na tom něco divnýho? 😀
    Jinak já ty pleny ještě právě moc nezkoumala, trošku mě ale hlodá představa, že když je mimču v plenách trochu mokro a tak, že by se mohlo dřív naučit na nočník…Jinak jsou stopro pohodlnější pampersky…No uvidim..
    Taky jste mě nahlodly, že jsem koukala na kočárky. No chci určitě čtyřkolák s velkými koly. Trojkolky mě přijdou nestabilní na přejíždění obrubníků a tak, když v jistých okamžicích balancujete na tom jednom kolečku..No a tou svou představou jsem vlastně vyloučila 95% kočárků v bazárku. Navíc manžel prohlásil, že pokud počítáme se dvěma dětma (:P 😀 ), tak by se měl kočárek koupit nový, tak třeba se nakonec nechám inspirovat vaším výběrem..
    Holky mně tady voní jaro!!! To je úžasný – tchyňka mi donesla v květináčku hyacinty a oni ještě ani nekvetou a už voní:D

    #881418
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    já jsem od švagrové dostala seznam věcí, které na prvního prcka kupovali, je starý cca 2,5roku. Jelikož sem nejde vložit příloha, zkusím Vám ho sem vložit:

    #881419
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Věcičky na sebe
    Základní výbavička Počet kusů Skutečná cena
    bavlněná košilka(body) 478
    bavlněné dupačky 362
    teplé dupačky 537
    noční košilky 425
    ponožky 269
    bavlněné čepičky 138
    Zavinovačka 210
    Spací pytel 399
    Ostatní 541
    Celkem 3359

    Mýcí a kosmetické potřeby
    2x žiňka na mýtí obličeje 2 58
    2x žiňka na mytí těla 2 68
    2 – 3x osuška 3 831
    Dětské mýdlo 1 84
    Jemný dětský šampon 1 78
    Olejíček 1 98,5
    Kartáček na vlasy 1 92
    Vata 1 19
    Vatové tyčinky 1 25
    Teploměr koupací 1 99
    Teploměr na horečku 1 199
    Nůžky na stříhání nehtů 1 149
    Vanička 1 530
    odsávačka na hleny 1 375
    Navlhčené čistící ubrousky 1 95
    Krém proti opruzeninám 1 175
    Líh na ošetření poupíčku 1 35
    30 x látková plena 1 560
    Pleny pro novorozence+prášek 3 548
    Elektronická chůvička 1 2448
    Monitor dechu 1 3189
    Cestovní postýlka 1 2000
    Krém na obličej 1 78
    Celkem 11755,5

    Pokojíček
    Přebalovací pult 1 5385
    Postýlka
    Matrace do postýlky 1 899
    Peřinka + polštářek 1 449
    2x povlečení+hnízdo 2 2558
    2-3 prostěradla 3 668
    Chránič matrace 1 252
    Doplňky(např. hračky, dudlík atd. ) 3 938
    Nebesa 1 600
    Celkem 11749

    Ostatní
    Kočárek(trojkombinace) 1 14839
    deka do kočárku 2 809
    pláštěnka na kočárek
    Síťka proti hmyzu
    Celkem 15648

    Maminka
    Kojenecká podprsenka-2x 2 1901
    Vložky do podprsenky 2 256
    jednorázové kalhotky po porodu+vložky 5 168
    Kosmetika+Rosalgin+Bepanthen 2 367
    Celkem 2692

    Celkový součet 45203,5

    #881420
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Bohužel se to spojilo počet kusů s cenou, tak je to malinko nepřehldné, ale vy se v tom určitě vyznáte.
    Ceny některých věcí už jsou dnes nižší, tak jen pro přehle, pokud by Vám seznam trošku pomohl, budu ráda. 🙂

    #881421
    Anonym
    Host

    No super, díky, Marky! Takže jen překopírovat, promazat, doplnit, vytisknout a můžem pomalu začít odškrtávat:D

    #881422
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Přesně tak, já už jsem si ho trošku taky poopravila a začínám odškrtávat 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 271. až 285. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist