Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,866. až 2,880. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #884003
    Anonym
    Host

    Tak Vlašimský vzduch dělá divy. Malá mi na procháce 1,5h prospinkala a ted dospává v předsíni. Normálně na mě většinou při procházce pokukuje a spinkat nechce. Ráno měla premiéru na procházce s dědečkem :). První, kdo se odvážil ji sám vyvézt ven. Takže dnes celkem 3,5h venku, má krásně červené tvářičky :). My jsme pekly s makou cukroví (mě to samotnou neba, tak pečeme vždy s mámou).
    Doufám, že ten pobyt venku povzbudí její chut k jídlu, protože mi přijde, že jí mnohem mín než dřív. Vždycky jedno jídlo jí normálně a další si tak pocucne a začne blbnout a pak už nechce. V noci jíme pořád jen 1x, nemám ted šanci jí vzbudit, jak chtěla doktorka, ale to jí zase docela vydatně. Tak jsem zvědavá na tu váhu příští týden….

    #884004
    Anonym
    Host

    Leni tak to je super, s tou váhou uvidíš, vem si že mě Seb 14 dní jedk kolem půl litru a i tak něco přibíral. No já s mamkou vyrazila do štěrbohol do outletu a za 2.5 hodky vše prošmejděné a nakoupeno co bylo potřeba i navíc, dokonce se stal zázrak a sehnala jsem na sebe kozačky což se mi podaří tak jednou za 2-3 roky vyžaduji bez podpadku a mám úzkou nohu i lýtka tak to nesmí moc trčet a sehnáno hned :-), pak ještě kabelka tak jsem si udělala radost, já musím tyhle věci nakupovat s mámou ona se v mode vyzná a ví co k čemu se hodí to já fakt nevím a už vůbec si neumím vybrat kabelku…. Jinak zítra očkování a prohlídka uf

    #884005
    Anonym
    Host

    Tak to by mě ty kozačky zajímaly. Už si je kupuju 3tí rok a pořád nosím staré, protože nemůžu najít , co mám ráda … bez podpatku a neodstávající kolem lýtka :). Bohužel ty staré mi už poněkud protékají skrz švy, tak nejdou nosit do sněhu a deště…
    Misho, a jak vlastně spinkáte v postýlce? Mě se malá první noci v postýlce hrozně točila, jak měla kolem sebe tu spoustu prostoru. I ted ji občas najdu napříč, ale to spíš přes den, když po vyspání začne v postýlce blbnout.
    Tak zítra napiš, jak dopadl Seb, at vim, jestli máme ještě váhový náskok 🙂

    #884006
    Anonym
    Host

    Jo Leni kozačky jsou problém já mám jedny z humanicu Espritky ale semišové už 3 rok, ale jsou super, sice prasklá podrážka vzorková, ale je dvojitá tak to nevadí a jsou do kulata ve předu, pak mám jedny úzké lesklé koupené u nás v areálu v podloubí v jednom krámu, ale praskli a oprava nedopadla /tedy slepení vydrželo jen nazutí) a s prominutim krávou prodavačkou už se hádat nejdu protože by to bylo na znalecký posudek a to jsem je měla párkrát a ještě do práce jezdila autem a v práci když sedím tak toho moc nenachodím, anvíc nebyly do mrazu…. a to si je radší nechám opravit za své, ale jsou krásně, a tyhle jsem koupila v outletu ve štěrboholech v Tom Tailor za 1600 a super hned mi padli do oka…naštěstí jsem na sobě měla jen legíny tak jsme odstání mohla vyzkoušet a dobrý. Jinak jsme zahlédla snad vcelku hezké v humaniku v galerce nebo prý bata má ted hezké bez podpatku to mi říkala máma ale 2500,-. Jo jinak spinkání klasika kolem půlnoci probuzení na dudlík a usínáčka pak mezi 2-3 se jí a pak se často budí a kolem půl 7 beru malého k nám do postele. JO prostor jsem mu zmenšila tím, že jsem na jednu stranu složila jednu z jeho dek-peřin byly v sadě dvě teplejší a slabší a on spinká ve fusaku a tohle má jen přes nožky. No je to sice náročnější že člověk vyleze z postele a čeká než úplně zabere, ale zvládá to dobře, ani nepláče když se tam probudí, má tam to modré světýlko v zásuvce (bludičku) tak tam úplná tma není. Jinak podle naší váhy má 6440 tak že náskok máte stále 🙂

    #884007
    Anonym
    Host

    Roslenko, já bych na tvém místě malou nebudila. Podle mě by to mělo jen za následek to, že se spaní úplně rozhodí. My kojíme 7x, a to od cca 6.00 do 19.00. Takže více méně každé 2h. Dokonce nám to už víc jak týden pěkně vychází na liché hodiny, dá se podle toho něco plánovat. Ale pokud bych sečetla čas kojení, tak jsme celkem tak na jedné hodině. Ráno a večer to trvá nejdýl, tak 15 minut, ale během dne tak 5-7 minut každé kojení. Ale Maxík za poslední měsíc přibral 750g, takže mu to takhle bohatě stačí a je napapaný. Ono se prý kojení s věkem dítěte hodně zkracuje. A také pije míň. Tak nevím Misho, jestli ten litr mléka není moc. Jestli se nepletu, tak jsem někde četla, že děti na příkrmech mají vypít asi 500 ml mléka denně. Zkus si to někde najít. Myslím, že to přepočítávání na 1/6 váhy platí jen do určitého věku. Vždyť desetikilové dítě by podle toho mělo vypít 1,7 l denně. I váhové přírůstky se (myslím) okolo 4 -6 měsíce zpomalují.

    #884008
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    tak my máme ve čtvrtek prohlídku a očkování a v pátek 16.12. bude mít Daneček ukončené 4 měsíce a hned na to v sobotu bude mít svůj první svátek, tak jsme si říkali, že bychom mu na „oslavu“ udělali první kašičku a zkusili prvních pár lžiček. Jak papáte vy? Zkoušeli už jste? A jak to prckům jde?
    Já jsem si koupila kašičku od Nutrilonu, tak je nejlepší, i když ne nejlevnější…tak jsem zvědavá 😛 .

    A jak se vám prťata obracejí ze zad na bříško? Daneček se snaží, ale pořád zapomíná ručičku za tělíčkem, tak mu ji musím přehodit a pak už to hezky dotáhne sám. 😀

    Jinak už máme od ledna domluvené plavání, tak jsem zvědavá.

    JO a kdybyste některá chtěla nechat vyfotit prcka, klidně mi pošlete mail, ráda vám pošlu nějaké ukázkové fotečky a když se vám budou líbit, můžeme se na focení a ceně domuvit. Jsme z Kladna, to není tak daleko 🙂 .

    #884009
    Anonym
    Host

    No Mano tady je to tak, že děti 4a 5 měsíc by měli vypít cca 1 litr tedy také podle váhy a pak 5-6 tak 1,2 litru a pak právě s příkrmama se to snižuje, tuším, že 7-8 měsíc stačí 500-600 ml a do toho se počítají i kaše a jogurty apod. JO tady je ten odkaz http://www.maminkam.cz/pitny-rezim-kojencu-a-batolat
    No holky máme po 4 měsíční prohlídce tak Vám napíšu něco o příkrmech apod. Jinak Seb má 6485g a 62 cm je nějak malý, ale přišlo mi že ho pořádně nenatáhla hrozně plakal a obvod hlavičky 44cm. Jinak mě vytočila sestříčka, která mi občas připadá, že si hraje na doktorku, protože mi říkala, že by Sebovi vyhovovalo jídlo 6x deně a ne 5x a že když mi pije 800 ml že je to málo a pak začala něco mlít o málo přibývajících dětech tak na to jsem jí řekla, že mi přijde že přibírá OK za 16 dní to je 365g tak co víc by chtěla, no naštěstí se mě doktorka zastala a řekla že je to OK. Pak si mě vzala stranou a bavili jsme se o příkrmech tak že máme požehnání a máme začít. Říkala že ještě nejsou sepsané podle nových studií teď z Německa jídelníčky právě pro děti co jsou přikrmovány od 4 měsíce a že už se moc nehraje zda je kojené nebo na UM. Prý máme začít mrkev pak mrkev brambor a teď pozor velká změna a hned přidat maso, žádně několik druhů zeleniny a za 1-2 měsíce maso, ale hned, zjistilo se že jso uděti hrozně chudokrevné a ještě něco právě proto že se jim pozdě zavádí maso. Další novinka do ukončeného 6 měsíce podat lepek! Jinak jsem se jí ptala, jak to tedy mám dělat protože až Seb sní celou porci jídla 150-200g k obědu tak se má podávat jen voda, maximálně ochutit trohou čaje, tím pádem vypadne jedna dávka mléka a se zavedením večeře valstně druhá, říkala at to neřeším, že vlastně s věkem se ta potřeba mléka snižuje a že pak se počítá i kaše a jogurty apod. prý nemáme pospíchat ale klidně teď měsíc obědy a pak zavést bud svačinu nebo kaše večer, to říkala tak třeba v 6 kaši a před spaní ještě nechat napít mléka a že se pak už děti převážně nebudí. Jo a sestřička měla připomínku, že Seb má pauzu od 20 hod do 3 do rána a pak až jí… no nějak nedokázala pochopit, že i kdybych mu dávala 6x deně těch 165 ml že to stejně nevypije a že se mi to do jídla mezi 8,30 ráno a 8 večer 5x nevejde, když s tímto vystačí 3,5 hodiny a dřív by mi vypil jen trochu, to by musel jíst po 3 hodinách a zatím tu potřebu pít více nemá…no docela mě točila… tak že jsem jeli hned do DM a nakoupila jsme dobrůtky tak jsem zvědavá jak nám to půjde tak asi zítra začnu zkoušet před tím než dostává mlíčko. No on lžičku ještě moc nechápe, prý mu jí mám zatlačit na jazyk a že se ti děti musí naučit použvat horní ret a s lžičky si to shrábnout a pak posunout dozadu a polknout, no s naší bambulkou to možná do toho půl roku natrénujeme. Jinak tedy motoriku nekontrolovala, ale jen se ptala. No u nás je ted místo pasení houpání na bříšku zvednuté nožky jsme opřené o jednu aruku a druhou se pro něco natahujeme jinak nepozoruji že by se chtěl přetáčet tak uvidíme

    #884010
    Anonym
    Host

    Jo Markét s kašičkou od nutrilonu pozor ona je dost sladká tak že ti doporučuji začít zeleninou aby se pak nestalo, že bude chtít sladké…. 🙂 já koupila od nestlé asi 4 druhy a mám i ty nápoje mlíčko s kaší, ale ty jsou prý dobrý na výlety apod. No budeme to muset trénovat. Jen nevím zda mám nejdřív odzkoušet více druhů na alergii a pak dávat plné dávky nebo zkusit něco dát plné dávky a pak zase zkoušet a plné dávky což mi přijde blbost aby dítě bylo zvyklé obědvat a pak zase jen trocha a mlíko… no na to jsme se blb nezeptala

    #884011
    Anonym
    Host

    Máni, já malou ani budit nebudu. Nechci s jí rozhodit. Zkusila jsem to jednou a stejně to nešlo. Doted jsme fungovaly, že dostala jíst podle toho jak si sama řekla, tak to jedu dál. Nakonec včera nechtěla moc přes den, takže jsem holt krmila 3x v noci (11, 1.15, 4.30 a 7.15). Dneska jedla dobře, tak zas doufám max v 2 krmení. Nechám to na ní.
    My máme dnes za sebou první příkrm … dostala malilinko nutely, jak jsem mazala cukroví …olízala mi prst :). Misho, pokud začneš a budeš mít dotazy a nejdeš už k doktorce, tak dej vědět, můžu se za týden pozeptat svojí. Stejně s ní příkrmy budu probírat. i když nepředpokládám, že by mi řekla něco jiného než tobě. Jinak u nás je doktorka se sestrou dobrá dvojka, obě jsou strašně hodné, pozorné
    Nám do samostatného přetočení chybí kousíček. úplně nejlíp jí to jde, když je nahatá před koupáním. Strašně sranda je na bříšku, zvednuté ruce i nohy, kterýma mrská, co to jde :). A je to potvůrka, začíná si sama sedat, když ji mám na klíně. To asi není úplně dobře kvůli páteři, ale jí se to strašně líbí.

    #884012
    Anonym
    Host

    Leni, psala jsem laktační poradkyni ona je i přes jídlo a když mě něco napadne tak napíšu at se pozeptáš. No u nás je také sestřička super jen mi přijde že když je jak se říká holka krev a mlíko, že má představu že každé dítě bude otesánek. No s doktorkou to bylo super, říká no když máte ten ukončený 4 měsíc tak podle studií a já do toho jo já bych příkrmy už chtěla a úplně jsme se na všem shodly tak jak jsem si to představovala apod. i na druhu a značce. Tak mě to potěšilo, že jsem se nedozvěděla něco ako no jak chcete maminko já bych tedy počkala apod. Já doktorce věřím , hodně jezdí na tyhle školení a sama má dost dětí… no doktorka se divila že se Seb budí na jídlo a sestřička by asi nejraději aby jedl pořád 🙂 Jinak u nás se po hexe spí a spí tak uvidíme co noc. Holky já poprvé v noci nevstávala v 1 šel Honza dát dudlík ve 3 ho nakrmil a v 6 jsem ho vzala už k nám, ale i tak jsem se budila Honza ho prostě neslyší a to měl chůvičku u hlavy tak jsem ho musela probudit no bylo to příjemné

    #884013
    Anonym
    Host

    A co jste vybraly za značku .. Hami nebo něco jiného? O vaší doktorce jsem už slyšela, chodí k ní sousedovic Martínek. Jeho mamka taky začla s příkrmy brzo. On se narodil v lednu a máma měla jít od září částečně do práce, takže v té době musel být už na příkrmech (mají chůvu + hlídá 1 den táta), i když s kojením problém neměli. Vím, že začli v 5tém měsíci s příkrmy a v 8 už byl úplně bez prsu … jen snad na noční kojení ještě něco málo, ale to zjistila, že spíš je jen zvyk než že by to byl hlad, tak i to ukončili. Systém přecházení z mlíka na příkrm byl jak píšeš, pár lžiček + dokrm prsem až se ta dávka postupně nahradila úplně… prý jim to vždy trvalo asi 14 dní

    Já taky nechci vstávat, ale od přítele se asi nedočkám!!!!! No, dnes jsem aspon mohla 2h spát odpoledne. Mamka si vzala malou po obědě po krmení a já šla do pelechu. Tak to taky bylo příjemné. Mamka by mi ji vzala i na noc, ale krmit musím stejně já. Naštěstí to krmení máme kratoučké a hned spíme.
    Jo a kozačky jsem dnes zkoušela troje, krásné .. ale ne na moje lýtka. Byla jsem jak kocour v botách, jak mi to odstávalo :(.

    #884014
    Anonym
    Host

    Leni já se rozhodla pro babylove a alnaturu z DM, já to hami nechci nečetla jsem na něj úplně ty nej pozitiva a nejhorší co jsme tak pročítala příspěvky maminek mi vyšel hipp. Navíc mi přijde že mají dobré kombinace, hodně maminek psalo, že dětem oc chutnala dýně a brambor tak jsem jí vzala a už od toho 4 měsíce jsou tam jídla i s masem. Tak mám asi 5 druhů a pro začátek to malé balení na zkoušku to je nějakých 125g a musí se to do 2 dnů spotřebovat tak na učení je to OK a pak mají 190 g, mám namixovanou jak alnaturu, která je tedy drahá ale spíš babylove, ve Fenixu mají celkem výběr, halvně mají i ty ovocné a ty pitíčka. No já také doufám, že bychom za těch 14 dní mohli zvládat plnou dávku jídla a pak bych asi začala tak po měsíci ovocem nebo kaši na večer ještě uvidíme a za další měsíc 3 jídlo a za další jogurt. Pak by to vycházelo že ráno a na noc mlíko a dvě svačiny ovoce a jogurt a zelenina a kaše večer a třeba už na noc to mlíko chtít nebude bude záležet kdy tu kaši bude jíst, pochybuji, že když v 6 dá např. do 150 ml kaši, že za 2 hodinky ještě dá hodně mlíčka to psíš mín, ale bylo by to super dát jídlo v 8 a pak třeba v 5 mlíčko a v 9 ovoce a pak zelenina v poledne a ve 3 svačina a v 6 kaše…jéé to si to zase plánuji a ono to stejně bude jinak, ale musím říct, že se těším až se bude dlabat různá strava a nebude to jen o tom mlíku a lahvičkách, jen ho ještě naučit pít s pítka to se nám nedaří zatím to neobejme a snaží se to kousat jak je to tvrdší, al to půjde časem. Jo Len s tím vstáváním já to zkusila a prošlo to tak mě to potěšilo, tedy asi by přítel neřekl, kdybych ho probudila ne ja nejdu 🙂

    #884015
    Anonym
    Host
    #884016
    Anonym
    Host

    Roslenko, my té pozici, kdy jsou na bříšku zvednuté ruce a nohy, říkáme parašutista. Je to přesně jak to znám z televize, když plachtí ještě před otevřením padáku.
    Misho, jsem ráda, že začneš s příkrmy, aspoň budu mít od koho brát info. Tím, že jsme vlastně první (aspoň myslím) narození, tak jsem si všechno musela „vyžrat“ sama. Teď budu špionovat u vás 😀
    Začít s masem takhle brzo slyším poprvé, ale asi to nevadí. Já si hlavně pamatuji, že jsem někde četla, že se opravdu má hlídat denní dávka, protože maso obsahuje hodně bílkovin a když je mimčo dostává ve velkém množství, tak moc zatěžují ledviny, které si musí zvykat pomalu.
    Já jsem neodolala a v sobotu jsem nakoupila zeleninové příkrmy od 4-6 měsíce. Jsou jednodruhové, ale v obsahu jsem většinou zjistila, že je tam navíc i třeba brambora a rostlinný olej. Jsou od Nestlé, všech sedm druhů co měli v krámě – mrkev, dýně, zelená fazolka, hrášek, špenát, artyčok a cuketa. To abych měla doma něco, co můžu malému dát, kdybych usoudila, že už začneme. U nás v supermarketu totiž skoro nic nemají, tak jsem to kupovala ve větším městě. Misho, ty vaše příkrmy jsou čistě jednodruhové (obsah mrkve 100%), nebo je to také s něčím namíchané, byť třeba s rostlinným olejem?

    #884017
    Anonym
    Host

    Mano, maso tak 1-2x týdně ze začátku, zjistilo se že děti mají málo železa a tohle je prý ideální, oni i kaše na noc dost zatěžují ledviny. Když koukám na složení na mrkviče od babylove nebo alnatury tak je tam jen mrkev a voda a když vezmu dvousložkovou mrkev brambor tak je to složení kolem 70 mrkve kolem 16 brambor, pak voda a 1% řapíkatého oleje

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,866. až 2,880. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist